• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 שד הרעב [3.5]

akma

פונדקאי ותיק
"ביום הזה הכפר נהרס. ביום אחד, כולם מתו. אפילו הטרול המעצבן, שאכל את הילד של אריל מת. הוא דימם למוות. הוא לא יכל להתחדש. הג'ינג'י לקח ממנו את ההתחדשות.
אז הוא היה אצל שומר האוצר המלכותי. היו שם טונות של זהב. אבל הג'ינג'י לא לקח כלום. הוא הרעיל את שומר האוצר, והכריח אותו לאכול חלקים גדולים מהאוצר. את השאר הוא פורר, מול עיניו של שומר האוצר. אז הוא עינה אותו במשך שעות, שבאמצען הוא הצליח לשתק את שומר האוצר. הוא הצליח לעשות את הבלתי אפשרי. אז הוא חתך לו את הכנפיים, ונכנס לו לתוך הגוף. שומר האוצר לעולם לא ינשוף אש יותר.
אבל זה לא הספיק לו. אחרי שהוא הפך את שומר האוצר לנכה, הוא הלך לכפר טנטי הסמוך, ונגע באנשים. כל אחד שהוא נגע בו השתגע. הם אכלו את כל היבול של הכפר, ואז התחילו לאכול אחד את השני, ואת הבתים.
כמעט כולם מתו. וחוץ משומר האוצר, כל השאר גוססים. אבל הם הספיקו לתאר את המפלצת –
הג'ינג'י שחסרה לו אגודל ביד ימין, וזרת ביד שמאל."

שד הרעב הוא שד מיוחד. חשוב לו שיהיו אגדות מסביבו. זה למה הוא בחר לעצמו כינוי פשוט לביטוי – אליקזור. הוא רוצה שבני אדם ילחשו את שמו בפחד. והוא מתכוון לעשות זאת על ידי הפלת ממלכת מאזוואר.

שד הרעב (אליקזור, שר הגרגרנות, משמיד השדות...)

חוצן בינוני
נק"פ: 14ק8+ 70
יוזמה: +0
מהירות: 12 מטר
דרג"ש: 22 (+10 מזל, +2 הארה) נטוי במקומו 22 מגע 22
תה"ב\האבקות: +14\+21
התקפה: טפרים 2ק6+ 5 פ"ח X2 ושאיבת דרגה +21 להתקפה
התקפה מלאה: טפרים 2ק6+ 5 פ"ח X2 ושאיבת דרגה +21 להתקפה, אגרוף 1ק3+ 5 נזק +21 להתקפה
תפוסה\הישג: 1.5\7.5 (ראו הארכה רוחנית)
התקפות מיוחדות: שיתוק, החדרת תחושה - רעב, גערה באל מתים ובדמויי אדם.
תכונות מיוחדות: שיתוק, החדרת תחושה – רעב, שינוי צורה, אכילת נשמות, הארכה רוחנית, חישה עיוורת, שאיבת אנרגיה, יכולות דמויות לחש, גרימה לנכות, ה"ל 23, חסינות מבחילה חנק ושינה, הארה טבעית, בר מזל, קריאת מחשבות, עמידות לחשמל 10, הפחתת נזק 5\חלודה או חומר ירח, גערה ושליטה באל מתים, גערה ושליטה בדמויי אדם, ריפוי מהיר 5, החדרת מחשבות, +8 גזעי לבדיקות איום.
הצלות: קשיחות +19, רצון +16, תגובה +14
תכונות: כוח 20 חוסן 20 זריזות 10 תבונה 20 חוכמה 14 כריזמה 22
מיומנויות: איום +31, הליכה שקטה +17, משלח יד – חקלאות +19, חיפוש +19, זיהוי מניע +19, האזנה +19, זיהוי +19, מלאכה – רקיחת רעלים +22, תרמית +23, דיפלומטיה +23, הסתתרות +17, קפיצה +22, התחזות +23 (+33 אם משתמשים בשינוי צורה)
כישרונות: מכה משופרת ללא נשק, הדיפת חצים, יכול להשתמש בכל המגנים, השריונות והנשקים הלא אקזוטיים.
סביבה: הוא אוהב להסתובב בכפרים שמבוססים על חקלאות, שבהם חיים כמה עשרות עד כמה מאות תושבים.
אוצר: אליקזור לא ייסחב על עצמו סתם מטבעות או חפצים קסומים פחותים. הוא בדרך כלל סוחב עליו כמה סוגי רעלים שהוא רקח בעצמו, ואם הוא ימצא חפץ קסום טוב, הוא ישמור אותו.
התקדמות: לפי דרגות מקצוע.
אופי (ונטייה): תוהו רע. אליקזור נוהג לקחת אזור ולפרק אותו. הוא גורם לאנשים שם לעשות דברים נוראיים כמו לאכול אחד את השני, ומשמיד את היבול. הוא מענה עוברי אורח תמימים, ולפעמים לא נותר אפילו ניצול אחד.
בדרך כלל הוא אוהב לתקוף את קורבונותיו אחד אחד. אם חבורה של הרפתקנים תבוא לתקוף אותו, הוא ישתגר משם ויתקוף אותם אחר כך, כל אחד בנפרד. הוא אוהב קרבות קפא"פ, ולהפתיע את האויב עם התקפה משתקת מאחור.
הוא מסתובב לבד, ואין לו בעלי ברית. יש לו הבנה עם שד הקדמה, וכשהם פוגשים אחד את השני, כל אחד עוזב את היישוב הנוכחי והם הולכים לצדדים מנוגדים, בלי לומר מילה.
מראה: יש שתי צורות שאליקזור מסתובב בהם כמעט כל הזמן, וזה מאוד נדיר שהוא מסתובב בצורה אחרת.
הצורה האנושית: דמוי אדם ג'ינג'י, בלי אגודל ביד ימין ובלי זרת ביד שמאל. הוא עושה גזע שונה על פי האוכלוסייה באזורים אליו הוא הולך. האצבעות החסרות הם גימיק.
הצורה השדית: העיניים שלו אפורות-בהירות ונראות עכורות ומימיות, ואין לו קשתיות ואישונים. העור שלו אפור כהה. השיער שלו בצבע אדום-דם. כפות הרגליים שלו משולשות. הצורה הכללית של גופו היא באופן כללי אנושית. יש לו חור עגול גדול בבטן, ו5 טפרים בכל יד – בצורה השדית לא חסרים אצבעות.

התקפת הטפרים
התקפת הטפרים של אליקזור עושה 2ק6+ 5 נזק, ויש לו +21 להתקפה. הוא יכול להוסיף לזה התקפת שיתוק ויכולות דמויות לחש שמבוססות על מגע. בפגיעה חמורה, אליקזור עושה 4ק6+ 10 נזק ושואב דרגה אחת מהקורבן. על הדרגה הזאת הוא מקבל 10 נק"פ. זוהי דרגה שלילית זמנית.
אליקזור ישתמש בהתקפת הטפרים רק אם כבר הסובבים יודעים שהוא שד, או שהוא רוצה לחשוף את העובדה הזאת.
התקפת האגרוף
התקפת האגרוף של אליקזור עושה 1ק3+ 5 נזק. אליקזור יכול לשלב בזה התקפות המבוססות על מגע (כמו שיתוק ויכולות דמויות לחש).
שיתוק (יכולת יוצאת דופן)
התקפת מגע +21 להתקפה (יכול להיות משולב עם התקפת הטפרים או אגרוף), משתק את המטרה אלא אם היא מצילה בהצלת קשיחות ד"ק 20. משתק לדקה.
החדרת תחושה – רעב (יכולת דמוית לחש)
במגע היכולת הזאת גורמת למטרה לחוש רעב בלתי נשלט. אם נכשלים בהצלת רצון ד"ק 19, אז למשך שעה נכנסים לטירוף של אכילה, שבה הקורבן עלול לאכול גם מאכלים מורעלים, מטבעות זהב או אפילו בני אדם, אך לא שדים. אף פעם הם לא מנסים לאכול שדים.
לפני אכילת משהו שחשוב למטרה (כמו הילדים שלה), היא יכולה להטיל הצלה חוזרת.
שינוי צורה (דמוי לחש)
תוך כמה שניות אליקזור יכול לשנות צורה לצורתו האנושית או השדית (ראו תיאור של מראה). צורה דומה תיקח כמה דקות, וצורה שונה לגמרי (כמו לטאה) תיקח כמה שעות של מאמץ. לא משנה מה הגודל, התכונות הפיזיות אותו הדבר. אליקזור לא יכול ליצור התקפה טבעית שתעשה יותר מ2ק6 נזק משינוי צורה.
אכילת נשמות (ד"ל)
אליקזור יכול לאכול נשמות. הן חייבות להיות מוחזקות במיכל כלשהו, ואז אליקזור צריך לפתוח את המיכל בזהירות ליד הפה שלו ולבלוע את הנשמה. אם יפריעו לו סביר להניח שהנשמה תשתחרר ותיעלם.
הארכה רוחנית (ד"ל)
אם אליקזור רוצה, האיברים שלו יותר ארוכים ממה שהם נראים. הוא יכול להזיז דברים ממרחק של שש מטר מקצה איבריו, וגם לתקוף התקפות שדורשות מגע (כמו טפרים ואגרוף). הוא לא יכול להשתמש בהארכה רוחנית בשביל להחדיר רגשות, אבל הוא יכול להשתמש בזה בשביל שיתוק או התקפות מבוססות מגע אחרות. הוא צריך לעשות תנועה עם האיבר שאיתו הוא תוקף, כך שהוא לא יוכל להשתמש בהארכה רוחנית אם הוא קשור.
חישה עיוורת (י"ד)
לאליקזור יש חישה עיוורת לטווח של 18 מטר.
יכולות דמויות לחש
אליקזור מטיל לחשים כמכשף. דרגת המטיל שלו היא 14.
מספר בלתי מוגבל של פעמים ביום – גרימת פצעים חמורים, גילוי קסם, קרן קור, אורות מרצדים, משרת בלתי נראה, ראיית הנסתר, שינה, הקסמת אדם, גילוי אל מתים, קליע קסם, קפיצה, נקישה, הפגת קסם, לשונות, מעוף, עוגן ממדי, הקסמת מפלצת, הקשר הטלפתי של רארי, הנפשת מתים, ריפוי פצעים חמורים, יצירת מים, משמורת מוות, עין רעה, חופש תנועה, חילוף עצמי.
3 פעמים ביום – מרפא, הסרת קללה, עיוורון\חירשות, קיר אבן, חולשת הדעת, אשליה מרחבית, בדיון מתמשך, מראית עין, האצה.
פעם ביום – אות הצדק, שיקום דגול, התחדשות, קללה, אזור האמת, ראיית אמת, טלפורטציה, שדה נוגד קסם.
גרימה לנכות
בעזרת טכניקות קסומות, אליקזור יכול להוריד יכולות של יצורים. זה דורש הכנה מוקדמת של 8 שעות עינויים, ואחרי זה צריך 4 שעות של עינויים לכל יכולת שמורידים.
חסינויות
אליקזור חסין מהשפעות שגורמות לבחילה, חנק ושינה.
הוא לא צריך לנשום, הוא לא צריך לישון, הוא לא יכול להרגיש בחילה והוא יכול לשרוד אלפי שנים בלי לאכול.
בר מזל (י"ד)
כשזה נוגע לשמירה על חייו, לאליקזור יש הרבה מזל. יש לו תוסף מזל +10 לדרג"ש, ותוסף מזל +5 לכל הצלה.
הארה טבעית (ד"ל)
לאליקזור יש תחושה מוקדמת כשזה נוגע לקרב. הוא יכול לחוש בדברים שבריר שנייה לפני שהם קורים. זה מתבטא בתוסף הארה +2 לדרג"ש ותוסף הארה +2 להתקפה.
קריאת מחשבות (ד"ל)
אליקזור מסוגל לקרוא מחשבות. הצלת רצון ד"ק 18 בשביל להתנגד.
החדרת מחשבות (ד"ל)
אליקזור יכול ללחוש לתועדתם של יצורים. אין בזה שום השפעת כפייה, אבל לפעמים הקורבן חושב שאלו מחשבות שלו...
גערה באל מתים ובדמויי אדם
אליקזור גוער באל מתים כמו כוהן בדרגה 12. גערה ושליטה בדמויי אדם זהה לגערה ושליטה באל מתים, חוץ מזה שהיא עובדת על דמויי אדם. אליקזור יכול להשתמש ביכולת הזאת 9 פעמים ביום. הספירה היא גם לגירוש אל מתים וגם לגירוש דמויי אדם ביחד.
ה"ל 23
לאליקזור יש התנגדות לחשים של 23.
עמידות לחשמל 10
אליקזור מפחית 10 נקודות נזק מכל התקפת חשמל שפוגעת בו.
הפחתת נזק 5\חלודה או חומר ירח
מהתקפות של נשקים שלא עשויים מחלודה או מחומר ירח, אליקזור מפחית 5 נקודות נזק מכל התקפה. אין בשום מקום תיעוד שלאליקזור יש חולשה לחומר ירח. למעשה, אפילו הוא לא יודע את זה.
ריפוי מהיר 5
אליקזור מרפא 5 נק"פ בסיבוב.
+8 גזעי לבדיקות איום
בגלל שהוא שד, אליקזור מקבל תוסף גזעי +8 לבדיקות איום.

חוץ מדירוג האתגר ושינויים שאעשה בגלל הערות שלכם, סיימתי איתו.
מה אתם חושבים?

o_O ,יצור כזה לא ראיתי הרבה זמן.קודם כל כל הכבוד על ההשקעה אבל כמה הערות:עדיף שתשתמש כמה שיותר במונחי d&d כי בשינוי צורה בקרב קשה יהיה להגיד כמה זמן זה "כמה שניות", עדיף לעשות יצורים כמה שפחות אסטרונומיים כי רוב השהמים לא משתמשים ביצורים הכי חזקים וחבל כי השד פה באמת מוצלח, מזה "חומר ירח", ודבר אחרון עדיף לפרסם קודם את שדי העדר (לדעתי) כדי שיהיה אפשר להשתמש בהם

עוד פלאף? אני אחשוב על משהו...
בקשר לשינוי צורה: אם הוא רוצה להפוך את כף היד שלו לטפרים זה מיידי. אם הוא רוצה לשנות את הצורה שלו מהצורה השדית לצורה האנושית ולהיפך זה פעולה מהירה (איך שלא קוראים לזה...). ליכולת שינוי הצורה שלו אין כל כך שימושיות בקרב.
בקשר לחומר הירח: זה החומר שממנו עשוי הירח. כבר עשיתי משהו שקשור לירח: http://www.pundak.co.il/dnd/aeue-anao-iaaaoa-3.5.html, אבל זה לא ממש קשור לשדים. סתם רציתי שתהיה חולשה של שדים לחומר נדיר וקשה מאוד להשגה.
בקשר לשדי העדר: לא סיימתי אפילו אחד. בינתיים שד הרעב הוא השד היחיד שבניתי.
בקשר לעוצמה: הוא שד. תמיד דמיינתי שדים כיצורים חזקים.

כל הכבוד, השד ממש מגניב. אני לא ממש בטוח עם הקראנץ' עובד כמו שצריך (התקפות, תכונות, דרג"ש, וכד'), ממבט ראשון למשל- הדרג"ש נראה קצת נמוך, ומוזר לי שאין לשד הדגול של הרעב והשמד שריון טבעי בצורת שד.
אבל זה הפרטים הקטנים, והרי זה לא הדבר שהורס את השד המגניב הזה.
מה שבאמת מציק לי הוא שהאצבעות הן גימיק. כלומר, זה פשוט נשמע עלוב..
אם זו הייתה הטעייה מתוחכמת שנועדה להוליך שולל את אלו שרוצים לחסל אותו ולהוביל אותם דרך אגדות מפוברקות למלכודת מוות, אז מילא, אבל שהחולשה היחידה של שד הרעב הדגול תהיה רק גימיק?
זה פשוט לא מסתדר לי.

T_N_J אמר/ה:
גאלאן אמר/ה:
שמע יחסית לבני אדם גם ד"א 10 זה בלתי ניתן לתיאור
הוא משמיד בכוחות עצמו עיירות וכפרים שלמים. קהילות של מעל מאה אנשים. באיזה דרוג אתגר אתה מצפה שהוא יהיה? 3?
הוא פשוט חזק מידי, כלומר עדיף לעשות אותו בדרוג אתגר 15 מקסימום וזה מספיק לחסל 3 כפרים ביומיים בלי שוא יצתרך להתאמץ יותר מדיי

איזה דירוג אתגר אתה חושב שהוא?
כי לי אין שמץ של מושג.

והזמן: כשאמרתי שהאצבעות הם גימיק, התכוונתי שהוא סידר את האצבעות שלו ככה כדי לעזור לאגדות מסביבו. זאת לא בעיה בשבילו שיהיו לו 5 אצבעות.
חוץ מזה חשבתי על רעיון להרפתקה שקשורה אליו, שבה חבורה של הרפתקנים צריכה לעזור לג'ינג'י ששד הרעב חתך לו שתי אצבעות (נחשו אילו), והוא יעזור להם להגיע לאיזה שהוא עתק אם הם ישחררו אותו מהכלא.

akma אמר/ה:
כי לי אין שמץ של מושג.
לי נראה כאילו הוא ד"א 20 לפחות כי יכולות כאלו זה מטורף, כדיי שתחליש אותו ומהר

הא, ואמורות להיות לו כמה מתקפות כי יש לו תוסף התקפה בסיסי 16

גאלאן אמר/ה:
akma אמר/ה:
כי לי אין שמץ של מושג.
לי נראה כאילו הוא ד"א 20 לפחות כי יכולות כאלו זה מטורף, כדיי שתחליש אותו ומהר
למה להחליש? הוא היחיד מסוגו! הוא אל הרעב האחד והיחיד! הוא מגלם בתוכו את מהות הרעב!
that's a strong mother fucker!
לא צריך להחליש, רק לתת לו דירוג אתגר מרשים בהתאם ליכולות שלו.

בשביל שד כזה אני אישית הייתי הולך על דירוג אתגר של 16 או 17 (לא עוצמתי כמו באלור, אבל עוצמתי מאוד בכל מקרה).

אבל האמת, זו בחירה שלך, תשפוט לפי היכולות שלו.

גאלאן, אף אחד לא ישתמש במפלצות הסופר עוצמתיות ועתירות הפלאפ האלה כהיתקלות. משתמשים בהן ככלי עלילתי או לא בכלל.

The Time אמר/ה:
עדיין... אני חושב שזה פשוט מתחנן שיעשו סביב זה סיפור. ואחד שלא כולל את המשפט "חה חה חה! זה בכלל לא קשור לכלום! סתם רציתי שיעשו סביב זה אגדות!"
אחרי חשיבה רבה הגעתי להחלטה הזאת: שד הקדמה חתך לשד הרעב את האצבעות האלו בגלל ששד הרעב עקר לו את העיניים (זה לפחות ישיג לי דחייה).
וטי אן ג'י, התבלבלת. הוא שד הרעב, לא אל הרעב. למרות שהוא מספיק חזק בשביל לדרוש סגידה...
ועדיין לא הבנתי איזה דירוג אתגר הוא. אני חושב שלפחות כדאי שאבין באיזה דירוג אתגר הוא לפני שאחשוב על להחליש אותו (שוב, זה לפחות ישיג לי דחייה).
בקשר לכמה התקפות: הוא פשוט תוקף שוב עם הטפרים\אגרוף.

באופן כללי הרעיון מגניב ביותר. גם אני רציתי תמיד לראות שדים כדברים יותר מגוונים מצד אחד ועוצמתיים מצד שני. פחות אהבתי את זה שאתה רוצה לעשות אותם 'אחד ויחיד'. הייתי עושה נדיר.
שד רעב הוא בלי ספק נדרש ואני חושב שגם עשית אותו טוב מבחינת הרעיונות. הביצוע המספרי סובל מבעיות לא קלות אבל זה משהו שאפשר בקלות לסדר. אם פלאפי פנג או מישהו אחר לא יקח את זה על עצמו אני מוכן לעשות את זה. מה שחסר לי זה רקע על השד/ים עצמם בעיקר אם מדובר באחד ויחיד. איך נוצרו? מה אורך החיים שלהם? מה המישור בית שלהם בכלל? איך הם מתנהגים מול שדים אחרים?

חזרה