• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר פראי דרקונים ונתונים [דו"נ 170] מקצוע יוקרה חדש - חסיד הזאב הקדמון

מקצוע יוקרה חדש לפאת'פיינדר בעולמות פראיים.
חסיד הזאב הקדמון
דרישות: התמחות, השרדות ק6+, לחימה ק6+, ברברי או דרואיד
רבים מהברברים והדרואידים שמרגישים חיבור מיוחד לאבותיהם הקדמונים מוצאים את הקשר הרב ביותר לזאב מכל החיות. הם מפתחים קשר מיוחד אל רוח טבע מסוימת, הזאב הקדמון, האב הקדמון של כל הכלביים.
פרא פנימי: אתה מקבל 5 נקודות עצמה ואת הכוח "שינוי צורה". אתה יכול לשנות את צורתך לזאב בלבד. נקודות העצמה האלו הן מאגר תחילי, ולא מצטברות עם מאגרי נק' עצמה שקיבלת מיתרונות אחרים.
חושים זאביים: כאשר אתה משתמש בפז כדי לגלגל מחדש בדיקת הבחנה, הגדל את קובית ההבחנה ב1 לצורך הגלגול מחדש.
חסיד הזאב הקדמון I מועד לשינוי מקיף
דרישות: ותק, חסיד הזאב הקדמון
כמו זאב, אתה מתחיל לפתח קשר ל"להקה" שלך.
קשר להקה: הגדר עד 5 יצורים אחרים שיהוו את הלהקה שלך. אתה מסוגל לנצל פז שלך עבורם והם מסוגלים לנצל פז עבורך.
טקטיקות להקה: כאשר אתה מקבל תוסף התגודדות, אתה יכול להעלות אותו ב1 אם אתה מתגודד יחד עם יצורים מהלהקה שלך.

חסיד הזאב הקדמון II
דרישות: מופת, חסיד הזאב הקדמון II
אתה מתחיל לקבל מאפיינים זאביים קבועים והקשר שלך עם הלהקה שלך מתחזק.
קשר להקה: אתה מסוגל להשתמש במתאם "התמרת אחר" עבור הכוח "שינוי צורה", בגרסאת המגע בלבד, ומקבל את המתאם "משך" בחינם עבור הכוח הזה.
זאב בנשמה, זאב תמיד: אתה מקבל טפרים וניבים כשל זאב. הם גורמים לכוח+ק4 נזק ויש להם ח"ש 1. בנוסף, הקצב שלך עולה ב1.

עריכה אחרונה:
שילוב נחמד של מדע ופנטסיה. זה מזכיר לי את "זאב צעיר" שהדבר הכי מגניב שם היה כוחה של הלהקה ומקומו של איש הזאב בלהקה הערך כשלעצמו מזכיר לי את נקודת החוזק הזאת. הוא פשוט אנכארוניסטי היות ובעולם פנטסיה העובדה שמצוינת שם עשויה להיות לא נכונה והכלבים קיימים בעולם בלי קשר לזאבים. למיטב הבנתי, העובדה שהזאב האפור הוא אבי הכלביים הוכחה רק לפני כארבעים שנה. עד אז העלו גם את האפשרות שמוצא הכלב הוא מהתן או שמוצאם גם מהתן וגם מהזאב. זה מציג את האפשרות של להיות חסיד של תרנגולת בידיעה שאביה הקדמון היה תרופוד - חיה... קצת יותר מרשימה.

שילוב נחמד של מדע ופנטסיה. זה מזכיר לי את "זאב צעיר" שהדבר הכי מגניב שם היה כוחה של הלהקה ומקומו של איש הזאב בלהקה הערך כשלעצמו מזכיר לי את נקודת החוזק הזאת. הוא פשוט אנכארוניסטי היות ובעולם פנטסיה העובדה שמצוינת שם עשויה להיות לא נכונה והכלבים קיימים בעולם בלי קשר לזאבים. למיטב הבנתי, העובדה שהזאב האפור הוא אבי הכלביים הוכחה רק לפני כארבעים שנה. עד אז העלו גם את האפשרות שמוצא הכלב הוא מהתן או שמוצאם גם מהתן וגם מהזאב. זה מציג את האפשרות של להיות חסיד של תרנגולת בידיעה שאביה הקדמון היה תרופוד - חיה... קצת יותר מרשימה.
אחד הת'רופודים הכי קרובים לתרנגולות (אם הבנתי נכון) הוא הב. בונדוכ. תת-המין "בונדוכ" הוא על שם המקום, אבל המין "באלאור" הוא פשוט דרקון במיתולוגיה סלאבית או הונגרית או משהו כזה. אז... חסיד דרקון שסוגד לתרנגולת הונגרית?

מגניב! מזכיר במובן מסוים את "לוחם הדוב" של מהדורה 3.5, שהיה ברברי שהופך לדוב כאשר הוא זועם, אבל חסיד הזאב נראה פחות עצבני!
חסיד הזאב הקדמון
דרישות: התמחות, השרדות ק6+, לחימה ק6+, ברברי או דרואיד
פרא פנימי: אתה מקבל 5 נקודות עצמה ואת הכוח "שינוי צורה". אתה יכול לשנות את צורתך לזאב בלבד.
יש כאן משהו שלא מסתדר לי.
אם זה דרואיד, אז כבר יש לו 10-15 נקודות עוצמה ואתה נותן לו במתנה גם 5 נקודות נוספות (שזה בפני עצמו יתרון, רק שהיתרון הזה לא מפריע לך לקחת את היתרון של נקודות עוצמה כך שאפשר להשיג 10 נקודות ברמה הזו) וגם כמה מתנות. אלא אם הכוונה שזה מאגר התחלתי של מקור עוצמה, ואז הנקודות האלו לא מצטברות עם מה שכבר יש לדרואיד וזה אומר שיתרון היוקרה הזה הוא גרסה גרועה של צורת פרא (שנותנת לדרואיד את הכוח שינוי צורה עם בונוסים, במקום שינוי צורה עם מינוסים).
מצד שני אם זה ברברי, עדיין חסרה לו מיומנות עוצמה (כי אין לו מקור עוצמה).
בנוסף, שים לב שעם שינוי צורה הדמות משתמשת במיומנות הלחימה של הצורה החדשה, כך שהדרישה ללחימה ק6 לא כזה קריטית למי שאתה מצפה שיילחם הרבה בצורת זאב – אלא אם הכוונה שהדמות תעקוף מהר מאוד את הזאב במיומנות הלחימה שלה, ותשתמש בשינוי צורה רק כדי להתנייד מהר (שזה לגיטימי כי זאבים ממממשששש טובים בתנועה עם הריצה ק10 הזו!).
חושים זאביים: כאשר אתה משתמש בפז כדי לגלגל מחדש בדיקת הבחנה, הגדל את קובית ההבחנה ב1 לצורך הגלגול מחדש.
חמוד. זה פחות טוב משמעותית מלהיטות, אבל חמוד כמשהו פלאפי נחמד שהוא לא עיקר היתרון.

חסיד הזאב הקדמון I
דרישות: ותק, חסיד הזאב הקדמון
כמו זאב, אתה מתחיל לפתח קשר ל"להקה" שלך.
קשר להקה: הגדר עד 5 יצורים אחרים שיהוו את הלהקה שלך. אתה מסוגל לנצל פז שלך עבורם והם מסוגלים לנצל פז עבורך.
טקטיקות להקה: כאשר אתה מקבל תוסף התגודדות, אתה יכול להעלות אותו ב1 אם אתה מתגודד יחד עם יצורים מהלהקה שלך.
אם אני מבין נכון, מה שעשית כאן זה לקחת את היתרון אחווה ואת היתרון לחימה קבוצתית, לשבור אותם ככה שעובדים רק עם "החברים" ולתת לדמות את שניהם.
בעיני זה חזק מדי, כי ממילא האנשים העיקריים שתשתמש עליהם באחווה ובלחימה קבוצתית עם הדמויות האחרות בקבוצה, שהן גם הדמויות שחסיד זאב יבחר בתור הלהקה שלו. אז הדמות מקבלת שני יתרונות במתנה.
זה גם קצת מרגיש מיותר, כי הרי כבר יש יתרונות שעושים את זה בדיוק, ואם הייתי רוצה חסיד זאב שנלחם בטקטיקת להקה, כנראה שהייתי הולך על יתרון לחימה קבוצתית – ואם הייתי רוצה אותו זאב בודד, אז לא. באופן כללי אם יש יתרון שעושה משהו, עדיף לא לכתוב יתרון שעושה את אותו הדבר. זה מייתר אחד מהם וגם מעלה שאלות מסבכות סתם כמו "מה אם יש לי את שניהם".
חסיד הזאב הקדמון II
דרישות: מופת, חסיד הזאב הקדמון II
אתה מתחיל לקבל מאפיינים זאביים קבועים והקשר שלך עם הלהקה שלך מתחזק.
קשר להקה: אתה מסוגל להשתמש במתאם "התמרת אחר" עבור הכוח "שינוי צורה", בגרסאת המגע בלבד.
זאב בנשמה, זאב תמיד: אתה מקבל טפרים וניבים כשל זאב. הם גורמים לכוח+ק4 נזק ויש להם ח"ש 1. בנוסף, המהירות שלך עולה ב1.
קשר הלהקה מאוד לא מרשים ומרגיש כקישוט, שזה בסדר. החצי השני של היתרון דומה להתגוששות אבל נותן קצב (זה קצב, לא מהירות) במקום קשיחות, שזה מגניב. אני רק לא בטוח שזה מיוחד מספיק בשביל יתרון מופת!

יש כאן משהו שלא מסתדר לי.
אם זה דרואיד, אז כבר יש לו 10-15 נקודות עוצמה ואתה נותן לו במתנה גם 5 נקודות נוספות (שזה בפני עצמו יתרון, רק שהיתרון הזה לא מפריע לך לקחת את היתרון של נקודות עוצמה כך שאפשר להשיג 10 נקודות ברמה הזו) וגם כמה מתנות. אלא אם הכוונה שזה מאגר התחלתי של מקור עוצמה, ואז הנקודות האלו לא מצטברות עם מה שכבר יש לדרואיד וזה אומר שיתרון היוקרה הזה הוא גרסה גרועה של צורת פרא (שנותנת לדרואיד את הכוח שינוי צורה עם בונוסים, במקום שינוי צורה עם מינוסים).
מצד שני אם זה ברברי, עדיין חסרה לו מיומנות עוצמה (כי אין לו מקור עוצמה).
אתקן.
בנוסף, שים לב שעם שינוי צורה הדמות משתמשת במיומנות הלחימה של הצורה החדשה, כך שהדרישה ללחימה ק6 לא כזה קריטית למי שאתה מצפה שיילחם הרבה בצורת זאב – אלא אם הכוונה שהדמות תעקוף מהר מאוד את הזאב במיומנות הלחימה שלה, ותשתמש בשינוי צורה רק כדי להתנייד מהר (שזה לגיטימי כי זאבים ממממשששש טובים בתנועה עם הריצה ק10 הזו!).
לא חשבתי על זה, מוריד את הדרישה.
אם אני מבין נכון, מה שעשית כאן זה לקחת את היתרון אחווה ואת היתרון לחימה קבוצתית, לשבור אותם ככה שעובדים רק עם "החברים" ולתת לדמות את שניהם.
בעיני זה חזק מדי, כי ממילא האנשים העיקריים שתשתמש עליהם באחווה ובלחימה קבוצתית עם הדמויות האחרות בקבוצה, שהן גם הדמויות שחסיד זאב יבחר בתור הלהקה שלו. אז הדמות מקבלת שני יתרונות במתנה.
זה גם קצת מרגיש מיותר, כי הרי כבר יש יתרונות שעושים את זה בדיוק, ואם הייתי רוצה חסיד זאב שנלחם בטקטיקת להקה, כנראה שהייתי הולך על יתרון לחימה קבוצתית – ואם הייתי רוצה אותו זאב בודד, אז לא. באופן כללי אם יש יתרון שעושה משהו, עדיף לא לכתוב יתרון שעושה את אותו הדבר. זה מייתר אחד מהם וגם מעלה שאלות מסבכות סתם כמו "מה אם יש לי את שניהם".
אני תמיד שוכח לבדוק יתרונות קיימים. אני אחשוב על תחליף. אשמח להצעות.
אני רק לא בטוח שזה מיוחד מספיק בשביל יתרון מופת!
אולי גם להוסיף את המתאם "משך" בחינם לשינוי הצורה?

מתקן את מהירות לקצב.

חזרה