• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 סט כישרונות חדש: כישרונות סנייפר [3.5] (כישרון שני)

סנייפר (כללי)
דרישות:
ירי מטווח אפס, ירי מדויק, ירי מרחוק,צליפה*, תוסף התקפה בסיסי 6+.
* כישרון מהמדריך השלם ללוחמה.
תועלת: דמות בעלת כשרון זה המוציא פעולה רגילה או חלקית ליצוב נשק טווח רחוק בעל אופציה ליצוב כמו רובה קשת או רובה (ייתכן שהיא תצטרך להוציא פעולת תנועה כדי לשכב או לכרע כדי ליצב את הנשק, קיר נמוך או חרכי ירי ורגלים מתקפלות של הנשק עשויות למנוע את הצורך בכך בהתאם לסביבה) בתורה הבא היא רשאית להשתמש בפעולת פעולת סיבוב מלאה כדי לצלוף פעם אחת, על כול התקפה נוספת שהיא הייתה רשאית לבצע עקב תוסף התקפה בסיסי (בלי קשר להאם הנשק מאפשר זאת או לא עקב טעינה) היא מקבלת +2 להתקפה ו+3 לנזק, למשל לוחם החמוש ברובה קשת כבד בדרגה 6 עם זריזות +3 רשאי לתקוף פעמיים ולכן כאשר הוא צולף תוסף ההתקפה הכולל שלו יהייה +11 (6 מהבסיסי 3 מהזריזות ו2 מהצליפה) ויגרום 1ק3+10, לוחם בדרגה 11 יקבל +4 להתקפה ו+6 לנזק וכן הלאה.
במידה והצולף מותקף על די מתקפה אזורית (כמו כדור אש) ואין לו מחסה של לפחות 2\1 הוא צריך לבחור בין לאבד את הייצוב (מה שיאלץ אותו להוציא פעולה רגילה או חלקית נוספת כדי ליצב שוב) או לעבד את תוסף הזריזות כנגד התקפה זו, מצבים אחרים יכולים לגרום לאובדן הייצוב בהתאם להחלטות השה"ם.
יצורים החסינים לפגיעות חמורות לא חוטפים את הנזק הנוסף אבל התוסף להתקפה עדיין תקף.
מיוחד: לוחם רשאי לקחת כישרון זה ככישרון נוסף.

כישרונות נוספים מהמשך.

לא קראתי עדיין עד הסוף, אבל אני די בטוח שזה לא כישרון מתאים לקשת... אני הייתי אולי מחליף את אחד היכשרונות במיקוד נשק של רובה קשת כלשהו. אני לא קשת מומחה, אבל נראה לי שאין דרך לייצב קשת על משהו.

יש את הכישרון מהלומה מדויקת במדריך להרפקתן, זה שאומר שאם הצלחת בבדיקת זיהוי נגד דרג"ש היריב ההתקפה היא התקפת מגע, למה בעצם לא ליצור גרסת טווח לכישרון הזה?

וסתם בהערת אגב, הייתי מציע שתוסיף שנוכל יכול לבצע התקפת פתע אם הצליפה שלו, גם אם הוא מעבר לטווח 30 פיט... אם אתה יוצר כישרון שכל הרעיון שלו זה שאתה עוצר לכוון יותר טוב, אני חושב שאפשר להכניס פנימה גם את זה שאתה מוצא את הפרצות בהגנה.

1.-רצוי שתרשום את זה בכישרון.
2.- כידוע אין לי אפשרות לתת לך את הכישרון, מופיע במדריך להרפתקן, אם אני זוכר נכון זה דורש זיהוי 13 ומעלה או משהו, ואולי תה"ב, הכישרון אומר שפעולת תנעוה(?) אתה מגלגל זיהוי נגד דרג"ש האויב, אם עברת, ההתקפה חודרת שריון (קרי- מגע)
3.- אני לא חושב שיש טעם, זה אומר שנוכל יצטרך לקחת 4 כישרונות (ולהיות עם תה"ב 6) כדי לקחת את הכישרון הזה ולחקת כישרון נוסף בשביל זה, אף נוכל לא יעשה את זה. בייחוד כשהרוב לא יעבדו עם נשקי טווח.

אני מציע ליצור כישרון-אב לכישרון הזה, שאומר שאם אתה משקיע פעולת תנועה, אתה זוכה בתוסף 2 להתקפה או משהו (מין גזרה שווה מפעולת "כיוון" בשיטות אחרות) ולתת לו דריושת קצת פחות מחמירות, לרבות נושא התקפת הפתע.

בכללי דרישות הכשירון הזה מרגישות לי יותר מידי, נכון שבלי תוסף ההת"ב הוא הופך להיות נזיל יותר, אבל אין סיבה שלוחם יקח את הכישרון הזה (למה לעשות 1ק10 נזק עם רובה קשת ועוד 4 עם כישרון כשאתה יכול לעשות 1ק12 +5 עם גרזן דו ידני בלי כישרון) סביר להניח שמי שיקח את הכישרון הזה יהיה סייר או נוכל, ואם דרישות כאלה, הם בחיים לא יקחו את זה.

הבסיס בהחלט מגניב אבל למרות שלטעמי הדרך לקבוע את התוסף לנזק הוא קצת לא סטנדרטי במושגים של מו"ד. אני חושב שעדיף לעשות את זה לפי הHD של מחזיק הכישרון דומה לאיך שלחשים עובדים. נניח +1 לתקיפה ו+2 לנזק נוספים על כל 3 קוביות פגיעה\דרגה עד למקסימום של X.
מה שכן לאפשר לזה לעקוף את המיגבלה של 30 פיט לתקיפת פתע יעשה את זה מידי חזק לדעתי.

למה? אתה לא יכול לאגף בטווח רחוק, וזה אומר שאתה תעשה התקפת פתע בטווח רק נגד אויב נטוע(וגם בזה אתה צריך לבזבז פעולת תנועה כדי לכוון, ואל תשכח לטעון אם זה גרסה כבדה) כל מה שזה יאמר זה שסוף סוף ב3.5 זה שאתה מכוון,מתכונן, ויורה חץ למישהו לצאוור, באמת יעשה שהוא יחטוף נזק כאילו זה חץ לצוואר, ולא כאליו שפשפת לו את הזרת. (תלונה על זה שרק לנוכל יש התקפת פתע, אבל אם לוחם יחליט לנסות לחתוך לך את הצוואר, זה התקפה רגילה וכל זה)

גם אם תצליח לעשות התקפת פתע אחת בטווח (וכבר יש מקצועת יוקרה שנותנים לך לעשות את זה) רוב הסיכויים שהאויב כבר לא יהיה נטוע לסיבוב הבא, וככל הנראה הוא גם יאתר אותך.

סנייפר קטלני(כללי)
דרישות: ירי מטווח אפס, ירי מדויק, ירי מרחוק,צליפה*,סנייפר, תוסף התקפה בסיסי 11+.
* כישרון מהמדריך השלם ללוחמה.
כאשר הדמות צולפת היא רשאית בנוסף לתוספים מכשרון הסנייפר (וכשרונות סנייפר אחרים) להוסיף את התוסף הבא: על כל 2 מתקפות שהיא מוותרת היא מקבלת תוסף 1 לאיום פגיע חמורה, תוסף זה מצטבר עם תוספים אחרים אבל לא מוכפל, למשל רובה קשת קל מאיים ה20-19 במידה ולוחם עם תוסף התקפה בסיסי המאפשר שתי מתקפות צולף הוא מאיים ב20-18 אבל במידה ויש לו את הכישרון "פגיע חמורה משופרת" הוא יאיים 20-16 ולא ב20-15 (2x2[+1=5] ולא 3[1+2])
מיוחד: לוחם רשאי לקחת כישרון זה ככישרון נוסף.

yellow_acid
אתה מוותר רק על תור אחד (בדרך כלל אתה מציב מארב כך שזה לא ממש משנה) ואז צולף עד שאתה חייב לזוז, ואם יש לך נשק בעל טווח טוב תוכל לצלוף 4-5 פעמיים.
אבל אם אתה עדיין חושב שזה חסר תועלת אני אפחית את הדרישה לתוסף 6 ואתן +9 מטר על כל התקפה להתקפות מיוחדות כמו התקפת פתע של נוכל
liorgonen3
אני מניח שזה שמושי בעיקר לדב"שים אבל גם שחקן שרוצה להיות מדויק וקטלני יכול לקחת את זה, אגב בסוף זה ייתן יכולת כמו של מתנקש (בחינת היריב במשך 3 סבובים ואז אם ההתקפה פוגעת הצלת קשיחות או מוות)

טוב, אני יחדד את עצמי קודם כל, אבל חשוב לי להתיחס לכישרון לדבשים לפני כן.

אל . אתה רוצה שלדב"ש תהיה יכולת צליפה, תמציא לו אחת, אתה לא צריך ליצור בשביל זה כישרון ומכנאיקה מסובכת לאירוע בודד.

עכשיו אני אחדד את עצמי, איזה שחקן ירצה לשחק צלף? למה שלוחם יבזבז את הכישרונת מעלה כדי לקבל את היכולת הזו, כאשר ברור שבחצי מהדרישות, הוא עושה יותר נזק ותועלת אם נשק דו ידני פשוט? התשובה הפשוטה- לוחם לא יקח את הכישרון הזה, כי נשק טווח תמיד יעשה פחות נזק, וקח בחשבון שאנחנו מדברים פה על נשק נטען ולא קשת, אז צריך לבזבז עוד כישרונות רק כדי לטעון מחדש.

בוא גם נסתכל על חניך מסדר הקשת, שמקבל יכולת בכל דרגה אי זוגית שאומרת שהוא עושה 1ק8 נזק נוספים עם קשת, אבל בתור פעולה רגילה, משמע שזה לא מצטבר עם עוד התקפות, די דומה למה שאתה עושה.

אלה שכן ירצו (אולי) לנסות להנות מזה, הם הסיירים,נוכלים ואולי גששים. אבל מאחר וסייר ב3.5 ימצא דרכים נוחות יותר לעשות נזק, ורוב הכישרונות שלו מסתכלים עליו עם קשת ולא רובה קשת, (כי נשק נטען לא עובד עם כל הכישרונות של ירי נוסף בלי טעינה מהירה) אז נשאיר את הנוכל והגשש.

אם תה"ב בינוני, דרישת הכישרונות, וההתמקדות הספציפית, לא משתלם להם לקחת את הכישרון הזה. לנוכל יש מספיק כישרונות שהוא צריך לקחת גם אם הוא נלחם בטווח. אני לא בטוח שגם בדרגה שבה הוא מגיע לתה"ב הנדרש, הוא עדיין מסוגל לקחת את הכישרון הזה בלי ריבוי מקצועות, והמטרה שלך היא שלא יהיה ריבוי מקצועות.

עכשיו כשקת הבהרתי את עצמי, אני שואל שוב, למה שמישהו ירצה את הכישרון הזה? אפשר לעשות כישרון עם 20 דרישות שנותן לך להילחם עם חרב בפה בנוסף לידיים. אבל זה לא אומר שהוא ישיים ויעיל.

3.5 פשוט לא עובדת טוב עם הרעיון של צלף, כי בהנחה ואתה צולף על קבוצה, האשף שלה פשוט יזרוק כדור אש על המקום ממנו החץ הגיע, יזמן לשם ברק. או יפיל את העצים בריעדת אדמה, קל וחומר כוהן/מכשף/דרואיד. אז סביר להניח שהצליפה שלך תהיה הרגע בו מבחנים בך, מגיעים אליך לקפאפ, ואז אתה מת, כי לא לקחת שום דבר שיעזור לך בקפאפ.

מבין לאן אני חותר?

כן אני מבין... אבל אני די רוצה לבנות צלף ישים לממ"ד... אבל בצורה האחרונה שלה הצליפה אמורה להיות מסוגלת להרוג... אולי אני אוסיף כישרונות שמורידים את זמן הטעינה והכוונון...
הם...אולי אני חושב על זה מהכיוון הלא נכון, אם אני רוצה צלף זה יעבוד טוב יותר בתור מקצוע יוקרה נכון?

חזרה