• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דרקונים ונתונים [דו"נ 29][5] רקע חדש- אסטרולוג

האסטרולוג הוצג במו"ד 5 כהתמחות אפשרית של המלומד, אך אני חושב שיש לרקע של אסטרולוג הרבה יותר פוטנציאל מכך. הרקע הזה קשור הרבה יותר לאספקטים של הכוכבים שקשורים לחיזוי העתיד, ונועד לשחקנים שרואים את האסטרולוג שלהם כמי שמסתכל אל השמיים בשביל לראות את העתיד, ולא לומד את הכוכבים למחקר ספרותי בלבד.

אסטרולוג

סקירה
מאז שבני האדם עלו אל פני האדמה, הם נשארו את פניהם מעלה, אל הכוכבים שבשמיים, אל תיבת היהלומים של האלים. בין החשכה של שמי הלילה והאור של כוכבי השמיים, חיפשו בני האדם תשובות לשאלות שהטרידו את ליבם. חלק, גם מצאו תשובות.

אתה עוקב אחרי אחת מהמסורות העתיקות של אסטרולוגיה בעולם. בין אם זוהי מסורת שבטית שעוברת מאב לבן אצל השאמאנים של שבט פראי, או מסורת מכובדת ויוקרתית של האסטרולוגים העשירים של מלכי המדבר, למדת כיצד לקרוא את מפת השמיים וממנה להשיג מידע על העתיד.

הכשרה במיומנויות: מאגיה, תפיסה.
הכשרה בכלים: כלי נווט, מפות כוכבים (כלים מיוחדים לאסטרולוג, המאפשרים לו לקרוא במפות הכוכבים).
שפות: אחת לבחירתך.
ציוד: בקבוק של דיו שחור, חליפת בגדים פשוטים, חגורת כיסים, כלי נווט, מפת כוכבים ריקה, עט נוצה, 5 מ"ז ומפת כוכבים שהכנת בעבר החוזה על אסון שעומד להתרחש בקרוב.

מזל
כול האסטרולוגים מאמינים במזלות, בקשר בין המזל תחתיו נולדת לאישיות שיש לך. חלק מתייחסים אליו בתור האישיות שלהם פשוט, מרכיב בלתי נמנע שהם מקבלים. חלק רואים זאת בתור החלק באישיות שלהם כנגדו הם צריכים להתנגד, שכן הוא החולשה שלהם. אסטרולוגים שונים מגיעים עם גישות שונות יותר.

הערה: בשביל מאפייני האישיות של כול מזל, אני פשוט ממליץ להסתכל באתרי אסטרולוגיה שונים, שיפרטו הרבה יותר משיש לי מקום כאן.

ק12- מזל
1- טלה; 7- מאזניים.
2- שור; 8- עקרב.
3- תאומים; 9- קשת.
4- סרטן; 10- גדי.
5- אריה; 11- דלי.
6- בתולה; 12- דגים.

פס צד: מערכות כוכבים חלופיות
כשם שהמדינות, הגזעים והחוקים של עולמות פנטזיה שונים מן העולם שלנו, כך גם הכוכבים של עולמות פנטזיה לא חייבים להיות זהים לאלו של העולם שלנו. מערכות כוכבים חלופיות, המייצגות את האלים של עולמות הפנטזיה, את היצורים הקסומים של מקומות שונים (לדוגמה- מערכות כוכבים בשם "הדרקון המתכתי" או "הטרול") או אפילו גיבורים שונים מהעבר של העולם יכולים להתאים הרבה יותר לעולמות פנטזיה שונים מאשר גלגל המזלות המסורתי.

מאפיין: חוזה עתידות
הכוח של האסטרולוג לא נמצא בעבר או בגילויים עתיקים, אלא בעתיד. האסטרולוג יכול לחזות את העתיד בעודו נמצא בממלכה מסוימת, או קשור לאדם מסוים, בנוגע לנושא אחד. הדבר דורש ממנו מחקר בנוגע לתאריכים חשובים הקשורים לאותו האיש או לאותו הנושא, לדוגמה תאריך הקמת הממלכה, תאריך סיום מלחמה, תאריך לידה או תאריך החתונה, על פי בחירת השה"מ. האסטרולוג יכול לחזות את העתיד פעם אחת בקמפיין, ויכול להיות שמצב השמיים, תאריכים לא מדויקים או תנאים שונים (אולי אף יותר על טבעיים) ימנעו ממנו מלהשתמש ביכולת זאת.

פס צד: הכוכבים במערכה שלך
הכוכבים של עולמות שונים לרוב מסתירים בתוכם סודות אפלים. יהיו אלו אלים מרושעים שמעבר לכוכבים, או בעצם סימני הגנה שהאלים שמו שם לפני עידנים כדי להגן על העולם. ייתכן שהכוכבים הם תחום ההשפעה של אל כולשהו, שכול אסטרולוג- במודע או לא במודע- מקבל את הידע שלו על העתיד ממנו. וייתכן שכול כוכב מסמן את הגורל של אדם, אומה או אל, והמאורע של כוכב נופל מסמן את סיום התקופה של דמות עוצמתית על העולם. אם לכוכבים יש משמעות מיוחדת מהסוג הזה במערכה שלכם, אני ממליץ לבטא אותה ברקע הזה, או לפחות בנבואות שהמאפיין חוזה עתידות מייצר. ניתן ליצור גם מאפייני אישיות, אידיאלים, קשרים וחסרונות תואמים לצורה בה הכוכבים מתבטאים במערכה שלך, אך גם אם אתה לא רוצה לשנות את הרקע הזה- המאפיין חוזה עתידות מראש נוסח כך שהתאמה כזו תתאפשר בנבואות שהוא מייצר.

מאפיינים מוצעים
חלק מהאסטרולוגים מנסים להשלים את הנבואות שלהם, בעוד שחלק מנסים למנוע אותן בכול מחיר, או לגרום להן להתרחש עם הכי מעט נזק. חלק מחשיבים עצמם כצופים מהצד, רואים את תנועת חוטי הגורל כמשהו שהוא מעבר לידיהם. חלק אף מוצאים אמיתות אפלות בין הכוכבים, או רואים סימנים מהאלים עצמם בשמיים.

ק8- מאפיין אישיות
1- אני נוטה לראות אנשים יותר לפי המזל שלהם ולפי הגורל שחזיתי להם מאפשר לפי הפעולות והאישיות האמתית שלהם, ואני לא סומך על אנשים שמסתירים את זמן לידתם מפניי.
2- הגורל הוא כוח שחזק ממני, למרות שאני בבירור מעורב בו, אני נוטה להחשיב דברים מסוימים כ"גחמות הגורל" ומנסה שלא להתערב בהם.
3- הלא נודע מושך אותי, בין אם הוא בכוכבים או על האדמה, הסקרנות שלי חזקה ממני.
4- אני מחשיב כול דבר קטן שקורה להיות חלק ממשהו גדול יותר, תוכנית קוסמית של העולם.
5- אני נמנע מלהציב עובדות קשות בשטח, נוטה לדבר במושגים מעורפלים ובמילים שניתן לפרש בכמה דרכים.
6- אני משדר הילה של מסתורין ומיסטיות, שגורמת לאנשים לא לסמוך עליי, ולעתים אולי אף לחשוד שאני מעורב במשהו אפלולי.
7- אני רואה מסורת כמשהו חשוב שחייב לעבור הלאה, ולעולם לא אתן למסורת להיעלם מן העולם אם אני יכול להתערב בכך.
8- הכוכבים הראו לי משהו נורא בהם, שהשאיר אותי מצולק. בכול ערב בו כוכב מסוים זורח, אני זהיר בהרבה מהרגיל, זוכר בלילות של סיוטים את האימה המסתתרת שם במרחק.

ק6- אידיאל
1- נדיבות. אני מאמין שבחיזוי העתיד אני יכול לעזור לכול אדם להגיע לפוטנציאל שלו, ולהימנע או להתכונן לדברים הרעים שעומדים בדרכם (טוב).
2- היגיון. העתיד הוא קבוע מראש, לכול אחד מאיתנו יש דרך שנקבעה לו והוא ילך בה אם הוא ירצה בכך או לא. אני מסוגל רק לסייע לצורה בה נלך בה (סדר).
3- חופש. העתיד אינו מגביל אותנו, הוא דבר משתנה תדיר שעלינו לבחור איך לעצב! הקשיבו לגורל שראיתי בכוכבים, וביחד נחליט על הדרך בה הוא יתרחש (תוהו).
4- תאוות בצע. אני שומר את הידע שלי על מה שהולך להתרחש לעצמי, ומאמין שכך אוכל לנצל את העתיד בצורה הכי טובה למעני. אנשים אחרים אינם חשובים (רוע).
5- משקיף. העתיד שחזיתי הוא משהו שאני לא מתערב בו, אני מחשיב את עצמי כצופה מהצד על הגורל של העולם (נייטרלי).
6- ייעוד. הנבואה הגדולה ביותר שלי ראתה עתיד מזהיר לי או לעולם. אני עושה הכול על מנת שהנבואה הזו תושלם, או אם זו נבואת חורבן- תימנע (כול נטייה).

ק6- קשר
1- הבית שלי, המקום ממנו למדתי לקרוא בכוכבים בראשונה, הוא מקום שאני משווע לחזור אליו בלבי תמיד.
2- יש לי תלמיד אליו אני מעביר את הידע שלי, וזוהי מחובתי להגן עליו.
3- עבודת המחקר שלי, על העתיד שכוכב לכאורה ללא הרבה השפעה חוזה לעולם, היא משהו שאני חייב לשמר, שכן אני לא אוכל לייצר אותה מחדש אם תהרס.
4- בעבר חזיתי עתיד עגום לאדם בעל השפעה, והדבר התרחש. מאז הוא מאשים בכך אותי.
5- חזיתי עתיד חיובי לאדם בעל השפעה, אבל מאז היריבים שלו וחבריו מחשיבים אותי כמרכיב זהה בהצלחה שלו. בעוד שהוא מאוד אסיר תודה בעבורי, הקשר שלא התכוונתי אליו מלווה אותי במסעותיי.
6- שרלטן בעבר טען התחזה אליי ושיקר לאנשים בשמי בשביל לגנוב את כספם. הוא הרס את המוניטין שלי, ויום אחד אני עוד אחזיר לו על מעשיו.

ק6- חסרון
1- אני נוטה להסתכל לשמיים ולאבד את מחשבותיי בכוכבים הרבה פעמים, בעיקר כאשר אני לחוץ.
2- אני מאוד מפחד לאבד את הקשר שלי לשמיים, רואה אותו כאחד מהדברים היחידים שאני יכול לסמוך עליהם. שהות ממושכת במבנים סגורים או מתחת לאדמה בלי לראות את הכוכבים עושה לי רע.
3- חזיתי את המוות של בן משפחה שלי ולא יכולתי לעצור זאת. אני מרגיש פחד אדיר בכול פעם שאני עומד לחזות את העתיד של אדם.
4- בכול פעם שאני חוזה עתיד רע, סיוטים נוראיים מלווים אותי, בין אם סיוטים על חורבן שראיתי, או חורבן שאני מפחד שיתרחש. הדבר מקשה על שיקול הדעת שלי
5- אני מתחמק מאחריות, אני מעולם לא מחשיב את החסרונות שלי כאשמתי. העתיד הוא קבוע מראש ולא יכולתי לשנות אותו.
6- אני ראיתי משהו אפל בכוכבים, ולא הסטתי את מבטי. מתחת לחזות הרגילה שלי, מחשבות אפלות עולות וצפות בתוכי, מחשבות שלא נובעות ממני.

עריכה אחרונה:
בספרים זה היה מודגש, אני החלטתי לעשות את זה נטוי כדי לשמור על האחידות של הטקסט (שרק כותרות מודגשות), ובאמצע הכתיבה ששכחתי שהחלטתי לעשות זאת. אני אתקן את העניין.

בכול מקרה תודה רבה :)

חזרה