• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Daredevil אוכל את ג'סיקה ג'ונס

שלושה פרקים ראשונים של Daredevil, והנה ההתרשמות שלי:
- זה גיבורי-על, בלי גיבורי-על (שוב). אוקיי, אז הוא שומע על-טבעי, ויודע לתת מכות כמו אלוף. אבל הוא לא גיבור-על. שוב קריצה למיינסטרים, אבל אשתי שסולדת ממד"ב עדיין לא תתקרב לזה.
- זה אוכל את ג'סיקה ג'ונס, שמנסה לשחק על אותה משבצת, אבל פשוט לא עבדה טוב בעיניי.
- בסוף הפרק השלישי מגלים מי הרשע הגדול? זה מכין את עצמו למלכודת הרגילה של נבלים. בתחילת העונה מתארים אותם כתותחי-על, ובסוף מפרקים אותם בכמה מכות. מקווה שזה ישתפר. דווקא בקטע הזה לג'סיקה ג'ונס היה יותר פוטנציאל.
- בסבך האינסופי של סדרות גיבורי על, זה מתחת לפלאש, וסוכני שילד. כנראה שגם פחות טוב מ Arrow. לא נהדר כמו שסיפרו לי אנשים.

העונה הראשונה?
אני ממש לא אהבתי אותה. לא מבין למה אנשים אוהבים אותה. ג'סיקה ג'ונס פשוט מדהים לדעתי, ג'סיקה ג'ונס בכלל לא מנסה לשחק על אותה המשבצת. הרעיון של ליין The defenders של מארוול\נטפליקס (דרדוויל, ג'סיקה, פאוורמן ואיירון פיסט) זה שלכל סדרה תהיה הרגשה שונה.
הבעיה שלי בדרדוויל זה:
זה פשוט "מעגל קסמים" בו מאט הולך להרביץ לרעים, מכסחים לו את הצורה כמעט לגמרי, הוא זוחל לאחות ההיא. ושוב ושוב ושוב.

אני מקווה שהעונה השנייה (שאני מוריד עכשיו) תהיה יותר טובה. שון ברת'נל (שיין מהמתים המהלכים) הוא שחקן שאני ממש אוהב ומשחק שם. ואם כבר שחקנים, בג'סיקה ג'ונס יש קאסט פשוט מדהים של שחקנים. כולם, ללא יוצא מן הכלל, כולל שחקנים משניים, הם מדהימים ואותנטיים ברמה מטורפת.

קראתי את הספוילר שלך, וזה קצת מסתדר עם ההערה לפני האחרונה שלי. אבל זה עדיין נראית סדרה כיפית.
הסיבה שאני שם אותם באותה משבצת כי בשניהם מדובר בגיבור בודד, שמנסה להיות Vigilante כזה, וגם בעל תפקיד בעולם הרגיל (חוקרת פרטית מול עו"ד) שמנסה לשמור על החלשים. ג'סיקה ג'ונס זה אולי יותר לכיוון המותחן ו Daredevil זה יותר אקשן, אבל פשוט כמותחו ג'סיקה ג'ונס לא מוצלח כל-כך בעיניי.

אני ממש נהנתי משתי הסדרות ואני גם לא חושב שהן אוכלות אחת את השנייה, הדבר היחיד שמעצבן אותי הוא חוסר הקשר בין שתי הסדרות ובכללי בין כל הmcu אליהן
ג'סיקה ג'ונס לא משחק לדעתי בכלל על התפקיד של אקשן או של משימה אפית שיש בעוצמה חזקה בדרדוויל, ג'סיקה ג'ונס משחקת על המשבצת של בלש פרטי שקצת מזכיר לי פילם נואר, היא לא רוצה להיות גיבורת על ( בדרך כלל) אלא פשוט לטפל בבעיות שלה, והיא ממש אנטי גיבורה בניגוד לדרדוויל. אני חושב שג'סיקה ג'ונס היא פשוט שילוב של פילם נואר וגיבורי על, ודרדוויל הוא רוב הפרקים פשוט שילוב של סדרת בית משפט וגיבורי על.

ג'סיקה ג'ונס זו סדרת דרמה שעוקבת אחרי אישה וההתמודדות שלה עם אונס. זה הסיפור הבסיסי, מסביבו יש עוד כמה סיפורים ועוד פרטים שהופכים אותו למעניין יותר (כמו כוחות העל), אבל בבסיסו זה סיפור על ההתמודדות של ג'סיקה עם האונס וההשפעה שהאונס הזה, גם אם לא פיזי, גרם לה.

ראיתי עוד שלוש פרקים, והנבל של הסדרה, פיסק הוא פשוט אחלה - גם הדמות וגם השחקן. סיימתי לראות את הפרק החמישי והייתי חייב להמשיך לשישי. הרבה זמן לא ראיתי נבל כלכך טוב.

ברור לי שהסדרות לא זהות, אבל בעיניי הן יושבת על משבצת דומה כשאני צריך להחליט איזו סדרה לראות.

חזרה