• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 דרקונים ונתונים [דו"נ 1] ספל שיכר של חיים טובים (מו"ד 4)

אני יודע, אני יודע, רבים אומרים שהעתקים של מהדורה 4 לא טובים, וכל הרעיון מאחוריהם מטופש. אבל אני מתכוון ללכת עם הרעיון עד הסוף.

ספל שיכר של חיים טובים
"כוס השיכר הזו הייתה שייכת לגמד זקן שנדד בכל העולם, ולקראת שיבה החליט לעצור ולהקים פונדק משלו, בו סיפר את סיפוריו לכל מי שביקש. האווירה של השמחה, הששון והסיפורים הפכו את ספלו האישי של הגמד למיוחד, ומאז, הוא דוחף את האנשים שמחזיקים בו להנות, לשבת יחד, לספר סיפורים ולשיר שירים, לחיות את החיים שלהם בשמחה."
תכונה: הינך זוכה בתוסף +5 לבדיקות התנגדות לרעל אשר פועל דרך אכילה או שתייה.
תכונה: הינך זוכה בתוסף חפץ +1 לכל הבדיקות מבוססות כריזמה כנגד אנשים איתם חלקת משקה.
כוח (יומי): פעולה רגילה. הינך יכול לנצל פרץ ריפוי, ולרפא נק"פ נוסף השווה למתאם הכריזמה שלך.

מטרות ספל השיכר של חיים טובים
  • להתחבר לאדם אשר יודע להנות מחברה טובה בכל הזמנים.
    להגן על בעליו מפני אויבים אשר ירצו להרעילו.
    להפוך את הסביבה העויינת של רוב הפונדקים והמסבאות לשמחה ובטוחה.

לשחק בתור ספל השיכר של חיים טובים
ספל-השיכר רוצה שבעליו יצא ויפגש עם אחרים, בעיקר במקומות ציבוריים כמו פונדקים ומסבאות, שיחלוק איתם משקה או סיפור, אולי שניהם יחד, יתחבר איתם באווירה נינוחה ושמחה. הספל אינו מרוצה מבעלים אשר נמנעים מחברת אנשים אחרים, ועוד פחות את אלו אשר מתבודדים ונמנעים מכל מעשה של הנאה מפאת תפקיד, אידיאל או סיבה אחרת. למרות שהספל אינו יכול לדבר עם בעליו, האיש אשר נושא אותו ירגיש לעיתים משיכה חלשה לכיוון הפונדק הקרוב, תשוקה בלתי מוסברת לאיזה משקה הגון או רצון להמשיך לדבר ולדבר עם אנשים.

התאמת העתק: (דירוג התחלתי הוא 5)
הבעלים עולה בדרגה: +1ק10
הבעלים מקבל תשואות מקהל במקום ציבורי, בין אם סיפר על מעשי גבורה או סתם בדיחה טובה (עד פעם 1/יום): +1
הבעלים מצליח להעלות את דירוג הגישה של דב"ש במדד היחס (מ-"עוין" ל-"ניטרלי", מ-"ניטרלי" ל-"חברותי", וכו'): +1
הבעלים מתנהג בצורה עוינת או לא גסת-רוח כלפי מישהו אשר אינו עוין כלפיו: -1
הבעלים מסרב לחלוק משקה, מקום ישיבה או פעילות חברתית עם דב"ש אשר אינו עוין כלפיו: -1

שבע-רצון (16-20)
"אני שמח, משמע אני קיים."
הספל מצא חיית-מסיבות, מספר סיפורים או איש המסתדר במיוחד עם אחרים, והוא מרוצה מהגישה של הבעלים שלו.
תכונה: התוסף נגד רעל עולה ל-+10.
תכונה: התוסף לבדיקות מבוססות-כריזמה כנגד אנשים איתם חלקת משקה עולה ל-+3.
תכונה: הכוח הניתן על-ידי ספל השיכר הופך לכוח היתקלות ופעולה משנית.

מרוצה (12-15)
"הספל לימד אותי את מנעמי החיים."
הספל רואה שבעליו מתחבר עם אנשים ומשתמש ביכולותיו של הספל כמו שצריך, אך יש עוד מקום לשיפור...
תכונה: התוסף נגד רעל עולה ל-+7.
תכונה: התוסף לבדיקות מבוססות כריזמה כנגד אנשים איתם חלקת משקה עולה ל-+2.
תכונה: הכוח הניתן על-ידי ספל השיכר הופך לפעולה משנית.

רגיל (5-11)
"הספל ממלא אותי ברצון עז לשמוח ולחלוק רגש זה עם אחרים."
הספל דוחף את הבעלים לבקר בפונדקים, מסבאות, להכיר אנשים ולהתחבר איתם, ולהרגיש שמחה מהי.

אינו מרוצה (1-4)
"איני מצליח למלא את הציפיות של הספל."
הספל אינו שמח עם מעשיו של בעליו, ומחליט לתת לו מעט אהבה נוקשה.
מיוחד: הינך סופג מחסר -1 לכל הגילגולים אשר אינם מבוססים כריזמה.

כועס (0 ומטה)
"חיים ללא שמחה, אלו לא חיים כלל."
הספל זועם על ההתרחקות של בעליו מחברה וממקומות ציבוריים, ועושה מאמץ אחרון על מנת לדחוף את בעליו מדרך ממנה אין מוצא.
מיוחד:הינך סופג מחסר -3 לכל הגילגולים אשר אינם מבוססים כריזמה.

מעבר הלאה
"אין אדם היכול להשתוות אל אושרנו."
הספל רואה את הישגיו של בעליו ומחליט שאין צורך לדחוף אותו בכוח לפסגה ממנה הוא יכול להמשיך בכוחות עצמו. בפעם הבאה בה הבעלים עולה בדרגה, הספל נעלם, ועובר לאדם הבא הזקוק לתמריץ קטן, ומשאיר מאחוריו ספל שיכר יפיפה ומעוצב, המטהר כל משקה הנמזג לתוכו מלכלוך, מחלה ורעלים בדרגה השווה או נמוכה לדרגת הדמות.
אם הספל עוזב מכיוון שהוא אינו מרוצה מגישת בעליו, הוא יעלם ללא להשאיר שום ברכה וחסד מאחוריו. חוץ מזה, הבעלים סופג מחסר -1 קבוע לכל הבדיקות המבוססות כריזמה כנגד דב"שים בדירוג יחס ניטרלי ומטה, מעין סטיגמטה אשר מראה לאנשים בדיוק עם מי יש להם את אי-הנוחות לשוחח.

הערת הכותב: עברו שנים מאז ששיחקתי במהדורה 4, ועוד הרבה יותר מאז שכתבתי משהו מכאני למו"ד. אני חלוד, ואת רוב המספרים והנתונים העלתי מהראש תוך כדי כתיבה. למרות שפוקוס של דו"נ הוא האספקט הקראנצ'י, בשונה מהאספקט הפלאפי של שו"ש, אני חושב שהרעיון של העתק חשוב יותר מהנתונים הסטטיסטיים שהוא נותן. אני אשמח לכל הצעה לשיפור או הערה לגבי משהו לא טוב/שגוי שכתבתי, ואני מחכה בקוצר רוח לנסות שוב בדו"נ הבא, בתקווה לתוצאות טובות יותר.

שכחת לציין לאילו דרגות הוא נועד. עם אפשרות ל+10 נגד רעל הוא נראה כמופת, אבל בסך הכל ברמת החוזק של גבורה. אני אוהב את הרעיון היפה הבסיסי, אבל כרגע כל מה שהספל נותן נשאר קבוע פחות או יותר. אולי כוח התקלות חדש שהיו מקבלים בדרגת המרוצה היה עוזר?

בנוסף, הנושא שלנו הוא פונדק מקולל, אבל אני מניח שקראת אותו כשהוא עוד היה פונדק רגיל ומכאן בא העתק, אז מבחינתי זה קשור לנושא :)

אהבתי מאוד, אבל יש לי מספר הערות. אני מסכים עם בנוגע לכך שכוח התקלות נוסף יכול לעזור, ולכרגע אני אניח שזה חפץ קסם לתקופת הגבורה.

בשביל להשתמש בכוח היומי של הספל צריך לעשות משהו איתו? להרים אותו? לשתות ממנו שיכר? הוא צריך בכלל להיות מוחזק או שיכול להיות בכיס? מרגיש לי שצריך לציין את זה על הדברים שהספל עושה.

אני מרגיש שהתנאים לשיפור הגישה של הספל... חסרים, והתנאי השלישי בעייתי. אני אסביר:
רוב העתקים מעודדים את הדמות שלך לעשות קווסטים מסוימים, או לכוון את המשימות הקיימות של הקבוצה בצורה שמתאימה לעתק, ולספל חסר תנאי שכזה- שאומר לדמות לא רק "תעשי פעולות מתאימות" אלא ממש מכוון אותה להרפתקה.
התנאי השלישי, "הבעלים מצליח להעלות את דירוג הגישה של דב"ש במדד היחס", הוא בעייתי. תיאורטית, הוא מאפשר לדמות פשוט להסתובב בעיר, לגלגל דיפלומטיה על כול דב"ש שהיא פוגשת, וביום להעלות את ספל השיכר למקסימום במדד שביעות הרצון שלו. יותר מכך, הוא לא באמת מעודד את הדמות. מה הוא כבר אומר, "לא לאיים"? "לנסות להתחבב על דב"שים"? זה לא באמת עושה הרבה, ואני חושב שזה בעייתי.

עם האופי של החפץ, אני חושב שתנאים חלופיים מתאימים יהיו ללכת לארצות חדשות על מנת לספר את הסיפורים שלו (כמו שהגמד ברקע הסתובב מסביב לעולם), או אולי לחפש אחר הרפתקאות אדירות ומלאות במפלצות אדירות, שיוכלו לצרף סיפורים רבים למאגר הסיפורים הזמין לאוחז בספל.

מעבר לזה, ח"ח. ההערות שלי יחסית מינוריות, וגם אם לא תתייחס אליהן זה עדיין עתק טוב מאוד, ואפילו אחד שקל לשלב במערכה ולא דורש שמיניות באוויר בשביל לעשות את זה.

אני דווקא תמיד אהבתי את השיטה של עתקים בארבע - אחת המכניקות המדליקות בשיטה. לא יצא לי ת'כלס להשתמש בה אבל הרעיון שמאחוריה מצוין.

בקשר לספל השיכר - פלאף מצוין, בקטע המכאני הוא לא עושה מספיק לדעתי... רק תוספים סטאטיים.

חזרה