• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר פראי אביר-פלדה - תת-סוג לפלאדין - קרטאט

אביר פלדה (פלאדין)
דרישות: ה', פלאדין, השבועה שלך כפלאדין היא "לשרת את האל האפור", אינך חבר במסדר אחר
אבירי הפלדה הם הפלאדינים של המסדר האפור. הם נוהגים להשתמש בחרבות דו-ידניות שנקראות לוקאטריס, שמעוצבות כך שינפצו שריונות ומגינים לרסיסים בקלות.
אבירי הפלדה מוותרים על שם משפחתם הקודם בתמורה לשם 'אביר-פלדה'. אביר פלדה ברמת ההתחלה יהיה בן 15 בערך.
הערה 1: מקצוע זה הוא הרחבה למקצוע הפלאדין, ואינו נחשב יתרון מקצוע בסיסי. כך, דמות שתשקיע את שני יתרונותיה (כולם בני אנוש בקרטאט) במקצועות תוכל להתחיל בתור אבירת פלדה.
הערה 2: ניתן להיות אביר פלדה מבחינה סיפורית גם אם אינך לוקח הרחבה זו למקצוע הפלאדין, ובכלל גם אם לא תיקח את מקצוע הפלאדין. חסרונות קוד כבוד ושבועה ולחימה באמצעות לוקאטריס או חרב אדירה יעבדו (גם אם תקח מקצועות כמו לוחם, סייר, נוכל, וברברי)
.
  • אביר פלדה: אתה מורגל בשימוש בשריונות פלדה. אתה מגדיל את תוסף השריון של השריונות שלך ב1 אם הם עשויים ממתכת.
  • כבוד: ממש מסוכן להעליב אותך, כי אבירי הפלדה לומדים שכבודם וחייהם אחד הם. אתה מקבל את החיסרון "רגישות יתר".
קיראת תיגר
דרישות: ת', פלאדין
אתה קורא תיגר על יריבך בקרב של כבוד, שבו ידו של האל מכריעה. הוא מקבל -2 להתקפה נגד מי שאינו אתה.

כבוד ונחישות
דרישות: ו', פלאדין
כבודך הוא מקור כוחך. אתה נחוש לשמור עליו בכל מחיר. כשאתה מחטיא יותר מדי פעמים ברצף - זו בושה. כל פעם שאתה מתקיף אחרי שתי החטאות רצופות (בהתקלות הנוכחית), הוסף +2 להתקפה ו+4 לנזק.

נשק פלאדיני
דרישות: מ', פלאדין
לכל מסדר הנשק האופייני לו. אבירי הפלדה משתמשים בלוקאטריס, חרב דו-ידנית שמעוצבת על מנת לחדור שריונות ומגינים ולנפצם בקלות.
לוקאטריס: נזק כוח+ק10, כוח מינימלי ק10, משקל 5, מחיר 75, גורמת +2 נזק לחפצים, ח"ש 3
כאשר אתה מתקיף באמצעות לוקאטריס, אתה יכול לנצל פז על מנת להתקיף גם את השריון וגם את היריב שלובש אותו.
אופוס פוסטומוס
דרישות: א', פלאדין
גם אחרי פציעות קטלניות שאתה לא בטוח תשרוד, אתה ממשיך להילחם ברוחך, לחימה היא היצירה האחרונה שלך, האופוס פוסטומוס, הרקוויאם שאתה כותב לעצמך כשהסוף נראה קרוב מתמיד. כאשר אתה מנוטרל, כל בעלי בריתך זוכים ל+4 להתקפה ולנזק נגד יריביך למשך ההיתקלות. אתה לא בהכרח מת, למרות שם היתרון.

על הרעיון הזה חשבתי כששקלתי להכניס לספר סצנה של נשף באיזו טירה ימי-ביניימית בכדירוניין (עדיין לא החלטתי) כשניגנתי משהו שכתוב עליו Opus Posthumous. קצת בדיקה באינטרנט, והנה יכולת ממש מגניבה לאביר פלדה!

ביקורת מכאנית, מישהו?

עריכה אחרונה:
  • אביר פלדה: אתה מורגל בשימוש בשריונות פלדה. אתה מגדיל את תוסף השריון של השריונות שלך ב1 אם הם עשויים ממתכת.
סולידי, ואפילו הייתי נותן עוד יכולת קטנה כדי שהיתרון יהיה משתלם.
  • כבוד: ממש מסוכן להעליב אותך. אם מישהו מצליח נגדך בעימות התגרות, אתה חייב להשתמש בהתקפה פראית נגדו, אבל חוצה את המחסרים של המצב פגיע אם הוא נגרם לך בגללה.
זה די ספציפי, עלול להביא לסימני שאלה (מה אם יש לי נשק טווח ואני לא יכול להשתמש בהתקפה פרועה? מה אם הוא מחוץ לטווח? מה אם הוא השתמש בעימות כדי לעשות אותי פגיע?) וגם יכול היה לעבוד בצוקה חופשית יותר עם החיסרון "רגישות יתר" שנותנת לשחקן יותר שליטה על התגובות של הדמות לעלבון.
למה כל אבירי הפלדה כל כך חרדים לכבוד שלהם?
קיראת תיגר
דרישות: ת', פלאדין
אתה קורא תיגר על יריבך בקרב של כבוד. הוא מקבל -2 להתקפה נגד מי שאינו אתה.
זה משהו קסום? כי אם לא, קשה להצדיק איך זה פועל אוטומטית ומשפיע כך.
כבוד ונחישות
דרישות: ו', פלאדין
כבודך הוא מקור כוחך. אתה נחוש לשמור עליו בכל מחיר. כשאתה מחטיא יותר מדי פעמים ברצף - זו בושה. כל פעם שאתה מתקיף אחרי שתי החטאות רצופות, הוסף +2 להתקפה ו+4 לנזק.
זה דורש מהשחקן לספור החטאות, אבל בסך הכל – יתרון סבבה.
האם שתי ההחטאות הקודמות חייבות להיות בהתקלות זו, או שאפשר לשמור החטאה מאתמול?
לוקאטריס: נזק כוח+ק10, כוח מינימלי ק10, משקל 5, מחיר 75, גורמת +2 נזק לחפצים, ח"ש 3, מתעלמת מנקודה אחת של תוספי מגן להדיפה
על הלוקאטריס הערתי כבר בדיון על חפצים מעולם המערכה קרטאט.
כאשר אתה מתקיף באמצעות לוקאטריס, אתה יכול לנצל פז על מנת להתקיף גם את השריון וגם את היריב שלובש אותו.
תכלס מגניב!
אופוס פוסטומוס
דרישות: א', פלאדין
גם אחרי פציעות קטלניות שאתה לא בטוח תשרוד, אתה ממשיך להילחם ברוחך, לחימה היא היצירה האחרונה שלך, האופוס פוסטומוס, הרקוויאם שאתה כותב לעצמך כשהסוף נראה קרוב מתמיד. כאשר אתה מנוטרל, כל בעלי בריתך זוכים ל+4 להתקפה ולנזק נגד יריביך למשך ההיתקלות. אתה לא בהכרח מת, למרות שם היתרון.
אלו תוספים ממש ממש גדולים, אבל זו גם יכולת שכנראה לא תמיד תבוא לידי ביטוי, והיא מעודדת את השחקן לשחק את הדמות בלקיחת סיכונים רצינית. חמוד מאוד!

סולידי, ואפילו הייתי נותן עוד יכולת קטנה כדי שהיתרון יהיה משתלם.
הוספתי משהו קטן.
זה די ספציפי, עלול להביא לסימני שאלה (מה אם יש לי נשק טווח ואני לא יכול להשתמש בהתקפה פרועה? מה אם הוא מחוץ לטווח? מה אם הוא השתמש בעימות כדי לעשות אותי פגיע?) וגם יכול היה לעבוד בצוקה חופשית יותר עם החיסרון "רגישות יתר" שנותנת לשחקן יותר שליטה על התגובות של הדמות לעלבון.
למה כל אבירי הפלדה כל כך חרדים לכבוד שלהם?
הוחלף ל"רגישות יתר".
כך הם מוכשרים - מלמדים אותם שכבודם הוא חייהם. זה עקרון מאוד חשוב בתרבות של האל האפור וגם של בית אריקורדון, דרך אגב.
זה משהו קסום? כי אם לא, קשה להצדיק איך זה פועל אוטומטית ומשפיע כך.
כן.
זה דורש מהשחקן לספור החטאות, אבל בסך הכל – יתרון סבבה.
האם שתי ההחטאות הקודמות חייבות להיות בהתקלות זו, או שאפשר לשמור החטאה מאתמול?
תוקן הניסוח.
הוסר הקטע עם ההדיפה.

הוספתי משהו קטן.

הוחלף ל"רגישות יתר".
כך הם מוכשרים - מלמדים אותם שכבודם הוא חייהם. זה עקרון מאוד חשוב בתרבות של האל האפור וגם של בית אריקורדון, דרך אגב.
השאלה היא האם הם סתם מוכשרים להגן על כבודם, או שהם רגישים גם להטחת עלבונות ומחויבים להגיב על כל דבר. במילים אחרות, האם יש להם קושי?

לגבי תוסף השריון, לא הבנתי מה הקטע המיוחד של שריונות לא מתכתיים. האם הכוונה שאביר פלדה עם שריון עור משלב בתוכו מתכת כך שהוא שוקל יותר? למה זו יכולת של הדמות ולא סוג שריון פשוט?

השאלה היא האם הם סתם מוכשרים להגן על כבודם, או שהם רגישים גם להטחת עלבונות ומחויבים להגיב על כל דבר. במילים אחרות, האם יש להם קושי?
תראה, כשאתה מתחיל ללמוד איפשהו בגיל 7 ונשאר שם 8 שנים, זה גם מחנך אותך. זה החינוך שלהם.
לגבי תוסף השריון, לא הבנתי מה הקטע המיוחד של שריונות לא מתכתיים. האם הכוונה שאביר פלדה עם שריון עור משלב בתוכו מתכת כך שהוא שוקל יותר? למה זו יכולת של הדמות ולא סוג שריון פשוט?
הייתי צריך לחכות להיום לפני שכתבתי את זה ביום כמעט בלי שינה :) . אני לא בטוח מה זה. אני אוריד את זה.

תראה, כשאתה מתחיל ללמוד איפשהו בגיל 7 ונשאר שם 8 שנים, זה גם מחנך אותך. זה החינוך שלהם.
אתה בטוח שהגישה הנכונה למסדרים הדתיים האלו
היא יתרונות מקצוע, ועוד כאלו שדורשים ממך לקחת יתרון קודם כך שקשה מאוד לקחת אותם כבר בזמן יצירת דמות?

אתה בטוח שהגישה הנכונה למסדרים הדתיים האלו
היא יתרונות מקצוע, ועוד כאלו שדורשים ממך לקחת יתרון קודם כך שקשה מאוד לקחת אותם כבר בזמן יצירת דמות?
בקרטאט כולם בני אנוש, אז דווקא מאוד קל לעשות את זה.
ואני בטוח - איך עוד אפשר לגשת אליהם? ציוד - לא. כוחות - כן, אבל איך תקבל אותם? סתם שבועה - ציינתי שזה אפשרי, זה סט יכולות שמתאים ליצור פלאדין כזה.

אפשר כגזע (זה בן אנוש, אבל הוא גדל במסדר דתי ולכן במקום יתרון נוסף לפי העניין הוא מקבל את היכולות שהמסדר קובע!) ואפשר כיתרון רקע או כיתרון מקצוע שכבר מכיל בתוכו חלוקה ראשונית למסדרים (בדומה לאפשרות של דרואידים לבחור בין חיה מלווה ובין לחשים מחוזקים).

זה יאפשר להתחיל דמות בוגרת מסדר מבלי שהיא תהפוך פתאום לרגישה במיוחד לעלבונות רק בהתקדמות השלישית.

חזרה