• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מפלצות פתטיות

בעודי משוטט לי בעצים שונים ברחבי פורום הפונדק, אני נתקל לי להפתעתי במפלצת בעלת שם לא מזוהה, flail snail.
אני, שמאמין לי לתומי כי אני יודע בעל פה את כל המפלצות השונות של מבוכים ודרקונים, מחפש את המפלצת באינטרנט, ומה אני מקבל? חילזון בעל אלות במקום המחושים... בושה...
כמובן שאני א יכול להסתפק בזוועה שבפתטיות שבפלייל סנייל ואני מוכרח למצוא עוד מפלצות דביליות באינטרנט, ומצאתי כמה רשימות מאוד יפות של יצורים עלובים ביותר:
http://www.headinjurytheater.com/article73.htm http://www.cracked.com/article_17455_15-retarded-dungeons-dragons-monsters.html
http://www.escapistmagazine.com/art...ons-Dragons-Monsters-Ever-And-How-To-Use-Them
היצירתיות חוגגת...
כמובן שיש שם כמה שאני יכול להתווכח על הטיפשות שבהם, אבל בהחלט יש שם כמה מאוד הזויים.
מה המפלצת הכי פתטית שיצא לכם למצוא באינטרנט?

הרשימה מCracked היתה מוצלחת. היו שם הרבה יצורים שזיהיתי. חלקם אני אפילו חושב שהם די מגניבים -
הדמיליץ' הוא פיתוח די ישיר של רעיון הליץ'. אם הליץ' משיג חיי נצח וכוח עצום על ידי כך שהוא מוותר על תענוגות החיים (כמו לאכול לישון ולהזדקן), אז הדמיליץ' משיג עוד יותר כוח בכך שהוא מוותר על כל הקונספט של גוף. אם אתה יכול לעוף ולהזיז דברים בכוח המחשבה ולא צריך לאכול או לישון, מי צריך גוף בתכלס?
והאטרופל זה אחד היצורים המגניבים שקיימים, וגם אחד המעוותים - עובר מת של אל. עוצמתי להחריד ומעורר סיוטים באותו זמן.
אחת המפלצות הכי הזויות אבל מגניבות שאני זוכר זה Worm That Walks - יצור שעשוי מכוח החיים של מטיל לחשים שמת ונאחז בחיים כל כך חזק שהעוצמה המאגית שלו עברה לתולעים שאכלו את גופתו. ועכשיו הוא פשוט מסתובב בצורה של ערימת תולעים שמסודרות בערך כמו יצור דמוי-אדם. גם זה בעצם טוויסט על הקונספט של הליץ', ואחד די מגניב.

שלושת היצורים האלה לקוחים מה-Epic Level Handbook של מהדורה 3, שהיה ספר די מגניב שכלל רעיונות משחקיים מופרכים לגמרי (כי בדרגות אפיות אפשר לזרוק את האיזון וההגיון לעזאזל). עוד יצירות הזויות\מגניבות משם:
CHICHIMEC - חוצן-אויר-על. פשוט ערימה של כנפיים שדבוקות אחת לשניה.
HECATONCHEIRES - מה שקורה כשמי שכותב ספר מפלצות אפי צריך לחשוב על המפלצת הכי אפית שקיימת. בדירוג אתגר 57 (?!@#), היצור הזה פשוט עשוי ממאה ידיים, כל אחת מחזיקה חרב, עם מאה התקפות בסיבוב. יצירתי.
גרסאות סופר-מגה-אפיות לכל דבר שקיים - קולוסוס הוא פשוט גולם בגודל של הר, רמשי הרס הם חרקים בגודל של עיר, יסודן פרימאלי הוא פשוט יסודן ממש ממש סופר זקן, חיה אגדית היא פשוט חיה שהיא אגדית, וכן הלאה. כי איך תאתגר חבורה של דמויות אפיות? תזרוק עליהם יצורים פשוטים, שפשוט גדולים פי מאה.
GENIUS LOCI - אוקי קלטו קלטו. זה מפלצת... שהיא בעצם סביבה! זה פשוט סביבה שקיבלה חיים! יענו, זה גבעה, או קרחת יער, אבל זה תוקף את הדמויות! למה? ככה!
UMBRAL BLOT (שם נוסף: כדורשחור) - מכירים sphere of annihilation, העתק המשני ההוא שזה פשוט חור שחור שבולע הכל ואפשר להזיז אותו עם המחשבה? אז היצור הזה הוא פשוט זה, רק עם רצונות משל עצמו. שזה בעיקר להשמיד הכל, כי מה כבר חור שחור עם אינטיליגנציה יכול לרצות.
UVUUDAUM - אני אתן לתמונה של זה לדבר בעד עצמה:
EpicMonsters(G-W).Uvuudaum.jpg

כן, הראש שלו זה פשוט ציפורן גדולה. מה? לא יודע.

אני לגמרי תוהה למה אתה מתכוון כשאתה אומר "פאטתי" : הרעיון של לקחת משהו ולהפוך אותו למפלצת הוא פאטתי ? המפלצת עצמה כתובה בצורה פאטתית ? המפלצת עצמה היא מעוררת רחמים ? כי לרובן יש הסבר - הדוגמא של קוביית ג'לטין היא לגמרי אתגר לדמויות : איך אתה מצליח לחסל דבר שחסין לכמעט כל כלי נשק ?

אם אתה רוצה לעבוד לפי ההגדרה של פאטתית על המפלצת - אז אורקים וגובלינים : כאילו, יש לך גזעים שלמים שמאדירים את המלחמה, אבל כל זאטוט זב חוטם מצליח לחסל אותם ?

מה זה פאתטי? זה דברים פאתטיים...
הרעיון שמפלצת מטופשת כל כך בכלל קיימת במו"ד רשמי זה פאתטי, הסיטואציה שתיארת עם האורקים והגובלינים זו סיטואציה מגוחכת, אבל סיטואציה, לא יצור, לעומת זאת, העובדה שיצור כמו הפלייל סנייל בכלל קיים זה פאתטי, כי זה מגוחך מכל בחינה אפשרית.

הספר Misfit Monsters Redeemed של פאת'פיינדר מתחיל עם המוטו "לכול אחד מגיעה הזדמנות שנייה" ולוקח 10 מפלצות מגוחכות שכאלו- ואז כותב להן רקע חדש ורציני שהופך אותן למעניינות הרבה יותר. הוא כולל אפילו את הפלייל סנייל, ועוד כמה שהתחילו כמוזרות וקיבלו פלאף חדש ומעניין.

אני תפסתי את העניין של פאטתי כפשוט מפלצות הזויות ומגוחכות שלכאורה לא נראות מתאימות לאוירה.
מצד שני, אני חושב שכל קונספט שהוא ליצור, לא משנה כמה מגוכח, יכול להפוך למעניין עם כתיבה טובה וטוויסט מתאים. הרבה מהיצורים המוזרים שאנחנו מכירים מסרטי אימה (It, the thing לדוגמא), זה יצורים שמחוץ לקונטקסט יכולים להישמע מטופשים - אבל בתוך הסרט הם ממש סופר מפחידים.
dragonian אמר/ה:
[post]668033[/post] הענק עם המאה ידיים נראה לי מבוסס מהמיתולוגיה היוונית.
אכן כן, אני זוכר שגם בדקתי את זה. עדיין, להפוך את זה למפלצת בצורה כל כך מילולית זה קצת מצחיק.

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
[post]668041[/post] אם אתה רוצה לעבוד לפי ההגדרה של פאטתית על המפלצת - אז אורקים וגובלינים : כאילו, יש לך גזעים שלמים שמאדירים את המלחמה, אבל כל זאטוט זב חוטם מצליח לחסל אותם ?
זה כבר דיון שאני אקח למחוזות המו"ד.

אוקי, אז חבורה של הרפתקנים חמושים ומיומנים יכולים להביס קבוצה של אורקים בדרגה 1, סו וואט? זה לא אומר שכל העם האורקי הוא חסר אונים. יצורים כמו אורקים וגובלינים מהווים איום משתי סיבות:
קודם כל, המספרים העצומים שלהם. לא סתם בWOW זה נקרא The Horde, העדר - זה בגלל שכשאורקים\גובלינים תוקפים, הם תוקפים כעדר עצום שדורס כל מה שבדרכו בגלל המספר המטורף של הפרטים בתוכו. דמיין את האורקים בשר הטבעות, אחד לבד מהם זה כלום, אבל כשהם תוקפים הם תוקפים בעשרות אלפים. ולמען האמת זה גם מיוצג במידה מסוימת במכניקה במו"ד - אורקים וגובלינים חיים פחות זמן מבני אדם אפילו, ומגיעים לבשלות מינית מאוד מהר, מה שאומר שהם מתרבים בקצב מהיר מאוד.
דבר שני, להגיד שאורק דרגה 1 זה חלש זה כמו להגיד שכל דבר בדרגה 1 זה חלש. אם רוצים להראות אורקים\גובלינים\דמויי-אדם דומים כאיום, אז פשוט תן להם ערימה של דרגות וציוד. בקיצור, תהפוך אותם לשווי ערך לדמויות שחקן. אורק ברברי בדרגה 11 עם ציוד מתאים הוא מכונת הרג משומנת שאי אפשר להתקרב אליו בלי להפוך לבשר קצוץ. וגם זה משתקף בנתונים שלהם - לאורק יש מתאם 4+ לכוח, יותר מכל גזע שחקן שיש. והובגובלין הוא בעל 2+ גם לזריזות וגם לחוסן, מה שאומר שהוא זריז כמו אלף וחסון כמו גמד, בו זמנית. שחקן שהיה לוקח אחד מהגזעים האלו היה עושה ממנו אחלה בילד. אז למה לא לעשות בילד כזה לנפס?

העוג הברברי אמר/ה:
הספר Misfit Monsters Reedemed של פאת'פיינדר מתחיל עם המוטו "לכול אחד מגיעה הזדמנות שנייה" ולוקח 10 מפלצות מגוחכות שכאלו- ואז כותב להן רקע חדש ורציני שהופך אותן למעניינות הרבה יותר. הוא כולל אפילו את הפלייל סנייל, ועוד כמה שהתחילו כמוזרות וקיבלו פלאף חדש ומעניין.
עכשיו, זה נשמע כמו משהו שהייתי רוצה לראות :)

שימו לב שרוב המפלצות הפאתטיות, המוזרות והדפוקות הופיעו לראשונה ב"פיאנד פוליו" - ספר מפלצות למהדורה הראשונה שמלבד כמה הברקות (הגית'יאנקי והגית'זרי למשל) היה מלא בעיקר במפלצות דפוקות ומטופשות. ראו נא למשל את צלמם המתועב של...

קורבי הנורא:
D%26DDire_corby.png

ילד לבה:
D%26DLava_children.png

קולאן:
200px-Qullan.JPG

קאמאדאן:
200px-Kamadan.JPG

dragonian אמר/ה:
הם לא נראים רע כל כך. אולי הסטנדרטים שלי נמוכים?

יש לזה מבחן מאוד פשוט - אתה אוכל פיצה עם אננס? נהגת לחבוש כובע הפוך פעם? אתה שותה קפה מהמכונות מכירה האוטומטיות האלה שתמיד יש להן נמלים בסוכר?

אני מודע לזה שהלכתית זה לכאורה מותר, אבל אני בהחלט בעד לסקול מי שאוכל או מכין פיצה עם אננס. או כפי שאל מסוים כבר הסביר

ובהתחלה בבהד 10, כשחשבתי שהמכונות מכירה האלה הן פאנסי.

הבנתי את הנקודה שלך

בבה"ד 1 הייתה מכונת קפה שהייתה עליה תמונת ראש של כושיה חשופת כתפיים עם כפיות בתסרוקת.
המכונה הייתה עילה למלחמת דת, כאשר אחד מעובדי הרס"ר של טאיטו תמיד היה מדביק על הכושיה דף שהסתיר אותה שעליו רשום "לא להוריד בפקודה מטעמי צניעות", וכל יומיים בערך מישהו היה מוריד את הדף הזה.

ועל זה נאמר - בבה"ד1 הכל צבוע חוץ מהקירות.

מפלצות פאתטיות.
הייתי מעלה את המלכה הפורמיאנית מ3.5, שהיא פשוט נמלה ענקית וממש שמנה בלי יכולת לזוז....

animals-ant-entomology-bugs-insects-fat-tcrn336_low.jpg

אבל אני מת על פורמיאנים, אז זו בעיה.

מצאתי פעם קובץ ממש מצחיק שלקח מפלצות ממנצ'קין ויצר להן נתונים. זה היה משעשע.

אה, ואיך יכולתי לשכוח:
d&D%20duck%20bunny%20dear%20lord.jpg

חזרה