• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים עזרה בנוגע לנשגבים

A

Anonymous

Guest
אז בעיקרון אני תמיד שיחקתי לפי הd20 המו"ד הרגיל,אבל איך מגלגלים קוביות בנשגבים?,בספר (לפחות לפי מה שאני יודע)אין הסבר איך מגלגלים קוביות למשחק,מה שהבנתי שמגלגלים
ולפי מספר ההצלחות מצליחים פעולה או לא,מישהו יכול לתת כמה הסבר שאני אבין איך הולכת השיטה ואיזה קוביות משתמשים?
תודה-ערן.

נשגבים עובדת בשיטה של "מאגר קוביות". זאת אומר שמגלגלים כמות של קוביות , ולא אחת. במקרה של נשגבים, הקוביות הן כולן ק10. מספר הקובית שמגלגלים הוא לרוב תכונה + מיומנות + התמחות רלוונטית + משתנים נוספים.
כל קוביה שמראה את המספרים של 1-6 היא לא הצלחה. כל קוביה עם המספרים 7-9 היא הצלחה אחת. אם היא מראה 10 זה שתי הצלחות (חוץ מאשר עבור ניצבים, שבמקרה זה היא גם הצלחה אחת).
כדי לכל פעולה יש דרוג קושי שאומר כמה הצלחות צריך להשיג בגלגול כדי לבצע אותה, בדרך כלל מספר בין 1-5, או לחילופין אתה מגלגל מול מישהו אחר ומי שיש לו יותר הצלחות מנצח.

לדוגמא: נגיד שאתה מנסה לטפס על קיר, ודירוג הקושי הוא "3". אתה מגלגל זריזות+אתלטיקה קוביות. אם יש לך זריזות 4 ואתלטיקה 3, אתה תגלגל 7 קוביות. אם התוצאות הן 1,2,4,5,7,9,10, זה אומר שיש לך 1+1+2=4 הצלחות, והצלחת לטפס על הקיר.

כמו כן, שאלות כאלה אני מבקש לשים בעץ ש:נשגבים. מומלץ גם לקרוא אותו לפני ששואלים, כי רוב השאלות שחוזרות על עצמן נענו בו.

חזרה