• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקונים ונתונים [דו"נ 1 ] הפונדק של באבא יגה

עכשיו, אני יודעת שזה ממש, אבל ממש לא לעניין, כי זה אתגר של מו"ד ומתבסס בעיקר על נתונים, אבל זה יושב לי על הלבלב כבר שבוע, ואני לא מצליחה לבנות אותה כדמות ( כי למרות הכל, באבא יגה היא אנושית ), לגבי הפונדק..... טוב, אני לא ממש חושבת שאפשר לבנות אותו כמפלצת.

באבא יגה ( סבתא יגה ) לפי הסיפורים הרוסים היא מכשפה, היא לא תמיד לגמרי רעה ובדרך כלל הרבה יותר אנוכית מרעה, היא תשמח לעזור לגיבורים בתמורה לחפץ קסם יוצא דופן, או למזון יוצא דופן, למעשה, יש סיכוי סביר שהיא תשלח אותם בעיקבות מרכיב יוצא דופן למעדן שעובר לה בראש ( ואם זה משתלב עם הקווסט הכללי שלהם, עוד יותר טוב).

הביקתה של באבא יגה היא למעשה חדרון עם עליית גג ( שאותה היא משכירה לדמויות), סביר להניח שהדמויות לא היו מעיפות מבט שני בשלט המרופט שעל הדלת, או נרתעות מהעליבות של החדרון, או מהזקנה המקומטת בגובה של גמד נמוך, עם אניצי השיער הלבן שתזמין אותם בחביבות פנימה - אבל הבקתה של באבא יגה ממוקמת , פיזית - באמצע שום מקום, בתוך יער עבות וסבוך או בתוך ביצה ( זה תמיד יהיה במקום מוצל, למרות שממש מעל יהיה אפשר לראות את השמיים) , והיא תופיע בדיוק בזמן, בדיוק כאשר הדמויות נמלטות חסרות אונים מאוייב אכזר או זקוקות נואשות למקום בטוח לישון בו.
יגה תזמין אותן ואת החיות מחמד ( לא חיות משא, יש גבול ) להכנס, קרחת היער שסביבם תספק מקום לחיות משא (למרות שאם משהו רודף אחריהם, סביר להניח שלא מקום בטוח) להכנס, הביקתה תתאים בדיוק להם, לה, לעירמת הקש שהיא המיטה שלה , לאח ( שעליה תמיד תהיה קדרה מכשפות מבעבעת ) ולסולם שיעלה את הדמויות לעליית הגג ( וגם לעטלף ולעכביש שתלויים מתחת לתקרה ) . ושלוש ארוחות, טעימות מאוד ( גם יחסית למקום וגם באופן כללי ) , היא תוכל לעזור לרפא את הדמויות או להסיר כל קללה שהיא....
למעשה, במידה והדמויות זקוקות לעזרה נוספת, אפילו ברמה של לצאת מהביצה המקוללת הזו או להמלט מהרודפים שלהם - הביקתה שלה היא בעלת רגלי, וכנפי תרנגולת, היא לגמרי לא תואמת קרב אווירי, אבל גם אם רודף אחריהם דרקון שחור ועצבני, הוא יסיק ומסקנות ויחליט שביקתה מעופפת על כנפי תרנגולת זה קצת, קצת הרבה יותר מדי עבורו.

התשלום, כמובן , יהיה הבעיה .
יגה תסרב לכל תשלום קלאסי, ואם הדמויות ינסו לשכנע אותה יותר מדי היא תדגים להם הפיכת קש לזהב ( כן, זה זהב אמיתי, לא, היא לא תתן להם לקחת אותו ) בריחה היא בילתי אפשרית ולהלחם בה... ( בהתעלם מהעובדה שזה מעשה מרושע בצורה יוצאת דופן ) טוב, לא הייתי ממליצה - אני תוהה איזו דמות היא, אבל היא בדרגה 20 ובמגרש הביתי שלה, לא רעיון טוב להלחם בה. מה כן הדמויות יכולת להציע לה בתמורה לחירותן ? מזון יוצא דופן , או חפץ קסם , וגם זה ידרוש גלגול מיקוח ושיכנוע. במידה ולא, תמיד יש מזון שהיא תשמח שהם יכינו או יצודו עבורה - שורש דודאים, שלושה vorpal bunnies ( לא לשרוף, לא לחבוט בהם יותר מדי), eye scream ( עדיף מעין של בוהה), פאי דומדמניות אדומות ( למה הן אדומות ? בוא נגיד שהצמח שלהן לא עושה פוטוסינתזה כמו כל צמח טוב ) או סתם עציץ של אודרי 2, היא מאוד אוהבת את העלים לסלט. אתם יודעים, דברים שמגדירים מחדש את המושג המטבחים מהגיהנום.

נתונים, אם אני אצליח, יגיעו בהמשך .

חזרה