• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אחוזה מוקפת אויבים מבחוץ ומזימות מבפנים: תקציר הרפתקאה חדש בקמפיין 'עסקי דרקונים'

תקציר הרפתקאה חדשה (וכמעט אחרונה) בקמפיין 'עסקי דרקונים' עלתה לאתר של מלסטרה!
והפעם - החבורה מגלה שאחוזת קול'רון שונה מאד ממה שהיתה כאשר יצאו ממנה, ויש רק ימים בודדים עד שהאויבים יתאחדו והמצב יהפוך אבוד באורח רשמי. הדמויות מנסות לתמרן מול מפקד צעיר ו'מיוחד במינו' בצבא עוצרת הורד האפור; אדון אחוזה מדוכא, סרן פצוע שעסוק ברחמים עצמיים, וצללים שרוחשים מסביב... ויכולים להכות ולהכאיב מאד עוד לפני שהקרב הגלוי יתחיל.

* * *

לינק ישיר לתקציר ההרפתקאה החדשה

לינק לאינדקס של הקמפיין

עולם המערכה מלסטרה

פרק מטורף בהחלט, נהנתי מאוד מהקריאה.
סתם שאלת הבהרה - קאדט זה דרגה צבאית? אם כן, איזה דרגה זו בצבא מודרני? אני מניח שהיא יותר גבוהה מסרג'נט כי יש כאן סרג'נט נמוך יותר בדרגה, אבל היא לא קפטן כי (עד כמה שאני מבין) קפטן היא דרגה המקבילה לזו של סרן קור'באריון המורדת-במורדת, שלקחה איתה כמעט שליש צבא אאל"ט, וקל'הולן לא נשמע מכו מישהו שמפקד על שליש מהצבא של עוצרת הורד האפור.
מסכן קול'רון, סוף מצמרר. מעניין מה יקרה עם איש הדרקון כשהוא יבין שאביו מת.
אהבתי מאוד את זה שיש כאן למעשה מלחמה - לא מדובר בהיתקלות פשוטה אלא מלחמה שמורכבת מסדרה של קרבות ויש בה משמעות רבה למיקומים, אסטרגיות וגם (כפי שמתברר) לזהות המפקד, דבר שלא קיים בקרב רגיל של משחקי תפקידים, אבל מצד שני הצלחת לשמור זאת ברמה מקומית מאוד שגורמת לכך שלדמויות - במיוחד אם הן קצת מעבר לדרגה 3 ולאנשים פשוטים - יכולה להיות השפעה רבה מאוד על מהלך המלחמה. תשואות חן חן!
האם היית מגדיר את הקמפיין הזה כקמפיין עם ת'מה של אימה (או לפחות אלמנטים של אימה)? התחושה בקריאה הייתה (כך הרגשתי) קרובה מאוד, אם כי פחותה בעוצמתה, למה שהרגשתי כשראיתי הבוקר את 'רבקה' של אלפרד היצ'קוק (סרט אימה מובהק, של במאי סרטי האימה המובהק ביותר). אפשר גם לראות קווי דמיון מסויימים - בני ברית שהופכים לאל-מתים, איום שנחשב לכזה שהושמד הופך לחזק בהרבה, נבל-על שנמצא בכל מזימה נוראית, וגם תחושת סכנה קיומית עבור הדמויות, וגם הקהילה שבה הן נמצאות (במקרה הזה - השליטה של 'החוק והסדר' של האצילים באזור כולו).

תודה רבה על התגובה המפורטת :)

לעניין הדרגות - יש קצת ברדק, חלקו מסיבות פנים עולמיות שגורמות חוסר אחידות (ושלא כולם שומרים על סולם הדרגות הישן של הלגיונות האנ'מירים), וחלקו בגלל שאני לא האחדתי מונחים.
בכל מקרה - סרן זה מפקד כוח צבאי שנמצא מתחת למפקד גבוה יותר (בתקופת המערכה זה די שווה לצנטוריון - למרות שבמקור צנטוריון נחשבה לדרגה נמוכה יותר, שקולה אולי לליוטננט). קאדט זו לא בדיוק דרגה צבאית לגמרי, אלא סוג של אביר מתלמד (אבל כבר לא נושא כלים) שנמצא תחת הפיקוד הישיר של אביר בכיר/מפקד גבוה, ונשלח על-ידו לכל מיני משימות בלי להתעכב על פורמליות צבאית - למשל, פיקוד על כוח אספקה שגם מצווה לדווח אחר-כך למפקד הגבוה (הגבירה קאירה במקרה הזה) על מה שראה וגילה במשימה.
כאשר הוא יוכיח את עצמו - הוא יהפוך לאביר-מפקד בפני עצמו, או יקודם לדרגה משתלמת אחרת.

אנ'ליריס קורבאריון היתה סרן במטה האישי של הורד האפור, ולאחר מכן המשיכו לקרוא לה ככה, כאשר ממילא רוב הצבא הושמד ורק כוח קטן שהיה צמוד לעוצרת שרד בשן ועין.

לגבי המלחמה - העניין הוא שיש כאן שני כוחות אויב, שלא רק שלא משתפים פעולה זה עם זה, הם למעשה עוינים זה לזה בדיוק כמו שהם עוינים לכוח שאליו חברו הדמויות. יש את השודדים ובני-הברית שלהם (אליהם יצטרפו בקרוב גם דולו והרועים שלו) תחת הפיקוד של 'איש הדרקון' - שכנראה נשבע אמונים או משתף פעולה עם הכוחות של העוגים מאור'גאקה, או לפחות זה מה שטוענים לגביו; ויש את העוג הנקרומנסר והאל-מתים שלו, שלא משרתים אף אחד - והסוף שלו יהיה רע אם הוא יפול בידיים של המכשפים העוגים מאור'גאקה.
כאן הרב-מג העוג לא בילף כאשר הוא אמר שהעוגים לא רואים יותר בנקרומנסר 'אחד משלהם'.

שאלה טובה אכן - מה יקרה כשאיש הדרקון יבין שאביו (האמיתי או החורג) מת מוות נורא.

לא הגדרתי את הקמפיין באורח מדויק - בהתחלה דווקא נטיתי לכיוון של קמפיין קליל יותר עם לא מעט הלצות וחלקים קלילים. אחר-כך הוא התפתח באורח אפל ומפחיד יותר; וממילא גם הבחירות של דמויות השחקן עיצבו אותו ועזרו לו ללבוש ולפשוט צורה לאורך הדרך. יתכן שבחירות אחרות היו משנות באורח ממשי גם את האופי של הקמפיין.

לגבי המלחמה - העניין הוא שיש כאן שני כוחות אויב, שלא רק שלא משתפים פעולה זה עם זה, הם למעשה עוינים זה לזה בדיוק כמו שהם עוינים לכוח שאליו חברו הדמויות. יש את השודדים ובני-הברית שלהם (אליהם יצטרפו בקרוב גם דולו והרועים שלו) תחת הפיקוד של 'איש הדרקון' - שכנראה נשבע אמונים או משתף פעולה עם הכוחות של העוגים מאור'גאקה, או לפחות זה מה שטוענים לגביו; ויש את העוג הנקרומנסר והאל-מתים שלו, שלא משרתים אף אחד - והסוף שלו יהיה רע אם הוא יפול בידיים של המכשפים העוגים מאור'גאקה.
כאן הרב-מג העוג לא בילף כאשר הוא אמר שהעוגים לא רואים יותר בנקרומנסר 'אחד משלהם'.
בנוי היטב! מלחמות מאז ומעולם לא היו שני צדדים ברורים שלשניהם ברורים החולשה והחוזקה של כל צד, ומי עומד לנצח. אם זה היה כך, רבות מאוד מהמלחמות לא היו פורצות כלל...
תודה רבה על התגובה המפורטת :)
אין בעד מה :)
לעניין הדרגות - יש קצת ברדק, חלקו מסיבות פנים עולמיות שגורמות חוסר אחידות (ושלא כולם שומרים על סולם הדרגות הישן של הלגיונות האנ'מירים), וחלקו בגלל שאני לא האחדתי מונחים.
בכל מקרה - סרן זה מפקד כוח צבאי שנמצא מתחת למפקד גבוה יותר (בתקופת המערכה זה די שווה לצנטוריון - למרות שבמקור צנטוריון נחשבה לדרגה נמוכה יותר, שקולה אולי לליוטננט). קאדט זו לא בדיוק דרגה צבאית לגמרי, אלא סוג של אביר מתלמד (אבל כבר לא נושא כלים) שנמצא תחת הפיקוד הישיר של אביר בכיר/מפקד גבוה, ונשלח על-ידו לכל מיני משימות בלי להתעכב על פורמליות צבאית - למשל, פיקוד על כוח אספקה שגם מצווה לדווח אחר-כך למפקד הגבוה (הגבירה קאירה במקרה הזה) על מה שראה וגילה במשימה.
כאשר הוא יוכיח את עצמו - הוא יהפוך לאביר-מפקד בפני עצמו, או יקודם לדרגה משתלמת אחרת.
בהחלט מבהיר את העניין.
אנ'ליריס קורבאריון היתה סרן במטה האישי של הורד האפור, ולאחר מכן המשיכו לקרוא לה ככה, כאשר ממילא רוב הצבא הושמד ורק כוח קטן שהיה צמוד לעוצרת שרד בשן ועין.
אם אני זוכר נכון, יש מקרה דומה גם בלגיון הזהוב השלישי ששולט ביער וארת'ארון והמפקדת שלו עדיין נקראת בתואר המקורי שלה, למרות שאין איש מעליה; וגם הנסיך הרם של הנסיכות האפורה לא הוכתר למלך, למרות שההשתקפויות לא נמצאות מעליו יותר. זיכרון רחוק כלשהו אומר לי שגם מפקד כוחות ת'ארילי שלא נכנע יחד עם בעלי האדמות (ועדיין מתחבא בהרים של הנסיכות האפורה, ומבחינתו הוא נמצא ב'מצב מלחמה' מול הנסיך הרם של אורמת'ריל תחתית) נשאר בכינוי הפיקוד המקורי שלו (רב-סרן, נראה לי) למרות שהרמטכ"ל כבר נכנע מזמן. אני תומך מאוד בגישה הזו, זה מגביר מאוד את התחושה שבסופו של דבר, הכל זה רק שאריות מההתנפצות הגדולה והאימפריה האנ'מירית שקדמה לה.
לא הגדרתי את הקמפיין באורח מדויק - בהתחלה דווקא נטיתי לכיוון של קמפיין קליל יותר עם לא מעט הלצות וחלקים קלילים. אחר-כך הוא התפתח באורח אפל ומפחיד יותר; וממילא גם הבחירות של דמויות השחקן עיצבו אותו ועזרו לו ללבוש ולפשוט צורה לאורך הדרך. יתכן שבחירות אחרות היו משנות באורח ממשי גם את האופי של הקמפיין.
כמו שנאמר - אף תוכנית לא שרדה מפגש עם השחקנים:)

פרק מהנה. מותו של קול'רון היה די עצוב.

סוף סוף אלמתים לא אנושיים. הגיע הסוף לקיפוח... לפחות זו לא הייתה שממית אלמתה (גיליתי נציגות חיות למין הזה איפה שאני גר.)

אז לכבוד חודש הגאווה שיבצת דמות של קאדט הומוסקסואל. אני מניח שהצחנה שהוא מתלונן עליה הוא צחנת המעמדות הנמוכים משום שלא נראה לי שהדמויות מדיפות ריח טוב יותר. כדרך אגב, אם לדייק את הסטריאוטיפ, אלה צריכים להיות בשמים שמיועדים לנשים. יש גם בשמים שמיועדים לגברים. (ובחברה חצרנית כמו זו שהקאדט מגיע ממנה, הם יהיו פחות או יותר חובה אלא אם כן היא מבוססת על צרפת הנפוליאונית ששם ניחוח זיעה טבעי היה באופנה.) על כל פנים, דמות מעניינת עם הניגוד בין הצד הגרוטסקי שלו לצד הענייני שלו.

התגובה של החבורה לגילוי על זהותו האמתית של נארקירוס הייתה יחסית אפאתית.

האירועים בפרק עדיין לא מראים שלעוג המעורב יש תוכנית סדורה אלא שמדובר ב-'נקרומנסר סדרתי'. אפילו יש לו חותם אמנותי - דגנים מקוללות...

תודה על התגובה.

כל דבר יכול לקום כאל-מת, עם הקסם המתאים.
הקאדט מתלונן על הרבה דברים. הבושם שלו היה נשי (אם הדמויות היו מתעמקות ומבררות).
אין קשר לחודש ה"גאווה" - אני לא מתייחס לדברים כאלו כאשר אני כותב עלילה או דמויות.

התגובה לזהות של נארקירוס היתה אכן חיוורת - אני חושב שאורון חשד בו ממזמן, וממילא הראש שלו היה במקום אחר, ודל'ארנור לפעמים לא מגיב באורח מאד מוחצן (כך השחקן שלו משחק אותו, לא קביעה שלי), וכמובן שמנדי ידעה עליו עוד מההתחלה.

לא ברור מה התוכנית של הנקרומנסר, מלבד להפיץ מוות ואלמתים בכל מקום שהוא יכול.
למרות זאת - התוכנית שלו לגבי האחוזה היתה די מתוחכמת: להעזר בבוגד, קודם כדי להרוג את החרקים הענקיים באורח שיאפשר לו להקים אותם כאל-מתים (על-ידי גילוי 'במקרה' של הקיום שלהם לקאדט, קאר והאחרים שירדו להרוג אותם), אז לשתול פסלון טמא שיחזק יותר ויותר את הכוח הנקרומאגי מתחת לאחוזה - ואז לסיים את המלאכה על-ידי הפצת דגנים נגועים, מהסוג שהפיל את הפאר'ליל הקנאים במערות קודם והפך אותם לאלמתים.
דגנים זו לא בחירה אומנותית במיוחד - זה פשוט משהו שקל להסוות על-ידי ערבוב של הדגן הנגוע עם דגנים אחרים, כך שהם יאפו ביחד, באורח שיקשה לזהות את הסכנה לפני שיהיה מאוחר מדי ואנשים יתחילו להתמוטט במהירות מהמחלה, ואז לקום כאל-מתים.

דגנים זו לא בחירה אומנותית במיוחד - זה פשוט משהו שקל להסוות על-ידי ערבוב של הדגן הנגוע עם דגנים אחרים, כך שהם יאפו ביחד, באורח שיקשה לזהות את הסכנה לפני שיהיה מאוחר מדי ואנשים יתחילו להתמוטט במהירות מהמחלה, ואז לקום כאל-מתים.
הדגנים הם בטח מחווה ל-'האחרונים שבינינו' שם המגפה בהתחלה הופצה באותה הדרך.

אז מה ההשראה לאותו קדט? היה לך בזמנו ב-'דמדומי המערב' גנב הומוסקסואל שהתחזה למלומד גם עם גינונים נשיים. האם החלטת להעביר את הדמות למלסטרה רק שפה הוא מגלם קדט ולא מלומד (למרות שלי הוא נתן רושם של קדט אמתי. אני רק מעלה השערה)?

הרעיון של דגנים מורעלים שימש גם ב-World of warcraft, ובעוד מקומות.

לעניין הקדט: אין שום קשר בינו לבין הנוכל האדמוני בדמדומי המערב (שהיה מחווה לדמות ספרותית מאד מסוימת) - מלבד השערות לגבי נטיה מינית. הבחור בדמדומי המערב היה נוכל ואפס מאופס, הקאדט כאן - למרות שהוא לפעמים נלעג, יש לו ראש על הכתפיים ויכולת לא ראה לתכנן קרבות ולהוביל אנשים לקרב.
מציע לחכות לסוף הקמפיין (שזה ההרפתקה הבאה) כדי להסיק מסקנות על הקאדט.

חזרה