• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

MtG and D&D kissing in a tree

אז אחרי שני עולמות מערכה שעברו ממגיק למו"ד - מו"ד עובר למגיק
הסט החדש של מגיק זנדיקאר יכיל מכניקה שקורצת לחבורות של מבוכים ודרקונים
ובשנה הקרובה (Q3) הממלכות יעברו למגיק כסט שלם (כנראה במקום סט בסיס)
נראה שמכשפי החוף ממש דוחפים לקדם ולשלב את הIP שלהם בכל הכיוונים

https://comicbook.com/gaming/news/magic-the-gathering-dungeons-dragons-set-2021/

https://mtgazone.com/zendikar-rising-debut-stream/

כן. אז זה הולך להיות סט מג'יק שמתרחש בForgotten Realms. אני בטוח שיהיה מעניין.
המכניקה החדשה היא Party. בעיקרון, קלף יכול לספור כמה אנשים יש לך בפארטי, ופארטי מורכבת מRogue, Cleric, Wizard וWarrior (אין Fighter במג'יק). אז נניח, קלף יכול להגיד "שלןף קלף על כל יצור בפארטי שלך" או "הקלף הזה עולה 1 פחות על כל יצור בפארטי שלך".
אישית אני חושב שזה מגניב. אני מאוד אוהב את שני עולמות המערכה של מג'יק, ואני בטוח שאני אהנה מזה גם לכיוון השני.
מה שכן, גם לפני זה היו הרבה רפרנסים לדי אן די במשחק. בשנה שעברה קיבלנו קלף של "Bag of Holding".

נשמע ממש מעניין - תוהה כמה הסיפור חשוב לשחקני מג’יק וכמה זה יכול להפריע להם שהם פתאום עברו לשחק בעולם של ממלכות נשכחות.

בהוצאה לאור לעולם מערכה של מג’יק במבוכים ודרקונים זה החלטה של שליט המבוך והשחקנים להשתמש בו. הם יכולים לשחק באיזה עולם שבא להם. במג׳יק זה לא המצב.

אני אסביר.
אז לפני ארבע שנים בערך יצא סט שנקרא Unstable. זה היה סט בדיחה שהקלפים בו לא חוקיים למשחק בטורנירים, והוא התנסה בדברים מוזרים שמג'יק לא עושה בדרך כלל. אחד מהדברים האלה היה קלפים שגורמים לך להטיל קוביה בשביל אפקט. זה היה ליין ממש מגניב של קלפים.

bacce818-96b4-4b6f-97c4-74a22c8d9afb.jpg

82b605c5-c2fa-452d-a062-8ca67c1d5243.jpg

83b60a89-cf45-4e90-a84f-d4674b926bf7.jpg

אחת הסיבות שעושים סטים כאלה היא לבדוק דברים שלא קיימים במג'יק כרגע, אבל אולי יהיו קיימים בעתיד. אני מקווה שזה אחד מהדברים האלה, כי ממש כיף לשחק איתם.

אני בספק אם אי פעם יוציאו דברים מסט בדיחה למשחק האמיתי. המטרה של זה היא לא לבדוק דברים, אלא לשחק עם מה שהם לעולם לא יוכלו להוציא באמת ולעשות שטויות, מקלפים שמבוססים על הארט של דברים ועד זריקות קוביות. אז כמה שאנסטייבל סט מגניב וזריקות קובייה זה כיף, אני בספק אם נקבל deal 1d4 damage to any target... ואני גם בספק אם אני רוצה את זה.

The oldman אמר/ה:
נשמע ממש מעניין - תוהה כמה הסיפור חשוב לשחקני מג’יק וכמה זה יכול להפריע להם שהם פתאום עברו לשחק בעולם של ממלכות נשכחות.

nav566 אמר/ה:
הסיפור של מג'יק מבוסס על מעבר בין עולמות, אז הוא יכול לתמוך בהגעה לממלכות נשכחות. זה לא בלתי סביר.

העולם של מגיק בנוי כולו בשנים האחרונות על פלאנסווקרקס אני מאמין שהם מתכננים להוציא במקום פלינסקייפ עולם מערכה שמבוסס על פלנסווקרס ושזה יצא יחד עם ה MMO Magic: Legends

לגבי מגיק וניסויים הם עושים את זה כל הזמן בעזרת הקלפים הלא רשמיים והבדיחות
אם אתם רוצים לעקוב קצת על מה כן נכנס ומה לא אז יש בלוג של Mark Rosewater
הוא מתייחס לפיתוח של המשחק וכו
פה ובמאמרים דומים הוא מדבר על בדיקת מכאניקות בעזרת קלפים לא רשמיים ועל מה נכנס מהם למשחק ו\או יכנס
https://magic.wizards.com/en/articles/archive/making-magic/back-future-sight-2020-08-03

אני חייב להגיד שאני לא מתלהב.
לגבי party נגלה, אני חושד שזאת תהיה מכאניקה ממש חלשה ולכן לא יותר מידי אכפת לי למרות שהיא טרחנית מידי לטעמי.

את ממלכות נשכחות כמערכה אני לא כל כך אוהב, ולמרות שרפרנסים למו"ד יכולים אולי להיות חביבים (פלומפ בתור common גרוע), אני לא מחכה בציפייה לשחק שנה (שנתיים? אני לא בטוח מתי rotation) מול הקלפים של דריזט ואלימנסטר.

מצד שני אני גם לא אוהב double faced cards כי אני משחק עם סליבים שקופים אז אולי העדפות שלי שונות מרוב השחקנים.

גלגולי קוביות לא יכנסו לstandard legal sets בעתיד הנראה לעין, אז מזה אני לא חושש. קוביות לא עובדות טוב במשחק פיזי (לרוב השחקנים אין קוביות).

עריכה: זה נכון שעושים ניסויים, אפילו בun sets, אבל הדוגמה לא טובה לדעתי. future sight היא הוצאה חוקית?

Future sight חוקית לחלוטין, ומשוחקת די הרבה בקומנדר.

גם אני לא נלהב במיוחד מממלכות נשכחות, האמת. יש לנו את זנדיקר בתור הd&d theme סט, ולמרות שאני מאוד אוהב את הרעיון של party אני חושב שלעשות סט שלם בממלכות נשכחות, מעבר לבעיות הטכניות שהם מכניסים את העולם הזה למולטיוורס באופן רשמי כנראה, זה פשוט מרגיש לי... לא מעניין.

ולשאלה של אולדמן - אני מאוד נהנה מהסיפור של מג'יק, גם אם יש הרבה שלא. אני אוהב לשחק פלייבורי, לנצח בצורה הגיונית ומגניבה וסיפורית, ולבנות מהסיפור והפלייבור של הסט - וכן, זה מרגיש לי קצת חבל שהסט הזה יוצא. מצד שני הוא על חשבון קור סט, אז זה בסדר.

לסיכום: party זה ממש מגניב, אבל להיכנס לממלכות נשכחות מרגיש לי קצת פספוס ונקווה שזה יצא סביר.

dragonitzan אמר/ה:
אני בספק אם אי פעם יוציאו דברים מסט בדיחה למשחק האמיתי. המטרה של זה היא לא לבדוק דברים, אלא לשחק עם מה שהם לעולם לא יוכלו להוציא באמת ולעשות שטויות, מקלפים שמבוססים על הארט של דברים ועד זריקות קוביות. אז כמה שאנסטייבל סט מגניב וזריקות קובייה זה כיף, אני בספק אם נקבל deal 1d4 damage to any target... ואני גם בספק אם אני רוצה את זה.

יש לזה הרבה תקדימים. החל מMutate שהתפתח חלקית מHost Augment, וכלה בRocket Slug שהיה ההשראה לPact of.

באופן כללי, אני מרגיש שזה צעד בכיוון הנכון. הרבה יותר משאכפת לי מהסיפור (ואכפת לי ממנו מאוד) אכפת לי מהפופולריות של המשחק. ככל שיותר אנשים רוצים לשחק במשחק, ככה הוא יהיה יותר טוב וימשיך ליותר זמן. אז אני אישית מאוד אוהב את הרעיון של דרך למשוך שחקני די אן די למג'יק ולהפך.

חזרה