• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

להקות מוזרות

donuts

פונדקאי פעיל
לעץ הזה יש שתי מטרות:

1. מישהו קנה לא דיסק שאני לא אוהב ואני רוצה להחליף אותו. מישהו מוכן להמליץ לי על דיסק טוב?

2.המטרה השניה היא לדבר על כל מיני להקות ושירים מוזרים. למשל ידעתם שיש להקת מטאל שקוראים לה betzefer? וידעתם שהשיר מקרנה, זה שכולנו (לפחות אני....) רקדנו לצליליו בגו הוא שיר אהבה לאישה שקוראים לה מקרנה?

צל-אש אמר/ה:
אמ... betzefer להקה די מפורסמת [אני חושב שמאיתים את זה שונה...]
הם פשוט כותבים את זה עם איזה אות הפוכה איפשהו באמצע, אבל כותבים את זה ככה.

אני מניח שהיה אפשר לשאול את זה (או אפילו לקבל תשובה בלי לשאול) בעץ מושפרץ מהרמקולים.

אה כן, בקשר ל-1, אתה צריך להגיד מה הסגנון שלך וכאלה...

kushi samba אמר/ה:
פלאפי אמר/ה:
kushi samba אמר/ה:
בצפר היא להקת הארדקור מחיפה. די נחמדים.
יש הבדל בין הארדקור למטאל, אם כי פעוט. בצפר נוטים יותר למטאל.

נכון, יש הבדל - ובצפר הם הארדקור.
אתה נשמע נחוש.. אני אסמוך על מילתך, אם כך :)
בכל מקרה, אני די מסמפט אותם. בימים שבא לי לשמוע צרחות ודיסטורשן בלי קשר לעולם, הם הדבר. אבל לרוב אני אלך על פאוור מטאל מלודי יותר וצרחני פחות (כמו virgin steele המלכים).

עריכה: הממ, בכל זאת מעניין אותי. למה אתה מגדיר אותם כהארדקור?

לא מת על מטאל. הרעיון שלהם זה להפוך רעש אומנותי של גיטרות בס למענין. ולדעתי הם סתם מפסידים את הרעיון של מוזיקה-
מוזיקה היא הפגנת יכולת והשקע של מישהו שאנשים מתרשמים מכמה שהוא השקיע או מכמה שזה יפה בעצם.
מטאל הוא איתי. ויש בוא פחות הפגנות יכולת!

נפוליאון של יוני בלוך לשלטון! שיר מוזר לגמרי!

אתה לא יודע על מה אתה מדבר. כמו שוונג אמר, אל תשפוט מוזיקה שלא שמעת בחייך.
במטאל יש המון השקעה והוא דורש טכניקה ברמה עילאית. ופאוור מטאל בפרט לא סתם מורכב מ"שירים" אלא יצירות מוזיקלית מסובכת שמנוגנת במהירויות גבוהות ועם הרבה דגש על מלודיה. וחוץ מזה, ישנם אנשים שאוהבים לשמוע דיסטורשן עצבני וגראולינג הרבה יותר מאיזה שירה פאגית של אמן מתוסכל עם גיטרה אקוסטית.

פלאפי אמר/ה:
במטאל יש המון השקעה והוא דורש טכניקה ברמה עילאית. ופאוור מטאל בפרט לא סתם מורכב מ"שירים" אלא יצירות מוזיקלית מסובכת שמנוגנת במהירויות גבוהות ועם הרבה דגש על מלודיה. וחוץ מזה, ישנם אנשים שאוהבים לשמוע דיסטורשן עצבני וגראולינג הרבה יותר מאיזה שירה פאגית של אמן מתוסכל עם גיטרה אקוסטית.
בלה בלה בלה.
אל תנסה להפוך את המטאל למשהו שהוא לא.
כן, הוא דורש טכניקה ברמה גבוהה ויכולת מלודית טובה (אם כי חסרת רגש, במקרים מסויימים).
אבל במטאל כמעט ואין "יצירות מוסיקליות מסובכות".
רגע, תן לי לחדד את זה:
במטאל כמעט ואין "יצירות" (בוא לא נתייחס ל"מסובכות", כי זה כבר כל אחד ונק' המבט שלו).

מטאל זו התפתחות צפויה וטבעית לחלוטין של הרוק הכבד של שנות השבעים.
לקחת את הרוק ולעשות אותו מהיר יותר/עצבני יותר/ אגרסיבי יותר/ רועש יותר, ובקיצור, לעשות אותו "יותר-כל-מיני-דברים".
במטאל אין "יצירות", למעט להקות מטאל המושפעות מן הפרוגרסיב רוק, סטייל אופת', POS, דרים ת'יאטר, סימפוניקס, והלהקה הישראלית הזו ששכחתי את שמה.
אז כן, מדי פעם צצים דברים כמו "סצינות מן הזכרון" במטאל, אבל זה נדיר.

עריכה:
ג'ואיש טייראניד - פאון הארטס זה לא ג'אז. (;
לג'אז הייתי ממליץ על הנגנים:
מיילס דייויס (או אני מתבלבל על אחד אחר? זה שהוציא אלבום בשם My Funny Valentine)
הרבי הנקוק
ת'לוניוס מונק

מהמעט שאני מכיר, הם האהובים עלי.

אני לא בעד אף אחד מהקיצוניים. מטאל זה לא רע, והשירה הפאגית לא תמיד כל כך פאגית. לדעתי מוזיקה זה שילוב בין ליריקה למוזיקה, וא-הרמוניה פשוט נשמע כמו..... רעש. יש שירים במאל שמחזיקים הרמוניה לאורך רוב השיר והורסים אותה רק בחלק אחד, שזה עוד סביר, אבל השירים שהם כולם דיטורשן וא-הרמוניה אחת ענקית לא נשמעים טוב יותר מסלסול מזרחי שמתבכיין עם הגיטרה האקוסטית, כמו שפלאפי תיאר.

בקשר לליריקה, צעקות והתבכיינות לא נחשבים כליריקה טובה, ואם אתה רוצה להכין משהו עם ליריקה גרועה, כבר עדיף שתעלים את הליריקה ותשאיר רק מוזיקה, שיהיה כמו סימפוניה.

ולווד אלף, כל דבר במוזיקה נבע מסוג מוזיקה קודם לו. תתפלא, אבל יש היסטוריה למוזיקה שמתארת בדיוק מה הוליד את מה, ובסופו של דבר הכול חוזר למוזיקה עממית של עמים עוד לפני שהולחנו בכלל מנגינות בשביל סימפוניה אלא רק שירים של רועי צאן.

ווד אלף, תשמע את שני אלבומי house of aterus של VIRGIN STEELE, את beethoven's last night של trans sibirian orchestra, כמעט כל דבר של rhapsody - או בקיצור, מטאל סמפוני, לפני שאתה מדבר. השטויות האלה של הדת' והת'ראש וכו' זה נחמד עד לרמה מסוימת, אבל מטאל סמפוני/ניאו-קלאסי הוא באמת מוזיקה ברמה גבוהה, שההבדל בינה לבין ז'אנרי מוזיקה אחרים היא שהיא מהירה מאוד וכוללת דיסטורשן ושאר כלים של מטאל, אבל ברמת קומפוזציה גבוהה.

אני מוצא דעות של אנשים מסוימים על מטאל לא שונות מהדעות שיש לי על אינדי ופרוגרסיב - נובעות מחוסר היכרות.

עריכה: כדי שתבינו אותי נכון, אני יודע שמטאל זה לא רק דסטורשן ונגינה מהירה. אבל אני מדבר שמטאל מהסוגים שציינתי הם בעלי אותם מאפיינים של שאר סוגי המטאל (ריפים, דאבל בס, סולמות צועניים וכו'), אבל שונים ברמה המוזיקלית שלהם.

פלאפי אמר/ה:
לא דיברתי על מהירות במובן הזה אלה במובן של הצגת טכניקה. במוסיקה הם מדברים על עדינות, נגינה מושלמת ומסוגננת.
במטאל מדברים על נגינה מוקצנת, בדרך כלל בווליום גבוה בהרבה מהרגיל ולרוב עם צליל נמוך/גבוה מאוד.

forte

נ.ב- האנשים המתוסכלים הינם אני המטאל! וגם הpink floyd...

פלאפי אמר/ה:
ווד אלף, תשמע את שני אלבומי house of aterus של VIRGIN STEELE, את beethoven's last night של trans sibirian orchestra, כמעט כל דבר של rhapsody - או בקיצור, מטאל סמפוני, לפני שאתה מדבר. השטויות האלה של הדת' והת'ראש וכו' זה נחמד עד לרמה מסוימת, אבל מטאל סמפוני/ניאו-קלאסי הוא באמת מוזיקה ברמה גבוהה, שההבדל בינה לבין ז'אנרי מוזיקה אחרים היא שהיא מהירה מאוד וכוללת דיסטורשן ושאר כלים של מטאל, אבל ברמת קומפוזציה גבוהה.

אני מוצא דעות של אנשים מסוימים על מטאל לא שונות מהדעות שיש לי על אינדי ופרוגרסיב - נובעות מחוסר היכרות.

עריכה: כדי שתבינו אותי נכון, אני יודע שמטאל זה לא רק דסטורשן ונגינה מהירה. אבל אני מדבר שמטאל מהסוגים שציינתי הם בעלי אותם מאפיינים של שאר סוגי המטאל (ריפים, דאבל בס, סולמות צועניים וכו'), אבל שונים ברמה המוזיקלית שלהם.
פלאפי, שים לב שבעצמי נתתי יותר דוגמאות אפילו למטאל סימפוני עם יצירות מורכבות, המושפע מן הפרוגרסיב.

זה לא העניין.
העניין הוא שזה חלק קטן מהמכלול הענק שנקרא מטאל. זה כמו שב"רוק" יש מעט מאד דברים שנכנסים להגדרה של "יצירות מורכבות".

חזרה