• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטבעת האחת חדשות הכרוז "הטבעת האחת" דוהרת מרוהאן ל... מבוכים ודרקונים?!

חי זקנו של דורין.

אף אחד לא ראה את זה מגיע.
http://cubicle7.co.uk/dd-comes-to-middle-earth/

קיוביקל 7, חברת משחקי תפקידים קטנה שמקום מושבה באיים (הבריטיים) ומוכרת בזכות משחקי התפקידים (הבריטיים) של דוקטור הו, "המכבסה" ו"הטבעת האחת", יצאה לפני כארבע שעות בהכרזה שאני לא בטוח אם לשמוח ממנה או להזדעזע ממנה.

קיוביקל 7 תוציא לאור כבר הקיץ ספר עולם מערכה של הארץ התיכונה, עבור המהדורה החמישית של "מבוכים ודרקונים" (כנראה על בסיס הרשיון הפתוח החדש).
בהכרזה מרגיעים ומבטיחים שקו המוצרים המתוכנן של מו"ד 5 לא יפגע בקו המוצרים הקיים של "הטבעת האחת" (שהתחדש בחודש שעבר בספר ההרחבה "אדוני הסוסים של רוהאן"), אך החברה ידועה לשמצה בספרים איכותיים ומרהיבים שמועד ההוצאה שלהם לאור מתעכב ממילא בחודשים. אם הצוות המסור של חכמי הארץ התיכונה עסוק במבוכים ודרקונים - מי ימשיך לתמוך בספרי ההרחבה וההרפתקאות של השיטה הייעודית של הארץ התיכונה?

בהערה אישית, אני חושב שהשיטה "הטבעת האחת" היא שיטת משחק התפקידים הטובה ביותר שיציאה לארץ התיכונה משום שהיא מתאימה בדיוק לעולם המערכה. ספר עולם מערכה של מבוכים ודרקונים 5 יכול להנגיש את העולם לשחקני מו"ד ואין ספק שיגדיל את היקף המכירות של קיוביקל 7, אבל קשה לי להאמין שיוכל לספק את התחושה האותנטית של "הטבעת האחת".

בכל זאת, קשה להתעלם מהעובדה ש"מבוכים ודרקונים" צמחה מתוך קבוצה של חובבי "שר הטבעות" ועכשיו כעבור 43 שנים יהיה מוצר רשמי של מבוכים ודרקונים ושל הארץ התיכונה.

קוד:
Cubicle 7 Entertainment and Sophisticated Games have announced plans to make a Dungeons & Dragons® compatible roleplaying series for J R R Tolkien’s legendary fantasy world of Middle-earth, the setting for The Lord of the Rings® and The Hobbit®.

Cubicle 7’s CEO Dominic McDowall said, “We’re all very excited to be building on the success of The One Ring Roleplaying Game and bringing Middle-earth to D&D® players. Uniting two things very close to the hearts of gamers, me included, is very cool – I can't wait for the summer."

The best selling The One Ring Roleplaying Game will continue as a separate and independent line, with some very exciting announcements coming this week. The new series will be based upon Francesco Nepitello’s highly praised work in The One Ring®, with Francesco acting as creative consultant.

Further details will be released in the coming months, with the release set for Summer 2016.

התחלתי לקרוא לאחרונה את הטבעת האחת ואני בהחלט מתרשם מהשיטה ומהאהבה שהושקעה שם כדי להפוך אותה למתאימה ביותר לעולם של טולקין. היא ללא ספק המתאימה ביותר שראיתי עד עכשיו, גם אם יש לה מספר זעום של אפשרויות לדמויות בעיניי. אני לא חושב שמו"ד מתאים לארץ התיכונה בכלל, אבל אם כבר אז לפחות מה' 5 שמתאימה יותר מהאחרות... (או ליתר דיוק, פחות לא מתאימה).

מספר האפשרויות נראה די זעום ממבט ראשון - אבל מניסיוני אפשר רק עם ספר הבסיס להגיע ל-3-4 ארכיטיפים שונים של דמויות עבור כל אחת מהתרבויות הזמינות לדמויות השחקן, וכל ספר הרחבה שיוצא מגדיל את ההיצע בדרכים שונות (עוד תרבויות או עוד דרכים לגוון בתוך תרבויות קיימות). זה גם די פשוט ליצור תוכן חודש וחלק מהכותבים הבולטים בפורום הרשמי של השיטה אפילו מארגנים את התוכן בקבצי PDF נוחים להפליא (הבולט מהם הוא zedturtle).

אגב הפורום הרשמי של השיטה, Jon Hodgson שהוא האחראי על העיצוב ועל מרבית האיורים בספרי השיטה וגם מנהל את הפורום של קיוביקל 7 הבהיר כי "החלק בהכרזה שצריך לעניין את מעריצי השיטה הוא:"
The One Ring Roleplaying Game will continue as a separate and independent line, with some very exciting announcements coming this week.

החדשות הטובות לחובבי מו"ד 5 הן שרוב התוכן הפלאפי כתוב ועבר כבר אישור של Tolkien Estate לפרסום במשחק תפקידים, כך שקצב ההוצאה לאור של מוצרי מו"ד 5 טולקינאיים יהיה, לפחות בהתחלה, יחסית מהיר.

ואו,
ממש לא ראיתי את זה מגיע, וחייב להגיד לא בטוח שזו החלטה נכונה. קודם כל מבוכים ודרקונים לא בנוי לעולם של טולקין. כבר ראינו את זה בעבר. כמעט כל מטילי הלחשים לא עובדים, גם מקצועות כמו ברברי לא באמת מתאימים ובכלל זה לא פנטזיה הירואית כמו מבוכים ודרקונים (אלא אם ישנו את כל מדרג הדרגות).
אם זה יהיה משהו דרמטי, כמו ש Mutants and MasterMinds עשתה לק20 (או העידן ה-13 למה' 4) אז יש לזה סיכוי להצליח. אחרת ממש קשה לי לראות איך משלבים מו"ד עם טולקין.

ובכנות, אני לא רואה שהמעריצים של הטבעת האחת רוצים את זה, ואני בטח לא רואה איך קיוביקל 7 מסוגלת להתמודד גם עם זה, בייחוד שלהבנתי המכשול העיקרי שלהם בטבעת האחת הוא קבלת האישורים לפרסום ספרים מאחוזת טולקין.
רק להדגיש, לפני איזה חודש או חודשים, קיוביקל 7 הודיעו שהם מוותרים על הזיכיון לספרי המשחק של הזאב הבודד, כי הם נשכו יותר ממה שהם מסוגלים ללעוס. לא רואה איך הם מסתדרים עם עוד גרסה של שר הטבעות.

נ.ב. ובקשר להכרזות הגדולות, אני מקווה שזה יהיה ה PDF של ספר ההרחבה לשחקן. לא צריך הכרזה על מוצר חדש שהוא Vaporware.

The oldman אמר/ה:
[post]635024[/post] ובכנות, אני לא רואה שהמעריצים של הטבעת האחת רוצים את זה, ואני בטח לא רואה איך קיוביקל 7 מסוגלת להתמודד גם עם זה, בייחוד שלהבנתי המכשול העיקרי שלהם בטבעת האחת הוא קבלת האישורים לפרסום ספרים מאחוזת טולקין.
נראה לי ברור שקהל היעד כאן הוא חובבי מו"ד יותר מאשר שחקני "הטבעת האחת". עד כמה זה יצליח? אין לי מושג. אני שייך לקבוצה השנייה.

הארץ התיכונה לא מתאימה למו"ד, זה עולם שבו יש אולי 20 מטילי לחשים בארץ התיכונה.
עוצמה וחפצי קסם נדירים שם, אתה צריך להיות משרת של אל שלומד אלפי שנים ולהחזיק בטבעת בעלת עוצמה אדירה כדי לצאת בתיקו עם שד(שהוא אחד השדים היחידים בארץ התיכונה) וחרב שהיכולת שלה היא להרגיש אורקים היא אחד מהחפצים הקסומים החזקים ביותר

the Nerubian אמר/ה:
[post]635029[/post] נראה לי ברור שקהל היעד כאן הוא חובבי מו"ד יותר מאשר שחקני "הטבעת האחת". עד כמה זה יצליח? אין לי מושג. אני שייך לקבוצה השנייה.
אני משער שקהל היעד הוא אכן חובבי מו"ד או ליתר דיוק מעריצי מו"ד שלא רוצים לשחק באף שיטה אחרת למעט מו"ד - וכן רוצים לשחק בעולם של הארץ התיכונה.
השאלה הגדולה בעיניי היא באמת האם זה יהיה ספר הרחבה לספר החוקים לשחקן, או בסגנון Mutants and Masterminds, למרות שלדעתי ה SRD של מבוכים ודרקונים 5 לא מאפשר ספרי בסיס.
מי זה בכלל Sophisticated Games?

The oldman אמר/ה:
מי זה בכלל Sophisticated Games?
אני לא בטוח לחלוטין בטיב היחסים, אבל זו חברה קטנה שהמוצר העיקרי שלה הוא משחק הקופסה War of the Ring. אני לא בטוח אם היא חברת בת של קיוביקל 7 או שהן פשוט משתפות פעולה הרבה כדי ליהנות שתיהן מהרישיון של Tolkien Estate.

אגב, אתמול Jon Hodgson כתב בפורומים של קיוביקל ש"מעריצי הטבעת האחת יקבלו עוד השבוע 2 או 3 חדשות טובות שהפרסום על מו"ד אינו אחת מהן".

והנה לפני שעה קלה הכריזו על פתיחה של המכירה המוקדמת של Journeys and Maps בתוך מספר שבועות + פרסום תוכן העניינים.
מדובר במוצר הרחבה קטן - מפות של כל חלקי הארץ התיכונה שנראו עד כה (ארץ הפרא, אריאדור, רוהאן) פלוס גונדור ומורדור. אלו באות לצד חוברת בת 32 עמודים שמוסיפה חוקים למסע בשיט (בנהר או בים), מכשולים חדשים בזמן מסע, תיאור קצר של נקודות ציון גאוגרפיות בארץ התיכונה ונוודים מעניינים, ולבסוף - אינדקס של מקומות מהספרים הקודמים של השיטה.

אני מקווה שהפרסום הבא יהיה מרשים קצת יותר - נניח מדריך מורחב לשחקן או משהו...

Journeys and maps זה נחמד ומעולה לחובבי מפות, אבל מסכים שזה לא באמת חדשה מרעישה. אם כי כל חובב טולקין יכול ליהנות מסט מפות איכותיות, גם אם הוא לא משחק כלל.
אני די בטוח שהחברה של War of the Ring היא Ares Games מאיטליה...

סופיסטיקייטד גיימז:
http://www.sophisticated-games.com/

גמדים:
כן, כרגע הם הגזע היחיד עם תרבות אחת בלבד (אפילו להוביטים יש וריאנט נוסף ב-heart of the wild).
בהכרזה על העבודה על ספר העזר להרפתקן היה דיבור על "גמדים מההרים הכחולים" אבל לא שמענו מאז דבר. אני מקווה שהחדשות הטובות #2 השבוע יהיו פרסום הכריכה ותוכן העניינים גם של הספר הזה. עד יום שבת נדע מה קורה.

אז "חדשות טובות #2" היא הכריכה של ספר ההרחבה "ארבור: ההר הבודד", הרחבה שתתמקד בהר הבודד ובעיר דייל, והכריכה שלה מאויירת על ידי John Howe, צייר-טולקין מנוסה ומוכר, שעבד גם על העיצוב הויזואלי של הסרטים בבימוי פיטר ג'קסון.
זו... הכרזה לא מאוד מלהיבה, כי מדובר כנראה בחוברת קטנה של מיקום ודב"שים, שבכנות - לא ממש נחוצים לדעתי. העיר דייל וההר הבודד, כולל דב"שים מעניינים, כבר שיחקו תפקיד פעיל בספר ההרפתקאות "סיפורים מארץ הפרא".
Erebor_cover_900.jpg

בינתיים נראה ש"חדשות טובות #3" כן יתפרסמו - אבל רק בשבוע הבא.

חזרה