• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצוע יוקרה לדב"שים: יוסי, האיש המבורדס בפינה

forte

פונדקאי ותיק
זהו מקצוע יוקרה המיועד לדב"שים קלאסיים בעיקר.

יוסי, האיש המבורדס בפינה(המכונה גם "האיש המבורדס ההוא" או בשמו הרשמי "האיש המבורדס")

האנשים המבורדסים באים מכל מקום קיים. הם הרבה פעמים אנשים ממורמרים הפורשים לצללים בפינות האפלות של נשמתם[או של הפונדק הקרוב].
לרוב אלה אנשים שאינם רוצים לקחת סיכונים בדברים מסוימים אז הם משכירים הרפתקנים או סתם אנשים שלא מעונינים שידעו עליהם(הרבה פעמים אלפים אפלים ושאר גזעים שלא מתקבלים בסטנדרטים הממוצעים).
האנשים המבורדסים מתמחים בשקרים, איומים או דיפלומטיות בעזרתם הם משיגים את מבוקשם. סכין המופיע משום מקום בידו של איש מבורדס היא דבר רגיל לגמרי אל לעומת זאת תקיפה של ממש היא דבר נדיר שכן האנשים המבורדסים נראים חזקים להפחיד(כאילו שהשה"ם לא רוצה שהם ימותו) אך למעשה יכולות הקרב שלהם מוגבלות והרפתקנים יחסלו אותם בנקל.
ק"פ: ק6.

דרישות
כדי להפוך לאיש מבורדס(המקצוע ולא סתם איש מבורדס), על הדב"ש/דמות לעמוד בדרישות הבאות:
מיומנויות: 8 רמות דיפלומטיה, 8 רמות איום, 8 רמות תרמית, 4 רמות מלאכה(אלכמיה).
כשרונות: מיקוד מיומנות(או דיפלומטיה או תרמית או איום).
מיוחד: הדמות/דב"ש חייבת לשלוח לפחות פעם אחת קבוצת הרפתקנים למשימה כולשהי והמשימה חייבת להצליח.

מיומנויות מקצוע
מיומנויות המקצוע של האיש המבורדס(ותכונות המפתח עבורן) הן: הערכה(תבנ), תרמית(כרז), מלאכה(תבנ), פענוח כתבים(תבנ), דיפלומטיה(כרז), התחזות(כרז), אומנות הבריחה(זרז), זיוף(תבנ), הסתתרות(זרז), איום(כרז), האזנה(חכמ), הופעה(כרז), זריזות ידיים(זרז), משלח יד(חכמ), זיהוי מניע(חכמ), זיהוי(חכמ), שימוש בחפצי קסם(כרז), שימוש בחבל(זרז).

נקודות מיומנות לכל דרגה: 6+מתאם התבונה.

מאפיני מקצוע
שליטה בנשק ושריונות: האיש המבורדס מקבל שליטה בנשק פגיון אם אין לו כבר. חוץ מזה הוא לא מקבל עוד שליטה בכלי נשק ושריונות.
תה"ב: בינוני.
הצלות: רצון טוב.
קוד:
טבלה XXX: האיש המבורדס
דרגה                                יכולות מיוחדות
1                             ברדס בלתי חדיר +2, אדון רם, העלמות הפינה +2
2                             הסכם כובל, קול מזויף
3                             ברדס בלתי חדיר +4, העלמות בפינה +4
4                             נצחון מזהיר, עולם המשחק
5                             ברדס בלתי חדיר, בלתי נראה בפינה, המשכיר המושלם
ברדס בלתי חדיר: האיש המבורדס יודע לסדר את ברדסו טוב במיוחד. בדרגה ראשונה הוא מקבל תוסף כשרון +2 לבדיקות התחזות הבאות לבדוק אם מצליחים לראות את פרצופו המבורדס של האיש המבורדס. בדרגה 3 התוסף גדל ל+4 ובדרגה 5 לא ניתן לראות מעבר לברדסו. בדרגה 5 היכולת הופך כבר ליכולת דמוית לחש(שהוא ראשי שלא להשתמש בא אלה להשתמש בתוספים הרגילים).
אדון רם: האיש המבורדס יודע להיראות רם במיוחד על הרפתקנים למיניהם. מדרגה ראשונה והלך הוא מוסיף את דרגתו במקצוע זה לכל בדיקות הדיפלומטיה, תרמית ואיום*.
העלמות בפינה: בעת שהאיש המבורדס לא רוצה שיראו אותו, קשה במיוחד לראות אותו. מדרגה 1 ומעלה הוא זוכה לתוסף כשרון +2 לבדיקות הסתתרות בשביל להעלם בפינה האפלה של החדר. אם אין בחדר פינה אפלה(אם הוא מואר היטב או שהוא עגול) אז האיש המבורדס אינו נהנה מהתוסף. בדרגה 3 התוסף גדל ל+4 ובדרגה 5 הוא כמו מושפעה מהלחש העלמות מהעין. בדרגה 5 ההשפעה הופכת להשפעה דמוית לחש שהוא ראשי שלא להשתמש בא.
הסכם כובל(י"ד): השה"ם לא רוצה שהשחקנים יפרו שבועה. הוא כבר צייר את המבוך ומאוד לא מעונין שהשחקנים לא ילכו לשם. על כן כל פעם מגיע משום מקום הזר המבורדס היכול הכל והורס להם.פעם ביום ראשי האיש המבורדס לבצע הסכם כובל. על הצד השני להסכים להצעה לפחות פעם אחת ואז, אז אין דרך חזרה.
מרגע שהקורבן הסכים האיש המבורדס מסוגל להכין מחתיכת שערה או משהו שהוא לקח מגופו ולהכין במשך שעה של עבודה והצלחה בבדיקת מלאכה(אלכימיה) ד"ק 15. בעת שהמרקחת מוכנה האיש המבורדס שותה אותה וכעת לחודש/דרגת איש מבורדס הקרובים הוא יוכל לבצע את הלחש טלפורציה מדויקת[דרגת מטיל השווה לדרגת האיש המבורדס+דרגת מטיל קיימת אם יש] פעמיים ביום(מספיק בשביל להופיע ולהעלם). בנוסף הוא יכול 3 פעמים ביום לבצע דמוי האזנה לסחיתם של הדמויות למשך של כ10 דקות/דרגת איש מבורדס. מאותו רגע הוא שומע ורואה את מה שהדמות איתה בוצע ההסכם הכובל רואה.
המרקחת דורשת חומרים בעלות 500 מ"ז וכ100 נק"ן.
קול מזויף: בדרגה שניה והלך האיש המבורדס לומד איך לזייף קולות. כעת לעולם אף אחד לא יהיה ראשי לקבל כל שהיא בדיקה בגלל שהוא זיה את קולו(כי לא ניתן לזהות את קולו יותר).
נצחון מזהיר: בדרגה 4 לומד האיש המבורדס איך לגזול מהרפתקנים את ההנאה מהניצחון לעצמו. כעת הוא ראשי לקבל חצי מהנק"ן הסיפורי שההרפתקנים היו אמורות לקבל על השלמת המשימה לעצמו.
עולם המשחק(י"ד): מדרגה 4 ומעלה האיש המבורדס מספיק מיומן והוא מתחיל ללמוד איך פשוט להזיז את מי שמסביבו כמו לוח שחמט(ועם עזרה מהשה"ם כמובן).
הוא יכול פעם ביום לבצע את הלחש עריכת זיכרון רק בגרסא המוסיפה מאורעות.
בנוסף הוא יכול להשתמש בלחש בדיון דגול פעם ביום על מנת ליצור אשליה מתאימה לרצונו. לשתי היכולות דרגת מטי השווה לדרגתו של האיש המבורדס+דרגת מטיל קיימת אם יש.
המשכיר המושלם: האיש המבורדס לומד איך להשכיר הרפתקנים באופן מושלם. כעת הוא לא צריך יותר לבצע בדיקות תרמית/דיפלומטיה בעת שהוא מנסה להתווכח עם הדמויות בנוגע ל"האם הוא באמת יציל אותנו אם הוא ימות? האם הוא ישלם לנו את הכסף?" וגם על מחירים של כספים(אך הדמויות עדין יכולות לא להקחת את המשימה אבל הן אינן יכולות לשכנע אותו לשנות את המחיר). הוא מיומן מדי בשביל שהרפתקנים ישפיעו עליו.

זהו. איך זה?

נ.ב- הפרויקט הבא שלי: קוסם הבית.

מאאאאגניב!!!
אפשר לשפר את זה אבל סה"כ זה גדול.
מה שכן כמה הערות קטנות ולא חשובות בעליל: הטבלה לא בסדר (היכולות לא במקום והשמות קטועים) ולדעתי שתי היכולות שכתבת שהן יד"לים צריכות להיות משהו כמו הגילוי מחשבות של הראקשסה (אני לא בטוח אבל נראה לי שזה לא יד"ל) שפועלות תמיד אץ ניתן להפסיק אותן לפי הרצון.

גאוני!!!
עוד לא ממש השקעתי והסתכלתי בנתונים, אבל הרעיון הוא באמת גאוני!!!
אני בכלל בעד לתת במה למקצועות הומוריסטיים (לישמעאל יש כמה) ואני גם כתבתי כמה טובים.

שמתם לב מה דעתי על פארודיה במשחק, אבל זה פשוט מצויין!
אולי כדאי שתוסיף לו ואריאציה של נוכחות מאיימת?
ואולי כדאי שהוא גם מקבל אספקה של חומר שכאשר מפזרים אותו הוא מעלה אש ועשן, ובינתיים הוא יכול להיעלם?
יופי של מקצוע!

המקצוע הבא צריך להיות בוב, זה שמתחזק את המבוך.

באשר למקצוע עצמו:
את "איתורית" תחליף ביכולת לעשות הסכם כובל. מי שמקבל משימה מהאיש המבורדס (אולי תשנה ל"זר מבורדס"?) למעשה מושפע מהסכם זה- האיש המבורדס תמיד יודע איפה הוא, ורשאי לשמוע מה הוא אומר, ולבצע טלפורציה מדוייקת אליו, גם אם הוא במישור אחר.
אל תשכח לתת לו את האפשרות לחזור לחיים אחת ליום, אבל רק אם מישהו הרג אותו במהלך מתן משימה, וכן את היכולת לזמן דמוי אדם "מפלצתי" האוחז בחפץ קסום\נדיר.

אהבתי ביותר! אבל ציפיתי ליכולת שהיסתתרות לאור יום, כול עוד הוא במרחק של 3 מ' לכול יותר מקרן זווית של פונדק.

אגב לפלאפי- הבולבזר זה באמת קצת מטופש בפלאף, אבל לפי דעתי הגרגמל היה עשוי בצורה מעולה! אם לא אהבת אותו זה לא אומר שצריך להשמיץ אותו בכול הודעה שלישית.

אגב, אולי כדי שנפתח עץ מקצועות הומוריסטיים? עלי! אני כבר פותח.

מקצוע נהדר!
ניצחון מזהיר והיכולת האחרונה זה מעולה! עשוי היטב

ציטוט: (אני לא יודע איך מצטטים חלק מההודעה אז עשיתי העתק הדבק, מי שיודע ורוצה להגיד לי איך אני אשמח...)
"ברדס בלתי חדיר: האיש המבורדס יודע לסדר את ברדסו טוב במיוחד. בדרגה ראשונה הוא מקבל תוסף כשרון +2 לבדיקות התחזות הבאות לבדוק אם מצליחים לראות את פרצופו המבורדס של האיש המבורדס."
מה הקשר לבדיקת התחזות? הוא לא מתחזה לאיש שלובש ברדס. אולי זה מעלה את הד"ק לבדיקת זיהוי של האיש המבורדס (כתבתי נכון?) אבל זה לא קשור בשום אופן לבדיקת התחזות.
נראה לי שהכי מתאים זה ההלאה לד"ק של בדיקת זיהוי (לפי איך שכתבת- קודם 2+ אחר כך 4+ ואז ד"ק גבוה יותר או שלא ניתן לראות דרך הברדס (איזה קיר אפלה קטן שהוא רק לבפנים כיכולת דמויית לחש, כך שלא ניתן לראות מה יש בפנים אבל מבפנים ניתן לראות מה שיש בחוץ).

בסך הכל מקצוע מעולה ויפה מאוד.
קבל ח"ח :twisted:

תודה רבה על הביקורת הנחמדה!

שחכתי משהו קטן:

פס צג- למה הדמות המבורדס היא בלתי מובסת? אמר/ה:
ניתן לראות במקצוע הנ"ל כמה מאפינים שמאוד מוזרים. כגון מאיפה ולמה יש לו שימוש בחבל ואומנות הבריחה. הרעיון הוא שהוא למעשה מיצג בדיוק את הדברים הקלאסיים שקורים. כשללוחם נמאס מהדמות המבורדס הוא תמיד תופס אותה בצוואר. ותמיד מתלונן שזה השה"ם שקובע שהוא נעלם.
מקצוע יוקרה זה מנסה לתת מצב בוא ההעלמות שלו לא תהיה מצד השה"ם אלה מצד היכולות של הדמות המבורדסת.

ובקשר להערות:

[הרצעה ענקית על משהו קטן]בקשר להעלה בד"ק זה מאוד תלוי. הרבה שה"מים אוהבים לבצע "בדיקת XXX כללית לבדוק כמה טוב שמתה את הברדס". אני אישית בתור שה"ם הייתי קובע שזאת סוג של בדיקת התחזות שכן לשנות את עצמך ובכלל כל העסק אם בגדים וכל הקטע של העלמות(בנוסה הלא פיזי) הוא בהמון מקרים התחזות.
אז אם תשכנע אותי כמובן שאני אשנה[אני לא מעונין לצאת אקשן...] אבל כרגע זה פשוט לא נראה לי משהו[/הרצעה ענקית על משהו קטן].

דון גובלאונה אמר/ה:
אהבתי ביותר! אבל ציפיתי ליכולת שהיסתתרות לאור יום, כול עוד הוא במרחק של 3 מ' לכול יותר מקרן זווית של פונדק.
ביותר מדיי פונדקים ההקף שלהם הוא 3 מטר.
לעומת זאת ההצעה הזאת:
הזוטון הרעב אמר/ה:
ואולי כדאי שהוא גם מקבל אספקה של חומר שכאשר מפזרים אותו הוא מעלה אש ועשן, ובינתיים הוא יכול להיעלם?
יותר מצאה חן בעיני. ואגב קוראים לזה מקלות עשן...
ותאמינו לי אין צורך למרות שאולי להוסיף לו את היכולת דמוית הלחש מעטה ערפל תתאים?

the Nerubian אמר/ה:
את "איתורית" תחליף ביכולת לעשות הסכם כובל. מי שמקבל משימה מהאיש המבורדס (אולי תשנה ל"זר מבורדס"?) למעשה מושפע מהסכם זה- האיש המבורדס תמיד יודע איפה הוא, ורשאי לשמוע מה הוא אומר, ולבצע טלפורציה מדוייקת אליו, גם אם הוא במישור אחר.
אל תשכח לתת לו את האפשרות לחזור לחיים אחת ליום, אבל רק אם מישהו הרג אותו במהלך מתן משימה, וכן את היכולת לזמן דמוי אדם "מפלצתי" האוחז בחפץ קסום\נדיר.
נשמע מגניב מאוד אלה שזה מעת מוציא אותו מאיזון. לדעתי עדיף לאלתר יכולת של "הרשמה"- האיש המבורדס ראשי ליצור אשליה יפה מאוד של כסף/זהב, אורק אוחז בחפץ קסום וכו'. סביר להניח שהעובדה שזה אשליה מסבירה את המצב בוא השה"ם אומר "o.k, לא הצלחתה לגנוב. הוא התחמק. השחקן: מה??? יצא לי 16 ויש לי +14 לבדיקות זריזות ידיים! השה"ם משוחד השה"ם משוחד! זה פשוט לא חיר"[מצב קלאסי ביותר!].
ומאותה סיבה אני עדין לא מחליף את האיתורית. זה פשוט נראה לי לא מאוזן ברמה קיצונית.
אגב- היכולת להפעיל אחת ליום טלפורציה מדיוקת דיי לא מתאימה כך. כי אז מה עם החלק שהוא נעלם. איפה החלק בוא הדמויות חושבות לבגוד ואז כמו השה"ם מגדיר להן שלא יעשו את זה- "האיש המבורדס ההוא מופיע משום מקום ומזהיר אתכם". כאן בא החלק של "בסוף האזהרה הוא נעלם". כי מה יקרה? מה הוא יצטרף למסע עם הדמויות? לא הגיוני!

אז עוד ביקרות/ביקורת על מה שאמרתי?

נ.ב- בקשר לנטייה אני אערוך.

יותר מצאה חן בעיני. ואגב קוראים לזה מקלות עשן...
ממש לא! זה צריך להיות באבקה.
הערה: לעזאזל, אני מסתבך עם יותר מציטוט אחד!

forte אמר/ה:
the Nerubian אמר/ה:
נשמע מגניב מאוד אלה שזה מעת מוציא אותו מאיזון. לדעתי עדיף לאלתר יכולת של "הרשמה"- האיש המבורדס ראשי ליצור אשליה יפה מאוד של כסף/זהב, אורק אוחז בחפץ קסום וכו'. סביר להניח שהעובדה שזה אשליה מסבירה את המצב בוא השה"ם אומר "o.k, לא הצלחתה לגנוב. הוא התחמק. השחקן: מה??? יצא לי 16 ויש לי +14 לבדיקות זריזות ידיים! השה"ם משוחד השה"ם משוחד! זה פשוט לא חיר"[מצב קלאסי ביותר!].
ומאותה סיבה אני עדין לא מחליף את האיתורית. זה פשוט נראה לי לא מאוזן ברמה קיצונית.
אגב- היכולת להפעיל אחת ליום טלפורציה מדיוקת דיי לא מתאימה כך. כי אז מה עם החלק שהוא נעלם. איפה החלק בוא הדמויות חושבות לבגוד ואז כמו השה"ם מגדיר להן שלא יעשו את זה- "האיש המבורדס ההוא מופיע משום מקום ומזהיר אתכם". כאן בא החלק של "בסוף האזהרה הוא נעלם". כי מה יקרה? מה הוא יצטרף למסע עם הדמויות? לא הגיוני!
יכולת ההחייאה: הדמויות הורגות אותו, והגופה נעלמת.
למחרת, הוא מופיע שוב בקרבת הדמויות. "לא אהבתי איך שהרגת אותי, ואפילו לא קיבלת על זה נק"ן" הוא מוסר לאשף בציניות.
;)

הטלפורציה: הדמויות בדיוק הביסו את הליץ' הנורא והתחילו לבזוז את דברים, כאשר לפתע מופיע הזר המבורדס. "אל תשכחו להחזיר לי את הגביע הכסוף שהליץ' לקח מאבא שלי.", הוא אומר.

הזימון: הדמויות צוחקות על הזר המבורדס, וחוזרות לשתות בשולחן שלהן. לפתע, נכנס לפונדק הובגובלין זקן האוחז במפהצ מקומטת ומצחקחק לעצמו. הדמויות מזנקות עליו אוטומטית והורגות אותו. בזמן שיושבי הפונדק בורחים בזעקות על פסיכופטים שרצחו את בעל המכרה והרסו לעשרות כורים את העבודה, הדמויות מציצות במפה ומגלות שהיא מובילה לאוצר אדיר (אשר מסומן על המפה בציור של חרב, ולידו הסימון "57+, בוער").
בצורה חשודה האוצר הזה נמצא אצל הליץ' שלקח את גביע הכסף מאבא של הזר המבורדס.

ההתחזות: אנשים לא קוראים את המיומנות. התחזות מאפשרת לך להראות כמו מישהו ספציפי, אך גם כמו מישהו "סתמי". אפשר להשתמש בהתחזות גם כדי ש"סתם לא יידעו שזה אתה".

אין ספק שאתה לגמרי צודק אבל היכולות האל מוציאות אותו לגמרי מאיזון! לדעתי אפשר פשוט לומר בהערה שאיש מבורדס שאין לו אבן תני של תחיית המתים הוא איש מבורדס מת.

בקשר לטלפורציה אתה לגמרי צודק אבל שוב. זה מוציא אותו מאיזון! אז אם אני הוסיף דרישה ריכוז 4 רמות*, והעלה את דרישת הדיפלומטיה איום ותרמית ל15 רמות אז אולי זה יהיה יותר מאוזן אבל אז רוב האנשים המבורדסים לא יהיו כאלה.

עצות???

*"אני מכה בוא! אין לו סיכוי לברוח מאיתנו! מה? מה זאת אומרת הוא מטיל טלפורציה? אתה שה"ם, פשוט נותן לו פ-ר-ו-ט-ק-צ-י-ו-ת-!-!-!"

עריכה: מה כסוף?

חזרה