• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

דרקונים ונתונים [דו"נ 67] דרך האבל - נתיב לנזיר(מהדורה 5)

liorgonen3

פונדקאי ותיק
תן לי לנחש, אורקים הרגו את המשפחה שלך.
ועכשיו אתה החלטת להיות הרפתקן, אבל אתה מחפש שקט פנימי כי לחלוטין אין לאדם רצינואלי סיבה אמיתית לצאת לעולם ולהילחם בדרקונים ושדים, זה מסכון, זה קשה, וזה כנראה הגיע מאיזה טרואמה שחווית בילדות שלך שאמורה להצדיק את מה שאתה עושה.
זה בסדר, כולנו ככה, זה לא אומר שאין לנו משחק עמוק, זה רק אומר שלפעמים צריך עזרה כדי להתמודד עם הדברים האלה, אז ברוכים הבאים למנזר שלנו, משמאל תמצא נזירים שטוענים שהמשפחה שלהם נחטפה על ידי אורקים, מימין יש את החברה שלובשים שחור וכועסים על כל העולם בגלל זה. זה סתם שלב, הם יעברו אותו בדרגה הנכונה, מה שחשוב הוא שתמצא דרך להתמודד עם האבל שלך, ובסופו של דבר תקבל אותו, ואולי גם תבין שאתה קצת פסיכופט.

דרך האבל היא מסורת נזירית שנועדה לסייע לאלו אשר איבדו את יקיריהם בעבר, היא מבוססת על 5 השלבים של האבל, ועיקרה הוא לעזור לאנשים לשוקל מחדש את הדרכים שלהם, כי אין שום סיבה הגיונית שמישהו יצא החוצה להרוג שדים בגלל שהמשפחה שלו נהרגה על ידי אורקים, הוא לא צריך חרב +3, הוא צריך טיפול פסיכאטרי.

[אם לא הובן עד פה, קצת פרודי]

META
הכחשה ובידוד אתה לא רוצה להאמין בזה, אבל אתה לא פה משום סיבה הגיונית, זה נראה לך שיש איזו סיבה שצריכה לשכנע אותך לצאת לעולם ולחפש את עצמך, אבל אם תספר את זה לעצמך במראה אתה פשוט תבין שזה לא נכון, אבל בנתיים אתה לא עושה את זה, אתה ממשיך להתרחק מאנשים ולסרב להאמין שזה באמת קורא לך, וכל מי שאומר לך אחרת - סתם עובד עליך.
החל מדרגה 3 אתה מקבל הכשרה במיומונית התובנה וההתגנבות, הראנשה נועדה לגרום לך להאמין שאנשים משקרים לך על המצב שלך, השנייה נועדה לגרום להם לא למצוא אותך ולהמשיך לספר לך שקרים.

כעס בעוד אתה מתכחש למצב שלך ובורח מאחרים, אתה גם עסוק בלכעוס עליהם, זה לא אשמתך שהם לא מבינים את המצב שלך, אבל זה בסדר. הנזירים פה כדי להסביר לך מה אפשר לעשות, כי אם אתה עסוק בלכעוס על העולם ולשאול למה זה קורה רק לך, אתה יכול לפחות לגרום לאויבים שלך לבחור במישהו אחר, הם לא יודעים לענות למה דווקא אתה, ולא נעים להם להיכנס לזה. בדרגה 3 אתה יכול לנצל את התגובה שלך בתורך כדי לגרום לחיסורן להתקפה אחת הנעישת נגדך, אתה חייב להיות מודע להתקפה בשביל להשתמש ביכולת הזו.

מיקוח - בשלב הזה הנזירים דיברו איתך מספיק בשביל להניח שיש דברים בגו' אתה עדיין מניח שלהסתובב בעולם ולהרוג מפלצות זה רעיון טוב שמגיע אחרי אובדן, אבל אתה תהיה מוכן לשקול מחדש דברים אם זה יסבך אותך. אתה רק צריך להיות מוכן לעשות דברים בתמורה, כמו לסבול מחר במקום היום. תמיד תזרוק את הבעיות שלך על מחר, אתה מהעתיד כבר יתמודד עם זה, אתה מהווה רק צריך לעשות המתקחות טובה. החל מהדרגה 6 כשאר אתה יורד מתחת ל0 נק"פ אתה יכול לנצל נקודת צ'י אחת בשביל להביא את עצמך ל1 נק"פ, אם זאת, אתה מאבד ק"פ אחת שלא תתחדש עד שתעבור 2 מנוחות ארוכות.

דיכאון אתה מקשיב לנזירים כבר הרבה זמן, והאמת שהסיפור הזה מדכא, אתה הנחת שאתה תנקום על זה שאורקים הרגו את המשפחה שלך, תהיה איזה גיבור גדול, אולי גם תציל איזה בת אצולה ותהפוך למלך עם הרבה זהב וחרב +3, אבל בפועל אתה מבין שחפצקים הם דבר נדיר, ואתה נזיר כבר הרבה זמן אז כנראה שהפאלדין יקבל את החרב ההיא, בנתיים אתה קצת מכונס בעצמך ומרגיש רע על העולם, הנזירים לא מנסים לשכנע אותך להפסיק כי הם אומרים שזה צריך לעבור לבד, ואתה מנסה לחשוב על עתיד ורוד, אבל בפועל בטוח שאורקים יתקיפו אותך בכל רגע או שאתה תקוע בתרמית פרמידה. בדרגה 11 אתה הופך לחסין למצב מופתע, כמו כן אתה מקבל התמחות במיומנות תפיסה ותובנה עקב הציפייה שלך שהעתיד יהיה עגום והכל ישתבש.

קבלה כשהנזירים דיברו על קבל הנחת שזו הייתה תרמית פרמידה מסועפת ועכשיו הם רוצים שתשלם להם, היית רוצה להסביר להם שאם הם לא היו מפריעים לך להסתובב בעולם ולהשיג כסף היית גם יכול לשלם להם דברים, אבל בפועל אתה מבין שזה היה יכול להיות מאוד מסוכון ולא רצינואלי כל כך לעשות דברים כאלה, איכשהו זה לקח לך 17 דרגות אבל אתה סוף סוף מבין שהמעשה הנכון הוא להתקדם הלאה, כאילו בטח לקח לך מלא זמן וגם אם רצית לנקום באורקים האלה הם בטח הרגו הורים של מישהו אחר והוא כבר עשה את זה במקום ללכת לקבל עזרה מנזירים, והאמת שזה הפסד שלו, כי הוא קיבל נקמה, אבל אתה קיבלת את המשפחה שלך בחזרה.
החל מדרגה 17 אתה יכול להטיל את הלחש החייאת אמת בתמורה ל3 נקודות ג'י, אתה לא בדיוק מבין מה הנזירים אומרים על זה שהיית אמור להבין שדברים רעים קורים ולהשלים עם המציאות, זה כאילו הם מתבססים על איזו תורה פסיכולגוית של עולם שבו אין אפשרות לחזור לחיים שבע פעמים בשבוע, באמת חבל שהם לא לימדו אותך את זה ביום הראשון, זה כנראה היה חוסך הרבה כאב ראש


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
לגמרי פרודי, אני מקווה לפרסם עוד דו"נ קצת יותר רציני השבוע, אבל הרגשתי שרגשות ופחד מהמוות ודברים כאלה יכולים להיות מעניינים במו"ד, ואז כשתשבתי את היכולת דרגה אחרונה הבנתי שבעצם בדרגה הזו יש לך כוהנים שמחיים אנשים דרך הציפורן השבורה שלהם, אז אין סיבה שאתה לא תוכל לפרש את שלב הקבלה בלקבל מה שרצית, במקום מה שהעולם רצה.
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
משעשע ביותר, אם כי אני חייב להגיד שמרגיש לי מעט חלש יותר ביחס לנזירים אחרים. זה מכוון?
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
לא מכוון, זה אחד המקרים האלה שאני כתבתי את הפלאפ ואז שברתי את הראש על הקראנץ', מה שיצא יצא
 
Top Bottom