• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

העדכון של 22.2.03 עלה: אספארה שבקצה העולם

והפעם, על ארץ הנמצאת מעבר למדבר סאלוד הנורא, הנחשבת לקצה העולם הידוע, ושם שוכנים שרידיה של תרבות אדירה שחרבה בשל זדונו של בלגורת'.

כמו כן, נוסף דף צוות האתר וקרדיטים, ודף לינקים.

אנא שרשרו את תגובותיכם לפתיל זה;

בברכה,

Envinyatar

אספארה עתידה להפוך לפרוייקט גדול יותר, עם פירוט על יצורים, ישובים ואגדות, אשר יובאו בעדכונים עתידיים.
הדבר הבא יהיה פירוט נאות על כל הגזעים האנושיים והלא אנושיים (בעיקר) שניתן למצוא באספרה החיצונית והפנימית, ובעיקר:

1. בני האדם ("שבטי החזירנים").
2. Evening Stalkers (הלוחמות הכחולות).
3. Grey Whisperers
4. Jahadish Outlanders
5. ענקי סערה
6. Prutogs

ועוד...

א.לא מצאתי בעיה בנוגע לאספרה. זה נראה כמו משהו שמישהו עבד עליו הרבה זמן וחשב עליו הרבה. אני חייב להודות שאני מתקשה לדמיין מישהו שיחשוב להיכנס לאספרה מרצונו החופשי; היא נשמעת מסוכנת מאד לטייל הבודד.
ב. אני באמת הייתי רוצה לדעת על תרומה אחת שלי, בבקשה.
ג. אני חושב שמלקור אינו יכול "לעוות" ולאר. טולקין תמיד הציג את העיוות כתוצאה של תהליכים פנימיים אצל האינו ולא כתוצאה של גורמים חיצוניים.
ד. בהתחשב במגוון(?) התרבויות על פני קלדריה, הייתי מצפה שלמילה 'פלדין' יהיו לפחות כחמישים וריאציות לשוניות שונות.
ה. ישנו דבר שמטריד אותי. קסם הינו לרוב מפר את חוקי הטבע. קלדריה פועלת לרוב לפי חוקי הטבע המוכרים לנו אלא אם כן מישהו החליט אחרת. קיום הקסם בכמויות כאלה היה גורם לתופעת לוואי במוקדם או במאוחר ואני מעריך שישנן בקרות מסוימות על הפעילויות הללו(כמו שיש 'בקרות' על כל פעילות אנושית). גם ההבדל בין 'קסמי קדושה' לבין 'קסמים רגילים' אינו ברור דיו; נראה שכהנים יכולים לחיות לצד קוסמים רגילים. בארס מג'יקה(לפי מה ששמעתי), הכמורה רואה
ב-'קוסמים רגילים' מתעתעים(וגרוע מזה) ובכך פוטרת את עצמה מהצורך להסביר את הדימיון המטריד בין ה-'ניסים' של הכמרים שלה לבין ה-'לחשים' של ה-'קוסמים'(ניתן לחשוב על זה בסגנון של שאלה של ילד 'אבא, מה ההבדל בין כהנים לקוסמים'?). המערכת שרולינג מציגה ב-'הארי פוטר' היגיונית על סמך היכרותנו עם הטבע האנושי- תמיד יהיו אנשים שינסו להגביל דברים בחוקים ובתקנות.

חזרה