• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הפונדק של פעם

Redcloak אמר/ה:
וואו. הסתכלתי על הפונדק מראשית ימיו, ואני די בהלם. האינטרנט כולו היה נראה ככה בשנות האלפיים המוקדמות?
יותר גרוע :)
בכלל לפני האינטרנט הגרפי שאתה רואה, היה גם BBS, שזה מעין פורומים פרטיים מעורבים עם צ'טים שאפשר היה להתחבר אליהם והרבה רשימות דיוור, USENET.
אחת מהסיבות שפרסמתי את הכתבה שנרוביאן קישר אליה, זה גם בשביל להראות את הנקודה הזו. באמת יש את החלק השני בקנה, אנסה לפרסם בקרוב :)

אני זוכר שהיה את BBS גוסטוויל שהוקדש למשחקי תפקידים, והיו בו הרבה נערים מוזרים שהיום היו כנראה נקראים היפסטרים. מכיוון שלא היה לי מודם באותן שנים, הייתי מגיע פעם בכמה ימים עם דיסקט לחבר שהיה לו אחד, הוא היה מוריד לי את קבצי הדיוור לתוכנה שנקראה bluewave שהייתה מין הכלאה מוזרה בין אימייל למערכת פורומים, והייתי קורא ועונה על זה בבית ואז מחזיר לו את הקובץ כדי שיעלה אותו בחזרה למערכת...

מישהו זוכר את "הפורום האדום" של adnd-ישראל, דרך אגב?

המפקד האלמוני אמר/ה:
אני זוכר שהיה את BBS גוסטוויל שהוקדש למשחקי תפקידים, והיו בו הרבה נערים מוזרים שהיום היו כנראה נקראים היפסטרים. מכיוון שלא היה לי מודם באותן שנים, הייתי מגיע פעם בכמה ימים עם דיסקט לחבר שהיה לו אחד, הוא היה מוריד לי את קבצי הדיוור לתוכנה שנקראה bluewave שהייתה מין הכלאה מוזרה בין אימייל למערכת פורומים, והייתי קורא ועונה על זה בבית ואז מחזיר לו את הקובץ כדי שיעלה אותו בחזרה למערכת...

מישהו זוכר את "הפורום האדום" של adnd-ישראל, דרך אגב?

מעניין אותי עדיין אפשר להשתמש בתוכנה הזאת?

אני לא חושב שהיא תרוץ על מערכות ההפעלה של היום, שלא לדבר שהתשתית שהיא עובדת עליה (אולטינט? תקנו אותי אם אני טועה?) קיימת בכלל עדיין.

BBS היה משהו לפני עידן האינטרנט. היית מתקשר עם המודם שלך למחשב של איזה מישהו שהפעיל אותו בעזרת תוכנה יעודית (בדרך כלל נער עב-משקף שלימים ישרת ביחידות מחשוב מסתוריות ויעשה בוכטות בהייטק) ומוריד ממנו קבצים, או מתחבר לשירות של קבוצות דיון, שחלקן היו משותפות לכמה BBSים.

אחרי שהגיע האינטרנט, זה די נעלם.

חזרה