• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דיבורי רוחות

plasmid

פונדקאי ותיק
בהמשך לנושא הקודם שלי, שבו שאלתי לגבי משחק פוליטי, אני פונה אליכם שוב פעם בשאלה- על איזה מין נושאים רוחות (SPIRITS, לא GHOST) ידברו? על מה הם יתווכחו?
הנושאים האלה לא חייבים להיות קשורים למשחק שלי או לעולם המערכה, אלא סתם רעיונות לגבי דברים שעליהם רוחות ידברו.
יש למישהו רעיונות?

טוב, יש שתי סוגים של רוחות- ארציות, שאחראיות לכול העניינים של הטבע, עונות, אסונות טבע וכולי, הסוג השני הוא רוחות שמימיות- שאחראיות לרגשות, טוב ורוע, אמונה וכול היצורים התבוניים.
הבעיה שלי היא שאין לרוחות השמימיות על מה לדבר- העולם נוצר לא מזמן, אין תרבות שהתקדמה הרבה מעבר לעדן האבן, אין מלחמה בין רוחות, ובניגוד לרוחות הארציות שתמיד צריכות לדאוג לזה שהעולם לא יהרס או יהפוך לאוטופיה, הרוחות השמימיות פועלות רק כאשר שזה משרת את מטרתם (שהיא יכולה להיות טובה או רעה, בהתאמה). דברים שיגרמו להם לדבר אלה דברים כמו ציידי מכשפות וכול מיני ארגונים שמזיזים את האיזון, או פגיעה ברגש מסיום

הסוג השני של הרוחות נשמע כמו רוחות של יסודות, מעין התגשמות, שבהחלט יכול להיות לא תבוני ,והייתי הופך אותן לכאלה. השאלה היא גם אם הרוחות מתחזקות אם האלמנט מתחזק, ואז יש להן אינטרס מוגבר לקדם אותו או לא. אם זה המקרה הראשון, אז אפשר להפוך לתבוני ואז זה מעין משחק מזימות אינסופי כשכל רוח מנסה לקדם את האלמנט שלה על-פני האדמה. מעין אלוהויות מופשטות מאוד.
הרוחות הארציות, לא ידברו לסרק, אבל ינסו לקדם את האינטרס שלהן - כלומר רוח הנהר תפגע בכל מי שמאיים על הנהר וכך הלאה.

הרוחות מתערבות ומהמרות זו עם זו. האם חוטב העצים ישרוד את הסופה? האם האייל יחמוק מהזאב? כשרוח מפסידה, היא "משלמת" למנצחת באופן שמחליש אותה (למשל רוח הלמינגים של היער שולחת את הלמינגים למות בטביעה בנהר של רוח הנהר המנצחת) וכמובן שהרוחות יתאמצו מאוד לא להפסיד בהתערבויות.

הרוחות השמימיות יכולות לשחק את התפקיד של אלוהים והשטן בספר איוב - להיות מעין פילוסופים מנותקים שמתווכחים על דברים ברומו של עולם, ועוזבים מדי פעם את הדיון בזעם כדי לחזור עם הוכחות לעמדה שלהם. בגלל שהאנושות עדיין צעירה, יש הרבה דברים שצריכים להכריע לגביה, וכל רוח בטוחה שהיא מכירה את בני האדם הכי טוב.

נושאי ויכוח לדוגמא:
* האם אדם עני ורעב יכול להתנהג בצורה מוסרית?
* האם אסונות טבע או כובש זר יגרמו לאיכרים לעזוב את אדמת אבותם?
* לאיזו חברה אנושית יש את התרבות הטובה ביותר?
* האם נשמה נעלה יכולה להתגלגל בגוף בזוי?
* האם בני האדם בוגרים מספיק כדי לקבל המצאות מסוכנות (קסם, טכנולוגיה) מבלי להשתמש בהן לרעה?

חזרה