• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סרטים מבוססי קומיקס

Ogmios

פונדקאי ותיק
ראיתי לא מזמן את הסרט Daredevil, ואם לסכם אותו בשתי מילים - לא טוב. למעשה, הדבר החיובי הכמעט יחיד בסרט הוא שבחרו לתרגם אותו כ"דרדוויל", ולא כ"השד המעז" או משהו מעוות בסגנון.

בכל אופן, בסטר גרם לי לחשוב קצת, ועד כמה שזכרוני מגיע, מתוך עשרת סרטים שמבוססים על קומיקס, את אלה השווים לצפייה אפשר לספור מבלי להזדקק אפילו לכל האצבעות של יד אחת - זוג הבאטמנים הראשונים והעורב, וזהו, פחות או יותר. (אולי המעניש, אם ממש תתעקשו).

למה לדעתכם זה ככה?
למה כ"כ קשה לעשות סרט קומיקס ראוי לשמו?
או שיכול להיות שאני בכלל טועה?

יש בעיה, אגב, גם בשם דרדוויל- אנשים רבים ביטאו אותו כDar Davil, מפאת חוסר בניקוד
והבנה בסיסית בקומיקס (או באנגלית, לצורך העניין).
באמת.
:lol:

לא יודע למה בדיוק, אבל X-Men פשוט לא עשה לי את זה. העלילה הייתה חלשה, הדמויות חיוורות מאד יחסית למקור הקומקסאי שלהם (ולמה בשם כל שרי הגיהינום התסריטאי חשב שרוג היא ג'ובילי?), וקטעי הפעולה נראים מצועצעים מידי (למעשה, הם נראים כאילו ניסו ליישר קו עם מאטריקס, בכוח).

פה ושם יש בסרט שורות שנונות, רובן של וולברין.
("Wait. How do we know it's realy you?"
"You're a dick"
"It's really you")
אבל לא הרבה יותר מזה.

ובכלל - סרט אקס-מן בלי גמביט?
חילול הקודש!
יוחזר גמביט לאלתר!

מילים כדורבנות!!!! אי אפשר לדבר על אקס מן מבלי להזכיר את הקייג'ן הנפלא הטוען חפצים באנרגיה, והמגניב מאוד - גמביט.

אתם יודעים איזה סרט צריך לעשות: קייבל. אררר קייבל- הגיבר הכי קשוח שנוצר אי פעם. את הפרקים של אקס מן שקיבל הופיע בהם (עם הוירוס של אפוקליפס) הקלטתי וצפיתי שוב ושוב. איך אדם יכול להיות כל כך מגניב? התשובה היא: הוא מוטנט.

doctor wang אמר/ה:
איך אדם יכול להיות כל כך מגניב? התשובה היא: הוא מוטנט.

נראה לי שזה יותר הקטע של הרובה הגדול שהוא מסתובב איתו.
יש מספיק מוטאנטים משעממים בעולם של מארוול (Cyclope, Cannonball, Leach, Blob בשליפה מהירה מהכובע. ואני אפילו לא לובש כובעים).
מצד שני אנשים מגניבים עם אקדחים גדולים לא חסרים (בשליפה מהירה מהכובע - דומינו (למרות שגם היא מוטאנטית), המעניש (שניהם), Grifter (אפילו שהוא של Image))...

בקיצור - Guns are cool.

חבר שלי סיפר לי את התאוריה המשעשעת כי בעתיד הרחוק ירו במישהו חשוב ונערץ בעזרת רובה ענקי, ולכן כל אלה שמהעריצו אותו סוחבים איתם רובי-ענק (כמו הצלבים שהנוצרים נושאים).

;)

חח זה סמל אמונה שלא הייתי חושש ללכת איתו במעוזים של דתות אחרות

ובקשר למוטנטים משעממים: CANNONBALL לא משעמם! אני מוחה! הוא עדיין לא למד להוציא אנרגיה ממקומות אחרים חוץ מהרגליים! אז באמת כל מה שהוא יודע לעשות זה לקפוץ נורא גבוה! ביג דיל!

"בלתי שביר" הוא לא סרט קומיקס במובן של סרט המבוסס על קומיקס, אלא הוא סרט שעוסק בקומיקס במלוא מובן המילה. למרות שמגלים זאת רק לקראת סופו, העולם בו הסרט פועל הוא למעשה עולם קומיקסאי הנשען על ההנחות של ז'אנר גיבורי-העל.

בתור חובב קומיקס, מאד אהבתי את הסרט. הבעיה איתו היא שצריך להיות מעורה בז'אנר כדי להנות ממנו, אחרת מפססים את כל הרמיזות העדינות שנותנות לסרט את הקסם שלו (כמו לדוגמה שמו של הגיבור).

Ferenheit אמר/ה:
אולי אני קצת סוטה מהנושא אבל אחד מהסרטים שאני אהבתי מאוד היה "בלתי שביר" שנראה לי כמו סוג של סרט קומיקס (פונה לקהל, מחוות לז'אנר וכדומה). מה חשבתם עליו?

בתור אחד שאינו חובב קומיקס, דווקא אהבתי.

אפרופו קומיקסים. מה מומלץ לקריאה ("קריאה" - זה המונח הנכון לקומיקסים?) לאדם שנהנה מאוד מ-Watchman, אך קצת פחות מ-Sandman?

אני מניח שקריאה הוא אכן המונח הנכון.

מה מומלץ לקרוא? שאלה טובה...
אני יכול להמלתיץ רק על דברים שאהבתי בעצמי, אבל הטעם שלי נחשב למוזר משהו בעיני לא מעט אנשים...

Generation-X (של Marvel) - לפחות בשנתיים-שלוש הראשונות, הקומיקס הזה היה כ"כ קטן ושולי, שהוא יכל להרשות לעצמו לעשות המון שטויות שלא היו עושים בטייטל יותר מיינסטרימי. בגליונות האחרונים הוא קצת התלכלך, אבל עדיין...

Painkiller Jane (של Event) - הטייטל שרד רק חמש חוברות למיטב ידיעתי, אבל ללא ספק היה בין הטייטלים היותר מוצלחים הז'אנר גיבורי העל. (וראבאק, סופסוף גיבורת על שלא נראית גמו דוגמית לבנים! ;))

Sin City - פרנק מילר. Need I say more?

Maus - גם עליו אני מניח שיאן צורך להרחיב את הדיבור...

שנים שלא קראתי אותו...

בכל אופן, אם תוכל להתאפק עד מחר, אני גם אהיה בבית והעותק שלו יהיה מולי, כך שאוכל לדבר יותר לעניין.

ניסיתי להתחיל את ההודעה הזו כמה וכמה פעמים, ובסופו של דבר אני מגלה שאין לי מה להציע לך מלבד תירוצים.

קראתי את Maus לפני שנים, ואם להודות על האמת אני לא זוכר ממנו יותר מידי פרט לכך שהוא היה אחד הדברים הקשים ביותר לקריאה שקראתי, ובין המוצלחים שבהם.
תאלץ לחכות עד שאקרא אותו קריאה נוספת.

מצטער :(

אגב, אם נחזור לנושא המקורי של הת'רד, בזמן הקרוב אמורים לצאת כמה סרטים שיש להם פוטנציאל להיות מעניינים - Hellyboy, סרט נוסף לPunisher, סרט רביעי בסדרת העורב (למרות שהשני והשלישי היו פשוט בושה וחרפה) ובאטמן חמישי (עם הScarecrow, בתקווה שיהיה גרוע פחות מהשלישי והרביעי).

נאלץ לחכות ולראות עד כמה יתבדו התקוות שלי...

חזרה