• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולם אלים ודכאוני - בעד או נגד

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]694302[/post]
לא, זה לא משפיע, אבל זה דוחה. וזה ממש לא נותן עומק.
בעיניך
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]694307[/post] כן. אבל זה עדיין המון PG13 דוחה סתם.
אשמח אם תענה על שאר ההודעות.
הוא לא דוחה בעייני
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]694302[/post] ולמה נצמדת לעלילה של פרק אנימה 13+ רצחני, ולא המצאת משהו (רצוי פחות דוחה) בעצמך?
בהמשך הסדרה התחלתי לאהוב את הדמות ורציתי להיות דמות דומה לו ולמה שעבר. אני גם אהבתי את העלילה
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]694302[/post] כמובן שכן, אבל למה לשלב ברקע שלך ילדות רוצחות המונים?....
כי בעייני זה מגניב :)
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]694302[/post] תעשה לי טובה.
בעולם האמיתי יש גם סוטים שמנסים לקיים יחסי מין עם גופות/בעלי חיים/עצים/קטינים, יש בעולם הזה נרקומנים, יש בעולם הזה אלכוהוליסטים... דברים כאלה כן היית משלב ברקע/משחק?
אל תשתגע... אבל אני לא רואה סיבה שלא. שילבתי כבר דבש נרקומן ואלכוהליסט במשחק... הדבר הכי מצחיק שעשיתי

אבל סך הכל אני מאוד אוהב את הדמות שלי...
אני לא עומד לשנות כלום (כנראה)
אולי חוץ מהשגיאות הקלדה הרבות שלו :)

Troll_love_uman
האם רקע של ספר שלם שמומחה כתוב או רקע של חצי עמוד שאתה כתבת טוב יותר?
התשובה ברורה בשבילי.
יצא לי לשחק הרבה משחקי תפקידים סיפוריים ולפי הניסיון שלי כדי שדמות תהיה טובה השחקן צריך לבנות אותה ולא אף אחד אחר.
במקרה שלך העבר של הדמות שמהבה חלק גדול מאוד ממנה לא שיך לך, ולכן אני חושב שחלק גדול מהעומק של הדמות מזויף.

Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694310[/post] אל תשתגע... אבל אני לא רואה סיבה שלא.
יאללה, בוא ננסה.
הדמויות מגיעות לפונדק, שם הן צריכות לזרוק 1ק6 בד''ק 4 כדי לא לקנות יותר מדי אלכוהול ולאבד חצי מהכסף. האיש עם הגלימות פוגש אותן, ושולח אותם לחסל את הדרקון כדי להביא לו את האוצר תמורת חלק ממנו. כשהן הולכות למערה עם הדרקון, הן נתקלות בכמה כפרים. הן זורקות 1ק5 להתקלויות בכפרים:
1-נרקומן דרגה 3 פוגש אותן ומציע להן להזריק הרואין. הן צריכות להציל רצון בד''ק 10 או להסכים.
2-אלכוהוליסט שיכור מתקיף אותם עם בקבוק וודקה.
3-הם פוגשים זונה, וצריכים להציל רצון בד''ק 15 או להתעכב בכפר לילה שלם ואולי יותר.
4-אורק פדופיל מנסה לאנוס אותם.
5-כלום לא קורה.
כשהן מגיעות למערת הדרקון הם רואים שהיא מוגנת בעזרת עוגים נקרופילים, ושהדרקון עצמו עסוק בלאכול בני אדם כשכל הדם נשפך מהם ובלהטריד את הנסיכה שחטף. כשהוא רואה את הדמויות הוא שלח נגדם את העוגים, ואם הם מנצחים אותם הם צריכים למנוע מהדרקון להטריד שוב את הנסיכה וגם להרוג אותו תוך כמה שיותר סבל ודם.

מה דעתך? רוצה לשחק?
אזהרה: PG13. טרול, זה מה שקורה כשמכניסים ''תכנים קשים'' למשחק.

תסלחו לי על ההומור המעוות. הכוונה הייתה להדגים לטרול למה זה עלול להוביל.
Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694310[/post] הדבר הכי מצחיק שעשיתי
הומור של ילדים בני 13 :) :(

tkhag1 אמר/ה:
Troll_love_uman
האם רקע של ספר שלם שמומחה כתוב או רקע של חצי עמוד שאתה כתבת טוב יותר?
התשובה ברורה בשבילי.
לא מבין למה אתה מתכוון, לא התעלתי מעל אף אחד.
tkhag1 אמר/ה:
Troll_love_uman
יצא לי לשחק הרבה משחקי תפקידים סיפוריים ולפי הניסיון שלי כדי שדמות תהיה טובה השחקן צריך לבנות אותה ולא אף אחד אחר.
במקרה שלך העבר של הדמות שמהבה חלק גדול מאוד ממנה לא שיך לך, ולכן אני חושב שחלק גדול מהעומק של הדמות מזויף.
הדמות הזו שלי מבחינתי, עיצבתי אותה לכדי איך שאני רציתי אותה. אתה אל יכול לקבוע את העומק שלה לפני שתראה איך אני משחק אותה. :D
Adran אמר/ה:
[post]694313[/post] עולם דיכאוני קשה לעשות בצורה טובה. אין לי בעיה עם אלימות במשחק, אבל תיאורים מוגזמים סתם הופכים לקומדיה.
אחלה מבחינתי

Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694315[/post] לא מבין למה אתה מתכוון, לא התעלתי מעל אף אחד.
הכוונה היא (אם לא הבנת משאר ההודעה) היא שאתה צריך לכתוב את הרקע של הדמות שלך
Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694315[/post] הדמות הזו שלי מבחינתי, עיצבתי אותה לכדי איך שאני רציתי אותה. אתה אל יכול לקבוע את העומק שלה לפני שתראה איך אני משחק אותה.
ימים יגידו...
.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]694314[/post] הדמויות מגיעות לפונדק, שם הן צריכות לזרוק 1ק6 בד''ק 4 כדי לא לקנות יותר מדי אלכוהול ולאבד חצי מהכסף... עוד כל מיני הגזמות
מה דעתך? רוצה לשחק?
כשזה משולב בקטנה במשחק זה נחמד. אתה מגזים.
לא, לא רוצה לשחק.
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]694314[/post] הומור של ילדים בני 13
1. אני מבין גם הומור של בני 31 וגם של בני 13
2. אם אני לא טועה גם אתה בן 13
3. בניגוד לחיים האמיתים, בD&D סטלנים זה מצחיק. אתה לא רואה שרוטונים וצוחק?

Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694317[/post] 2. אם אני לא טועה גם אתה בן 13
קרוב. אבל אני יכול להגיד לך שהומור של ילדים (או נערים?) בגילי לא שונה בהרבה מהומור של בני 13... אוי, ברוך. שלא תדעו.
Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694317[/post] כשזה משולב בקטנה במשחק זה נחמד.
קשה לבנות ככה משחק רציני, ואלישע הסביר יפה את הדיעה שלי על זה.

גם אני יכול להקצין:
*הזהרה, לא מומלץ לקרוא*
הרפתקאה מתחילה במחלקת קוסמטיקה בסופר פארם, הם צריכים זריקת רצון ד"ק 10כדי שהמוכרות לא יתחילו לחפור להם. אחר כך הם מוצאים 7 גמדים זועמים שהם צריכים לחבק כדי שיפסיקו לכעוס.
הם מאוד קרובים ליציאה מהסופר פארם כששילגיה באה ומנסה להרקיד אותם. בסוף השמש מחייכת אליהם ואומרת להם "תמיד תהיו ילדים טובים"

רוצה לשחק?? :) :)
סליחה על השפה והביטויים

Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694321[/post] הרפתקאה מתחילה במחלקת קוסמטיקה בסופר פארם, הם צריכים צריקת רצון ד"ק כדי שהמוכרות לא יתכילו לחפור להם. אחר כך הם מוצאים 7 גמדים זועמים שהם צריכים לחבק כדי שיפסיקו לכעוס.
הם מאוד קרובים ליציאה מהסופר פארם כששילגיה באה ומנסה להרקיד אותם. בסוף השמש מחייכת אליהם ואומרת להם "תמיד תהיו ילדים טובים"

רוצה לשחק??
לא אמרתי שאני רוצה שלגיה וגמדים. אמרתי שלדעתי לשים סתם אלימות וסדיזם כדי ''להעמיק'' את הרקע זה דוחה ומיותר.

הקטע של "אפל ומדמם זה יותר רציני", זה בסה"כ הגרסא של גילאי 13-14 ל"מגעיל ומגניב" של גילאי 8-9.

באיזשהו שלב של גיל ההתבגרות, בני נוער נוטים לפתח חיבה למורבידי וזה מתבטא בכל מיני דברים מביכים - נערות קוראות ספרים על ערפדים חרמנים, נערים מגלים את הקסם של סרטי זוועות כמו "הזבוב", "לגבעות יש עיניים" וכיו"ב. פעם היה באופנה בגיל הזה גם ללכת עם סווצ'רים עליהם מודפסים שלדים צורחים ולקנות פוסטרים של איירון-מיידן - באופן אירוני, רוכשי הפוסטרים לא טרחו לשמוע את השירים של הלהקה שחלקם דווקא נחשבים כיום לקלאסיקות איכותיות.

מן הסתם זה גם מתבטא במשחקי תפקידים. ובדרך כלל זה גם סתם נראה מעפן.

כי בתכלס, דם וזוועות זה לא בוגר או עמוק או מיוחד או מי-יודע-מה-מקורי. תלך לאזור הישן של השוק בנצרת או משהו ותוכל לראות המון מזה בחנות העופות.

זה לא העלבה הדדית, זה דיון.
ודבר שני אני מבקש להפסיק לדבר על הדמות שלי, תבינות שאלימות וילדות רוצחות זה מה שאני אוהב, תודה. זה מגיע למקום נעים ואני לא רוצה לריב עם אף אחד כאן.
בואו נחזור לנושא המקורי. ונמחק את ההודעות הלא רלווניטיות לגבי הדמות שלי.

Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694331[/post] תבינות שאלימות וילדות רוצחות זה מה שאני אוהב, תודה.
אתה יודע שזה סוגר את הדיון תחת הכותרת "Troll_love_uman לא כל כך אוהב בני אדם....".
אני ממליץ לך לנסח את עצמך מחדש.

המפקד האלמוני.
אני מקיר את התופעה, באמת קשה למצוא משחק אימה נחמד עם קבוצות הגיל הזה...
אגב יש לך המלצות איך להריץ משחק אימה אמיתי?

Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694323[/post] ולדעתי עולם שהכל טוב ויפה בו משעמם ולא מציאותי
סוף סוף אנחנו מסכימים על משהו :)
Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694323[/post] וגם אני לא אמרתי שאני רוצה עולם שכולו סוטה ואלים.
רק חולי נפש רוצים דבר כזה, זה לא העניין. אמרתי, שלדחוף בכוח אלימות וסאדיזם לעולם בתירוצים הזויים משהו (''זה קיים בעולם האמיתי, למה שלא יהיה קיים בעולם פנטזיה'', ''זה מעשיר את העולם'' ובכנות שלא הבנתי איך, וכו') זה דוחה, לא מעניין, לא תורם ודי מביך את מי שעושה את זה...
Troll_love_uman אמר/ה:
[post]694331[/post] תבינות שאלימות וילדות רוצחות זה מה שאני אוהב, תודה
אני מנסה להבין למה אתה כל כך מתלהב מאלימות מוקצנת, דם, סאדיזם וילדות רוצחות. זה לא מגניב ודוחה. תסביר לנו, מה כזה טוב ומעניין בזה?...

בינתיים גם נאמר ש"אפל ואכזרי זה רקע עמוק יותר" אבל את השטות הזו שמעתי גם לפני 15 שנה וכבר אז לא באמת היו לזה הוכחות בפועל - אם כבר להיפך. דוגמאות ליצירות שבהן נעשה שימוש בתכנים קשים והן לא איכותיות במיוחד יש למכביר וגם במשחקי תפקידים זה בדרך כלל נשאר ברמה של למצוא משהו באף ולמרוח אותו על דף הדמות.

אמרתי ששמעתי את זה לפני 15 שנה - לפני 15 שנה או יותר, היה איזה מגזין אינטרנטי למשחקי תפקידים. אחד הכותבים, טיפוס משונה גם בחייו האישיים שהיום היה נקרא היפסטר אבל אז המונח לא היה קיים, הקדיש סידרה של כתבות לעיסוק בזוועות במשחקי תפקידים - רוצחים סדרתיים, קניבלים, יחסי מין חריגים וסאדו-מזוכיסטיים ועוד כהנה וכהנה - לרוב בשילובים שונים. הטענה הייתה שכש"נוגעים בכאב במשחקי תפקידים" אז מגיעים לשיאים של רגש, התחברות לדמות ועומק במשחק.

בפועל מה שהיה זה סתם הרפתקאות דוחות על "אתם שוטרים שמחפשים פדופיל קניבל ובסוף המנחה שולף קטעי עיתונות סרוקים שמגלים לשחקנים שזה מבוסס על משהו אמיתי משנות ה-1930" או "אתם ערפדים שפורצים לותיקן ורואים את האפיפיור מבצע מעשה מגונה בעצמו בזמן טקס בו מקריבים אשה רזה במיוחד לשטן" ושאר מפגנים של "תסתכלו עלי! אני נורא מיוחד! אני כל כך אפל ומיוסר! תאהבו אותי! יחס!"

באיזשהו שלב זה לבש ממדים מגוחכים למדי - אנשים בנו דמויות מו"ד סטנדרטיות לחלוטין, רק שבמקום "גדל כנער חווה ולמד לבשל לעובדים" הרקע היה "גדל במרתף עינויים ולמד לבשל לאסירים ואת האסירים" - והיו כאלה שהכריזו בקול תרועה שמו"ד זה משחק לא אפל מספיק והוא רק לילדים, והם בגיל הבוגר נורא של 15 וחצי עוברים לשחק במשחק של המבוגרים המיוחדים עם השיער הארוך שהם ראו בכנס "ומפאייר" - לשכעצמו משחק לא רע שבביצוע סביר מזכיר קצת את הסרט "ראיון עם הערפד" רק בלי הגייזיות המרובה - אבל אותם נערים בסה"כ עברו מלאסוף תוספי התקפה לברברי שלהם, לאיסוף של טראומות והפרעות אישיות לערפד הגותי והמיוסר (והאפל) שלהם.

יש מעט מאוד יוצרים שמסוגלים לקחת תכנים "אפלים" ולספר איתם סיפור טוב - סטפן קינג למשל (לפחות בתקופה שהוא עשה מלא קוקאין), ניל גיימן אולי (אם כי יש בו זחיחות מטרידה של מישהו שאוהב להריח את הפלוצים של עצמו באוטו), קוונטין טרנטינו נגיד - אבל רוב הסיכויים ששחקן התפקידים הממוצע או המנחה שלו הם לא אחד מהנ"ל - ואם מישהו מבטיח לך "טאבו!" או "תכנים קשים" רוב הסיכויים שזה יראה בעיקר כמו סרט של אבי ביטר:

Cryingintherain.jpg

tkhag1 אמר/ה:
[post]694334[/post] אגב יש לך המלצות איך להריץ משחק אימה אמיתי?

אין לי מושג - אני לא כ"כ מתחבר לז'אנר. אני כן אוהב הרפתקאות של מסתורין וחקירה, אבל פחות את כל הקטע של "אימה אישית" בנוסח "אתה איש זאב שרצח את חברו הטוב ומתמודד עם הדחף שלו לתחוב לעצמו חפצים חדים"

1. מהיום אני "טרול אוהב בני אדם (מתים) ;)
2. הסיבה שאני אוהב את זה היא:
אני משחק d&d מכיתה ה, ועולם שבו הכל טוב ויפה משעמם אותי.
אני גם מאוד אוהב אנימה. כשאתה רואה אנימה (מהסוג שאני רואה) אתה לומד להתמודד עם מוות וסדיזם. ומתרגל לזה. ואז אתה מגלה שהעצב שדמות שאתה אוהב מתה גורם לך לרצות להמשיך לצפות בסדרה.

כמוכן העולם נראה רחוק מהמציאות עם לא מכניסים בו דברים שמקשרים אותו למציאות.
דברים שאתם מגנים דוחים.
3. אני לא אוהב דברים דוחים או דמויות מגעילות. אבל מה הבעיה עם טיפה אלימות ברקע של הדמות ש"מרעננת" קצת

דמות שיש לה עבר טרגי ואלים זה משהו שהתרגלתי אליו והתחלתי לאהוב.

אם אתה או מישהו אחר רוצים המלצה על אנימות טובות שיגרמו לכם להכיר את התחושה תכתבו לי בפרטי.

ח'אן, פה זה לא המקום בשבילך לנתח את טרול פסיכולוגית. אם נורא חשוב לך לעשות את זה, יש מערכת של הודעות פרטיות. ברור לכולם שהדיון כבר מזמן הוא לא על השאלה המקורית.

לדעתי, כמו כל אלמנט אחר, אם זה מתאים לשאר השחקנים ולמנחה, יש לזה מקום. אם לא, לא. ולא משנה אם מה שלא מתאים הוא רצון לרקע אפל, או לדיבור בשפה גבוהה, או כל דבר אחר.

חזרה