• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

צסיום

doctor arbitration

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
כן כן רבותי. אתם אולי לא שמתם לב לקיומו, אבל יסוד מס' 55 במערכה המחזורית הוא למעשה היסוד הכי מגניב בטבע. ואני מדבר על לא אחר מאשר צסיום. אח שום דבר לא טוב יותר מאשר מתכת אלקלית (עם אלקטרון ערכיות בודד) ברמת אנרגיה גבוהה. הצסיום נמצא בטור A1, אשר בו נמצאות מתכות שמגיבות טוב מאוד עם אוויר, דבר המתאפיין בחימצון. למשל קחו את היסוד K, והשאירו אותו באוויר למשך 5 שניות: חומצן! צסיום לעומתו כל כך לא יציב שהוא נוזלי בטמפרטורת החדר, ואף רדיואקטיבי.

Cs.gif

כל כך כיף

את הצסיום שומרים באמפולות קטנות, כדי שלא יתחמצן כולו. פה אולי אני אסביר שחימצון זה שהיסוד מגיב בקשר יוני עם החמצן שבאוויר. ועכשיו עם מה שממש מגניב בצסיום: הוא מתפוצץ במים. אח זה פשוט ענק! דמיינו לעצמיכם אדם ההולך על שפת בריכה עם כוס צסיום בידו. לפתע הוא מחליק אל הבריכה, ואז כל החדר נהרס. פשוט ככה.

מי שרוצה הוכחה למגניביותו של הצסיום, יכול להסתכל על הסימון שלו CS. כולם יודעים שמה שראשי התיבות שלו הם CS מגניב נורא (ואני מניח שאתה לא צריכים עוד רמזים)

אסונות צסיום מפורסמים:

1928: פרנץ טמבל מתרסק עם טרקטור מלא בקציר הצסיום השנתי לתוך קיר קרח
1945: יוקו מטומטמוטו קיסר יפן מחליט לשים קץ לחייו בעקבות מפלת יפן במלח"עII ע"י הסתגרות בשירותים ושפיכת צסיום לאסלה

וזה מה שיש לי לומר על צסיום.

נו נו... אין הרבה מה לעשות עם צסיום...

ואני אסביר, אני איש של כימיה אורגאנית, אני יכול לכתוב תרכובות שניתן להכין , ועל ידי כך תוכל לראות פיצוצים אין ספור, אנטלפיות, אנטרופיות את כל הזרימה התרמודינאמית....

פיצוצים זה דבר סוביקטיבי..

יש בגילדה שלי כמה מתכונים שאם תשתה אותם, תראה פיצוצים בלי הכאב ראש של הצסיום...

לכן כימיה אורגאנית שולטת.... הפסגות פשוט יותר צבעוניות

חזרה