• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיימתי לקרוא את ״אראגון״

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
היום ביימתי לקרוא את הספר ״אראגון״ מסדרת הירושה, והרגשתי שאני חייב לעשות עליו ביקורת. זו רק דעתי, אבל זו ההתרשמות שלי מהספר.

קודם כל, העלילה מצוינת, המשלב הגבוה נעים לקריאה והתיאורים טובים. מבחינת כתיבה ועלילה-הספר טוב מאוד.

הבעיה שלי עם הספר נעוצה בעיקר בזה שאני רואה שם הרבה העתקות מטולקין (במקרה הטוב) או נסיון להראות ״גם אני כמוהו ויודע להמציא שפות״ (במקרה הלא טוב). כן, אני יודע שכמעט ואי אפשר להיות סופר פנטזיה ולא לקחת ממנו השראה (רולינס דווקא לא לוקחת הרבה), אבל... ״אלפים הם עם קסום שהגיע לפני שנים מהמערב הרחוק ויצר ממלכה חזקה בארץ״... נשמע מוכר? (רמז: הסילמריליון).
אבל זה היה ניחא, לא הפריע כל כך. הפריע לי השיבוץ של כל מני ביטויים ומשפטים בשפות המומצאות של פאוליני בספר, לפעמים בלי לתת להם בכלל תרגום ובלי ספק בלי שהם מועילים לעלילה או מעשירים את העולם ואת חווית הקריאה. יכול להיות שזה כדי להראות ״גם אני כמוהו ויודע להמציא שפות״, אולי הסופר פשוט ניסה להעשיר את העולם, וזה התחרבש לו.

היתה גם דעה פילוסופית של אראגון שהפריעה לי, אבל ניחא, לא ממש הפריע לחוויה הקריאה.

לסיכום: ספר מצוין עלילתית, אבל עניין השפות הפריע לי.

זה די מוכר שירושה לקחה הרבה מטולקין, עבר זמן רב מאז קראתי את הספרים שם אז אני נמנע מלתת ספוילרים וזה כדי לא בטעות לתת מידע מספר מאוחר יותר.

האמת שהשפה העתיקיה הציקה גם לי, יותר מפעם אחת הייתי עוצר לגמרי את הקריאה כדי לעבור לסוף הספר לבדוק מה נאמר.

בכל מקרה, באמת מדובר בסידרת ספרים טובה, ממליץ לך לקרוא את שאר הספרים בסדרה, הם טיפה נמרכים מידי פעם, אבל בכל זאת הם נהדרים

אני אדיגש- בשום פנים ואופן אל תיראה את הסרט!

מסכים מאוד איתכם.הסדרה מצויינת,ואני זוכר שכשהספר האחרון נגמר פשוט בהיתי באוויר כמה רגעים ואחר כך רצתי לחפש סדרה חדשה.
אני מצטרף לליאור-תעשה לעצמך טובה,אל תראה בשום פנים ואופן את הסרט! אני התעקשתי,למרות שראיתי שהיו עליו ביקורות שליליות,ובסוף הייתה לי תחושה של "איפה השעתיים שביזבזתי עכשיו?".סרט נוראי.

אני דווקא נהניתי מהסרט. ואז קראתי את הספרים. אחת הסיבות לכך שהפסקתי לקרוא ספרים לפני סרט, אני מעדיף לראות את הסרט קודם- ולהינות מהסרט, ואז לקרוא את הספר ולהגיד "הא, זה היה חרא. אבל נהניתי."

בכל מקרה, השפות פחות הפריעו לי לקריאה דווקא, אבל כן יש ילדותיות מסוימת בכתיבה שהפריעה לי. כשקראתי את זה לראשונה זה לא הפריע במיוחד, אבל עכשיו קשה לי לקרוא את זה מחדש.

אני ראיתי את הסרט, ואז ראיתי שיצא הספר של "הבן הבכור" וקניתי אותו, כי הייתי צעיר וחשבתי שזה יהיה כמו הסרט, כמה שטעיתי... במחשבה לאחור, אני לא בטוח שקראתי מעולם את אראגון הראשון. צחוקים, יש מה להשלים

חזרה