• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ממש רולפליר, זה עד כדי כך טוב?

new fighter7

פונדקאי מהשורה
אומרים שלהיות רול פלייר, זה ממש טוב וזה הכי כיף לשחק ככה.
גם שה''מים אוהבים בקבוצה רול פליירים.
אבל זה יכול להגיע למצב של מוגזמות!
למשל:

שה''מ:"אתם רואים בסיס גובליני עם 100 גובלינים ענקיים, מה אתם תעשו בנידון כדי להציל את ארמיוני הנסיכה החטופה?"
שחקן רול פלייר:"אני מוציא את רובה הקשת הכבד, יורה חץ עם חוט לעץ.
עכשיו, אני יורד מעץ לעץ, בכל עץ יורה חץ עם רעל שהורג ליוויתנים לעבר הכבד של גובלין כדי שיהרוג אותו במכה אחת".
ושחקן רול פלייר, יהרוס לשה''מ את התכנונים למשל לפגוע בקבוצה ולעשות להם נזק רב, ויפסיקו להתלהב מאגאונות שלהם.

אז כמה שאלות:
1)איך מתמודדים עם דבר כזה?
2)מה המשמעות למילה רול פלייר?
3)זה כיף להנחות לכאלה ילדים שהורסים לך את התכיות וממציאים רעיונות אדירים לחיסול האויבים שהצבת מולם?

פייטר, מקווה שזה יהיה דיון מעמיק בלי קללות של ספאם או כאלה.

וכן אפשר עם קרבות , פשוט משחק התפקידים לוקח חלק נרחב יותר מהקרבות.
אגב , שה"מ טוב ידע לצאת ממצבים כאלו.

דוגמא:

שה"מ: :"אתם רואים בסיס גובליני עם 100 גובלינים ענקיים, מה אתם תעשו בנידון כדי להציל את ארמיוני הנסיכה החטופה?"

עכשיו, אני יורד מעץ לעץ, בכל עץ יורה חץ עם רעל שהורג ליוויתנים לעבר הכבד של גובלין כדי שיהרוג אותו במכה אחת".

שה"מ: "הגובלינים מצליחים לראות אותך , אתה יכול להמשיך , אבל הסיכוי עכשיו לפגיעה במקום חשוב או הכרחי קטנה כי הם יודעים שאתה שם"

סתם דוגמא , אני יכול לתת לך אלף אבל הבנת את הקטע

מה שהצגת, לא מצטיין במיוחד ברולפליי - מזכיר יותר פתרון לקווסט במחשב.
ברולפליי טוב, למשל, הדמויות היו מתכננות משהו מרובד יותר - למשל, לשאת ולתת עם הגובלינים, ובמקביל אולי לבצע תוכנית חילוץ חשאית, שאולי כוללת הונאה

מה אני הייתי עושה? מציע לגובלינים את שירותי הטובים, עוזר להם להביס את יריביהם הקובולדים, ומבקש את הנסיכה בתור פרס - ככה הייתי מחזיר אותה הבייתה, ונשאר ביחסים טובים עם הגובלינים, מה שעשוי להועיל מתישהו - כמו שנאמר, שלח לחמך על פני המים, כי בבוא הימים תמצאנו רטוב.

"רול פלייר" או שחקן תפקידים בשפת הקודש, הוא שחקן אשר משחק את דמותו כפי שהיא באמת. כלומר - מתעלם ממה שהוא יודע ומרגיש כשחקן ומשחק את דמותו רק על פי האופי שלה ומה שהיא קרוב לוודאי תעשה.
בתור הרפתקן, יכולים להיות לו רעיונות ממש מוצלחים או ממש גרועים (תלוי בחוכמה של הדמות שלו) וזה כלל לא משנה, אבל בתור שחקן הוא נחשב למוצלח מאחר וזו המשמעות האמיתית של משחקי תפקידים - לשחק מישהו אחר לגמרי.
השחקן שאתה הצגת אינו רול-פלייר, אלא מנצ'קין. שחקן אשר יורה רעל שהורג לוויתנים על מאה גובלינים (ובאופן מפתיע השה"ם נותן לו לחמוק מזה) הוא שחקן אשר מתעלם מההיגיון של עולם המערכה ומשתמש במכניקה כדי לעשות את הבלתי אפשרי.

הבעיה שאתה מציג (אם הבנתי נכון) היא בעיה של שחקן אחד שהוא פשוט יותר פיקח משאר החבורה (ומהשה"ם בפרט). מצב כזה יכול להיות בעייתי משתי סיבות - ראשית, משום השחקן לא מוצא אתגר מספק בהרפתקאות והשה"ם מתוסכל מאחר וכל האתגרים שלו נפתרים בהינף יד ושנית, משום ששאר השחקנים בקבוצה עלולים להתחיל להיות ממורמרים בשל עליית קרנו של האחד על חשבונם.
הפיתרון הכי טוב שאני יכול להציע לך הוא - תהפכו את השחקן הזה לשה"ם. כך מובטחים לכם אתגרים משמעותיים, כמו גם משחק מהנה בו כולם זוכים להפגין את כישוריהם.

1. שחקן רולפלייר, לא יתאים לשה"ם מאנצ'קין, ולהפך. אולי לשה"ם מאנצ'קין, המשחק של "רולפלייר" יראה מוגזם.

2. הדוגמא שנתנת, פשוט מטופשת, ואני לא חושב שאתה מבין את משמעות המושג "רולפלייר". רולפלייר, הוא שחקן מ"ת, אשר מבצע משחק תפקידים. לא טרזן. כ"כ פשוט.

ולשאלות:
1. אם שה"ם לא מסוגל לבנות הרפתקה שמתאימה ל"רולפלייר", אני לא חושב שיש להם מה לחפש אחד עם השני(חוץ מסקס במקרים נדירים). גם השאלה הזאת, נובעת מכך שאתה לא יודע מה משמעות המושג.
2.אני חושב שהסברתי טוב מקודם.
3.שחקן רולפלייר, אינו "הורס תוכניות". התוכניות פשוט לא מתאימות לו.
מה רע ששחקן שלך מוצא רעיון אדיר(ואני גם מקווה שמ-א-גניב) לחסל את הרשע? אתה צריך להיות מרוצה שיש לך שחקנים כאלו טובים(ולנסות להרוג אותם בהרפתקה הבאה).
בתור לא שה"ם, נראה לי מאוד כיף להנחות לשחקנים רולפליירים.

אני לא חושב שצדקתי בהכל, אז פרנהייט, אטקינסון, כף האווז, וכולם למען האמת(למעט מרן, אני שונא אותו), תרגישו חופשי להשפיל אותי, ולהראות לי איפה טעיתי.

עריכה: ארררררגג! כשנכנסתי אף אחד עוד לא הגיב!

new fighter7 אמר/ה:
למשל:

שה''מ:"אתם רואים בסיס גובליני עם 100 גובלינים ענקיים, מה אתם תעשו בנידון כדי להציל את ארמיוני הנסיכה החטופה?"
ושחקן רול פלייר, יהרוס לשה''מ את התכנונים למשל לפגוע בקבוצה ולעשות להם נזק רב, ויפסיקו להתלהב מאגאונות שלהם.

אז כמה שאלות:
3)זה כיף להנחות לכאלה ילדים שהורסים לך את התכיות וממציאים רעיונות אדירים לחיסול האויבים שהצבת מולם?

1) א. אוקיי, רעל שוהרג לוויתנים?!?!?!?, דבר ראשון, הוא צריך לירות את החץ לעבר הגובלין כאשר אם הם בקבוצה יש לו מתאם +2 לטווח רחוק אם הם מעט, +4 עם מקובצ יותר הרבה +6...וכן הלאה וכן הלאה, אם הוא פגע, אז הוא עושה נזק, ומריד רק אחד. וחוצמזה, מאיפה לו הרעל?!?!?!?
ב. לירות חץ מעץ לעץ, כאשר החץ קשור לחבל... הוא צריך לגלגל טווח רחוק לראות אם הוא פוגע בעץ, כך או כך, לגובלין יש קשתות או חניתות הטלה, שאותם הם יכולות לזרוק על הדמות בעת שהיא עוברת או יורה, לוחק לדמות סיבוב לירות(אלא אם כן יש לו 2 התקפות ומעלה), וסיבוב לעבור מעץ לעץ, אל תשכח.
פלוס, הגובלינים יכולים לטפס על רוב העצים ולהקים מערב, או, אם הם הרבה והם חזקים, פשוט להפיל תעצים.

2) רול פליי, זה משחק דמות, מי שמשחק משחק דמות טוב, נהנה יותר, משחק דמות זה שיעני אתה לא מדבר מחוץ למשחק בטור שחקן, אלא רק בטור הדמות, כשאתה מדבר, זה רק כשהדמות מדבר, מה שהופך את המשחק ליותר הנאתי, דמיוני וכיפי.

3) לצערי הרב, אני הנחתי לשתיים מהם, מה לעשות, אחד מהם, בלי להתבייש אני אומר, שזה the chanmn שהצטרף זה עתה לפורום, הוא, ועוד ילד, רצו שאני אעשה להם הרפתקה, 2 שחקנים, ואני שה"מ.
אז אני מכין הרפתקאה, מתכונן, והנה בא היום הראשון, עכשיו שני הילדים האלה פשוט מאנצ'קינים, וכמעט ולא יכולתי לשחק איתם, סיימנו את המפגש באמצע קרבות מרוב העצבון של הילדים האלה.
שניהם, היו הכי מפגרים שיכלו להיות בעולם הדמיון, מה שהרס תהרפתקה לגמרי, ומעכשיו אני לא משה"מ אותם יותר בגלל זה.
להנחות ילדים כאלה, זה לא כיף(כמו אלה שציינתי)
אבל, שחקנים, שמגלים דרכים טובות להרוג את הרעים, אין שום סיבה לכעס, אלא זה טוב, ואם הם הורגים מלא, אז זה אומר שהשחקנים שלך טובים, ושאתה יכול לשים להם מפלצות יותר חזקות, נראה איך הם מתמודדים מולם.
שחקנים שמגלים דרכים כאלה הם שחקנים טובים והם לא שחקנים הרסניים, מצטער ממש לומר, אבל אם שמת קבוצה של 100 גובלינים רמה אחד על שלוש אנשים דרגה 8, אז אתה ההרסן.

Wolf's Bite אמר/ה:
הוא הורס כי זה חזק מידי, או חלש מידי(או שהוא הורס כי הוא חתיך? :rolleyes: [רמז, זו לא תשובה ג'])?

חוץ מזה, יכול להיות מעניין להביא 200 גובלינים על 3 דמויות דרגה 1.לפחות אם הם ילכו לפי דברי כף האווז.(האמת שגם אם הם לא, זה יהיה מעניין, אבל רק לשה"ם)

למה רק לשה"ם?
להזכירך, השחקנים שלי העבירו בזמנו כמה וכמה פגישות ארוכות ומותחות במשא ומתן עם אורקים.
כמה כסף שהם עשו אחר כך, מהזכיונות במכרות הברזל...

quote="MarksMan"]
new fighter7 אמר/ה:
למשל:

אז כמה שאלות:

1) א. אוקיי, רעל שוהרג לוויתנים?!?!?!?, דבר ראשון, הוא צריך לירות את החץ לעבר הגובלין כאשר אם הם בקבוצה יש לו מתאם +2 לטווח רחוק אם הם מעט, +4 עם מקובצ יותר הרבה +6...וכן הלאה וכן הלאה, אם הוא פגע, אז הוא עושה נזק, ומריד רק אחד. וחוצמזה, מאיפה לו הרעל?!?!?!?
ב. לירות חץ מעץ לעץ, כאשר החץ קשור לחבל... הוא צריך לגלגל טווח רחוק לראות אם הוא פוגע בעץ, כך או כך, לגובלין יש קשתות או חניתות הטלה, שאותם הם יכולות לזרוק על הדמות בעת שהיא עוברת או יורה, לוחק לדמות סיבוב לירות(אלא אם כן יש לו 2 התקפות ומעלה), וסיבוב לעבור מעץ לעץ, אל תשכח.
פלוס, הגובלינים יכולים לטפס על רוב העצים ולהקים מערב, או, אם הם הרבה והם חזקים, פשוט להפיל תעצים.

2) רול פליי, זה משחק דמות, מי שמשחק משחק דמות טוב, נהנה יותר, משחק דמות זה שיעני אתה לא מדבר מחוץ למשחק בטור שחקן, אלא רק בטור הדמות, כשאתה מדבר, זה רק כשהדמות מדבר, מה שהופך את המשחק ליותר הנאתי, דמיוני וכיפי.

3) לצערי הרב, אני הנחתי לשתיים מהם, מה לעשות, אחד מהם, בלי להתבייש אני אומר, שזה the chanmn שהצטרף זה עתה לפורום, הוא, ועוד ילד, רצו שאני אעשה להם הרפתקה, 2 שחקנים, ואני שה"מ.
אז אני מכין הרפתקאה, מתכונן, והנה בא היום הראשון, עכשיו שני הילדים האלה פשוט מאנצ'קינים, וכמעט ולא יכולתי לשחק איתם, סיימנו את המפגש באמצע קרבות מרוב העצבון של הילדים האלה.
שניהם, היו הכי מפגרים שיכלו להיות בעולם הדמיון, מה שהרס תהרפתקה לגמרי, ומעכשיו אני לא משה"מ אותם יותר בגלל זה.
להנחות ילדים כאלה, זה לא כיף(כמו אלה שציינתי)
אבל, שחקנים, שמגלים דרכים טובות להרוג את הרעים, אין שום סיבה לכעס, אלא זה טוב, ואם הם הורגים מלא, אז זה אומר שהשחקנים שלך טובים, ושאתה יכול לשים להם מפלצות יותר חזקות, נראה איך הם מתמודדים מולם.
שחקנים שמגלים דרכים כאלה הם שחקנים טובים והם לא שחקנים הרסניים, מצטער ממש לומר, אבל אם שמת קבוצה של 100 גובלינים רמה אחד על שלוש אנשים דרגה 8, אז אתה ההרסן.

רוב הפעמים זה כיף שהקבוצה מוצאת רעיון חכם כדי להתגבר על המכשול.
אבל אם זה קורה יותר מדי?
השה''מ בעצמו לא מצליח למנוע את זה?
מה אז עושים, כאשר השחקנים מנצחים את תוכניותיו של השה''מ?

אה?!

כף האווז אמר/ה:
מה אני הייתי עושה? מציע לגובלינים את שירותי הטובים, עוזר להם להביס את יריביהם הקובולדים, ומבקש את הנסיכה בתור פרס -

ואם בהרפתקה, אותה נסיכה אמורה לעלות כקורבן לאל מסויים של הגובלינים, ורק היא חייבת לעלות קורבן?

saruman אמר/ה:
שה"מ: :"אתם רואים בסיס גובליני עם 100 גובלינים ענקיים, מה אתם תעשו בנידון כדי להציל את ארמיוני הנסיכה החטופה?"

שה"מ: "הגובלינים מצליחים לראות אותך , אתה יכול להמשיך , אבל הסיכוי עכשיו לפגיעה במקום חשוב או הכרחי קטנה כי הם יודעים שאתה שם"

ואם השחקן הוא אלף נוכל\לוחם, שמתחבא בצללים?[/quote]

התכוונתי שאם הם לא ילכו לפי מה שאתה כתבת לפני כמה וכמה הודעות, משא ומתן, אז הם כנראה ילחמו. או, אז זה יהיה כיף רק לשה"ם.

הנסיכה אמורה לעלות קורבן לאל שלהם?
סבבה - אז אני מארגן את עצמי כ"אורח כבוד" מטעם המקדש הראשי - מה שנותן לי די והותר הזדמנויות להונאות ותככים.

או פשוט משתחל פנימה ושולף אותה החוצה - השתגעתי להלחם במאה גובלינים? מה אני, צ'אק נוריס והמחסנית הבלתי נגמרת?

אז זה אומר שהשה"מ לא מספיק טוב לקבוצה ושצריך להחליף אותו.
באותו מידה, צריך לראות אם הרמה כמו שציינת וציינו של השחקן היא משחק דמות או פשוט מאנצ'קינית.

במקרה המאנצ'קיני, יש לתקן את המצב עם השחקן, ואם זה לא מסתדר, צריך למצוא דרך לסלק אותו.

במקרה של המשחק דמות, או שהשה"מ לא עובד מספיק ולא טורח(לא יודע איך כותבים את זה) מספיק בשביל שיהיה לקבוצה אתגר.
או, שהשה"מ באמת גרוע, ושצריך להחליפו, ואני תומך ב Atkinson, תחליף שהשחקן דמות יהיה השה"מ. נקודה.

Wolf's Bite אמר/ה:
new fighter7 אמר/ה:
כף האווז אמר/ה:
הנסיכה אמורה לעלות קורבן לאל שלהם?
סבבה - אז אני מארגן את עצמי כ"אורח כבוד" מטעם המקדש הראשי - מה שנותן לי די והותר הזדמנויות להונאות ותככים.

או פשוט משתחל פנימה ושולף אותה החוצה - השתגעתי להלחם במאה גובלינים? מה אני, צ'אק נוריס והמחסנית הבלתי נגמרת?

נראה לי אתה שחקן מ''ת מזה טוב.
בן כמה אתה?

ההודעות שלו כאן, לא מראות כלום על היותו שחקן מ"ת טוב. בין אם זה נכון, ובין אם לא. הן רק מעידות שהוא לא חושב שהוא יכול לנצח 100 גובלינים.

אאל"ט, במרץ מלאו לו 63.

ההקשר בין ההודעות שלו למשחק טוב הוא שבניגוד לשחקני "מכניקה", שחקני תפקידים משחקים ע"פ חוקי העולם. על אף העובדה שהשיטה אולי יכולה לאפשר את זה, אף אדם בעולם לא הולך להילחם ב-100 גובלינים אם אין לו דרקון כגיבוי. הדמויות אמורות לפחד. לפחד למות, לפחד להיפגע, לפחד מהזיהום שיתפשט בגופם אם החתך מהחרב לא יטופל כמו שצריך.
ימה"ב היו זמנים קשים לאנשים. לא ידעת לרוב אם תחיה לראות עוד שבוע- אבל המשתך בחייך. היה לך משפחה לפרנס, מיסים להעלות ועבודות לעשות.
אצל הרפתקנים, גם אם החובות שונות, החיים דומים מאד, והפחדים הם אותם פחדים. אתם לא הולך לבצע משימה שיש לה סיכוי של 95% להרוג אותך, גם אם אתה יכול לסמוך על גלגול קוביה מוצלח.

אתם פיספסתם את העיקרון של הרולפליי (משחק התפקידים)... רולפליי ממש כפי שאמר אטקינסון הוא החשיבה כדרך הדמות, הוא המעבר החד שבין העולם שלנו לעולם הדמיוני.

תופעת המאנצ'קין כפי שאנו קוראים לה היא תופעה המופיעה בקרב שחקנים צעירים יותר וחדשים יותר שחושבים שאת ההנאה מהמשחק הם ישאבו מעוצמה וכוח, ואם הם יוכלו לשים את ידם על חרב בוערת רבת עוצמה, שריון פלטינה בוהק וערימה של מטבעות זהב - כולם דמיוניים, אז גם הם יהיו מרוצים. הם רק שוכחים שאת ההנאה האמיתית מהמשחק הזה מרוויחים מהמשחק עצמו ולא מהכוח הדמיוני של הדמות.

זה לא אומר ששחקן שיש לו דמות חזקה הוא בהכרח מאנצ'קין או ששחקן שדמותו חלשה היא בהכרח רולפליירית.

אם השחקן יכריז על הפעולות של דמותו כחלק מהדרך שהוא חושב שבה *הדמות* הייתה הולכת הוא כבר מתחיל להבין את הבסיס לרולפליי... שחקן שממהר לזרוק קוביות על כל פעולה ובמקום כל שיחה הופך את המשחק ממשחק של role-play למשחק של roll-play (או כפי שאני קורא לזה בעיברית - ממשחק תפקידים למשחק הימורים).

השיטה והחוקים הם כלי ביד המנחה והקבוצה להוסיף אלמנט של איזון ואקראיות למשחק, אבל אם כל מה שהמשחק הופך להיות הוא השימוש בשיטה ובקוביות, הוא מפסיק להיות משחק תפקידים.

המשחק עצמו, אם זה בתיאור פעולותיה של הדמות, אם זה בהכרזת פעולות שמתאימות לדמות לעשות, אם זה בשיחות בקולה של הדמות ולשחק את הדרך בה הדמות תתנהג... זה רולפליי.

הגדרה מתוקנת למתקשים:

מאנצ'קין - שחקן הממהר לזרוק קוביות במקום לתאר, או מעדיף להשתמש בנתונים שבדף דמותו במקום לנהל את השיחה בעצמו. שחקן שמבקש להשיג עוצמה וכוח, ונק"נ (למרות שהדמות שלו היא פלאדין רודף צדק וטהור במחשבותיו) ומוכן להקריב את המשחק ואת עיקרון הדמות רק בכדי להשיג אותם.

רולפלייר - שחקן שחושב "בראש" של הדמות שלו, שמרבה לתאר את פעולותיו ולנהל בעצמו את שיחותיו (גם אם הן כוללות בשימוש ביכולות כמו איומים, דיפלומטיה, שקר והפחדה), שחקן שממהר פחות לזרוק את הקובייה ויותר לשחק בדרמטיות את הדמות שלו כפי שהיא אמורה להתנהג (לפי מה שנקבע לה בעת בניית הרקע והאופי של הדמות בתחילת המשחק).

מקווה שעזרתי קצת להבהיר את הגבולות.
פיטפינד - השד השכונתי שלכם

ICEL, ההערה לגבי ימי הביניים לא ממש נכונה מאחר ומעטים השה"מים שמנהלים מערכה באמת בימי הביניים כפי שהיו.
מרבית המערכות הן דמיוניות ומנותקות לחלוטין מהמציאות ורק מתבססות בעקיפין על המיתולוגיה שהצטברה סביב ימי הביניים באירופה (כמו גם על המיתולוגיה היוונית, הקלטית, הנורדית והערבית). יכול מאוד להיות שבעולם מערכה מסוים החשש מפני זיהומים ומחלות לא קיים עקב מערכת סניטרית מעולה או איגוד מקדשים המשמש כקופת חולים לכל תושב.

pitfiend אמר/ה:
מאנצ'קין - שחקן הממהר לזרוק קוביות במקום לתאר, או מעדיף להשתמש בנתונים שבדף דמותו במקום לנהל את השיחה בעצמו. שחקן שמבקש להשיג עוצמה וכוח, ונק"נ (למרות שהדמות שלו היא פלאדין רודף צדק וטהור במחשבותיו) ומוכן להקריב את המשחק ואת עיקרון הדמות רק בכדי להשיג אותם.
אני משחק עם אחד כזה והוא מעצבן מאוד!!!
אני מרגיש רוע? אני יכול להלחם? אם אני אשבור את הקיר זה ייתן לי עוד נק"נ.... :( ועוד הוא פאלדין

Atkinson אמר/ה:
כף האווז אמר/ה:
חבל ש"שה"מ השושנים" נעלם מהתחום.
אני חושב שהם ממש היו אוהבים לשחק איתו.
הא?

המנחה הגרוע ביותר שראיתי מימי. אחד שהסתובב בשכונה שלי בשנות התשעים, ויצא לי לשחק איתו כמה פעמים עד שברחתי והסתפקתי בעמדת משקיף (היה מצחיק).
את הכינוי הדבקתי לו לימים בגלל "הרפתקת השושנה המזדיינת" שנדמה לי שכבר סיפרתי עליה.
עוד מיצירות המופת שלו היו:

* "איש בעל ראש חזיר" - מפלץ עתיר קב"פ בהשראת משהו מצבי-הנינג'ה. אני לא אשכח את החלק של התיאור, שכלל שורה אחת בלבד עם המידע מעורר הדמיון להפליא "כוח 18, תבונה 16, המאכל החביב עליו הוא בשר אדם"

* "מטאור שטני" - כמאנצ'קין אדוק, הוא יצר את המפלצת האולטימטיבית הזאת - מין כדור אש ענקי עם 300 קוביות פגיעה בערך, שנופל מהשמיים, הורג את כל הדמויות, וקופץ בחזרה.

* "אולמק" - הוא לא בחל גם ביצירת סוגי דמות, והדמות הזו הייתה גם גזע, במסורת הקופסאות של אז. מקור ההשראה היו הרעים בסידרה המצויירת "ערי הזהב הנסתרות". אני זוכר שלאולמק היו מלא כוחות דומים לשל קוסם, גנב ולוחם גם יחד, ושבדרגה 9 (דרגת התואר) הוא היה מקים טירה עם "חדר גבישים" שבאמצעותו היה מסוגל להשמיד ערים שלמות, לקבל על זה נק"נ, ולעלות בדרגה.

The Evening Star אמר/ה:
השושנה המזדיינת? מה?!
מעין הרפתקאה זנותית?

יותר גרוע - הדמויות הלכו במסדרון ארוך, נתקלו בכל המפלצות בחוברת לשה"מ לפי הסדר, ומצאו את כל האוצרות שלהן (נדמה לי שהאריה עם השיקוי בתחת היה שם, או שזה בהרפתקה אחרת?)

בסוף הדמויות הגיעו לחדר גדול שבו הייתה המפלצת המקורית שהוא המציא - השושנה המזדיינת. זה היה מין פרח גדול ורוד ומזיע, עם ידיים שעירות, שתפס את הדמויות, ביצע בהן מעשים מגונים וטלפרט אותן בחזרה לפני השטח.

כשהוא כבר גילה ניצני יצירתיות, אז זה היה בהמצאת שטויות כמו "עיר הדרקונים" שבה בין היתר יש בתי בושת לסוטים קשים, המתמחים בסאדו-מאזו באמצעות נשיפת אש.

פחד אלוהים. מענין, בטח סיים כמנהל יצורי רשת.
דעתי בקשר לרול פלי, זה שהוא אף פעם לא מוגזם. אין כזה דבר, ככל שאתה משחק יותר את הדמות שלך כך זה יותר טוב, כך אתה באמת נעשה חלק מהדמות. וכך המשחק הולך חלק. השטות שתיארת זו סתם מאנצ'קיניות, למה להשתמש ברעל לוויתנים כשיש לך חרב גדולה +100 שכלוא בתוכה אל?

בעקרון רולפלי הוא מהות מ"ת למשל גדעון אורבך ומערכת קלדאריה, מושקעות ביותר ורולפלי חשוב מאד שם, כך דוגמא מאחת הרפתקאות הרשת שלו, ומהשחקנית בהרפתקאות אלו-קלים ולקנה

חזרה