• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 דרקונים ונתונים [דו"נ 12] - שיקוי המלחמה 3.5

לא בדיוק ברור מי הראשונים שעשו שימוש בשיקוי זה, יש הטוענים שהמקור שלו בשבט ברברי שחי באיזור מלא ענקים, והיה זקוק לתגבור כוחות על מנת להתמודד מול האויב הפיזי הנורא, יש אומרים שמדובר באלכימאי כושל של איזה מלך שהיה זקוק בדחיפות לאלוף חזק יותר, יש כאלה שאומרים שתרבות הרבה יותר מתדקמת יצרה אותו, באמצעות ידע שאיש לא הצליח להתעיק, ואחרים אומרים שזה פשוט שיקוי כוח שור כושל, כך או כך, השיקוי הזה הוא מנת חלקם של אמיצים וטיפשים בו בזמן, שכן גם אם הוא מאפשר לאחד להפוך ללוחם ללא חת, הוא מונע ממנו להבחין מתי הגיע הזמן לחפש מרפא, ומתי הזמן לנוח.

כנראה לאור הסיבה הזו, השיקוי הפך לקצת נדיר, אף אחד לא בטוח איך ליצור אותו, קל וחומר אם מדובר בדבר קסום או בתעברות חומרים טבעית כזו או אחרת, או אפילו אם החומר ממנו עשוי השיקוי מגיע מהעולם הזה, כך או כך, השיקוי שווה הרבה לאחד, והוא קללה לאחר.

ברגע שהשיקוי נצרך , הוא מעניק לשותה אותו תוסף 8 לכוח, הוא גם מאפשר לו לנוע עם שריון במהירות הרגילה שלו, ומחסיר בחצי את מחסרי השריון, בנוסף, בצורה לא ברורה, הוא מעניק לשותה אותו הבנה בסיסית בנשק, וזה מסוגל להשתמש בכל נשק קפאפ שאינו אקזוטי ללא תלות שליטה. הדמות גם נעשית חסינה לפחד והשפעות שינה- למעשה, הדמות איננה זקוקה לשינה כשהיא תחת השפעות השיקוי.

מנגד... לשיקוי השפעה שלילית, כל עוד השיקוי פועל, הדמות לא מחשבת נזקי נק"פ, אלה נשמרים בחישוב בצד אצל השה"מ, בצורה פלאפית- לדמות לא אכפת מה מידת הפציעות שלה, השיקוי משאיר אותה על הרגלים גם אם זאת הייתה אומרה לאבד את הכרתה (כמו השפעת הכישרון "מת-לחיות") , אם מישהו היה אומר לה שהיא פצועה, זאת הייתה מתעלמת ממנו, בטענה שמדובר בפציעה שטחית ותו לא. בצורה קראנצ'ית- השה"מ עוקב אחרי הנק"פ של השחקן, הוא לא מספר לו כמה נזק נגרם לו בהתקפות נגדו (אם הוא רוצה להיות קיצוני, הוא גם יכול שלא לספר לו אם התקפה פגעה בו או לא).

הדמות עדיין מתה כשהיא יורדת ל-10 נק"פ, מיותר לציין שהוא אינו משפיע על יצורים ללא מתבוליזים, כך שאל מתים, רפשים ויצרי כפיים למינהם לא יושפעו מהשיקוי...

אף על פי שהגוף לא זקוק לשינה כשהוא נתון תחת השפעת השקוי, ההשפעה שלו על המוח יכולה להיות הרסנית, כל עוד השיקוי פעיל, על כל יום שהדמות לא ישנה בו, היא סובלת מחסר 1 לכריזמה ולחוכמה.

כאשר השפעת השיקוי פגה, הדמות מריגשה באחת את כל הפציעות שספגה בזמן שהייתה תחת השפעתו, היא מותשת, וחייבת לישון 8 שעות שינה רצופות כדי להיות מסוגלת לתפקד, מחסרי העייפות של אחרי השיקוי גדלים ב-2. דמות שהצליחה להחזיק 24 שעות ערנות לאחר השפעת השיקוי, נופלת לתרדמת באופן מיידי. ללא כל קשר בין חסינות להשפעות שינה כאלה או אחרות.

משך השיקוי משתנה בין משתמש למשתמש, ובין "מנה" למנה, מאחר ואין גרסה רשמית של השיקוי, אשר לפיה ניתן להעריך את משכו, קצת קשה לקבוע את משך הזמן שלו, או איך ליצור אותו. אבל, ככלל אצבע, השפעתו נימשכת לרוב יממה, אם כי ישנם תיעודים של שיקויים אשר פעלו למשך זמן קצר יותר, וישנם תיעודים שיספרו על אדם שהיה נתון תחת השפעת השיקוי למשך חודשיים שלמים, אשר במהלכם נטרפה עליו דעתו, וגם כאשר השפעות השיקוי פגו, הוא לא היה עוד כאשר היה לפני ששתה את השיקוי.

(לצערי אני לא משהו בלכתוב איך ליצור חפצי קסם למו"ד, אז אני אשאיר את זה ריק, חשבתי להעלות את תוסף התכונה עוד קצת ולהפוך את זה לעתק פחות.)

[וכן, זה קצת גנוב מכל ה"גלולות" קרב שמוצגת בסרטי אקשן שהופכים חיילי מארניס לשווי ערך לגיבור העל המקומי שהממשלה/מישהו רוצה להילחם/לעצור]

liorgonen3 אמר/ה:
[post]684301[/post] [וכן, זה קצת גנוב מכל ה"גלולות" קרב שמוצגת בסרטי אקשן שהופכים חיילי מארניס לשווי ערך לגיבור העל המקומי שהממשלה/מישהו רוצה להילחם/לעצור]
או משיקוי של אומץ אידיוטי...

טוב, אני לא אחד מהאנשים שיכולים להעיר לך על הנתונים, אבל הפלאף מגניב ביותר, חבל רק שדמויות לא יכולות ליצור אותם. :(

אפשר לעשות את זה יותר נוח לשליטה מכאנית אם הדמות מקבלת מספר אקראי מסויים של נק"פ נוסף, אבל כשהשפעת השיקוי נגמרת (לא כל כך ברור כמה זמן הוא משפיע מהטקסט. שעות? ימים?) היא לא רק מאבדת את הנק"פ הזה אלא גם סופגת נזק דומה, מה שיכול להרוג אותה.

והגלולות בסרטי אקשן מבוססות על נסיונות אמיתיים לגמרי בכל מיני צבאות עד שנות החמישים בערך, של מתן סמים ממריצים או כדורים נוגדי-שינה לחיילים. נדמה לי שאפילו בספר של אורי בן-ארי על הלחימה במבצע קדש הוא מספר שבתור מפקד חטיבה 7 הוא לוקח מרופא החטיבה כדורי בנזדרין כדי לשמור על ערנות. בנזדרין היה השם המסחרי של אמפטמין, שהיום מוכר בשוק הסמים כ"ספיד" ובין היתר נמצא בסמי פיצוציות כגון חגיגת.

אני בכוונה לא נתתי משך ברור, אם שה"מ מחליט לתת כזה לשחקן/קבוצה, הם גם לא אומרים לדעת כמה זמן זה ישפיע, מה שמוסיף לזה מסתוריות.

האופציה עם הנק"פ הנוסף גם פרקטית, אבל אני יותר רואה את זה כ"חזק יותר ולא מרגיש כאב" ולא "חזק יותר וחסין יותר" (וכן, יש את הגישה שנק"פ זה גם כושר לחימה וכו' אני בוחר שלא לקחת אותה)

אפשרות נוספת שחשבתי היא שהשיקוי מרפא אותך בחזרה לנק"פ מלא, אבל כשהוא פג, אתה חוטף את הנזק שהוא ריפא לך, מה שאומר שמישהו על 1 נק"פ מתוך 100 כנראה ימות משתיית השיקוי, אבל הוא כן יחזיק מעמד יותר זמן מול ליגיון האורקים שתוקף את הכפר.

חזרה