• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר פראי דוגמית תוכן מהמדריך המתקדם לשחקן

יש כמה טעויות והערות עריכה הגוף הטקסט של הפרש, אבל מלבד זאת הכל חמוד ביותר!

זה די נראה כמו שציפיתי שיהיה – יש יתרונות מקצוע מתקדמים נוספים למקצועות מספר הבסיס, למי שרוצה להכין תמהיל קצת אחר של יכולות (כמו נוכל עם יכולות מאגיות או דרואיד שאינו מזדקן).
המקצועות החדשים מגיעים מראש עם יותר יתרונות מתקדמים ממה שהיה בספר הבסיס, ובמיוחד יתרון אגדי אחד (לשופטת בעמוד הקיקסטארט יש "דין שמימי", ולפרש יש הסתערות אגדית).

בסך הכל נראה גם שיש יותר דגש על בחירת נתיבים בתוך המקצוע. בספר הבסיס היו יחסית מעט בחירות נתיבים, מלבד האשף, הדרואיד, הכוהן והקוסם (שרק שלושה מהם גם קיבלו זוג עמודים נוספים לדיון באפשרויות הבחירה...)

אני מאוד מסכים עם האמירה לגבי נתיבים בתוך המקצוע, זו גם התחושה שאני קיבלתי. ראוי לציין בהקשר הזה את ה Hindrance החדש: FAVORED CLASS (MAJOR).
זה דווקא קושי מטופש לדעתי. לא מספיק מוצדק שהוא יהיה משמעותי, ולא בטוח שמספיק מוצדק שהוא יהיה בכלל.

1. ההשלכה היחידה שלו על התנהלות הדמות היא לנעול אותך למסלול התקדמות אחד שממילא הרבה שחקנים יילכו עליו כי זה הקונספט שלהם, ולא בהכרח מחלישה את הדמות בשום דרך מכאנית (יאללה, בטח, בוא נשחק נוכלת זהה לחלוטין למריסיאל אבל במקום בושה ואויב נעשה לעצמנו חיים קלים וניקח מקצוע מועדף!).

2. אין איך לשחק את הקושי הזה, ולכן גם אין איך להרוויח ממנו פז. אולי זו הסיבה שזה קושי משמעותי? אתה לוקח קושי אבל לא יכול לקבל ממנו פז? נו באמת...

זה דווקא קושי מטופש לדעתי. לא מספיק מוצדק שהוא יהיה משמעותי, ולא בטוח שמספיק מוצדק שהוא יהיה בכלל.

1. ההשלכה היחידה שלו על התנהלות הדמות היא לנעול אותך למסלול התקדמות אחד שממילא הרבה שחקנים יילכו עליו כי זה הקונספט שלהם, ולא בהכרח מחלישה את הדמות בשום דרך מכאנית (יאללה, בטח, בוא נשחק נוכלת זהה לחלוטין למריסיאל אבל במקום בושה ואויב נעשה לעצמנו חיים קלים וניקח מקצוע מועדף!).

2. אין איך לשחק את הקושי הזה, ולכן גם אין איך להרוויח ממנו פז. אולי זו הסיבה שזה קושי משמעותי? אתה לוקח קושי אבל לא יכול לקבל ממנו פז? נו באמת...
אני מסכים שהוא מטופש ולחלוטין לא מוצדק שהוא משמעותי. ללא ספק.
עוד מנגנון "לנקז" שחקנים לנתיב מוגדר.

אני לא כזה נחרץ - יש בו גם האמירה שהדמות היא נחושה להשלים משימות שהיא לוקחת עצמה. זה בהחלט פלאף מעניין.
זה לא מצדיק משמעותי, אבל זה לא קושי לגמרי משעמם.

חזרה