• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שיחקתם פעם עבדים ?

שאלה רצינית לחלוטין - האם יצא לכם לשחק פעם עבדים ? או אנשים שבצורה ברורה היו "לא חופשיים"?
השמש השחורה כדוגמא של עולם שבו עבדות היא לא רק מקובלת,אלא גם סבירה לחלוטין . הדמות הקודמת שלי התחילה את הקריירה ( המאוד קצרה שלה ) בבריחה מנוגש עבדים... שיחקתם פעם דמויות כאלו ?

מצד אחד - כן, זה בעיקרון על אותו שטאנץ ( הצדקה של נקודת התחלה משותפת של הדמיות ) מצד שני, אני מצליחה לראות את קוסם מוצא את עצמו בכלא אחרי מעשה מטומטם - מצד שני, דמות כזו בתור עבד זה כבר דורש הסבר אחר לגמרי ל"איך היא הגיעה לשם ועדיין הצליחה להמלט".

מתחילים את הקמפיין הראשון על רקע של מרד עבדים? או שאולי האחוזה של האדון מותקפת בידי כח אחר ואפל יותר שמבחינתו אין שום הבדל בין עבדים לאדונים?
מה גם שבהרבה תרבויות עבדים היו לא פעם שבויי מלחמה, מה שמסביר יפה למה יש להם רקע קרבי וידע בכלי נשק או לחשים.

דמות הנשגבים הנוכחית שלי, לוראן, הוא עבד לשעבר וזה אחד מהנושאים שיותר עיצבו אותו.

הבן של אנסיליה, אחת מהסוחרות המצליחות של הגילדה, שמהרגע בו הוא נולד היא ראתה אותו כחולשה. בעולם העסקים הקשוח וחסר הרחמים של הגילדה, כול סוחר מנסה למצוא את הנקודות החלשות ודרכים לצבור יתרונות על היריבים שלו על מנת להתקדם הלאה, ואנסיליה התקדמה גבוה מידי בסולם בשביל לגדל ילד מבלי שיריביה ינצלו את החולשה הזו. בתי יתומים, משפחות אומנות ועוד, כולם יכולים להיקנות, אבל בשביל אנסיליה היו כמה אנשים שהיו נאמנים לה בלי עוררין- נוגשי העבדים שלה. היא ידעה שהם לעולם לא יבגדו בה, ולכן היא הפקידה את הילד שלה בידיהם, נותנת לו לגדול כ"ילד של עבדים" אבל תמיד יכולה להשגיח עליו מרחוק. לא הסביבה האידיאלית לגידול של ילד, אין ספק, אבל הילד אף פעם לא היה בראש ענייניה של אנסיליה. לעומת המקום שלה בגילדה...

לאחר מספר דברים שקרו לו, גילה לוראן על הטבע האמיתי שלו. הוא חיכה לרגע בו אנסיליה תופיע והתעמת איתה פומבית, מול העבדים והנוגשים, חושף את הטבע האמיתי שלה. אנסיליה כן הצליחה להשתיק את כול מי שהיה עד לאירוע, אבל עכשיו שלוראן ידע היא לא הייתה יכולה לאפשר לו לחיות ככה. היא שלחה אותו לבן ברית יותר מסתורי שלה, נקרומנסר בשירות הגילדה הקורא לעצמו מיראז'. הוא לא היה נשגב בשום צורה, אבל נהג להשתמש בעבדים בשביל הטקסים שלו שדרשו קורבנות ודם אנושי. לוראן נשלח להיות השוליה שלו, וזה מה שלוראן עשה. זה הסתיים כאשר לוראן השתגב כדם דרקון, כמעט וחיסל את מיראז' והשאיר אותו נכה לכול החיים.

העבדות היא חלק די מרכזי ברקע שלו, וגם הרקע המדכא. הוא מתקשר גם לעובדה שלוראן הוא נקרומנסר בעצמו (הוא מדמי הדרקון שמסוגלים ללמוד נקרומנסיה ולא כישוף), ובנקודות מסוימות בקטע יש הקבלה לחמשת מבחני הנקרומנסיה של הבריאה. המבחן האחרון (ריקבון) קרה כבר בתוך המשחק, כי זה היה מעניין יותר.

(האם לוראן Special Snowflake? סיכוי לא רע. האם אכפת לי מזה? לא כי אני משחק אותו כבר מעל שנה והוא אחת מהדמויות הכי כיפיות למשחק)

תמונה שציירה שחקנית מהקבוצה:
image0.jpg

שיחקתי בעבר דמות שהתחילה כעבד (יחד עם שאר הקבוצה), וברחנו כשהתקיפו את השיירה ונמלטנו בנס.

בנוסף, גם איתן שיחק אצלי דמות כזו במשחק בני המפלצות, הוא נשבה מתישהו כעבד ושוחרר על ידי המגדל הבודד.

אני חייב להודות שלדעתי יהיה מעניין יותר לשחק עבד שעדיין משועבד באפון פעיל, מערכת יחסים שכוללת ברמה זו או אחרת מסירות לאדון מעבר לפחד ממנו למשל עבד של אציל שגדל יחד איתו והם למרות הפרשי הכוח שלהם הם סוג מאוד מוזר של חברים יכול ליצור דמות מאוד מעניינת.
ואני חייב להודות ששקלתי כמה פעמים עבדים בתרבויות לא מרושעות, אפילו תרבויות טובות. שמה העבדים נהנים ממגוון זכויות (משהו בסיגנון של עבדים לפי חוקי היהדות).

הרעיון מוצלח זה גם תורם מאוד לסיפור של הדמויות וגם לשאלת למה זה חבורה וזה עוזר עוד יותר עם מוסיפים את הפסקה השנייה

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
מצד אחד - כן, זה בעיקרון על אותו שטאנץ ( הצדקה של נקודת התחלה משותפת של הדמיות ) מצד שני, אני מצליחה לראות את קוסם מוצא את עצמו בכלא אחרי מעשה מטומטם - מצד שני, דמות כזו בתור עבד זה כבר דורש הסבר אחר לגמרי ל"איך היא הגיעה לשם ועדיין הצליחה להמלט".

דוקא לא בעיה. לא בעיניי.

תקוע לנו בראש תמונה של עובדי כפיים בשדות כותנה תחת הצלפות שוט, או תמונה מקבילה של בני ישראל במצריים.

אבל עבדות, היא משהו גדול יותר. למשל אם אני זוכר רומאים היו קונים עבדים מלומדים כמורים פרטיים לילדים שלהם, או נורמנים היו משתמשים בעבדים מוזיקאים לבידור.
אני בקלות אפילו יכול לדמיין חברה, שבה רק עבדים יכולים להיות קוסמים.

קריאת הארורים

אנויניתאר - רעיון נחמד. ולא דווקא למשחק כעבדים. זה מזכיר לי שראיתי פעם סרט על מלחמת העצמאות של אמריקה שבו הציעו לעבדים שיילחמו 12 חודש שחרור. לא יודע אם זה נכון.

דרגוניאן - הרעיון הזה של עבדים קוסמים נשמע לי ממש נחמד. אפשר יותר פירוט על למה זה עובד ככה?

בגדול, מה זה עבדות? זה בעצם סוג של חוזה עבודה כובל. יש לזה ספקטרום. בממלכות מוסלמיות או אפרקיאיות בכלל היו אפילו שרים שטכנית היו עבדים.
גם בתנך, יוסף כעבד היה יד ימינו של שר בכיר.

בעת העתיקה, הרבה פעמים זה שבוי מלחמה, ש"נדיבים" אליו, ולא הורגים אותו- אבל החיים שלו עדיין שייכים למנצח
רק לתת יותר קונטקסט.

אני יכול לדמיין עולם מערכה שבו קוסמים זרעו תוהו בעולם הפוליטי, (בעיקר קסמי הקסמה)
או קוסם שיכול לפוצץ את המשמר בכדור אש.. זה בלאגן
אז פיקוח דרקוני,כולל פיתוח מסורת של תודעת שירות (כמו מלומדים בשיר של אש ןשל קרח, סוג של?)
זה ככה יורה מהבטן.

במורשת המערבית, עבד הוא משהו בזוי וסוג של כתם נצחי.

בעולם המוסלמי לעומת זאת, עם כל כמה שעבד הוא בזוי, אתה לא מוכתם לנצח בתור עבד. קחו לדוגמא את הממלוכים. הם התחילו בתור חיילים-עבדים וסיימו בתור שליטים חזקים עד כדי כך שיש תקופה על שמם.

עוג ברברי - זה רעיון ממש יפה !

תשובה לכמה דברים כאן - כן, יש הבדל בין העבדים של יוון העתיקה ובין עבדי הכותנה - אבל גם ליד עבדי הכותנה היו את עבדי הביית ואת האיום הקבוע של " למכור אותך במורד הזרם", או של אוהל הדוד טום, שבו עבד נמכר מנקודה א' לנקודה ב' - עוד ספר שזכור לי כאן בהקשר הזה הוא " הדובה המרקדת ", והפעם בין העבד שמתואר שם ( משכיל ומיומן בהרקדת דובה מסויימת ) ובין עבדי המטעים ( שעבדו את השדות של אותו אציל ).
האמת, עכשיו שאני חושבת על זה - זה יכול להיות התחלת הרפתקאה ...

ספויילר לדובה המרקדת:

ב"דובה המרקדת" יש בסוף את הדמות של הרומאי שנורא גאה בזה שהוא רומאי עם הסגנון והערכים של פעם (ולא ביזנטי) אבל ביומן שלו שמוצאים אחרי שהוא מת מגלים שהוא בעצם היה עבד וזה מה שמשכנע את סילבסטר שלמרות שהוא עבד הוא יכול לחיות כמו אדון.

כשאני חושב על זה, אז בהרבה קבוצות היה קטע שבו כל החבורה נופלת בשבי ונאלצת להילחם בזירת גלדיאטורים. גם זה סוג של עבדות.

חזרה