• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 כישרון חדש | מכה זריזה [3.5]

מכה זריזה
הדמות יכולה גמור התקפה במכה מהירה
דרישות: מכה ללא נשק משופרת, תוסף התקפה בסיסי 2+
תועלת: כאשר הדמות משתמשת בפעולת התקפה מלאה היא רשאית לתקוף פעם נוספת בהתקפה לא חמושה עם תוסף ההתקפה הגבוה (מכה זו היא על ידי הגפים הפנויים כמו היד הרגל והראש).

טיפה שבור. תוסף ההתקפה הגבוה, בלי שום מחסרים על ההתקפות? אתה מבין שנזיר שמשתמש בזה יוכל פשוט לתקוף התקפה נוספת, אבל שלא כמו בסערת חבטות, לא לקבל על זה מחסרים? וכמובן, הוא יכול להשתמש גם בסערת חבטות.. טיפה חזק מדי.
גם אם אתה לא נזיר, מכה נוספת כל התקפה מלאה זה חזק. גם אם היא לא חמושה, אתה עדיין יכול לעשות נזק רציני כיוון שיש לך את מכה ללא נשק משופרת, שהופך את זה לנזק אמיתי.

זה כישרון שכבר קיים, snap kick. אם אני זוכר נכון. והוא גורר מחסר 2 להתקפה.

מאחר וסביר להניח שרק נזירים יקחו את הכישרון הזה. אתה בעצם נותן לנזיר עוד התקפה (מעבר ל400 זיש לו) ובניגוד לסערת חבטות הכישרון שלך לא גורר מחסר. מה שגם הופך אותו לקצת שבור.

תשווה את הכישרון לרפיד שוט, בסופו של דבר זה כמעט זהה...

נזיר הוא מספיק גרוע שכישרון אחד חזק לא ישנה לו יותר מידי.
מצד שני, אני כן רואה ברברי\לוחם שמרוויח מכזה כישרון. לתקוף עם התה"ב המלא פעם נוספת בתקיפת עוצמה מלאה או להפעיל הפלה משופרת עם התקיפה הנוספת הזאת.
נחמד בהחלט, אבל בכלל לא שובר משחק כמו שאתם מתארים. (כמובן שזה פתח לכל מיני דברים שבורים אחרים, אבל זה שאפשר לשלב משהו עם עוד 2 כישרונות נידחים, יכולת מיקצוע ספציפית, וחפצ"ק מסוים ולעשות ביליון נזק לא אומר שהוא שבור, זה אומר שמי שחשב על זה אוהב למצוא פרצות תאורתיות בחוקים, והוא לא ישתמש בזה במשחק שלא מכוון מראש לאופטמיזיה מוגזמת)

אסיד, הכישרון הזה אכן אין די בט בכדי לשבור את הנזיר, אבל עם הכישרונות הנכונים בציורף הכישרון הזה? יש לך נזיר שההתקפה ללא נשק שלו מתפקדת כאילו הייתה 10 רמות מעל למצב הקיים, ועוד עושה התקפה נוספת מעבר לסערת חבטות. מה שאומר שנזיר ברמה עשר מסוגל לעשות 2ק10 נזק בהתקפה בודדות. ועכשיו יש לו גם 8 התקפות בערך(יחד עם הכישרון הזה)

מה גם שtob דאג לכישרון שנותן לך נזק משופר ללוחמה ללא נשק. שבסופו של דבר מביא אותך לנזק משמעותי. ואז לוחם שלוקח אותו הופך לשבור

liorgonen3 אמר/ה:
[post]682007[/post] זה כישרון שכבר קיים, snap kick. אם אני זוכר נכון. והוא גורר מחסר 2 להתקפה.

למיטב זכרוני, הכשרון הזה מאפשר למישהו שעושה פגיעה חמורה בהתקפה ללא נשק לבצע עוד התקפה ללא נשק עם אותו תוסף התקפה בסיסי.

עריכה: טעות שלי, זה round kick

אז אם אתה אומר שאמן טעם לאופטמיזציה, אס למה לקחת את הכישרון הזה בכלל? כל מי שאינו נזיר, עושה 1ק4 נזק בערך במכה ללא נשק. לבזבז כישרון בשביל התקפה ללא נשק שעושה כמעט כלום נזק. זה כבר חסר תועלת.

או... שאתה תשתמש בזה בשביל ניסיון הכשלה/פריקה/ניפוץ. ואז זה עוד יותר שבור.

יש הבדל גדול בין אופטמיזציה לבין קומבואים שוברי משחק. (ואני אוהב לעשות את שניהם, למרות שבשני אני לא משתמש בפועל במשחקים שאני משתתף בהם)
נזיר שלוקח את זה בשביל לקבל עוד תקיפה זה לא נראה לי שבור, הנזיר גם ככה חלש עם תה"ב בינוני וקצר בכישרונות, עוד תקיפה זה לא מה שיזיז לו.
לוחם שלוקח את זה בשביל עוד הכשלה בתור גם לא נשמע לי מי יודע מה בעייתי, זה דורש ערימה של כישרונות ולא שובר משחק בכלל, וסתם ככה עוד תקיפה של 1ק4+כוח+תקיפת עוצמה זה בכלל לא גרוע. (מה שמזכיר לי שצריך לציין בכישרון מה תוסף הכוח לנזק מהתקיפה הזאת, מלא או חצי או סטנדרטי לתקיפה לא חמושה, כנ"ל כיצד הוא מושפע מתקיפת עוצמה)
זה שיש קומבואים שבורים זה נכון, אבל בפני עצמו הכישרון הזה נראה לי סבבה.

אני יצרתי את זה בעיקר בשביל הפלף (אתה יודע שיסוף ואז בעיטה)... ואסיד צודק, לא אמורים לבדוק אם משהוא שבור באמצעות שילוב מיוחד ,
ואם אתם חושבים שזה חייב מחסר אז תורידו -5 (תוסף התקפה שני) למכה הלא חמושה.

אהה. אז אתה יכול פשוט ליצור כישרון "מכת הכשלה" שמאפשר לך לבצע הכשלה אחרי מכת קפא"פ מוצלחת, ולהתעלם מהעובדה שזה נותן אינסוף מכות והכשלות עם "הכשלה משופרת"? זה לא עובד ככה. כשבונים משהו, צריך לחשוב על השימושים בו. כמובן שזה תלוי עד כמה מסובך הקומבו. קומבו מאוד בסיסי: להשתמש בהתקפה ללא נשק הוזו בשביל הכשלה, ואז לתקוף את היריב באמצעות הכשלה משופרת, מה שדורש שתי כשרונות ונותן לך להכשיל יריב ועוד התקפה בתוסף ההתקפה המלא שלך בלי מחסרים. זה די שבור בלי קשר לכלום.
ובאמת עדיף להשתמש בכישרון snap kick. לקבל עוד התקפה לא חמושה בתמורה ל2- לכל ההתקפות באותו סיבוב. זה די מתאזן.

נאב, זה לא 2 כישרונות, זה 4.
ועדיין לעשות עוד תקיפת הכשלה זה לא כזה חזק.
מצחיק אותי שמצד אחד אתה אומר שזה שבור לחלוטין, ומצד שני אתה אומר שאם היה מחסר 2 לשאר ההתקפות זה היה מתאזן, אפשר לחשוב שהמחסר 2 הזה כל כך קריטי....

די כבר עם הנזיר, זה אחד המיקצועות הכי חלשים במשחק גם ככה לא יקרה כלום אם הוא יבזבז כישרון בשביל עוד תקיפה עלובה עם תה"ב בינוני בלי תקיפת עוצמה ובלי תוסף וחצי של נזק כוח והתכונות הנמוכות גם ככה שלו כי הוא צריך 4 מתוך 6.
רק בדרגה 12 הוא מגיע לנזק של חרב דו ידנית לא קסומה (או שהוא יכול להשתמש במגוון נשקים של 1ק4 נזק אם בא לו להחזיק חפצקים, ואז במחיר של 8000 פ"ז יש לו נשק שעושה נזק כמו חרב דו ידנית שעולה 10 שקל במכולת בשכונתית.)

אז מה? היכולת לתקוף פעם נוספת בתור עם תוסף ההתקפה הגבוה ביותר היא משמעותית. מאוד. זו הסיבה שתמיד, לא משנה באיזה מקום או הקשר היא מופיעה, היא באה עם 2- לכל ההתקפות באותו סיבוב. לא גבוה מדי, אבל מספיק כדי לאזן.

אסיד, אני מרגיש שכל הדעה שלך מגיעה מכמה הנזיר חלש, אז בוא ניתן לו כישרון שגם נותן לו עד תוסף 1 לנזק מתנה, כי הוא צריך את זה...
התחלתי לרשום הודעה ארוכה עם חישובים ודוגמאות, אבל בסופו של דבר היא חסרת תועלת, יש בערך 10 דרכים למקסם נזיר לגרסה מפחידה ועוצמתית שלו, (מלהחשיב אותו 8 דרגות יותר גבוה ממה שהוא בפועל, ועד לגרום לו להוסיף את תוסף החוכמה להתקפה, ופעמיים לדרג"ש). העניין שבפועל, התקפה נוספת בסיבוב היא מאוד משמעותית, נזיר יהנה מהאופציה לעשות עוד התקפה מעבר ל7 שהוא בערך מסוגל להגיע אליהם (כבר בדרגה מאוד נמוכה אם בונים אותו נכון) ולמעשה, הכשירון הזה יכול לגרום להרבה אנשים לשקול לקחת רמה בתור נזיר, כי כמו שאמרתי, בקלות אפשר לגרום לך להיחשב כמה רמות מעל מה שאתה באמת בהיבט נזק של התקפה ללא נשק, ואז הכישרון הזה יתן לך התקפה נוספת של 1ק10 +מתאם כוח, שזה כבר שווה ערך ללתקוף עוד פעם בסיבוב עם חרב ממזרית.

תוסיף לזה שיש את אלה שמקבלים את זה שההתקפה ללא נשק של הנזיר היא התקפה טבעית, ולכן מושפעת מהתקפה טבעית משופרת, מה שגם מגדיל את הנזק בסיווג גדול (ק10 ל2ק8, אם אתה כבר לוקח נזיר מלא עד הסוף, 2ק10 הופך ל4ק8, ) ופתאום מה שהכישרון הזה אומר זה שכדי ללוחם לקחת דרגה אחת בתור נזיר ועוד 2 כישרנות+חפצק (שגם ככה לא חסרים לא כישרונות, בייחוד שהוא יכול לקחת כישרות עם פלאוס ולסגור את הפינה לגמרי) כי הוא מסוגל לעשות הרבה יותר נזק לא חמוש מאשר כן חמוש.

אני אוסיף עוד הסתגיות ואציין שלגמדים יש כישרון גזע שנותן להם להוסיף 1.5 הכוח שלהם לנזק של התקפה ללא נשק, כל עוד הם לא עושים סערות חבטות או משהו, גם זה הופך את הכישון הזה למסוכן עוד יותר

ואם לצאת מכל הקומביים, אז בוא נגיד שהלוחם שלנו פשוט לקח הכשלה משופרת/פריקה משופרת (כי ניפוץ לא פרקטי). בוא נניח שאם תוסף הכוח שלו+תה"ב יש לו סיכוי טוב להצליח, מה שהכישרון הזה אומר זה -קח ניסיון הכשלה/פריקה בחינם, תצליח בו, וקבל עוד התקפה בסיבוב בגלל שהצלחת.

בסופו של דבר, מבחינת איזון וכל זה, ירי מהיר גורם לך ל-2 בשביל עוד התקפה, לא רואה כל סיבה שהכשירון הזה לא יגרור את אותו מחסר. ביחוד שsnap kick גורר את אותו מחסר, ועושה בול מה שהכישרון הזה אומר... אז גם כדי לרשום שהם לא מצטברים, לפני שעוד שחקן יעלה באוב כמה ספרי מוד 3 וימצא עוד כישרונות שנותנים לנזיר התקפה ללא נשק לסיבוב.

liorgonen3 אמר/ה:
[post]682064[/post] אסיד, אני מרגיש שכל הדעה שלך מגיעה מכמה הנזיר חלש, אז בוא ניתן לו כישרון שגם נותן לו עד תוסף 1 לנזק מתנה, כי הוא צריך את זה...
אני לא מגיע לאזן את המשחק, אבל כן אם מישהו יעשה גירסה של נזיר שהיא בדיוק אותו דבר רק שהוא מקבל עוד +1 לנזק אני עדיין אגיד שזה אחד המיקצועות הגרועים בספר, והוא מוזמן גם להפוך את זה לפלוס 2.
אני לא הולך להתיחס לכל הבילדים שכתבת, בילדים שבורים הם לא דוגמא לכלום ולא מדד לאיזון, באותה מידה אני יכול לומר לך שצריך להוציא מהמשחק את כל הכישרונות שאתה משתמש בהם לבילדים השבורים האלו כי אפשר לעשות איתם בילדים שבורים אז הם לא מאוזנים.
והכי חשוב זה לבטל את הכישרון תקיפת עוצמה, כי הוא בסיס לקומבואים שנותנים ללוחם\ברברי לעשות 200 נזק בסיבוב, זה הכישרון הכי שבור במשחק.

אז אחרי שיצאנו מכל הקומבואים, אני חושב שלוחם שמפיל בחינם זה לא כזה חזק ואם בא לו לקחת 4 כישרונות בשביל הקומבו הזה ועוד להשקיע ב13 נקודות לאינט בשביל לעמוד בדרישות שיהיה לו בכיף.
לא חסרים כישרות שאומרים שאם אתה פוגע בתקיפה או 2 אתה מקבל ניסיון הכשלה בחינם, עושה את היריב שלך דייז, או אומר לו לגלגל קשיחות או ליפול על הפרצוץ. אז פה מקבלים עוד תקיפה ללא נשק, אפשר לחשוב.
אם זה שבור כמו שאתם מתארים, אז זה מה שיאזן את זה? מחסר 2 עלוב להתקפה? תעשו לי טובה... אתם מגזימים כאן.
בקשר לסנאפ קיק, אני לא מכיר את הכישרון וטולס לא עובד לי, אז שיהיה. הוא בנה גירסה אחרת לכישרון הזה בלי מחסר, אז מה?
אני מבטיח לך שב90% מקבוצות המשחק, הנאה של אף אחד לא תהרס עם הלוחם או הנזיר יקבלו עוד מכה ללא נשק בסיבוב, והם עדיין ירגישו חלשים לעומת הקוסם הדרואיד והכהן של הקבוצה.

חזרה