• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מהדורה 5] אשליה פחותה

טסוקימארו

פונדקאי ותיק
לגבי הלחש minor illusion:
1) כתוב שאם יצור נוגע באשליה הוא יודע שזו אשליה, ובנוסף כתוב שאם יצור משתמש בפעולה שלו כדי לבחון את האשליה, הוא מטיל נגד ד"ק וכו. אז כשיצור "בוחן" את האשליה, מה הוא בעצם עושה? מסתכל עליה חזק?
2) נניח שיש חור ברצפה ואני "מכסה" אותו באשליה של שטיח, ואז מגיע מישהו ובוחן את האשליה ועובר את הד"ק. מה הוא רואה? כתוב "the illusion becomes faint to the creature", אבל אני לא בטוח אם זה אומר שהאשליה נראית לו פשוט לא אמיתית באופן כזה או אחר, או שהוא פיזית רואה דרכה ויודע למשל שהיא מכסה בור.

אני יודע לענות לך רק על 1,

לבחון את האשליה- זה לא אומר שאתה בטווח 0 מהאשליה, אתה גם יכול לנסות לבחון את האשלייה מרחוק, ואני מניח שבחינה היא כל מיני מחשבות מסביב כמו "הצל שלו קצר מידי" או "הדשא לא נרמס איפה שהוא עמד קודם" מאחר וככל אצבע כולם חושבים שאשלייה היא אמתית עד שמגלים אחרת, דמות תחושב שהאשליה של הדרקון שמולה היא באמת דרקון, ואז היא תבין שזה לא שואג, לא מריח כמו דרקון וכו'.

חזרה