• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 [3.5]המרה שלי של אלפי הסינדאר משר הטבעות למו"ד

Yonilas

פונדקאי ותיק
כמה הערות לפני:
1) לכל חובבי טולקין: אל תזעמו עלי שכתבתי כה בקצרה ועם הרבה טעויות היסטוריות את היסטוריית הסינדאר. אני יודע שהיא ארוכה, ומכיר אותה, אך לא רציתי להכניס אותה לכאן, כי הרי למה קיים הספר. יכול להיות שאפרט קצת יותר אחר כך.
2) את ההערות שלי על הנתונים כתבתי באדום.

הנה האלפים האפורים, הסינדאר:

האלפים הראשונים התעוררו על גדות אגם הקואיוויינן. שם, מצא אותם הואלא האדיר אורומה, והציע להם ללכת איתו לארץ הואלאר, היא הממלכה הברוכה. בדרך, מספר אלפים נעצרו ולא יכלו עוד להמשיך במסע הגדול למערב. אלו הם הסינדאר, האלפים האפורים, שלא ראו את אור העצים אף פעם.
הם למדו את מיומנות היער והלחימה, כי בארץ התיכונה, הרחק מהממלכה הברוכה, יש סכנות שהיו צריכים להתגבר עליהם.

גודל: בינוני. אלפי הסינדאר לא מקבלים תוספים או מחסרים מפאת גודל.
תכונות: +2 זריזות, +2 חוכמה. אלפי הסינדאר הנם זירזים ומהרי תפיסה.
מיומנויות: אלפי הסינדאר זוכים בתוסף +2 לבדיקות המיומנויות האזנה, חיפוש, זיהוי, איזון וטיפוס על עצים (?). בנוסף הם זוכים בתוסף +4 לבדיקות המיומנויות השרדות וידע (טבע).
שליטה בנשק: אלפי הסינדאר שולטים בכל הקשתות, בחרבות קצרות ובפגיונות.
ראיה באור מועט.
אלפי הסינדאר אינם ישנים. הם נכנסים לסוג של מצב בו הם חולמים בהקיץ, אך הם לא נחשבים כישנים. אלפי הסינדאר יכולים להעיר את עצם.
מקצוע מועדף: סייר.
מתאם דרגה: +1 אולי +2? תוספי המיומנות די חזקים ואין להם מחסרים לתכונות.

אני אוסיף כנראה מקצוע יוקרה בשם "צלף היערות" או משהו כזה. מין שומר יערות שמתמחה בתקיפה מעצים טיפוס ואיזון עליהם, סטייל לגולאס.

חזרה