• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אז יצרתי לחש, אשמח לביקורת [5e]

רציתי לנסות את העדכון החדש של dnd beyond, אז כתבתי את הלחש הזה. לכל מי שמכיר ליג, הוא מבוסס על האולט של בראנד. אשמח להצעות ושיפורים ולעזרה בניסוח.
------------------------------------------------------
Pyroclasm

level- 7
Duration- Instantaneous
casting time- 1 action
school- evocation
range- 150 ft
save- Dex
(Components- v,s,m (a tiny ball of bat guano and sulfur

you create a ball of flame that leaps from one enemy to another.
The ball hits 5 times, it can hit the same target more than once, but not twice in a row. A target of the ball must be within 50 feet or less from the previous target. Each time a target is hit by the ball it must make a Dexterity saving throw. The target takes 8d6 fire damage on a failed save, or half as much damage on a successful one.

At Higher Levels. When you cast this spell using a spell slot of 8th level or higher, the ball hits one more time for each slot level above 7th.

אני הייתי משווה אותו ל"שרשרת ברקים" - הטווח די זהה, אבל יש כמה הבדלים:

הנזק הוא נזק אש ולא חשמל - נראה לי שחסינות או עמידות לאש נפוצות יותר מאשר לחשמל
עוצמה 7 בעוד ששרשרת ברקים היא בעוצמה 6
הלחש הזה פוגע בחמש מטרות בעוד שששרשרת ברקים פוגעת בשלוש מטרות. מצד שני, אם מטילים שרשרת ברקים עם יחידת לחש מעוצמה 7, היא פוגעת בארבע מטרות - ואז הלחשים יותר קרובים בהיקפם.
הלחש הזה עושה 8ק6 לכל מטרה שהוא פוגע בה, בעוד ששרשרת ברקים עושה 10ק8

לפיכך, הייתי אומר שאפשר להנמיך את עוצמת הלחש ל-6 כי הוא פחות או יותר מקביל לשרשרת ברקים ביכולת ההשפעה וההיזק שלו.

10 משבצות זה המון, יש קרבות שזה כל המפה... 6 משבצות זה מספיק כדי לפגוע במפלצות קרובות ושים לב ש-6 משבצות זו התנועה השכיחה של רוב גזעי המשחק.

אפר של פיניקס זה מרכיב גרוע - מגביל מאוד את הלחש, גללי עטלף זה פלאף נחמד.

ערכתי לך את הטקסט כך שיהיה קריא, ושיניתי אותו קצת (טווח והשפעה בדרגות גבוהות).

You create a ball of flame that leaps from one enemy to another. The ball hits 5 times, it can hit the same target more than once, but not twice in a row. A target of the ball must be within 30 feet or less from the previous target. Each time a target is hit by the ball it must make a Dexterity saving throw. The target takes 8d6 fire damage on a failed save, or half as much damage on a successful one.

At Higher Levels. When you cast this spell using a spell slot of 7th level or higher, the ball hits one more time for each slot level above 6th.

אני לא בטוח ששרשרת ברקים היא ההשוואה הנכונה. הלחש הזה מסוגל לפגוע בחמישה יצורים עבור 8ק6 נזק אש, אבל הוא יכול גם לפגוע בשני יצורים עבור 16ק6 ו-24ק6 נזק (עם 2 או 3 הצלות תגובה נפרדות כדי להפחית את הנזק). לחש מדרג 6. זה נשמע לי הרבה יותר מפחיד מהתפוררות או אצבע המוות.

חזרה