• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז Eclipse Phase משחק תפקידים חדש יצא לאור

Eclipse Phase הוא משחק תפקידים המתרחש בעתיד פוסט-אפוקליפטי, טרנס-אנושי שמשלב אימה וקונסיפרציות.

הטקסט האחורי של הספר:
Your mind is software. Program it.
Your body is a shell. Change it.
Death is a disease. Cure it.
Extinction is approaching. Fight it.

במשחק אתם משחקים דמויות טרנס-אנושיות, כלומר כאלו שהתקדמו והתעלו מעל בני-האנוש, מסוגלים להעביר את התודעה שלכם, לשנות את גופכם וכמובן גם יש רשת מחשבים פעילה. המשחק מזכיר בסגנונו את Transhuman space הנפלא. אתם חלק מחומת-האש, גוף שמטרתו להגן על האנושות-על מפני איומים חיצוניים. המשחק נראה מד"ב עתידי אפל ומגניב, עם הרבה אפשרויות למשחק וגיוון.

הספר הוא בן 400 עמודים, ועולה 50 דולר, משוחרר על-ידי Catalyst games ומפתחי המשחק הם Posthuman studio. האתר הוא כאן - http://www.eclipsephase.com/

מה שמעניין ומגניב במשחק, שהוא משוחרר תחת רישיון ה Creative Commons, קרי כל המשחק חינם להעתקה ולשינוי. זה חוקי למהדרין להפיץ את ה PDF שלו בחינם (למרות שאם רוצים אפשר לקנות ב-15 דולר כדי לתרום ליוצרים), זה גם חוקי להוציא תוספות שאינן מסחריות למשחק ועוד הרבה דברים. זה פעם ראשונה שמ"ת מסחרי אמיתי מופץ תחת רישיון Creative Commons.
ולכן, אם מישהו רוצה לעיין בספר, הוא מוזמן לראות את ה PDF של הספר בקישורים הבאים:
http://www.cargo-culture.net/Eclipse Phase/CAT21000_EclipsePhase.pdf http://www.cargo-culture.net/Eclipse Phase/eclipsephase_charactersheet.pdf
eclipsephase_cover.jpg

http://www.cargo-culture.net/Eclipse Phase/eclipsephase_creativecommons.pdf

נראה יפה ומגניב. סוף סוף משחק שנוצר עם שיקולים מסחריים מינימאליים, שזה יפה מצדם.
לוקח לספר הרבה זמן להיטען, אז דעתי המורחבת כשאני אעיין בו.

שאלה - איך מסתדר עניין ה"קחו את הספר בחינם" עם עניין המסחריות? הסיבה היחידה שמישהו יקנה את הספר זה או כי הוא רוצה לעשות להם טובה או כי הוא לא שמע שאפשר להוריד בחינם. וזה גם לא משחק מולטי מצליח עם המון שיווק והפצה. איך מצפים לעשות מזה כסף?

לא יודע מה איתך, כשאני רוצה לשחק במשחק, אני צריך את הספר שלו. זה ממש לא נוח להשתמש במסך בשביל ליצור דמויות ולעלעל בספר, ולהדפיס זה נוח עוד פחות, כי יוצאים אלף דפים.

"סוף סוף משחק שנוצר עם שיקולים מסחריים מינימאליים"
סתם מסקרנות: כלומר, כבר כמה זמן שאתה מחכה למשחק שהיוצרים שלו לא מתעניינים בכסף? כי יש אלף כאלו. ומצד שני, כאילו, נהוג להגיד ש-WOTC הם הכי מסחריים ביקום וכן הלאה, אבל הם היו הראשונים ששחררו את כל המשחק בחינם להורדה... אז...?

במקום ללכת סחור סחור, פשוט תן לי רשימה מתומצתת של משחקים אחרים שאפשר להפיץ עותקים של הספר שלהם באינטרנט בחינם.
ודבר שני, זה לא שאני עוקב אחרי כל המשחקים בעולם. התייחסתי במה שאמרתי למשחקים שאני רואה שמפורסמים כאן בכרוז, שאלה המשחקים שעליהם אני שומע בדרך כלל.

לגבי וויזארדס, לשחרר את חוקי הבסיס זה לא לשחרר משחק. רגע אחד אתה טוען שלשחק עם קובץ במחשב זה ממש לא כיף, ורגע שני אתה אומר שהSRD זה לשחרר את המשחק בחינם להורדה.
ואם כבר, לגבי הטענה שצריך ספר - לא, לא צריך. מו"ד זה המשחק היחיד שאני משתמש בספרים שלו, וגם שם אני חצי מהזמן משתמש בקבצים שמאוכסנים על המחשב. אם אתה מעדיף ספר, אתה יכול לקנות אותו, אבל שחקנים רבים כמוני שאין להם בעיה לקרוא ולעבוד עם קבצים על המחשב לא הולכים לקנות את הספר אם הוא זמין חינם ברשת בצורה חוקית. בשבילי המצב האולטימטיבי זה ספר מעוצב כיאות שמאוכסן על המחשב - כלומר, SRD לא נחשב אצלי כמוצר שלם, אבל יש יתרונות רבים בPDF מושקע.

מכיוון שהכרוז הוא "חדשות מהתעשיה", אתה כנראה לא תשמע כאן על מוצרים חינמיים שמשתחררים, כי רוב מ"ת החינמיים לא משתחררים כמוצרים.
דבר שני: בימנו, שPDF של משחקים לא "מיינסטרים" מתחילים לעלות 10 ו 5 דולר, אז "חינם" זה נחמד, אבל לא בדיוק מרעיד את האדמה.
ודבר שלישי: כמו transhuman space עצמו - נהדר. עכשיו, מה אני עושה עם זה?

פסקי, דבר שלישי - תריץ לנו :)

בקשר לאינטרסים מסחריים מינימאליים - פלאפי, כל מי שמתעסק כמעט בתחום מ"ת לא עושה את זה כדי למקסם רווחים. נכון שאפשר לחיות יפה מזה, אבל יש תחומים הרבה יותר ריווחים. הסיבה שהחבר'ה שיחררו בחינם היא כדי להגיע לקהל מרבי. המשחק עצמו מופץ על-ידי Catalyst Games, שאחראים למרוצללים ולbattletech, אז בהחלט יש למשחק גב שיווקי/הפצה חזק.
ואנשים גם יקנו את הספר, ותתפלא, יש אנשים שיקנו גם את הPDF אם הם יהיו מרוצים מהמשחק. זה מפתיע, אבל לפעמים שאפשר לקבל מוצר בחינם או בתשלום אנשים לעתים יבחרו את האפשרות של תשלום.

פסקי- אולדמן כתב "אתם חלק מחומת-האש, גוף שמטרתו להגן על האנושות-על מפני איומים חיצוניים. המשחק נראה מד"ב עתידי אפל ומגניב, עם הרבה אפשרויות למשחק וגיוון."
זה די חד משמעי. בעקבות התרחיש האפוקליפטי עלו מספר איומים על האנושות והשחקנים משחקים חברים בכוח צבאי שמטרתו להגן עליה מפניהם.

כן... טוב. אני באמת הלכתי וקראתי את זה. זה לא ממש ככה. חומת האש היא קואליציה של כמה ארגונים, אף אחד מהם לא צבאי. והדמויות הן אנשים די רגילים שחברות בfaction אחר בנוסף, לא סוכנים מיוחדים.

כמו כן, אני מותח את הגבול בתמנון שמדבר יפנית.

אני חושב שפספסת את הפסודו-בדיחה עם "תמנון יפני". עדיף ככה.
transhuman space הוא ספר הרחבה לגורפס במקור, ומשחק מבוסס גורפס כיום, שעוסק בנושא דומה, מינוס האלמנטים של האפוקליפסה הרובוטית והאימה - העברת, פיצול והגברת תודעה, השתלות ותגבורים וחיות עם אינטיליגנציה עד לרמה שכבר מטושטש הגבול של "מה זה אדם" - מכאן, trans-human.
התגובות ברחבי הרשת הן לרוב דומות לשלי: "מבריק, אבל מה עושים במשחק הזה?". רוב החברה לא מבינים איך עושים משחק מכל המוטיבים האלו.

חזרה