• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחקי התפקידים שלכם בשנת 2015

כמו בכל סוף שנה אזרחית, זה הזמן להסתכל אחורה - על משחקי התפקידים החדשים שקניתם, ועל קבוצות חדשות וישנות של משחקים מהשנה.

אני אתחיל עם המשחקים/קבוצות החדשות:
- התחלתי מרוצללים 5, כשחקן, שהולך די טוב. האתגר העיקרי הוא שמתחילים לשחק בתשע וחצי, ומסיימים בחצות, אז המפגשים קצרים. אבל חוץמזה, אני אוהב מרוצללים.
- זוג משחקי אינדי / גורל עם PeskyTiger. אחד מהם היה מצוין, בו כל שחקן גילם גם דמות, וגם חוץ אינטלגנטי במשחק שהיה בשליטה של שחקן אחר. לא זוכר את השם של השיטה, אבל זה היה מדליק.
- המשכתי עם המערכה שלי במבוכים ודרקונים 5. שיטה מעולה של מבוכים ודרקונים, בין היתר בלי המרוץ אחרי הדרגות (או שאני פשוט מייבש את החבורה שלי)
- ניסיון להתחיל משחק של פאת'פיינדר, שלא ממש התניעה.
- ניסיון להתחיל עם אותה קבוצה משחק של הנשגבים 3, שגם די לא התרומם.

משחקי תפקידים חדשים שרכשתי השנה (רק ספרים פיזיים, אני לא אוהב דיגיטאלי):
- Monstar Manual של מבוכים ודרקונים 5.
- וגם ההרפתקה Rise of Tiamat של מבוכים ודרקונים 5.
- ספר החוקים הבסיסי של פאת'פיינדר בעברית.
- שעמו גם קיבלתי בחינם את ההרפתקה קבר הלהבה הנצחית (וגם את מגילות העוצמה לפאת'פיינדר :) )
- Eclipse Phase, משחק מד"ב מצוין, ממש בקרוב סקירה.
- Dragon Age Core Rule book, לאחר כל השבחים שקיבלו הערכות, הייתי חייב את הספר הגדול שמאגד את כל השיטה. סקירה בקרוב (אבל לא כל-כך).
GRR2808e.jpg
- Lone Wolf Adventure Game, משחק תפקידים פשוט / למתחילים. זומם מתישהו להפיל אותו על האחיינים, ואז גם סקירה.

בסך הכל שנה מאוד מוצלחת, הן מבחינת המשחקים, והן מבחינת הספרים.
ולנוסטלגיה, הנה העץ http://pundak.co.il/forums/viewtopic.php?f=3&t=35355

זו הייתה שנה יבשה למדי, קניתי במבצע של יום שישי השחור כמה פדפים ל"ברברים ובהמות" וזהו. מתוכם קראתי את "Tricarnia: Land of Princes and Demons" - זהו ספר הרחבה מעולה שעוסק בממלכה דמוית מלינבונה של מורקוק. אולי מתישהו אני אסקור את זה.
אבל אני משחק הרבה יחסית, אנחנו משחקים ב"מטמון ממלכת הדרקונים" במו"ד 5 פעם בשבוע-שבועיים, אני מנחה "ברברים ובהמות" פעם בשלושה שבועות בערך ומדי פעם אני מנחה את "החיים השפלים" באופן מקוון.

הייתה לי שנה די צנועה.

Qin: The Warring States - הגרסה האנגלית של קיובל 7 למשחק הצרפתי של לה 7 סירקל שמתרחש בגרסה פנטסטית של סין לפני כאלף וחמש מאות שנה. רכשתי עותק דיגיטלי כולל ספרי ההרחבה במבצע די משתלם (בערך 10$) אבל לא הספקתי לקרוא ממש - רק את פרק הפלאפ של המערכה. מקווה להגיע למכאניקה בקרוב.

Fantasy AGE - עותק פיזי של השיטה החדשה של גרין רונין. יש סקירה: http://www.pundak.co.il/reviews/roleplaying-games/725-fantasy-age

TitansGrave - ספר המערכה + אסופת הרפתקאות הראשון של השיטה Fantasy AGE לעיל, המבוסס על המערכה שמריץ ויל וויטון בסדרת היו-טיוב באותו שם בערוץ Geek & Saturday. סקירה, בתקווה, בקרוב.

תול הפראית - תמכתי בפרויקט המרת עולם המערכה תול הבראשיתית למו"ד 5 וקיבלתי עותק דיגטלי ושלוש הרפתקאות. הוא מגניב ויש בו כמה חוקים ספציפיים מגניבים למערכה (גזעים, חפצים, ארכיטיפים ואלמנט של שיוך שבטי) וכמה מפלצות מגניבות.

The oldman אמר/ה:
- Dragon Age Core Rule book, לאחר כל השבחים שקיבלו הערכות, הייתי חייב את הספר הגדול שמאגד את כל השיטה. סקירה בקרוב (אבל לא כל-כך).

- Lone Wolf Adventure Game, משחק תפקידים פשוט / למתחילים. זומם מתישהו להפיל אותו על האחיינים, ואז גם סקירה.
כפי שאולי קראת בסקירה שלי לפנטזי אייג', אני מנחש שהספר של "עידן הדרקון" מביא שיטה רק קצת פחות מהוקצעת אבל יש בו עולם מערכה מוצלח והרפתקאות מוכנות מוצלחות וככזה הוא בטח ספר טוב יותר מהגרסה הגנרית של השיטה. אני אשמח לסקירה.

הזאב הבודד - בהחלט אשמח לסקירה.

rui אמר/ה:
כל הרחבות הצד הקטנות של A Song of Fire and Ice וכמה הרפתקאות של Pathfinder Society להרצה ביתית.
משהו ששווה ציון מיוחד?

בששאו"ק הכריש היה משעשע וקטלני (אני מאמין שגאלאן יסכים רק על החלק של הקטלני). בגזרת ההרפתקאות הכי טובות שהרצתי היו From Under Ice וThe Disappeared, עם דגש רציני על השנייה שלפי דעתי הייתה הדבר המוכן הכי טוב שהרצתי השנה. האמת שעד עכשיו הרצתי מספר לא קטן כי אנחנו משתדלים לשחק כל שבוע וחשבתי, כשאגיע ל20, לתת סקירה קצרה על כל הרפתקה שעברנו.

ספר הבסיס השלישי של מלחמת הכוכבים: "גורל וכוח" מהווה תוספת מבורכת למערכה בת כמעט השנה שאני מריץ.
גם ההרפתקאה ל-מו"ד 5: "מתוך התהום", נרכשה אך תרם הספיקותי לקרוא עד הסוף. ספר המערכה מעניין ומשמש מעבר להרפתקאה גם כספר מקור למשחקים בעולם שמתחת לפני האדמה.
פחות כספר שיטה, ויותר כמקור להשראה, רכשתי את הספר המדריך של Pillars of Eternity לאספנים. שלל תמונות, סצינות, ובכלל מלא דברים על השיטה של משחק המחשב, שמהווה עבורי עוד מקור לשאוב ממנו השראה למשחקי הבית.

שכחתי גם לציין את פעילות המשחקים שלי.
השנה כתבתי הרפתקה לשיטה "כוכבים אין ספור", שאותה תראו בתקווה בכנסים בשנה הקרובה, וגם התחלתי לשחק בשתי קבוצות משחק - אחת של מו"ד 5 ואחת של http://pundak.co.il/forums/viewtopic.php?t=35732 בהנחייתו של אורי.

השילוב של כל ספרי הבסיס יחדיו, עובד טוב אך אני חייב לציין שהשחקנים שלי מתמקדים בשני ספרים בלבד:
EoTE ו-FaD.
משום מה, המאבק בין המורדים לאימפריה לא מעניין אותם. רוצים לשחק פיראטים/שכירי חרב ומנפנפי חרבות אור.
העלילה מקבלת טוויסטים מצד ה-Obligation בעקבות שיקום תחנת החלל (Home Base) כאשר יש משקל נוסף ל-Morality עבור דמויות רגישות לכוח.

חזרה