• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סדרה חדשה של Star Trek ב-2017

אז עוד קצת פחות משנה מגיעה סדרה חדשה של מסע בין כוכבים!
בתור מי שראה את כל הסדרות, טוב למעט Voyager ואני כבר לא ממש זוכר את הסדרה המקורית, אני מאוד בעד. אבל מעניין אותי לדעת מה יהיה הסגנון שלה?
האם מדובר בסדרה בעולם החדש של הסרטים, שדווקא אהבתי את שניהם, אפילו שלכאורה זה יקום חדש (למרות שנתנו הסבר טוב בסרט הראשון להבדל ולאונרד נימוי הוא מלך). או שמדובר בסגנון דומה של אנטרפרייז, או לחלופין פשוט משחזרים את אחת מהסדרות הקיימות...
ואולי, אפילו, בדומה ל DS9 זה לא יהיה עם ה Enterprise ואז אין כל הבעיות...
גם עם כל הבהלה למלחמת הכוכבים מעניין כמה חובבים נותרו למסע בין כוכבים, די ברור (כנראה) מי ניצח במלחמה ביניהם. מצחיק לחשוב שפעם הייתה "תחרות" :)

[spoiler[בעקרון יש רומולון עצבני בשם נרו שקופץ אחורה בזמן כדי להרוג את ספוק או את קירק, כשהוא הורג את קירק האב הוא בעצם יוצר קרע בזמן ומציאות חדשה. בשלב מסויים גם ספוק ה"מקורי" קופץ אחורה בזמן למציאות החדשה.
זה מה שאני זוכר [/spoiler]
בנוסף תמיד יש את Memory Alpha: http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Alternate_reality
ואל תשכח שבמסע בין כוכבים תמיד יש גם את ה Mirror Universe והרבה וריאציות ומשחקים בזמן.

אוקיאוקי, קודם כל אני רוצה לציין מראש שהג'ייג'יי-ורס מבחינתי לא קאנוני ולא אכפת לי מאף אחד. מבחינתי פאנקפיק אחד גדול וגרוע.

דבר שני, זה נשמע מעניין. עוד לא יצא לי לחוות סדרת סטארטרק בלייב, אז זה אולי אפילו מרגש גם. אבל זה בא עם הסתייגות, כי בתכלס העולם של סטאר טרק די מוצה. הסדרה המקורית מבחינתי מיצתה חלק מאוד גדול מהנושאים של העולם הזה, כאשר כל שאר הדברים הרלוונטיים הופיעו בנקסט ג'ן. היו אומנם פרקים מיותרים במקורית, אבל הרבה יותר בנקסט ג'ן (מבחינתי אפשר לחתוך חצי מהפרקים שלה בלי לאבד שום דבר חשוב). הסדרה השלמה השלישית שראיתי זה DS9, שם בכלל כל הסיפור הזה התחיל לאבד מומנטום והתבוסס במטהפלוטים סבוכים, ואת וויאג'ר לא שרדתי מעבר לעונה השניה כי הכל כבר חזר על עצמו. את אנטרפרייז לא ראיתי בכלל כי אם וויאג'ר כבר איבדה כיוון, לא ראיתי סיבה להמשיך.

ועם כל זאת, אולי הסדרה החדשה זה דבר טוב. הרבה דברים עברו על העולם ב-20 שנה האחרונות, וכך נוצרו הרבה רעיונות מעניינים שאפשר להפוך אותם למד"ב טלויזיוני איכותי. אני מקווה רק שהסדרה הזאת תצליח לחדש משהו על פני כל שאר הסדרות המד"ב שצצו בעשור האחרון, ושאת אף אחת מהן לא טרחתי לראות כי למי יש זמן (חוץ מעונה אחת של פלאשפורוורד, שגם עליה אני מתחרט).

הפנטזיה שלי זה שהסדרה הזאת לוקחת עוד איזה 100-200 שנה קדימה בציר הזמן של היקום, ושוכחת מאחורה את כל הצרות והשטויות של הסדרות הקודמות, ובונה מהתחלה מטהפלוט חדש ומעניין יותר. חלאס עם הקלינגונים והרומולאנים והוולקאנים והקארדסיאנים וכן הלאה וכן הלאה, חפרו אותם עד לעייפה. אם בכלל ימקמו את הסדרה בגלקסיה אחרת עם חוקים שונים לגמרי, אפילו יותר טוב. וויאג'ר בזמנו נראה לי מבטיח כי היה שם אפשרות לחזור לשורשים של הסדרה המקורית ולחקור חלק חדש של הגלקסיה בלי כל הפוליטיקה הסבוכה, אבל מהעונה וחצי שראיתי הם המשיכו להתבוסס במטהפלוט של DS9 אז זה איבד עניין. אז אם הסדרה החדשה תהיה בגלקסיה אחרת, בחללית מנותקת לגמרי מכל הפדרציה והשטויות שלה, זה יהיה מושלם. וגם בלי מטאהפלוטים - יש מספיק מזה, אני רוצה לחזור לתקופה התמימה של פרקים לא קשורים שכל אחד דן בנושא אחר לגמרי. נגיד כמו מראה שחורה (אה! עכשיו נזכרתי, זאת סדרת המד"ב השניה שראיתי בעשור האחרון, והיחידה שאני תופס ממנה).

ומילה לגבי ה"מלחמה" בין מלחמת הכוכבים לסטאר טרק - אין ולא הייתה מלחמה. זה דמיון פרוע שהמציאה התקשורת הפופולארית שמורכבת משדרניות בלונדיניות שלא מבינות מהחיים שלהן באף אחד מהמותגים. שני העולמות האלה הם נפרדים לגמרי במהותם ושייכים אפילו לז'אנרים שונים. אחד זה מדע בדיוני כבד ועמוק עם שורשים בסיפורת מד"ב מסורתית. השני זה פנטזיית-הרפתקאות שבמקרה לגמרי מתרחשת בחלל כי זה מאאגניב. זה שבא איזה ג'יי ג'יי אברמס והחליט שמעתה סטאר טרק זה שיבוט של סטאר וורס כי הוא לא יודע מה זה סטאר טרק בכלל, זה בעיה שלו. סטאר טרק במהות שלו קרוב הרבה יותר לאסימוב, בעוד סטאר וורז קרוב לנרניה. ואין מלחמה בין חובבי אסימוב לחובבי נרניה, אז לא צריכה להיות מלחמה בין הSTARים.

האמת היא שעם כל הכבוד למסע בין כוכבים (ויש כבוד), התחיל להימאס כבר מטרנד הרימקיים וריבוי ההמשכים לסדרות שבא על חשבון ייצור תוכן חדש. היו כבר כמה וכמה סדרות מרובות-עונות למסע בין כוכבים וכמות אדירה של חומר מכל סוג שהוא למלחמת הכוכבים. לשד עצמותיהן של הסדרות האלו נמצץ עד דק, כבר חקרו כל דבר שאפשר ביקומים האלו. במלחמת הכוכבים, הרימייק\המשך החדש (פרק 7) היה מאוד מהנה לצפייה - מזמן כבר לא נהיניתי כך מסרט - אבל חידש מעט מאוד וחזר על נוסחה מוכרת מפרק 4. למסע בין כוכבים היו לפחות חמש סדרות שלמות עם כמה עונות לכל אחת.

אם כבר לעשות המשך למשהו, עדיף לפיירפליי או ל-space above and beyond, סדרות שהייתה לכל אחת מהן עונה אחת קצרה בלבד ועוד נותר המון מה לחקור בעולמות שלהן.

אבל ראבק, חלאס, תיצרו כבר משהו חדש לגמרי בקנה-המידה ובשיעור-הקומה של מסע בין כוכבים ומלחמת הכוכבים.

עם כל הכבוד, אני חושב שאי אפשר ליצור משהו כמו מלחמת ה\מסע בין כוכבים לא בגלל המפיקים אלא בגלל הקהל. תחשוב מה היה קורה אם היו מוציאים את "תקווה חדשה" היום. יודע מה, בא נגיד שכל האפקטים מעודכנים ומחליפים כמה מהשחקנים הפחות מוצלחים (אהמ לוק אהמ). בטח, כמה אנשים ממש יאהבו את זה, אבל אתה באמת חושב שזה היה משיג את הפופולריות שיש לו היום? נראה לך שלכל כך הרבה אנשים היה אכפת מ"הכח מתעורר" בלי המותג שמאחוריו?
כשעשו אותם, הסדרות\סרטים האלה היו חדשניים, מקוריים, מסקרנים. היום הם חדשות ישנות.

האם בסיקסטיז\סבנטיז\אייטיז היה איזשהו קסם בקולנוע\טלביזיה שקשה לשחזר כיום? האמת שאני יכול להאמין בכך לפחות חלקית, ריבוי המדיה הזמינה כיום "מדלל" במידת מה את השפעתו של סרט והקהל "מתוחכם" יותר בדרישותיו. בסבנטיז סרט כמו "תקווה חדשה" עשה "וואו" גדול. כיום? היה נראה פשטני. כנ"ל שליחות קטלנית, זה היה סרט "קטלני" באייטיז ובתחילת הניינטיז. כיום? אופנתי להתחכם, והקהל מצפה בחלקו שיתחכמו איתו.

מי שהצליח לעשות את זה בשנים האחרונות במידה רבה - אם כי במדיום משחקי המחשב - זה מאס אפקט. אבל זה קשה ומעט יצירות עשו משהו דומה.

היום אנחנו חיים בעולם שהצלחה היא מוקצנת ובינוניות או הצלחה חלקית מודחקת. פעם גם סרט נחמד היה יכול לזכות להצלחה רבה ולמעריצים. היום יותר קל לעשות בלוק-באסטר אדיר ששובר שיאים, אבל יש הרבה פחות סרטים "בינוניים" אני גם חושב שקראתי שמפיקים היום פחות סרטים בגלל זה.
פרסום ויראלי במיטבו :)

מבחינתי לא ממש היה מטאפלוט בסדרה המקורית, וגם בדור הבא זה התחיל רק מאוחר יחסית. DS9 הייתה כולה מטהפלוט (לפחות מהעונה השנייה או השלישית) וזה היה טוב.
קשה לי באמת לראות מה סדרה חדשה תחדש, מצד שני מארוול/DC מצליחים לעשות סדרות גיבורי על טובות פעמיים בשנה, אז גם אפשר לעשות סדרת מד"ב טובה פעמיים בשנה - בכלל, נראה שהיום רוב הדגש על מד"ב עבר ל"קרוב" (גיבורי על, עתיד קרוב, טכנולוגיה) ופחות על הרחוק - מסעות בחלל או חייזרים.

חזרה