• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרידר - Drider

חציו אלף אפל וחציו עכביש - הדרידר!
הדרידר הוא העונש הקשה ביותר המוטל על אלפים אפלים שסטו מדרך הרוע, האכזריות והכאוס של אלת האלפים האפלים העכבישית - לולת'.
מקוללים לנצח לאבד את אנושיותם והופכים למפלצת שהיא מכונת הרג אכזרית.

זה הפרוייקט שאני עובד עליו עכשיו, רק התחלתי, יקח קצת זמן כי אני יכול להקדיש לזה מעט בכל פעם.

1641547614585.png1641547646623.png

קישור למיניאטורה המקורית לכל המעוניינים: D&D Nolzur's Marvelous Unpainted Minis: W12.5 Drider | Table Top Miniatures | Miniature Market

עריכה אחרונה:
כרגיל מהמם!
אבל, משהו בפרופורציות של המיניאטורה מוזר לי - גוף העכביש נראה יותר מדי גדול ביחס לגוף האנושי, ומאפיל עליו.
יתכן שזה הבדל בארט בין מהדורות אבל לא כך אני מדמיין את הדריידר…

תודה!
מבין מה אתה אומר, ב-5E הוא מוגדר כ Large ולפי הפרמטר הזה הוא ביחס הנכון ונדמה לי שגם בספרים שקראתי דמיינתי אותו ככזה.
אני מעלה פה תמונה של איך שהוא מוצג במדריך המפלצות, בצביעה השתדלתי להשאר נאמן למקור, חוץ מהחרבות שאותן עשיתי כחולות מטאליות.
אגב יש לו גם עיניים אדומות וגוון אדום חלודה על הגוף השחור שאולי לא נראה בצילום.
מה שאותי עניין זה שני דברים:
1. בספר רשום שיש לו נשיכה (עם רעל) אבל בפועל לא נראה שיש לו מערכת מלתעות שתצדיק את הנזק והרעל (מוזר).
2. על פי מה שאני מכיר העונש להפוך לדרידר הוטל רק על זכרים (שמישהו יתקן אותי אם אני טועה) אבל בתמונה די ברור שמדובר באלפית אפלה שהפכה לדרידר (גם מוזר).

1641742828367.png

בקשר לארט, בחיפוש באינטרנט זה לא ממש אחיד, אולי זה קישור לזווית של המבט בספר של חמש, פשוט תמיד אצלי הרושם הוא שהחצי האלפי בולט יותר. אבל אולי זה גם קשור ל Sculpt של הדריידר.
2. על פי מה שאני מכיר העונש להפוך לדרידר הוטל רק על זכרים (שמישהו יתקן אותי אם אני טועה) אבל בתמונה די ברור שמדובר באלפית אפלה שהפכה לדרידר (גם מוזר).
תמיד היו דריידריות - למעשה כוהנות שנכשלו בבחינה של ללות' הפכו לדריידריות בתור עונש, בספר ממהדורה 3 לפני ~20 שנה. אותו דבר בפאת'פיינדר.
מה שכן, במהדורה ארבע זה הפך מעונש ל"ברכה" וחזר להיות עונש במהדורה חמש.

תמיד היו דריידריות - למעשה כוהנות שנכשלו בבחינה של ללות' הפכו לדריידריות בתור עונש, בספר ממהדורה 3 לפני ~20 שנה. אותו דבר בפאת'פיינדר.
מה שכן, במהדורה ארבע זה הפך מעונש ל"ברכה" וחזר להיות עונש במהדורה חמש.
תודה על התיקון, אם כך זה מתיישב בצורה קצת יותר הגיונית.
אני מתאר לעצמי שהקפיצות מעונש לברכה ולהפך קורות כי זה מאד תלוי איך מסתכלים על ההפיכה למפלצת הזו :)

למעשה הההבדל (לפי הפלאף של פאת׳פיינדר) בין זכרים ונקבות שהופכים לדריידרים הוא שזכרים הופכים לגרסה מעוותת של אלף בעוד שהנשים שומרות על החן.
לכן אם זה דריידר שנראה כמו אלף ולא כגרסה מעוותת, זו אלפית שהפכה לדריידר.

לא בטוח אם כך זה בכל המהדורות, למעשה בטוח שלא - כי כמו שכתבת בין מהדורות אוהבים לשנות קצת… אבל זה פאת׳פיינדר שמבוסס על שלוש.

למעשה הההבדל (לפי הפלאף של פאת׳פיינדר) בין זכרים ונקבות שהופכים לדריידרים הוא שזכרים הופכים לגרסה מעוותת של אלף בעוד שהנשים שומרות על החן.
לכן אם זה דריידר שנראה כמו אלף ולא כגרסה מעוותת, זו אלפית שהפכה לדריידר.

לא בטוח אם כך זה בכל המהדורות, למעשה בטוח שלא - כי כמו שכתבת בין מהדורות אוהבים לשנות קצת… אבל זה פאת׳פיינדר שמבוסס על שלוש.
וואו, אז יש לנו כאן (כנראה), לא רק הבדלים בין מהדורות, אלא גם בין שיטות.
לא יצא לי להשוות בין הפלאף של פת'פיינדר (שאותו אני לא מכיר) לבין הפלאף של מו"ד 5 (או בכלל מו"ד), אבל אני צריך לבדוק את זה מתישהו.

מתקן שוב:
בפאת'פיינדר אין את לולת'. אלפים אפלים שונים סוגדים לשדים שונים (אך בראשם למשתו, אם המפלצות). דריידרים נוצרים מאלפים אפלים באמצעות אלכימיה. במקרה של אלפים אפלים ההפיכה לדריידר יכולה להיות עונש או פרס, לפי ההקשר (יש מי שמתאים לו להפוך ל-supersoldier).

במו"ד זה תמיד היה קטע של עונש מלולת', בדרך כלל ככשלון במבחן כלשהו בדרגה 6. במהדורה 4 הפכו את זה לפרס כי תמיד הייתה באוויר השאלה מה בדיוק עונש בלהפוך להיות דומה יותר לאלה המטורפת שלך.

באברון אין דריידרים אבל יש סקארו, שהם חצי אלף אפל וחצי עקרב. הם גזע משלהם שמשתף פעולה עם הדרו ונוצר ככל הנראה על ידי הענקים.

בעיה עם פיצול הלור הזה... ותתי הפיצול שלו...
בכל אופן אני נצמד בעיקר לספרי דריזט וממלכות נשכחות כשאפשר וזה בעצם אומר D&D מן הסתם.
מנצל את התגובה גם להכניס את הדריידר עם קצת ברק, מראה רטוב ושמנוני לחלק העכבישי שלו וצילום באור שמש הפעם:
1642422054288.png

לדעתי, כשאתה מריץ היתקלות עם הדריידר, אתה לפני זה צריך להכין בחינה לשחקנים על הלור של הדריידר וההבדלים בין השיטות והמהדורות - מי שנכשל, מוות מיידי
Happy La Galaxy GIF by Major League Soccer

חזרה