• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קמפיין חדש: "הגיעו שמיים עד נפש"

omerwiess

פונדקאי ותיק
פה יפתח עץ של הקמפיין החדש שאני מריץ באקזלטד לנוקס, פיטפינד ואביעד
גם ד"ר ארביטרישן רצה להצטרף אבל מחוסר זמן פנוי הוא ישמש לעיתים כדב"ש מגניב
(כל מיני אצנים צ'כים למיניהם...)

הקמפיין יחולק לפרקים ולכל פרק ינתן שם (כל השמות ילקחו מעולם השח-מט)
ויאללה מתחילים

פרק א' - the first move

פרולוגים:

לפני 800 שנה:
על חומה ענקית המורכבת מאבנים ענקיות מסותתות ועופרת עומדים בגשם לוחמי העיר חמושים להפליא. כמעט ואין מקום פנוי על החומה וכולם נראים דרוכים ומביטים קדימה.
הם מביטים על הצבא השועט בקצב מדהים לכיוון העיר. צבא של יצורים לא מעולמנו, יצורים מוזרים ומשונים שחלקם בלתי ניתנים לתיאור עקב מגבלות השפה (השפה מורכבת מתבניות ורעיונות מוגדרים).
במרכז החומה שני לוחמים שלא מפסיקים מלהביט קדימה שוברים את השקט ומדברים קצרות ביניהם.
הראשון לבוש שריון ג'ייד שחור מלא, עם קישוטים וחריטות ומסמלות על הקרבות השונים שפיקד עליהם. הוא חוגר חנית ענקית המונחת על גבו. החנית מג'ייד לבן ועליה פס בודד המתאר את שייכותה לגנרל. בנוסף על גבו מוחזק בעזרת כמה רצועות בדים גליל קשיח וארוך המבצבץ ממנו קת והדק של אקדח.
וגנרל מקשיב לקצין שלידו והורידים שעל פניו ועל ידו זוהרים באור כחול פועם.
הקצין שלידו, הנמוך ממפקדו כמעט בראש, לובש שיריון חזה מג'ייד אדום ומחזיק בידו דיקלהב קצרה.
הקצין בעל שיער צהוב חזק באורך של כמטר אחד, אך השיער כולו משוח אחורה ועומד בצורה מושלמת (אפילו הגשם הנושך לא מצליח להרטיב או להפיל את שיערו).
"כבוד הגנרל, אני חושב שהגיע הזמן לתת את ההוראה", אומר הקצין בצורה מונוטונית אשר לא מראה את פחדו המתגבר.
"עוד רגע נערי, עוד רגע", אומר הגנרל וממשיך להביט ישר
ואז לאחר דקה נוספת של דומיה בין השניים האיש הגדול הלבוש שחורים אומר בקול חלש, ודידקטי "עכשיו".
מיד הקצין צהוב השיער הסתובב וצרח בקול כוחו בזמן שמניף את הדייקלהב שלו "אש!!, כל התותחים אש!!"
מתחתיו עמדה קטפולטה אדירה בעלת 8 קומות ושישה עשר קנים, מורכבת מהמון בוכנות עולות ויורדות, וגלגלי שיניים בגדלים שונים, חמישה אנשים סובבו לשמע ההוראה מנואלות והמכונה האדירה החלה לפעול, שקשוק אדיר של אלפי גלגלי שיניים, מהמכונות השונות הפזורות בעיר, החל מרעיש את כל העיר אך לפתע הכל נדם, הקטפולטה האדירה שמתחת לשני הקצינים הבכירים השתתקה וכך גם כל שאר העיר.
הגנרל הסתובב אחורה בפעם הראשונה והביט ארוכות במכונה הדוממת.
הוא הסתובב חזרה מביט שוב לעבר האופק המתקרב ושלף מתוך הגליל את אקדחו, זהו אקדח רגיל למראה אך בעל קנה ארוך ארוך, יותר ארוך נראה ממה שהגליל יכול להכיל.
הלוחם בשחור החזיק את האקדח בשתי ידיים ופתח כוונת בגודל של צלחת הגשה, כיוון עוד שניה אחת בדיוק וסחט את ההדק.
אך שום מתח לא נשמע, באקדח היה מעצור. הלוחם אדיר המימדים, הסתכל על נשקו ולחש בשקט כך שרק עוזרו שמע את דבריו:
"הוא בגד בנו, ארור יהיה..." ולאחר עוד רגע המשיך "כולנו אבודים"

בהמשך הביא את שני הפרולוגים הנוספים לפרק זה

כמו שהבטחתי הנה הפרולוג הבא:

לפני שנה:
על הר גבוה שפסגתו קטומה בצורה ישרה להפליא יושב עירום בישיבה מזרחית אדם ענק מימדים ששיריריו השרבים מתחבאים מתחת לשומן שלו.
על גופו המוצק מצוירים בעזרת דם וגללי חיות כל מיני סימולים מיסטיים.
על צווארו שרשרת של נוצות עופות שונים ועל אפו נזם עצם חיה.
במשך שלושת השבועות האחרונים בילה על ראש ההר. מקפיד על דיאטה קפדנית של חומרים מסממים בלבד, עכשיו עיניו מפסיקות להתעוות והוא חוזר למציאות לאחר החזון הנפרץ שייחל לו במשך שלושת השבועות ששהה על ההר.
לאט לאט הענק מתרומם, מעביר יד על קרחתו המבהיקה, אוחז בחנית כסף הלבנה השעונה על העץ הבודד שלידו, ומסתכל על מורד ההר.
במורד ישנו עיירת דייגים גדולה ושאון העיר כעת בשיאו, כיון שזהו שעת העומס בשווקים.
אף אדם בעיירה מעולם לא ראה את אדם גדולי המימדים שמביט בהם, אך עדיין הוא היה אדון העיירה.
הוא לקח כד חרס גדול מלא מים שעמד בצל וחיכה לכשתסתיים הנבואה. הענק הקירח הרים בשתי ידיו את כד המים ושפך אותו על ראשו, נותן למים לעבור על כל גופו. הוא מחה את המים מפניו, ומעיניו ואמר לעצמו "אז איך הופכים עיירה שלמה לשלושה לוחמים?..."

ועכשיו נשאר רק הפרולוג האחרון:

היום:
שתי דמויות צעדו במסדרון האבן המסותת, לפידים מקובעים האירו חלופות.
הראשונה היתה אדם רזה אך מוצק שלבש שיריון חזה מאוריקלקום, ולזרועותיו מגני זרוע מאוריקלקום לצד גופו נתלה כוכב שחר זהוב גם הוא.
הוא הקשיב בדריכות לדמות השנייה שדיברה עד עכשיו וכעת פסקה מלדבר.
הדמות הייתה שד נורא בגובה 4 מ' המורכב מחוסר אור ועיניים ירוקות מחליאות רבות מכפי שניתן יהיה לספור אותן.
לאחר השקט שנוצר הגיע תורו של הלוחם האנושי לדבר.
"תודה רבה על המידע, אני מקווה שתהנה מה"שכר" שלך" אמר כשמחווה בצורה מוגזמת מרכאות כפולות במילה שכר.
"אני בטוח אהנה, אבל אתה לא תוכל להנות מהמידע שנתתי לך, בגלל שאתה לא יודע איך לצאת מהמבוך הזה אמר בחיוך זדוני
ואתה תקוע פה איתי עכשיו
"רק שאתה זלזלת בי ולא שיערת שאני אדע שתבגוד בי" אמר בחיוך זדוני אפילו יותר מהשד
והראה את רגלו. על רגלו נקשר צמיד מחוט דק בצבע אדום חיוור, מהצמיד נמשך חוט נוסף ממנו והלאה שנגרר על הריצפה אחרי הזוג. בן השמש משך ברגלו. השד הופתע מהתגלית אך לא הסכים להניח לבן האדם לנצח אותו בבית כלאו שלו ובא לתפוס אותו בחביקה.
אך מישהו בצד השני החל למשוך את החוט והסולאר ברגע אחד נמשך מהמבוך לכיוון היציאה.

עכשיו רק נשאר שהשחקנים יכניסו את הרשומות שלהם
(נוקס אשמח אם תכניס את הרשומות של הדמות החדשה)

סיג'אן נבנתה במשך אלפי שנים. חלקות קברים פרוסות לכל מקום שהעין יכולה להביט. שעריה של סיג'אן קיבלו את מיליוני הקברים שהגיעו להיטמן בה, באיזורים בהם קבורים אלו שלא יכלו לשלם על מצבה, ארונות הקבורה נערמים אחד על השני. תחת הררי הקברים טמונים סודות מעידנים נשכחים, בתחתית אחד מהרי סיג'אן שוכנת מנסת מים (1), במרכזה הונח מיכל שקוף שנוזל ירקרק מבעבע בתוכו. מתקנים מסוג זה היו נפוצים בעידן הראשון, סולארים היו מגדלים את אלו שנבחרו לשרתם.

אחדים ידעו על קיומו של המכשיר ורובם חוסלו על ידי מתנקשי הקיסרית. היו אלו דמי דרקון צעירים מבית איסלסי שתכננו להפיל את הקיסרית, חלק מתוכניתם כללה שיבוט דמי דרקון לשם כך הקדישו עשרים וארבע שנה כדי לגנוב את בדי הסדין של הקיסרית, לבסוף השיגו את מבוקשם – טיפות דם מרחם הקיסרית. ניסיון ההתנקשות התגלה והם הוצאו להורג מבלי שנודע על תוכניותם הנוספות. המנסה בסיג'אן שנבחרה להיות המקום בו יערך הניסוי הראשוני, נותרה דוממת במשך חמישים ושש שנה, בעוד הנוזל במיכל המבעבע לוחש מילים שנאמרו לפני זמן רב.
"הרוג את הקיסרית"

לפני עשרים שנה, שלושה ימים לאחר כיול העונות.

מגדלי הקברים בסיג'אן היו עפופי ערפל, טיפות מים קטנות נצמדו לארונות הקבורה. שתי דמויות לבנות ריחפו מעל שביל שחלף בין הקברים ושוחחו בקול.

"מצבה נוספת הגיע מנקסוס..." אמר הגבוה ונאנח.
"ראיתי אותה." ענה הנמוך בעודו מהנהן קלות בראשו. "החלקה הדרומית רוכשת לעצמה עיטורים מרהיבים."
"מרהיבים..." חזר הגבוה על המילים ועצר את הליכתו. "רבבנות חסרת טעם. בעוד זמן קצר לא יזכרו את את הקבר, את המצבה ואת הקבור בה."
הנמוך משך בכתפיו "כך הם פני הדברים... שלוש מאות שישים ושבע שנים חלפו מאז הונחה מנחה על קברי. תתרגל לכך בעוד מספר שנים."
הגבוה התיק את מבטו מפני הנמוך והפנה אותו אל המערב.
"לקח לי זמן רב להתרגל לשקט. מחשבות רבות חלפו בראשי והפריעו את מנוחתי. חשבתי על כל מה שיכולתי לעשות שונה. יכולתי למכור את סירת הדייג, לקנות מעט משי, יכולתי לנסוע אל השוק של מרג'וף ולמכור אותו ברווח שהיה מספיק לסירה ושלוש רשתות. יכולתי לדעת זאת אם הייתי מכיר את החיים מיחוץ לכפר בו גדלתי. לא הכרתי הרבה והרגשתי טיפש על שלא ניסיתי ללמוד יותר." אמר הנמוך וגירד בראשו. "לבסוף הבנתי. לא הייתה לי סיבה לצאת מגבולות הכפר..."
הגבוה נותן שותק.

"אולי לא הסברתי את עצמי טוב.." מילמל לעצמו הנמוך.
"הבנתי אותך..." ענה באיטיות הגבוה והתכופף לגעת באחד הקברים. "מוזר..."
"זה איננו מוזר כלל. היינו צריכים לעמול לאורך כל השנה כדי לשרוד את עונת המים. חיי היו מלאי עבודה. מרבית חיי הייתי טרוד במחשבות על היום הבא ולעיתים רחוקות איפשרתי לעצמי לחשוב על השנה הבאה."
הנמוך חיכה מספר רגעים לתגובה וכשראה שהשתיקה נמשכת אמר "זה איננו מוזר כלל."
הגבוה כיווץ את גבותיו לרגע והפנה את מבטו לנמוך. "לא דיברתי עליך. אתה לא שומע מעין גירודים?"
הנמוך עצר את מילותיו והקשיב לשקט ששרר בין הקברים. שריקות חלושות עלו מבין המצבות בעוד הרוח נושבת בניהן. "זאת לא תהיה הפעם הראשונה שבה משהו יוצא מבין הקברים. אתה יודע..."
"זה לא מאחד הקברים. הבט שם!" הפנה הגבוה את ידו אל המשך השביל.
הנמוך הפנה את מבטו אל השביל הפתלתל. דבר לא נע. "א-א-אין שם דבר. לוקח זמן להתרגל לשקט. היו רעשים רבים ששמעתי בשנים הראשונות. גם זה עובר."
הגבוה התרומם באחת "שם. ליד מעמדיי הארגטלים."

הנמוך הביט בשנית. השביל היה פתלתל וחלף בין קברים עד שנעלם. המעמדים היו במרחק של שלושים מטר והנמוך אימץ את עיניו. "אין שם דבר, אני אומר לך. אתה.." הוא עצר בדבריו. מבין מרצפות השביל האירו קרני אור חלושות בצבע כחלחל, אבני קטנות על השביל רעדו קלות. קול חבטות עמומות מילא את האוויר לרגע והפסיק.
"כ.. כ... כדאי שנקרא לאחד הקברנים.." אמר הנמוך וחלקו התחתון החל להתפוגג.
חבטה נוספת נשמעה. אור כחול פרץ מהשביל. מרצפות האבן הוטחו לכל עבר ונחתו על קברים מסביב.
"..הם בוודאי ידעו מה לעשות." המילים נותרו באוויר בעוד שאר הגוף נעלם.
הגבוה כיווץ את שפתיו וצעד אל הבור שנפער במרכז השביל. האור שבקע מהבור אילץ אותו להצל על עיניו.
"מי אתה?" קרא הגבוה בקול רועם...

...על שפת הבור הונחה יד כחולה זוהרת ולאחריה הונחה יד נוספת. דמות כחולה זוהרת משכה את עצמה מהבור.

זיכרונותיו של מי-קודו

'אינני יכול לומר מתי התעוררה בי הנשימה השנייה. כשפקחתי את עיניי הכל הואר בכחול. כשהאור כווה, נותרתי לצוף במיכל. זמן רב צפתי באותו מיכל, מנותק מהעולם. היה רגע ארוך שחשתי שמשהו השתנה בחדר. דבר מה נע מול עיניי. הייתי זו הפעם הראשונה בה ראיתי פני אדם. כעת אני יכול לומר שהוא דיבר אלי, לא הבנתי את הצלילים שאוזני שמעו. במשך זמן מה הוא נע בחדר, ממלמל מילים, לבסוף נעצר והניח את ידיו מולי. נפלתי מטה, החבטה על רצפה קרה גרמה לי להשתמש בקולי, הייתי מופתע. בלי משים הרמתי את ידי להגן על פני. כאב עמום עלה ממעקי ביטני וגופי התכווץ באחת. לרגע דבר לא קרה וברגע השני הקאתי נוזל ירקרק על הרצפה. התחושות היו זרות, שונות מהשקט בו הייתי והקור שחשתי באותם רגעים היה לא מוכר. משחרר...' היו המילים שנשא מי קודו לחלל אולם האוכל לפני שברך על עזיבתו. ברכה זו, הפכה למסורת בקרב המתים המהלכים בסיג'אן.

"אני מבקש להודות לכל אחד מהנוכחים. עשרים שנות היכרות בהם למדתי על כבוד, אחווה ומחוייבות". מי קודו הרים את כוס היין שאחז בידו וקרא "לחיי החיים! לחיי המתים! לחיי כל אלו שיגיעו לסיג'אן!' האולם התמלא צחוק בעוד המון האנשים שישבו ליד שולחנות אוכל הרימו כוסות.

היו נוזלים במיכל, אני מדמיין אותם בצבע יקרוק בקבוק.

הייתה זו תקופה ארוכה בה חי מי-קודו תחת סיג'אן, בעודו מטפס את דרכו מעלה ראה כל מה שהיה לבריאה להציע בקבורת מתיה. חלפו שמונה חודשים עד שפרץ דרכו מעלה. קברני סיג'אן הוכנו לכך מראש, האגף המערבי הורחב ושופץ בתמורה לשתיקתם. באגף זה אומן מי-קודו תחת השגחתו הקפדנית של הסידריאל 'דיקדוק בשבע וחצי', בסגנון הלחימה של נזירי המסר הטהור, היה זה סגנון המים.

תחת לשונו של מי-קודו יש הטבעת חותם של בית איסלסי משולב בסמל הקיסרות. אותו חותם שנישא בידיי בוגדי הקיסרית מבית איסלסי.

מספר קרבות ליוו את מסעו של מי-קודו אל האי המבורך, ככול שקרב לאי השתנה היחס. היה זה אחד מראשי משפחת בית נלאנס שחתם עסקה עם מי-קודו, בתמורה לכניסתו לאי המבורך התחייב מי-קודו לעבוד במסווה כמורה ללחימה תחת בבית קאט'ק. היו אלו הנערות המצווחות של קאת'ק קאר'ו שגרמו לשניים להיפגש, מי-קודו שמח לגלות כי העומד לפניו היה אומן לחימה שכיבד את הבקשה למתן את מעריצותיו. בעיר הקיסרית נפגש עם טפט גארס, הסדנה בה עבד גארס סיפקה את חרבות האימונים לאימוני בית קאת'ק. מי-קודו הופתע למצוא את קאר'ו בסדנת העבודה של גארס, לגלות שהשניים מכירים. יותר מכך הופתע כשניתנה לו הצעה להתלוות למסעו של קאר'ו מזרחה. במהלך המסע פגש מי-קודו בנסיך גילדה וביסס קשר מסחרי לבית נלאס.

קיצור תולדות הזמן...

מגניב

אני חושב שהגיע הזמן לספר על נסיך הגילדה הרבד, על מיסטר יון, על העיר/הבית טולדבאר, על הקיסריון הראשון והמונצח, על האל גספנסר (אל האוצרות הטמונים) ומה עוד שכחתי?... אהה, כן על המגדל ה-מ-ט-ו-ר-ף שצמח פתאום

תכתבו ותקבלו נק"ן....

Dor אמר/ה:
אתה מזכיר שיש להם נשקים ושיריון מג'ייד. זו אבן די רכה ואני לא חושב שאפשר להשתמש בה באופן הזה באופן יעיל.
בג'ייד הכוונה היא לברקת, שהיא אחת מהמתכות הקסומות ומשויכת לדמי הדרקון, ולא לאבן ג'ייד בעולם שלנו שהיא אכן חומר די לא יעיל להכנת שריונות.

במשך חמישה ימים לא ירד הלילה. החבורה הגיעה אל העיר השוכנת לבטח בדרום מזרח הבריאה, טולנבר.
שליט העיר רואה בעצמו מנהיג בית אצולה ומתוקף היותו עומד בראש העניק לעצמו את התואר 'קסריון'. למרבה הפלא מתחרז כינוי זה עם שם החיה השווה לו ברמת האינטיליגנציה, קרפיון.
בית קאת'ק הוזמן להשקיף על עסקה שנחתמה בין אנשי הגידלה לבין העיר טולנבר שרואה עצמה חלק מהקיסרות. עיר זאת הממוקמת בדרום הינה נקודת האחיזה היחידה באזור המזרח שהשפעת הקיסרות מגיעה אליה.
נציג הגילדה שנשלח לחתום הינו "מיסטר יון". איש זה לא מסתיר את פניו המעוותות, החלק התחתון של פניו נפול ונוזלי ודיבורו כבד. לכל מקום שאליו הוא הולך מתלווים אחריו שומרי ראשו הנראים במבט חטוף כאנשים לכל דבר, אשליה זאת לא מחזיקה זמן רב ולאחר התבוננות ארוכה ניתן לראות כי מדובר ברוחות מתים הלובשים שריונות.
באותה עיירה נפגשו אנשי החבורה ב"שם לשבועיים". איש זה הציג את עצמו בפני החבורה במסווה של מוכר כדים, לדבריו הוא משקיף מטעם הממלכה. בקשתו הייתה לא לבטוח בנציג הגילדה.

בעוד קאת'ק קאר'ו חותם על חוזה מול הגילדה, יצאו וניף גארס ומי-קודו להכיר את העיר. רצף אירועים הוביל אותם למחסן בית, מחקרם העלה כי יסודות הכוח בעיר אינם מוצבים בשלמות גיאומנטית וכל הסימנים העידו כי הדבר נעשה בכוונת תחילה.
באותו מחסן ותחת פסלו של הקסריון התגלה מעבר תת-קרקעי למערכת הביוב. כל השבילים הובילו לבור ניקוז ששתי דלתות ג'ייד קובעו באחד הקירות.
לג'ארס לא ניתנה הזדמנות לפתוח את הדלתות. רוח האחראית על אוצרות אבודים הציגה את עצמה בשם גספנסר וסירבה לאפשר מעבר. היה זה קרב קצר בו גארס פרץ את מנגנון הדלתות ואילו מי-קודו הסיט את תשומת הלב של גספנסר בעודו נלחם מולו. הקרב נחתך באחת כאשר גספנסר קרא לשניים רמאיים ופנה לטפל באירוע במקום אחר.
מאחורי דלתות הג'ייד שוכנת לה מנסה מאוכלסת באישה בשם פמינה.

קאר'ו מצא לבסוף את חבריו. חתימה החוזה הסתיימה והשניים לא חזרו. במהלך חתימת החוזה נשמע רעש אדיר מדרום, כל השיחות באולם הופסקו באחת ואנשים רצו לחלונות להביט דרום. במרחק רב מהעיר התרוממם מגדל כסוף. לפי גובהו שיער קאר'ו כי ניתן לראות אותו גם מנקסוס.
ההסכם נחתם ללא דיחוי נוסף וקאר'ו יצא לחפש אחריו חבריו, הוא עלה על עקבותם והגיע רגע לאחר שעברו את דלתות המנסה.
פמינה התגלתה כמארחת למופת. שערה הארוך שצמח על גבה לא הותיר הרבה מקום לדמיון, היא הייתה אנת'מה. זיכרונה עוות ונראה כי משהוא השאיר אותו במצב זה. היה לה רגע של פרץ זעם כאשר נזכרה במשרתייה הישנים - דמי הדרקון וכעבור רגע נחמק רוגזה ושוב לא זכרה דבר.
לפני שהלכו השאירה החבורה מזכרת קטנה, שולחן אבן קטן בו כתובה מחווה לפיונה.

עברו חמישה ימים ואור מאז שהתרומם המגדל ובזמן הזה לא ירד הלילה ניתן היה לראות את גרמי השמיים נעים, את הלבנה נעה במסלולה, אך האור לא דעך.
ביום החמישי זימן קאר'ו מרכבת מהות כחולה שעליה רכבה החבורה אל עבר המגדל.
על פני הקרקע נראתה תנועה של כוח צבאי קטן ועם רגע נחיתת המרכבה על הקרקע תקף הכוח הצבאי את אנשי החבורה.
תבוסתם הייתה מוחצת ומהירה.
מנהיגם היה איש קרח ענק, לאחר תבוסת כוחו הצבאי אמר "כך הופכים עיר שלמה לשלושה לוחמים.." הוא דיבר על נבואה שיש להגשימה. לדבריו היה זה המבחן הרשון ליכולתם מתוך שלוה מבחנים. מי-קודו ניסה לאחוז בידו ללא הצלחה, גופו של האיש לא הייה מוצק ולדבריו הייתה זו הקרנה של גופו.

אלחר שסרב לסבר על מעשיו או משמעות דבריו, יצאה החבורה בשנית אל המגדל.
הפעם נחתה על ראש המגדל.

אז את תמחי לדעת ואולי גם השאר
שסאורה מחזקת את קשריה עם בית טפט וצורפה (ג'וב פוליטי) להיות הסגנית השמינית במעלה של ורד-שחורה הגנרלית האגדית של בית טפט אשר יצאה צפונה כדי להחזיר למוטב את הברברים בצפון שהחלו לעשות בעיות
צפו להמשך מידע בנושא....
תאמינו לי זה יפתיע אפילו את הסקפטים ביותר....

חזרה