ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

RPG Sports - ערוץ חדש של משחקי תפקידים ספורטיביים?

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 18 אוקטובר 2018, 21:44

אחד הדברים היותר מוזרים/הזויים שנתקלתי בהם, זה יוזמה חדשה של Roll20 עם D&D Beyond לפתוח ערוץ של משחקי תפקידים תחרותיים, מבוכים ודרקונים ועוד משחקים, עם פרסים כספיים ... כלומר ברורה לי ההצלחה של תוכניות כמו קריטקל רול (וכמובן גלגול גורלי :fire: ) אבל לא רואה איך זה הופך להיות ספורט.
כאילו, האתגר זה יהיה לבנות דמויות ולנצח בקרבות? להתחרות מול קבוצות אחרות? לפי מה שהם כותבים זה קבוצות של ארבע שחקנים, שמוצאות את עצמן באותו המבוך ורק אחת יכולה לנצח. זה לא נראה מספיק מעניין, כי זה כמעט בוודאות ידגיש רק את האספקט המכאני של המשחק ולא את משחק משחק התפקידים.
ובשביל תחרויות של משחקים יש דברים כמו מג'יק ועוד טונות משחקים אחרים שכנראה יותר מעניינים.
הארוע הראשון ב-10 לנובמבר וזה האתר: RPGSports – Online RPG Tournaments
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
Adran

שליחה על ידי Adran » 18 אוקטובר 2018, 21:51

האמת היא, מפתיע אותי שמשהו כזה לא קרה כבר קודם. נראה שזה הולך להתנהל בסגנון של משחקי MOBA, בהם השחקנים בוחרים דמויות מוכנות מראש לכל משחק. מכאניקה זה לא חלק מהמשחק שמעניין אותי כל כך, אבל יהיה מגניב לראות איזה מטא תתפתח מזה.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 19 אוקטובר 2018, 13:02

האמת שזה לא דבר כזה חדש. ידוע לי שבחנויות בחו"ל יש מדי פעם טורנירים של משחקי תפקידים, בהם יש כמה קבוצות שהמטרה היא להשאר האחרונים במבוך.
בוובקומיקס d20monkey אפילו יש ארק על זה: » A Sign of Things to Come
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 19 אוקטובר 2018, 16:15

בכנסים וכאלה אכן יש אירועים דומים. אפילו עשו משהו כזה פעם בארץ. זה גם מגניב כי אתה משחק בעצמך ועם דמויות שאתה מכין.

אני תוהה אבל כמה זה יצליח הפורמט כערוץ שידור. בסופו של דבר, החוקים של משחקי תפקידים מורכבים מאוד ביחס לכל ספורט אחר, ולכן לצופה מבחוץ יהיה קשה להתחבר.
אם זה פונה לנישה של שחקנים קיימים, אולי אני סנוב אבל למעט כגימיק לא רואה שזה יעניין הרבה אנשים לצפות בקרבות בלי משחק תפקידים.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 19 אוקטובר 2018, 16:31

אני רק מקווה שהתחום הזה יתרחק ממשחקי תפקידים, כי זה לא משחקי תפקידים. אם מתישהו בעתיד אנשים ייזהו משחקי תפקידים עם הספורט התחרותי הזה זה יהיה מאוד עצוב.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה