• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רוצה להתחיל לשחק מבוכים ודרקונים

ההרפתקה מספיקה לכ-12 עד 15 שעות, כמובן שזה תלוי בקצב שלכם.
אתה לא צריך לקנות מעבר לזה שום דבר נוסף. ספרי הרחבה מיותר בשלב הזה. קודם כל תתחילו לשחק ותהנו ואז תחליטו איך להמשיך.

אנחנו משתמשים בלוח דמקא ומיניאטורות מקינדר, גורמיטים, צעצועים של אחותי והדברים האלו מהארטיקים, למרות שיש לנו מיניאטורות ולוח "מקצועיים"....

אפשר לשחק רק עם ספרי הבסיס. ספרי הרחבה מציעים דמויות חדשות, מקצועות, גזעים ועוד כל מיני שטויות כאלו.
ואפשר להמציא הרפתקאות, זה מעט יותר קשה אבל אתה לא מוגבל למה שכתוב על ערבוביה של דפים, ואתה יכול לגוון ולאלתר לפי הפעולות של השחקנים שלך.

The HULK אמר/ה:
[post]686505[/post] מה זאת אומרת ספרי הרחבה זה מיותר? איך אפשר לשחק בלי שיש לך הרפתקאה?
עניין של מונחים, הרפתקאות הן לא ספר הרחבה באופן הזה.
ספרי בסיס: הספרים שנדרשים כדי לשחק, החוקים הבסיסיים.
ספרי הרפתקאות: תרחישים מוכנים שמריצים אותם לחבורה.
ספרי מערכה: מתארים עולם (מערכה) שבה המשחקים מתרחשים.
ספרי הרחבה: הכוונה לספרים שמוסיפים עוד תוכן מכאני למשחקי: מקצועות, כשרונות, לחשים, מפלצות וכך הלאה.

לכן הכוונה שלי שכדי להתחיל לשחק, ספרי הרחבה - קרי עוד תוכן מכאני - מיותר. בהחלט צריך את ספר הבסיס ואני ממליץ גם על הרפתקה מוכנה.

אז חוץ מספר החוקים לשחקן, איזה עוד ספרים אתה ממליץ לקנות לפני וכשמתחילים לשחק.
איזה ספרים צריך שיהיה לשחקן ואיזה לשליט המבוך?

להמלצתי, רק בתנאי שאתה מנחה כדאי גם הרפתקה (ממליץ על מגילות העוצמה) ובשלב מסוים אוגדן מפלצות. אם אתה בונה הרפתקה לבד, אז אוגדן המפלצות הוא חובה

עבור שחקן ספר החוקים הבסיסי הוא כל מה שאתה צריך.

א - כי בהרפתקאות אין את כל המידע על המפלצות, רק נתונים מינימליים
ב - כי מתישהו תצטרך לכתוב הרפתקאות. כרגע אין בעברית מלאי של הרפתקאות לכל הדרגות. חוץ מזה שזה יותר כיף לכתוב הרפתקאות משלך עם הרעיונות שלך שמותאמות בדיוק למה שאתה רוצה במשחק.

אני לא חושב שיש בהרפתקה כלשהי את פסקאות התוכן לגבי המפלצת.
מנחה חדש שלא יודע מה ההבדל בין גובלין להובגובלין, צריך קצת יותר מהנתונים שלהם בקרב. למעשה, פסקאות התוכן גם יכולות לתת לו רעיונות והשראה.

חזרה