• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איזה שיטה מתאימה לי?

שלום,
אני מחפש שיטה לא מסובכת מדי שאפשר לשחק ולשנות אותה הרבה, ושהיא תתאים למשחק הישרדות.

אני צריך גם שהיא תהיה בחינם ובעברית.

כנראה צמצמתי את האפשרויות לכלום בערך.

אשמח אם תעזרו.

אני בטוח שיש התאמה של מו"ד 3.5 ופאת'פיינדר למשחק הישרדות באנגלית, למרות שהשיטה במקור בעברית, ואני יכול לקשר אותך להמרה של מהדורה 4 לגישה שיותר תלויה בהישרדות (בעיקר איך שהם מתייחסים שם לפרצי ריפוי, ימים על ימים של קרבות יכולים להרוג אותך בסופו של דבר).

למרות שיש לי הרגשה שזה לא מה שאתה מחפש. לא זכורה לי שיטת הישרדות שיצאה בעברית, מצטער.

kosem10 אמר/ה:
שלום,
אני מחפש שיטה לא מסובכת מדי שאפשר לשחק ולשנות אותה הרבה, ושהיא תתאים למשחק הישרדות.

האם הכוונה היא " משחק בסגנון תוכנית הריאליטי הישרדות " או " משחק השרדות בסגנון של רובינזון קרוזו " או " משחקי השרדות בסגנון משחקי הרעב"?

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
האם הכוונה היא " משחק בסגנון תוכנית הריאליטי הישרדות " או " משחק השרדות בסגנון של רובינזון קרוזו " או " משחקי השרדות בסגנון משחקי הרעב"?
רובינזון קרוזו.
אני לא שיחקתי, אין לי שמץ של מושג.
העוג הברברי אמר/ה:
אני בטוח שיש התאמה של מו"ד 3.5 ופאת'פיינדר למשחק הישרדות באנגלית, למרות שהשיטה במקור בעברית, ואני יכול לקשר אותך להמרה של מהדורה 4 לגישה שיותר תלויה בהישרדות (בעיקר איך שהם מתייחסים שם לפרצי ריפוי, ימים על ימים של קרבות יכולים להרוג אותך בסופו של דבר).

למרות שיש לי הרגשה שזה לא מה שאתה מחפש. לא זכורה לי שיטת הישרדות שיצאה בעברית, מצטער.

טוב. התכוונתי על אי וכו'.

אני חושב שאני ינסה פשוט לשחק משחק של ק20 עם כמה שינויים וזהו.
בכל זאת תודה

אני אוהב את מערכת האוכל של "עורקי האדמה". היא מיועדת במקור למשחק תת קרקעי, אבל אמורה להתאים מצוין גם לאזורים אחרים שבהם מחסור במזון זאת סכנה אמיתית עבור הדמויות. המערכת אבסטרקטית יותר מזאת של ק20, אבל מעניינת הרבה יותר לדעתי

אני לא בטוח בנוגע לגורל מואץ, ניסיתי לקרוא קצת וזה לא נראה לי מאוד טוב במקרה הזה. לא נראה לי מתאים לי. תודה בכל זאת.
גאלאן אמר/ה:
אני אוהב את מערכת האוכל של "עורקי האדמה". היא מיועדת במקור למשחק תת קרקעי, אבל אמורה להתאים מצוין גם לאזורים אחרים שבהם מחסור במזון זאת סכנה אמיתית עבור הדמויות. המערכת אבסטרקטית יותר מזאת של ק20, אבל מעניינת הרבה יותר לדעתי
היא באנגלית. יש אולי גרסה בעברית?

למיטב ידיעתי אין. אולי אני אתרגם אותה בהזדמנות, אני מחבב את הפוסט הזה.

תקציר של החוקים מהמערכת:
כולם רעבים תמיד. אי אפשר להמנע מזה בלי שימוש בהרבה קסם ושמירה קפדנית אחר מזון. הדמויות צדות\מלקטות כשהן יכולות, ולכן לא צריך לעקוב אחרי זה.

יש שלוש דרגות של רעב. "רעב", "מורעב", "גוסס". כשאתה רעב, אתה מקבל תוספים כשאתה יוצא מגדרך על מנת להשיג מזון - נק"נ כשאתה אוכל יריב (או חבר..) מת או קונה אוכל ממישהו אחר, אם אתה גונב אוכל אתה יכול לגלגל מחדש [מיומנות השרדות רלוונטית], אם אתה מתחיל בקרב רק על מנת להשיג אוכל אתה מקבל בונוס לבדיקות איום. אם עוברים שלושה ימים במשחק ובהם לא עשית אף אחד מהדברים האלו, אתה מורעב.

כשאתה מורעב, במקום התוסף כשאתה עושה את אחד הדברים האלו אתה חוזר להיות רעב. אם הייתה לך הזדמנות לעשות את אחד הדברים האלו ולא עשית אותו, אתה מקבל מחסר 1- לכל הגלגולים עד שאתה חוזר לדרגת רעב. כשהמחסר מגיע ל5- לכל הגלגולים, אתה גוסס מרעב.

כשאתה גוסס מרעב, הטירוף שאתה נכנס אליו מבטל את המחסר הקודם. אם אתה עושה את אחד הדברים האלו אתה חוזר לדרגת רעב (מלבד גניבת אוכל, שמחזירה אותך לדרגת מורעב). בכל 24 שעות שבהן אתה לא עושה את זה, אתה יורד בדרגה. כשאתה מגיע לדרגה 0, אתה מת.

המערכת הזאת בעצם משנה את האינטרקציות של החבורה עם שאר העולם. היא מקשה על להשיג קשרי ידידות עם שורדים אחרים (הוא באמת רוצה לשתף איתי פעולה, או שזאת רק הזדמנות לגנוב לנו את האוכל..? אולי כדאי לגנוב לו קודם!), אבל עושה את זה בעיקר בעזרת תוספים ולא בעזרת עונשים. אם הדמויות מחליטות לקדם מטרות אחרות ולא רק להשיג אוכל, אז הן נענשות, ונהיות נואשות יותר ויותר.. האיום של לאבד דרגה לרוב יניע שחקנים להקריב הרבה בשביל להשיג אוכל.. האוצר הקבוצתי? לרצוח רק על מנת להשיג אוכל? קשה מאוד למות מרעב, אבל לאבד דרגה זה גורל גרוע ממוות עבור חלק מהשחקנים, ומצד שני לא עוצר את המשחק ולא צריך לגלגל דמויות חדשות.

kosem10 אמר/ה:
[post]651726[/post] אני פשוט הולך להשתמש בשיטה שאני יצור.
אשמח לראות אותה כשתכין. מעניין אותי לדעת על איזה כיוון אתה חשבת.

חשבתי בסגנון של DND רגיל כזה רק שונה מבחינת כל מיני תכונות, מיומנויות וכל מיני חוקים. וכן, אני לוקח שיטה כבסיס. בערך. השיטה לא עומדת לכסות כנראה את כל המקומות במשחקים. חוץ מזה שהשיטה תהיה מותאמת לקמפיין שלי. וחוץ מזה שאני לא בא בשביל להתחיל לשווק שיטה או משהו בסגנון. לא מקצועי כנראה. מתאים לקמפיין ולהרפתקאות שיהיו באותו קמפיין.

האמת היא שהחור הגדול בק20 יהיה הנושא של ניהול משאבים - בשיטה כזו הייתי מחפשת משחק הרבה יותר אסטרטגי ( ניהול משאבים ושימוש בהם לאורך זמן) ופחות שיטה שמיועדת לקרבות.
אבל אני לא מכירה כזו :(

השאלה הסטנדרטית בכל הנוגע לשיטות: הסברת מה אתה רוצה שהדמויות יעשו, אבל מה אתה רוצה שהשחקנים יעשו? האם אתה רוצה שהשחקנים יחוו בעצמם את הלחץ של ניהול משאבים וחוסר הוודאות לגבי עתידם? האם אתה רוצה לסמלץ את האקראיות של יים במצב כזה (חיים הם לא בטוחים גם בחברה תקנית ויציבה, אבל במצב של מלחמת השרדות, מוות אקראי על שטויות יהיה נפוץ בהרבה)? או שאתה רוצה משחק שבו השחקנים עסוקים ביצירת סיפור מגניב על גיבורים שנמצאים במלחמת השרדות?
אם השני - אתה יכול בבטחון ללכת על גורל מואץ, שהוא חינמי ובעברית ואחלה של שיטה סיפורית.
אם זה הראשון, לא מוכר לי משהו חינמי בעברית שעושה את זה. אני גם לא בטוח שהייתי לוקח את ק20 כבסיס - אם כי יש משהו קוסם ברמת האקראיות שהשיטה הזאת מביאה, שבה הרבה פעמים גלגול הקוביה רלוונטי הרבה יותר להצלחה מאשר היכולות של הדמות. אבל עדיין, המיקוד שלה במקומות אחרים. אם כבר, הייתי לוקח כבסיס דווקא את GUMSHOE, רק בלי הצד של יכולות החקירה. שם, כל תכונה היא משאב. אתה מגלגל ק6 כנגד מספר מטרה, ואם אתה רוצה להשתמש בתכונה שלך - אתה צריך לשלם ממנה. אם יש לי 6 כח, אני יכול להוסיף +2 לגלגול שלוש פעמים (או להוסיף +1 שש פעמים וכו'), ואחר כך יש לי 0 כח. זהו, נגמר. תוסיף לזה עוד משאבים קבוצתיים למיניהם - אוכל, חשמל, וואטאבר - ויש לך בסיס לא רע.

את גורל מואץ אפשר למצוא בפונדק: http://www.pundak.co.il/downloads/systems/systems/fate-accelerated/detail

ל-GUMSHOE אין גרסא חינמית וגם אין תרגום לעברית. למעשה, אין גרסא גנרית של GUMSHOE, אלא זה מנוע שמפעיל כל מיני שיטות שונות, עם טוויקים שונים בכל שיטה. יש את Fear Itself, The Esoterrorists, Trail of Cthulhu, Mutant City Blues, Night's Black Agents, ודי בטוח שיש עוד שאני שוכח.
אבל ניסיתי לתת לך את הרעיון הבסיסי שרלוונטי עבורך בהודעה הקודמת.

חזרה