• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לחשים אבסולוטיים

מכשף (warlock) מקבל את הלחשים שלו מאיזו ישות חיצונית - שבהחלט יכולה להחליט שאת הלחש *הזה* הוא לא יקבל. אותו דבר עם כוהן. למעשה כבר במהדורות ישנות המליצו שכוהן שלא מתנהג בהתאם לאמונתו יאבד גישה ללחשים החביבים עליו כרמז לזעם האל.

כושף (sorcerer) מקבל את הקסם ממורשת הדם שלו - בספר הבסיסי של מו"ד5 יש רק שתיים כאלה, קסם תוהו וקסם דרקונים. זה די טיפשי שמישהו שאחד מאבות אבותיו היה דרקון לבן יקבל כדור אש, למשל. ובנוגע לתוהו - נראה אותך אומר לתוהו מה לעשות.

נכון, אבל החוקים ממש לא מציינים את ההגבלה הזאת, וזה ממש מרגיז שאת מבחר הלחשים המצומצם שלך השה"מ בוחר.
חוץ מזה, מי שמשחק כושף עם מורשת של דרקון לבן כנראה לא יבחר כדור אש מלכתחילה.
ולגבי ההמלצה ממהדורות ישנות לא לתת לכהן את הלחשים האהובים עליו - כבר לא תקפה - אתה פשוט מאבד את כוחות הכהונה אם אתה מתנהג לא יפה.

כמובן שהחוקים לא מציינים זאת, כי זה מקצוע בסיסי שצריך להכיל מספר רחב של רקעים אפשריים (במהדורות שונות ניתן יהיה לבחור נתיב/מקצוע יוקרה/שילוב מקצועות שיביע בצורה מכאנית את הסיפור הספציפי שלך, אבל אי אפשר לצפות את זה ממקצוע בסיסי כללי)
השאלה בעץ היא למה יש לחשים דרג א ולחשים דרג ב, מצב שגורם לכך שכל שחקן שרוצה למקסם את היכולות שלו יקח את אותם לחשים.
התשובות שאני יכול לחשוב עליהם זה-
א.גם ללחשים שנראים כטובים ביותר יש חולשות ובמצבים שונים הם יהיו פחות יעילים מלחשים אחרים.
ב.לא כל השחקנים רוצים רק למקסם את היכולות שלהם, יש כאלה שימנעו מבחירות מכאניות מסוימות כי הן לא מתאימות לסיפור שלהן.
ג.אם הכל מאוזן ב100% המשחק משעמם.

liorgonen3 -אני יודע, לכן נתתי דוגמה אחת לכל סוג.

נ"ב, אאז"נ יש לחשים ברשימת הכהן שתלויים בנטייה, כך שכהן שנוטה לטוב לא יוכל להנפיש מתים.
איך שאני רואה את קסם במו"ד זה יותר מאשר כוח נייטרלי, המקור שממנו השגת את הכוח ישפיע על מה שאתה יכול לעשות איתו (שוב, סיפורית, לא מכאנית)

מרתוס אמר/ה:
א.גם ללחשים שנראים כטובים ביותר יש חולשות ובמצבים שונים הם יהיו פחות יעילים מלחשים אחרים.
ב.לא כל השחקנים רוצים רק למקסם את היכולות שלהם, יש כאלה שימנעו מבחירות מכאניות מסוימות כי הן לא מתאימות לסיפור שלהן.
ג.אם הכל מאוזן ב100% המשחק משעמם.
בדיוק, סיכמת היטב.

ואכן ישנם לחשים עם הגבלת נטייה - כהן לא יכול להטיל לחשים עם מתאר נטייה המנוגדת לנטייתו.

חזרה