• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים [דו"נ 14] [מו"ד5] אורקים קלאשינים

האורקים הקלאשינים הם לא בדיוק שבט או תת-מין, אלא חבורת מלחמה די גדולה שנקראת על שמו של מייסדה, קלאשין. קלאשין הוא גם הנשק בו הם משתמשים - סוג של רובה קשת כל-מתכתי ועוצמתי במיוחד שמשגר לא חיצים אלא כדורי עופרת גדולים. קלאשין שירת כשכיר חרב וכך למד על רובי קשת. כמו אורקים רבים, הוא היה בעל כשרון ליצירה של כל מה שמזיק והורס, ובניגוד לאורקים רבים היה גם בעל תבונה גבוהה מהממוצע, כושר המצאה וחוש להנדסה ומכניקה - הוא פיתח ושכלל את רובה הקשת ליצירה האימתנית לה קרא על שמו. קלאשין ונשקו נודעו בקרב האורקים, ורבים באו והצטרפו אליו, למדו ממנו את סוד ייצור הקלאשין והשימוש בו, וכיום הם נודדים באזורי הספר שבשולי הממלכה ומתקיימים מביזה, סחיטת דמי חסות (גם משבטי אורקים אחרים), חטיפה לשם כופר, סחר בעבדים ומידי פעם - גם כשכירי חרב.

אורק קלאשיני:
דמוי אדם בינוני (אורק), תוהו מרושע

דרג"ש: 16 (שריון קשקשים, זריזות)
נק"פ 45 (6ק8 + 18)
תנועה: 30 רגל (9 מטר)

כוח: 15 (2+), זריזות 15 (2+), כושר 16 (3+), תבונה 12 (1+) חוכמה 11 (+0), כריזמה 10 (+0)
מיומנויות: איום 2+
חושים: ראיית חושך לטווח 60 רגל (18 מ'), הבחנה פסיבית 10.
שפות: אורקית, מדוברת
דירוג אתגר: 2 (450 נק"נ)

אגרסיבי: כפעולת בונוס, האורק יכול לנוע במלוא קצב התנועה שלו לעבר יריב אותו הוא רואה.
צליפה: האורק הקלאשיני מתעלם מחיסרון לירי בטווח ארוך, מהשפעות של חצי ו-3/4 מחסה, ויכול לבחור לקחת מחסר של 5- לגלגול הפגיעה ובתמורה לקבל 10+ לנזק.

פעולות:
קלאשין: 4+ לפגיעה, טווח 400/100 רגל (30/120 מ') נזק 9 (2ק6 + 2) מוחץ. הקלאשין הוא נשק כבד ודו ידני הדורש טעינה.
חרב מעוקלת: 4+ לפגיעה, נזק 5 (1ק6 +2) חותך

אסוציאטיבית הקלושים מזכיר לי קלאשניקןב, והאמת שהאורקים האלו מזכירים לי כנופיית מנוולים חמושים מסומליה.
פלאף מגניב ונותן השראה (אני לא מבין במכניקה). ח״ח.

צליפה זה הרבה נזק לדרגה 2 עם המחסר. נכון, סיכויי הפגיעה נמוכים, אבל במצב שהוא מצליח להשיג יתרון זה יכול להיות מאוד שווה את זה- במיוחד שללא מחסה קצת קשה להתגונן מזה.

למה הם דווקא מנטיית תוהו-רוע? מרגיש לי שהם היו יכולים גם להתאים לסדר רוע או אפילו סתם ניטרלי רוע.

גם עם ההשפעות של הצליפה, הוא עושה בערך אותו נזק בסיבוב בהשוואה למפלצות אחרות בד"א 2. דירוג האתגר הזה משמעותו שאורק אחד כזה מהווה יריב סביר לחבורה בדרגה 2 שיעלה לה ברבע מהמשאבים שלה (כולל האפשרות שהוא הורג אחד מתוך חבורה של 4 הרפתקנים לפני שהוא מובס).

למה תוהו רע? מאותה סיבה שעדיין יש להם אגרסיביות למרות שהם כבר לא נלחמים בסגנון האורקי המקובל - עדיין מדובר באורקים לכל דבר, רק עם הכשרת לחימה שונה.

הצליפה אגב היא פשוט הFEAT בשם הזה הזמין לדמויות שחקן.

חזרה