• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

גרסת ארון הקבורה של Curse of Strahd

באוקטובר מגיע מוצר מעניין למי שאוהב מוצרים מושקעים - גרסת ארון הקבורה של קללת סטראהד, שכוללת שלל אביזרים מגניבים, במחיר של 99 דולר:
  • Updated softcover of the adventure itself, including errata and presumably some of the other adjustments to Vistani talked about recently.
  • A short 20-book of monsters called Creatures of Horror.
  • Double sided poster map of Barovia and Castle Ravenloft.
  • A Tarokka deck and 8-page booklet.
  • Handouts for players.
  • A dozen 'postcards' from Barovia.
    A DMs Screen.
הייתי מתפתה, אבל הכריכה הרכה - שאולי נדרשת בשביל הקופסה המהודרת - היא מבחינתי No-go.
בכל מקרה מגניב לראות מוצרים כאלו.
curse-strahd-box2.jpg
curse-strahd-box.jpg
curse-strahd.jpg

בעצם הערכה כוללת מסך מנחה מותאם (שנראה מגניב ממש), סט הקלפים של Gale force 9 שיצא במקביל להרפתקה המקורית (למרות שהגדילו אותם מקלפים בגודל רגיל לקלפים כמו Dixit), וכן ההרפתקה המקורית - שפשוט פוצלה מספר אחד בכריכה קשה לחמש חוברות רכות (3 להרפתקה, 1 למפלצות ו-1 לתיאור של בארוביה).

אני לא חושב שמסך המנחה וההנדאאוטס מצדיקים כזה זינוק במחיר של הערכה, והקופסה בצורת ארון קבורה זה מאוד גימיקי ומאוד לא נכנס טוב לארון הספרים שלי.

אני מבין גם שההרפתקה בערכה הזו ערוכה קצת בכל מה שקשור לייצוג של גזע הויסטאני והדב"שית איזמרלדה, שאמור לעשות אותם פחות סטריאוטיפ צועני. השאלה היא האם התיקונים הללו ייכנסו גם להדפסה חדשה של הספר בכריכה קשה, או שהם שמורים למוצר הזה בלבד...

קצת מאכזב שההודעה על "מוצר חדש שיציג את הויסטאני בצורה פחות פוגענית" היא פשוט הדפסה חדשה של ההרפתקה כסט חוברות במקום ספר בכריכה קשה.

ולמי שגרסת ארון הקבורה לא מושקעת מספיק לדעתו, אז עכשיו יש גם את הגרסה האגדית בתג מחיר צנוע של 399 דולר - https://beadleandgrimms.com/legendary/curse-of-strahd
זה כולל המון מפות קרב, לכל אזור בטירה, מפה ענקית של רייבנלופט, קלפים, עזרים לשחקנים, תכשיטים ובטח עוד דברים.

1400₪ להרפתקה נשמע המון כסף, מצד שני אם נחלק בחמישה שחקנים, ונניח שלוקח 14 מפגשים לסיים את המערכה (לדעתי יותר), זה יוצא בסך הכל 20₪ למפגש לכל שחקן.
האם זה שווה את זה? זו שאלה אחרת.

בידל אנד גרים עושים דברים מדהימים כל פעם מחדש, אבל כמובן שיש לזה מחיר.
קשה לנו להבין/לקבל מחיר כזה בארץ אבל לדוגמא בארה"ב התחביב כל כך מפותח ונרחב שיש לא מעט קבוצות שכן היו שמות את הכסף וגם ללא החבילות הללו התחביב עבורם הוא ברמה של קודש - בונים שולחנות, מבוכים ושאר תכסית ברמות מטורפות שגורמות לי להתפעל כל פעם מחדש (אפשר לראות את זה בקבוצות מסויימות בפייסבוק ובאינסטגרם).

ועוד דברים מגניבים להרפתקה - שני סטים של מיניאטורות ייעודיות. הראשון כולל את:
Strahd von Zarovich
Madam Eva
Rudolph van Richten
Ezmerlda d’Avenir
Pidlwick II
Baba Lysaga
Mongrelfolk
F9EF645A-F23D-46F9-9DC4-DC36A126D8BD.jpeg

והסט השני:
Morgantha
Bella Sunbane
Offalia Wormwiggle
The Abbot
Vasilka
Thorn
Rose
983C25BA-5686-42C4-AD66-FEC0F8789403.jpeg

בתור שחקן של מבוכים ודרקונים ומג'יק יש לי משהו אחד להגיד - WotC קלאסי. להוציא מוצר, ומוצר פרימיום, ופרימיום לפרימיום, ו400 דולר להרפתקה עם המון מפות או 100 דולר לvip booster...

אני סופר מעריך את החברה הזאת והם עושים דברים מדהימים. החיים שלי בלי וויזארדס היו כל כך יותר משעממים.

אבל וואו, הם חמדנים.

רק לתקן, המוצר הסופר פרימיום הוא לא של מכשפי החוף אלא של חברת beadle & grimm שלדעתי הם חובבי מבוכים ודרקונים שהציעו את הרעיון לחברה.

דרך אגב בשנות השמונים היו צעצועי מבוכים ודרקונים, ערכות רקימה ואני חושב שגם מסטיקים או מאכל אחר בת׳מה של מבוכים ודרקונים. אז אני חושב שהיום זה לגמרי סבבה שלמי שיש את הרצון ואת היכולת לרכוש ערכות מושקעות, יכול.

The oldman אמר/ה:
דרך אגב בשנות השמונים היו צעצועי מבוכים ודרקונים, ערכות רקימה ואני חושב שגם מסטיקים או מאכל אחר בת׳מה של מבוכים ודרקונים. אז אני חושב שהיום זה לגמרי סבבה שלמי שיש את הרצון ואת היכולת לרכוש ערכות מושקעות, יכול.
לגמרי מסכים, אני מסתפק בפדפים במחיר של מנת פלאפל, אבל אם מישהו רוצה להשקיע כסף בתחביב - שיהנה לגמרי ושיהנו גם החברות שנותנות לו את האפשרות הזו.

The oldman אמר/ה:
בשנות השמונים היו צעצועי מבוכים ודרקונים,

הצעצועים (action figures כעורות למדי) גם זכו להרפתקה בה הדמויות שהן מייצגות משתתפות בצורה כזו או אחרת:
XL1_TSR9114_Quest_for_the_Heartstone.jpg

וגם יכלת לפגוש אותן בחוברת שהכילה עשרות דב"שים מוכנים שכולם נוהגים להתארח ולבלות ב"פונדק הדרקון המפוקפק":
AC1ShadyDragonInn.jpg

חזרה