• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לא בדיוק לבד [קונספירציה, הו!] - 0/4

טאי דיבון

פונדקאי פעיל
אומרים שלכל נשיאי ארצות הברית הייתה עין מזכוכית. אותה עין מזכוכית. עין חומה, עם אישונים בורקים ועמוקים, קפואים באותה הבעה אומללה. אומרות שבדרום המדינה, קצת מערבה מניו ג'רזי, יש כלא שהתאים שלו פתוחים, ושום שומר לא בא בשערים. אומרים שבלילה נשמעות משם צרחות, צרחות חורקניות ומדהימות. אנשים מגיעים לשם, לפעמים, אבל... אף אחת לא ראתה אסירים יוצאים.
יש הרבה שמועות שיצא לך לשמוע, בזמן האחרון. הרבה מאוד שמועות. יכול להיות שחלקן גם נכונות, ו... ובכל זאת, שום דבר לא הכין אותך לפה, ללהתעורר סוג-של-לבד, באמצע פארק שלא היית בו מימייך, עם שארית של בקבוק וודקה וריח של וויסקי מהפיה. שום דבר לא הכין אותך לחתכים שבבגדים, לסימנים של הדם על השבילים, ולירח הזה שמחייך במין חיוך כזה זדוני ש...
וזה עוד לפני שדיברנו על האנשים. כמה פרצופים "נהדרים", בורקים ובוהקים, וכולם, בלי יוצא מין הכלל, בעלי אותם סימנים – לכולם הבגדים קרועים, אותם שרוולים מחוספסים, אותו ריח של ערק מהתחתונים ו... ואותו מבט על הפנים. אותו. מבט. בדיוק. על. הפנים.
ברוכות הבאים למשחק הראשון שלי בפורום, "לא בדיוק לבד", משחק קונספירציה סוריאליסטי שמבוסס על שילוב של כמה משחקים שולחניים. באופן כללי, המשחק הולך להתנהל בעיר פיקטיבית שמזכירה באופן רופף את ניו יורק. המשחק עצמו צפוי להיות מעין שילוב בין משחק חקירה למשחק הו, כלומר אני מייחס מקום גדול, וחשיבות רבה, למשחק דמות. השיטה עצמה הולכת להיות חופשית לחלוטין, והמשחק צפוי להיות משחק ארוך טווח. קצב התגובות שאני מצפה לו הוא תגובה כל שלושה-ארבעה ימים, ואני לא מקבל תגובות של שורה אחת.
כמה הערות נוספות על המשחק: אני לא מחייב שתהיו קבוצה, ולמעשה כל קשר בין הדמויות יכול (ואף עשוי) להיגמר אחרי סצנת הפתיחה. עם זאת, אני לא חובב גדול של ספוילרים, ואני מאמין בכך שכמה שיותר מידע צריך להיות גלוי לכלל הקבוצה.
התגובות שלי, לעיתים קרובות, יהיו מוזרות – קולות שבוקעים משום מקום, דיבו"שים קטנים ומשונים, משחקים של פורמטים... הדברים הרגילים ;)
אם קראתםן את כל זה, ובא לכםן להשתתף, הנה הפרטים. בנוסף לכל מה שכתוב למעלה (תגובה פעם בשלושה-ארבעה ימים; בלי תגובות של שורה אחת; פוקוס על משחק דמות, חקירה וקונספירציות), יש כמה דברים שאני רוצה להבהיר לפני שניגש ליצירת דמות: המשחק צפוי לעסוק בתכנים שעלולים להיות נפיצים. לכן, בעוד שאני לא מציב הגבלת גיל למשחק, קחו את זה בחשבון כשאתםן נרשמותים. מעבר לכך, אני לא שומר שבת, אבל אלא אם יש הסכמה גורפת משאר הקבוצה, לא אפרסם שום תגובה שלי בזמן השבת, וגם לא אחשיב אותה בספירת הימים. עם זאת, אני לא לוקח שום אחריות בנושא על שאר השחקניותים.
כעת לדמויות. יש מקום לארבע דמויות ולארבע/ה שחקניותים. מי הן הדמויות, כלומר קונספטים ושאר דברים בסגנון, הוא תחום לגמרי חופשי. אלכוהוליסטים אנונימיים, שוטרות חסונות, ואפילו הומלסיותים – הכל אפשרי. עם זאת, חשוב לי להבהיר שהמשחק צפוי להיות (וצפוי ולהתנהל בטון) רציני. המשחק עצמו יהיה מוכתב דמויות ושחקניותים, ככה שמה שתעלו בדך הדמות יהיה הנושא המרכזי (או אוסף הנושאים המרכזיים).

דף דמות כולל כמה חלקים:
שם:
קונספט: תיאור של הדמות בכמה מילים עד משפטים.
מראה: שתיים-שלוש שורות על איך אתםן נראות ונראים.
רקע: לפחות שני אירועים מרכזיים, באורך של פסקה כל אחד, פלוס לפחות פסקה על אירוע שלישי – הדבר הכי גרוע שעשיתםן, בחיים.
כישורים: שני דברים שהדמות יודעת לעשות ממש טוב, ואחד שהרבה-הרבה פחות.
דברים נוספים שבא לכםן לכתוב: לא חובה, אבל תמיד-תמיד נחמד.

הדמויות הטובות ביותר יבחרו, may the odds ever be in your favor

שם: סלווטורה לזיניו
קונספט: מהגר היספני ואיש עסקים לשעבר, שעבד במאפיה כסוכן כפול של המשטרה, עד שהמאפיה השתלטה לחלוטין על העיר שבה הוא גר, הרגה את פקידי המשטרה, ושלחה אותו לרצות עונש בעיר הזו(איך קוראים לה, ד"א?)
מראה: סלווטורה לובש חליפת איש עסקים די יפה, אבל מאוד ישנה, ומעט קרועה בשרוולים ובברכיים. הוא נמוך וכהה יחסית, והוא מטפח זקנקן תיש עלוב למראה. הוא נוטה לקפוץ מצד לצד ללא הפסק, והוא מעט פרנואידי. שלווטורה כועס על כל הכסף והעושר שנלקח ממנו, הוא בכללי בחור די רכרוכי, שאוהב את החיים הטובים, אבל הוא יעשה הכל כדי לנקום במשטרה ובזטאס.
רקע:סלווטורה הגיע למקסיקו עם מעט מאוד כסף ביד, והצליח לחיות בקושי בדירת שני חדרים שכורה עם משכורת עלובה ככקופאי בסופר, עד שיום אחד, הוא הימר על מניות של חברה שנקראה "זטאס", והצליח בגדול. הוא נהיה עשיר בן לילה. וכל מה שהוא ידע היה שעכשיו החיים יהיו טובים יותר, ומיד רץ לבזבז את הכסף על וילה, בריכה, מכונית שניה, ודברים כאלו. בנוסף לכך, הוא ידע שהוא יכול להרוויח היטב מהמניות, ולכן המשיך להשקיע, ותוך שבוע הפף לאיש עסקים מצליח. מה שהוא לא ידע, שהמניות השתייכו לקרטל הסמים "הזטאס", שבאותו יום העבירו משלוח אדיר של קוקאין, והכמות האדירה של הכסף שזרמה אליו, משכה את תשומת ליבם של אנשי המאפייה.
לאחר חודשיים של הוללות והנאה, הגיע אליו סוכן של הזטאס, והציע לו הצעה. אם הוא מצטרף אליהם בתור מומחה כספים וילבין בשבילם את כל הכסף שהם מקבלים ממשלוחים, הוא יקבל עמלות של 40% על כל משלוח שהזטאס יעשו. אם לא- הזטאס יורידו את מחירי המניות שלהם ויגרמו לו להפסדים עצומים. השליח הסביר שכמות כסף כזו תמשוך את המשטרה, וייעץ לו להחביא את הכסף ולשמור על פרופיל נמוך.
הדבר הכי נורא שעשה בחייו: יום אחד, שנה וחצי אחרי העסקה, נכנס לביתו שוטר, ואמר לו שהמשטרה יודעת עליו הכל. הוא איים עליו שאם הוא לא מתחיל לעבוד כסוכן כפול של המשטרה, הוא ייענש במלוא חומרת הדין ולא ייזכה להגנה מפני חברי הזטאס. בלית ברירה, סלווטורה הסכים, והחל לעבוד כסוכן כפול. אחרי חמישה חודשים של העברת מידע, הזטאס ביצעו פעולות התנקשות בכל בכירי המשטרה, וגילו את בגידתו של סלווטורה. הם הטביעו בו את חותם הבגידה(קעקוע של נחש שמוטבע על העקב) השקו אותו באלכוהול, והיכו אותו, ולאחר מכן שלחו ארותו לעיר.
כישורים: שליטה במסחר בבורסה. שקרן מעולה. דבר שהוא גרוע בו-לחימה. לא רק להילחם, אלא גם לראות דם ומכות. הוא מתחיל לרעוד כשהוא רואה מכות, וכשהוא רואה דם, יש לו נטייה להקאות.

חזרה