• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 דרקונים ונתונים [דו"נ 19][4] תולעת זיכרון

Doctor Who

פונדקאי מהשורה
אני רוצה לומר שזה רעיון מקורי שלי אבל העתקתי אותו מהסדרה "דוקטור הו" (Silence)
טוב אז הנה
תולעת הזיכרון הינה יצור קטן מאוד, כחלחל זוהר ללא פנים או פה, היא רואה באמצעים קסומים וללא צבע, בנוסף היא יכולה לראות את עוצמת החיים של יצורים, ככל שהיצור בעל עוצמה רבה יותר כך הוא "יבהק יותר" מנקודת המבט של התולעת, היצור אינו יצור אינטלגנטי ובכללי הוא גובל בנכות עם מהירות נמוכה מאוד ושמיעה חלשה.
תזונה:
התולעת ניזנת מזיכרונות של אנשים, בעת נגיעה עם יצור היא תשאב ממנו את הזיכרון, ככל שהיצור נוגע בה יותר כך היא תשאב יותר, הערה: בגדים לא יועילו אלא אם כן הם לא נוגעים ישירות בדמות או בעובי מעל 5 סנטימטר או אם הם מכושפים בקסם מוכן אישית (בהמשך הדף יהיה אותו).
מפני שהתולעת לא נעה רבות וזכרונות הינם דבר עם הרבה אנרגיה היא לא צריכה הרבה והמערכת העיכול שלה איטית ביותר, אך אל תתנו לזה להטעות אתכם, היא לא תפספס ארוחה מזדמנת.
דרכים להתמודדות:
הדרך היחידה להימנע ממחיקת הזיכרון הינה באמצעות כישוף של הבגדים באמצעות טקס שיהיה בתחתית העמוד
דרכי שימוש:
לשה"ם: אני ממליץ לשים אותה במבוך, זה יכול לגרום לחוסר וודאות בקשר להכל, פחד והוספת רבד חדש למשחק, עכשיו איך להשתמש בא משחקית: ברגע ששחקן נכנס לחדר התולעת תתקיף, אם התולעת פוגעת בשחקן אז תאמר לשחקן שהחדר מוביל למבוי חסום, אם השחקן רוצה לזרוק בדיקת תפיסה, תן לו, אסור לעורר חשד, פשוט תאמר שאין שם כלום לאחר שהוא זורק (גם אם יוצא 20 וכביכול הוא אמור למצוא את התולעת, זה לא משנה, הוא שכח את זה).
בדרך זו אתה מוחק את זיכרון הדמות ושומר על כך שהשחקן עצמו לא חושד בכלום או יותר טוב, חושד אבל לא יודע מה בדיוק הוא מפספס ולמה יש כל כך הרבה חדרים חסומים.
אם התולעת מפספסת את השחקן תתאר לשחקן את המאפיינים החיצוניים שלה ותתן לו לעשות בדיקת מאגיה, אם הוא מצליח, מזל"ט! הוא יודע על התולעת והוא יכול לומר לחבריו על הדבר ובכך להיזהר יותר.
שימושים לשחקן: יש מספר דרכים להשתמש בהם, אפשר לכשף חפצים ובגדים בטקס ולהפוך אותם לנוגדים של התולעת, ולשמור אותה בצנצנת, מי יודע למה?
מפני שמערכת העיכול שלה מאוד איטית אפשר לחתוך אותה ולאסוף את הדם, הדם יכול שמש כסם שיכחה חזק מאוד שיכול למחוק חלקים ספציפים מהזיכרון, המשתמש צריך להטיל טקס לפני (גם הוא, כצפוי, נמצאים בתחתית העמוד).
אם אתם מגיעים לשקיק (הקיבה) קטן שצבעו כחול כהה, מזל"ט, בחלק זה הזכרונות מאוחסנים, אם תקחו את הנוזל תוכלו לזרוק אותו על מראה או כדור בדולח והוא יראה את כל מה שנלקח מהזיכרון של אנשים עם פרט אחד קטנטן, אם עבר חודש או יותר מזמן לקיחת הזיכרון הפרטים יהיו מעורפלים, חסרים או מעורבבים, בכל שבוע לאחר מכן עוד חלק נעלם וזכרונות שנלקחו לפני חצי שנה+ הם רק פלאשבקים של דברים חשובים מאוד, שום דבר פעוט ערך לא יחזיק ורק החלקים שחשובים ביותר לאדם שנלקח ממנו יישארו מפני שהתולעת לא מסוגלת לעכל אותם (כמובן שאם אתה לא רוצה שהשקנים יוכלו לגלות אתה יכול להחליט שהיא הצליחה לעכל אותו)

נתונים טכניים
נק"פ 1
כל ההגנות 1
כוח: נגד רצון, Lvl+4
אין יכולת לתקשר איתה
מהירות: 1
מתקפה: התולעת משתקת את השחקן ושואבת ממנו זיכרון, בדרך כלל קצר, אך משתנה עם עונת הרבייה (ראו בהמשך)
ק20 +4 +דרגת התולעת
מקבלים בהריגתה:
100 מ"ג דם תולעת, שקיק הזיכרונות (הקיבה)

טקסים:
הגנת זיכרון: בטקס זה אתה מכשף פריט ואז הוא יגן עליך במקרה שהתולעת נוגעת בו (אם היא נוגעת בך או בפריט אחר אז אתה בכל נדפקת).
רכיבים: 100 מ"ז, 25 מ"ג דם תולעת
זמן: 5 דקות
משך: קבוע
הערות: אפשר להעביר את הקסם באמצעות כישוף העברת הקסמה (נמצא כבר בספר)
אם הדם נלקח מתולעת ברמה נמוכה מרמת התולעת התוקפת במקסימום 3, היא תתן רק תוסף הגנה+2 נגד התולעת, אם התולעת באותה דרגה או יותר מדרגת התולעת התוקפת אזי אתה מוגן בכל מקרה אך אם היא חלשה ב-4 דרגות כולל מדרגת התוקף אזי היא לא תועיל

דם הזיכרון: בטקס זה אתה מכשף דם תולעת שבוא אתה יכול למחוק חלקים מן הזיכרון שמוגדרים מראש במהלך הטקס, אם היצור אוכל את החומר אז זה יהיה ק20 שניזרק בהטלת הטקס+ דרגת התולעת שממנה נלקח הדם+4, אם בנגיעה אז דרגה "" +2 נגד רצון ואם מוזרק אזי דרגה "" +3 נגד רצון
רכיבים: צנצנת (עדיף אם כישוף הגנת זיכרון כי זה ישפיע גם עליך)
זמן:15 דקות
משך: קבוע
הערות: לא חייב להגדיר נושא, אפשר גם תקופת זמן, אם התקופה אורכת מעל ליום אזי מתחילה הטבלה הבאה (תוסף הדרגה לא נכלל בטבלה ולא משתנה, כנ"ל לגבי התוסף והק20), בנוסף אם אתה מבין את הסדרה את יכול לבקש ממני עוגיה
  • יום מחסר
    1 0
    2 -1
    3 -2
    5 -3
    8 -5
    13 -8
    21 -13

רבייה: התולעת הינה יצור טפילי, כלומר בעת עונת הרבייה (אף אחד לא הצליח להבין מתי היא ואין היא עונה אמיתית אלא רק תקופת זמן שמשתנה ובא כל התולעים מתרבות) היא מזדווגת עם תולעת מהמין השני ואז מטילה מחפשת פונדקאים שאיתו תיצור מגע למשך 5 דקות שבמהלכן הוא יצרח למשך 3 דקות כשאר ב-2 זה הכי חזק וב-3.5 הוא מפסיק לדבר (על אף שהוא צורח הוא לא יכול לזוז וצעקתו גם טלפטית) בתום ה-5 דקות התולעת קמלה והופכת לאפר ובתוך הכבד שלו נוצר איזור עם 5 ביצים שלאט לאט יקחו ממנו את הזיכרונות וכאשר לא יישאר ממנו כלום הוא יקיא אותן החוצא ויהפוך לאפר, אגב, במהלך כל הסבל הזה שלוקח 15 יום בדיוק הוא נהיה יותר ויותר שקוף עם גוון כחול מחליא.
הערות בנוגע לכל:
1.אפשר לספק בזה משימה נחמדה מאוד גם אם הם יודעים על נוכחות התולעת, יכול להיות שהם מנסים להשיג מידע מה קרה בדיוק לאדם שנעלם מן הכפר והם מחפשים את הזיכרונות שנשארו, ככה יוצרים אווירה נחמדה ושלאט לאט נודע לך עוד עליו באמצעות פלאשבקים ודברים כאלה.
2.אני מודע לכך שהטבלה לא משהו אבל לא הצחלתי לחשוב על משהו אחר ולכן זה זמני
3.לתולעת אין דרגה מוגדרת מפני שחשבתי שהיא תהיה כיפית באותה מידה לכל הדרגות ואין צורך לחסום אותה לדרגות נמוכות או גבוהות מדי
4. זא לא במדיוק מדוקטור הו, רק שאבתי את ההשראה מן המסדר השתיקה והרחבתי את הנושא, אז אל תאמרו שזה לא מדוייק

קראתי די ברפרוף, אני לא ראיתי את הסדרה (חור בהשכלה, בלה בלה בלה מה שתגידו).
הפסקתי בנתונים המכאניים, כאילו, ברצינות?
א. לא השתמשת בפורמט רגיל למפלצות 4.
ב. מה זאת אומרת נק''פ 1 וכל ההגנות 1?
פוגעים בה אוטומטית והורגים אותה בכל התקפה? קצת לא הגיוני...
וגם לא ניתן לחשב את זה, אם הבסיס לכל ההגנות הוא 10...
ג. מה זה אומר, מאבד זיכרון קצר? ואין הצלה? משהו?
-
לא מבינים מה הטקסים עושים, ההשפעה לא ברורה.
והזיכרונות שהיא שאבה נמצאים בתוך הקיבה שלה? איכס...
צריך לסדר את זה בתבנית נכונה, להוסיף סימני פיסוק ולאזן את זה מכאנית (את השלישי לצערי אני לא יודע לעשות...)

נשמע מגניב, הייתי נותן לך שתי עצות:
- ראשית, תגדיר לכמה זמן נמשכת ההשפעה של הנשיכה ולכמה זמן איבוד הזיכרון נמשך.
- שנית, יותר הגיוני שיהיה חפצ"ק שמגן ממנה (ואולי מהשפעות פוגעות זיכרון אחרות כמו מצליפי מוח ודומיהם) כך שיהיה ניתן לכשף חפצים נגד תולעת הזיכרון בלי לקחת טקס מיוחד בשביל זה. [לדוגמא, משהו כמו שריון שמוסיף את תוסף ההקסמה שלו להגנת הרצון כנגד יכולות עם מילת המפתח זיכרון].

תודה לשניכם על התגובות, זה מאוד עוזר לי

חובב מוד אמר/ה:
ג. מה זה אומר, מאבד זיכרון קצר? ואין הצלה? משהו?
אם אני יעשה הצלה זה יאבד את המשמעות שלו, השחקן יידע על התולעת והקטע ייהרס
בקשר למכאני, הבעיה איתה היא לא ההתמודדות איתה והקרב, בכל זאת היא תולעת, הבעיה היא להבין שהיא בכלל קיימת.

חובב מוד אמר/ה:
לא השתמשת בפורמט רגיל למפלצות 4
אשמח שתאמר לי איך לתקן זאת ומה לא ברור בטקסים ובהשפעה
בקשר לזיכרון בקיבה, אם יורשה לי לומר זה מהדברים הפחות דוחים שראיתי במו"ד

ל-dragonitzan
אני מסכים כלפי החפצ"ק, לא חשבתי על זה בזמנו וגם בקשר לזמנים, אני יערוך את זה בקרוב

אני חושב כדאי לא לתת לתולעת נתונים קרביים ופשוט להגדיר שאם רואים את התולעת אז אפשר להרוג אותה בלי גלגול, ושאם לא רואים אותה היא יכולה לשאוב משחקן זיכרון- הוא צריך להצליח בזריקת הצלה או להידבק במחלה שגורמת למחסר לתבונה שגדל ככל שהיא מחמירה.

כל מה שאמר חובב מו"ד נכון, אני ממש לא מסכים עם מה שאמר דרגוניצן.
חפצ"ק זה דבר חשוב, ויקר, חפצ"ק שהגנה מהתולעת הזאת זה הקטע שלו זה פשוט מיותר בכל כך הרבה צורות... טקס זה רעיון טוב.

ולגבי ההשפעה: מיותר גם כן, ממה שאני רואה את זה הרעיון הוא שהמנחה יחליט דברים כאלה בהתאם להרפתקה. אבל אם ממש רוצים אפשר לבנות את זה כמחלה

לא אמרתי שמה שהוא אמר לא נכון, אבל הרגשתי שאני רוצה עוד מידע על איך לשפר את זה
בקשר להשפעה, זה הקטע בא, ואני חושב שזה דיי מגניב וייחודי ואם מנחה לא רוצה את זה בגלל רוח ההרפתקה, הוא לא חייב לשים את זה בדיוק כמו שלא חייבים לשים 100 דברים אחרים
ודוקטור רפג, אני מאוד מסכים על הקטע עם ההרג ללא גלגול, חבל שלא חשבתי על זה לפני, אבל כפי שכתבתי בהודעה הזאת, אני לא רוצה או חושב לשנות את ההשפעה כי זה הקטע בכל העניין, זה מה שהופך אותה לייחודית יחסית לשאר הדברים ומחסרים זה לא ייחודי ולא מגניב

Doctor Who אמר/ה:
[post]696560[/post] אם אני יעשה הצלה זה יאבד את המשמעות שלו, השחקן יידע על התולעת והקטע ייהרס
המנחה יכול לזרוק את זריקת ההצלה לשחקן. הוא יראה אותו זורק, לא ידע למה.

ואני לא מסכים שצריך שיהיה לתולעת 1 בכל ההגנות - התולעת נשמעת מהירה למדי (הגנת תגובה חזקה), היא קטנטנה (לפחות ב3.5 זה מוסיף הרבה לדרג"ש) והיא חסרת תבונה לחלוטין (אני לא בטוח אם השיטה תומכת בזה כרצון בלתי חדיר כי השפעות שליטה ודומיהן לא משפיעות על התולעת, או שזה רצון נמוך). קשיחות, בכל אופן, מתאים לה נמוך.

אני דווקא חושב שאם רואים אותה, אפשר להרוג אותה מיד, כמו שנאמר מקודם (אני יערוך הכל מחר) ובקשר לזריקת הצלה, יכול להיות אבל אני רוצה שזה יהיה יחסית קשה לדעת עליהן

ראשית, תיארת אותה כמהירה במיוחד. היא בערך בגודל של יתוש, וקבוצה של לוחמים לבושי שריון כבד ועם עשרות ק"ג של ציוד על הגב לא יצליחו למחוץ זבוב, גם אם הם ירצו. יש זבובים שיצליחו לברוח מכדור אש, מהתקפה עם חרב בוודאי, ובכללי - התולעת יכולה להיות הרבה יותר מגניבה וקטלנית אם גם כשאתה זוכר אותה - איך לעזאזל אתה מצליח לגעת בה?

אני לא בקיא מספיק בשיטה כדי לדעת, הייתי נותן לה דרג"ש של 10+מתאם גודל+זריזות+חצי דרגה [מניח שיש לה גבוהה], תגובה של 10+זריזות+חצי דרגה.
זה מוסיף עוד אלמנט להעלאת הדרגות שלה חוץ מתוסף ההתקפה.

פורמט מסודר של מפלצות 4, עם תבניות שונות ליכולות ומקומות מוגדים לכל דבר.
ניתן להוריד את התבנית דרך כאן:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/39539

עוד אפשרות, היא לעשות את זה כמלכודת, שאפשר להרוס בעזרת מכת חרב, וכל מי שנוגע בה מאבד זיכרון קצר, כשהמלכודת מושמדת, שקיק הזכרונות נופל על הרצפה.

אוקיי תודה, כפי שאמרתי מחר אערוך את זה שוב, ו,תודה על התבנית, מאוד מועיל
הקטע של המלכודת רעיון טוב, אם זה לא היה תחת מפלצות מיקרוסקופיות הייתי עושה זאת בשמחה

אני מאוד ממליץ לך להחליט אם אתה רוצה לכתוב אותה כמחלה, כמלכודת או כמפלצת. אם אתה רוצה לכתוב אותה כמפלצת, תסתכל במדריכים הנהדרים של נרוביאן:
https://www.pundak.co.il/library/dnd/218-writing-monsters-dnd4 https://www.pundak.co.il/library/dnd/222-writing-monsters-dnd4-part2 https://www.pundak.co.il/library/dnd/225-writing-monsters-dnd4-part3
ובמיוחד בזה:
https://www.pundak.co.il/library/dnd/302-writing-monsters-dnd4-part4

חזרה