• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פולאאוט בארץ הקודש- עץ הרשמה

סטטוס
נעול לתגובות.
הקדמה 1-למה אני יצרתי את המשחק:
שחקני פולאאוט שיודעים דבר או שניים על תנ"ך הפולאאוט (fallout bible, שיצא ב2002 וכולל תשעה חלקים שניתן לקרוא באינטרנט) מכירים את האירוע היחיד שקרה לישראל וידוע לנו בפוללאוט, שבו בדצמבר 2052, במהלך "מלחמת המשאבים", ישראל הופצצה על ידי טרוריסטים. ציטוט מתנך הפולאאוט (באנגלית): "Like an exclamation mark on the end of a very bad year, a terrorist nuclear weapon destroys Tel Aviv". כל שחקן שגר או בעל קשר מיוחד למדינה שהוזכרה בפולאאוט תוהה לפחות פעם אחת מה עלה בגורל המדינה הזו. החלטתי לקחת אפשרות אחת לזה, וכל מה שנכתב פה, פרט לציטוט האחד, הוא לא יותר מפאנפיק בגרסת משחק תפקידים.

הקדמה 2-מה זה העולם של פולאאוט:
העולם של פולאאוט זה עולם אחרי שואה גרעינית. העולם הוא עולם שמשתמש בלוגיקה של שנות החמישים עם קצת מאפיינים מעשורים אחרים. השינוי המשמעותי ביותר זה שמאחר שלא חקרו מיניאטוריזציה ודברים אחרים כמו שצריך, המשאבים מתבזבזים במהירות, והעולם מחפש נפט. ב2052 פורצת "מלחמת המשאבים", שבתוכה ישנה מלחמה בין האיחוד האירופאי שקרוב לקריסה כלכלית לארצות ערב שהמלחמה נפסקת ב2060, לאחר שבארות הנפט בארצות ערב נתקעים בלי נפט ואין על מה להילחם. ב23 באוקטובר 2077 פורצת ה"מלחמה הגדולה" שבה ארה"ב, סין, ברה"מ ומדינות אחרות מפציצות אחת את השניה בפצצות גרעיניות. הרמזים היחידים שיש לנו במלחמה הם השעה 9:47 בכל השעונים בפולאאוט, לא ידוע אם ערב או בוקר (אם זאת, לפי מידע שהושג במשחקי הפולאאוט, האפשרות הסבירה ביותר היא שזה היה בערב, ו9:47 זו השעה לפי החוף המזרחי ולא המערבי). לאחר המלחמה הגדולה הכל נחרב, והאנשים בארצות הברית נכנסו ל"כספות"- מקום חסין קרינה ששרצה בחוץ עקב הטילים הגרעיניים והעובדה שכל דבר שני היה מונע בעזרת כוח גרעיני. למרות זאת, לא ידוע הרבה על שאר העולם.
ה27 ביוני, 2245
יומן יקר,
היום השליטה של הארגון הגיעה אלינו. אמא אמרה לי שמעכשיו נוכל לחיות בלי בעיות בקיבוץ. אחי התגייס לארגון בתור שומר של הקיבוץ, ואבא אמר לי שמעכשיו נוכל לאכול יותר מתפוזי הדר ותפוחות.

מיומנה של שרה צמח, ילדה בקיבוץ "הזית". הארגון הגיע גם אליה.​

היסטוריה של ארץ ישראל:

כדי שנבין את היומן, ניאלץ לחזור אחורה,2023 ליתר דיוק. תחת שלטון הנפט של מדינות ערב, ישראל הוחרמה (לא שעד אז הרבה מדינות דיברו איתה בכלל, לפחות לא מאז 1971, כאשר הברית בין צרפת לישראל פורקה וישראל נותר ללא מדינה גדולה שתשמור עליה). למרות שהנ"ל הייתה מדינה קטנה, שלא התקיפה אף ארץ ב75 שנות קיומה, עצם קיומה בכללי הוא סבל. תחת פקודה מספר 8193 של האו"ם, על ישראל הוטל אמברגו עולמי, ולא הוטל וטו, כי כולם היו חייבים את הנפט של מדינות ערב. זו הייתה מכה ניצחת למדינה הקטנה שהתחילה לסבול מההשפעות לאחר שבועות ספורים, אך ישראל לא נכנעה והבינה את האסון, ובצעד צבאי נועז ביותר כבשה את סיני ועזה על מנת להשיג את הנפט, ולאחר מכן, כאשר שכנותיה הגיבו, ישראל גם כבשה את צפון לבנון, רמת הגולן (כולל מזרח הכינרת) ושטחים מהגדה המערבית (לא כולל מזרח ירושלים) בתוך חודשיים, אם כי במחיר של אלפי הרוגים.
לאחר 2023, ישראל הפכה ממדינה חלשה שניתן להתעלם ממנה למדינה צבאית וקטלנית. מאז קום המדינה, לא הייתה כזו התעניינות במדינה הזו. ברית המועצות שלחה להם יהודים שנותרו שם לקיבוצים, שהפכו לדרך המגורים המועדפת עקב הישארות המפלגות הסוציאליסטיות בשלטון, וארה"ב החלה לשלוח להם נפט בתמורה לכלי נשק ואימונים צבאיים. בתמורה לכך, כאשר מדינת ערב רצתה להחרים מדינה ידידה, ישראל "הסבירה" למדינה הזו שלא עושים דבר כזה. ישראל הפכה בתוך 30 שנה למכונה צבאית קטלנית ביותר, עם בניינים חזקים והרבה נערים שהפכו לגאווה עולמית.

בינתיים, קם ארגון טרוריסטי לא קטן ששמו נשכח עוד לפני תחילת המלחמה הגדולה, ובעזרת קשרים השיג כוח גרעיני. בדצמבר 2052 הופצצה תל אביב, נהרגו עשרות אלפי אנשים, ומרוב פחד שזה יקרה גם להם, המעצמות, חוץ מארה"ב שהטרוריסטים לא יכלו להגיע אליה, החרימו את ישראל. הייתה מוחרמת. חסרון זה הפך ליתרון לימים, מאחר ובזמן שהמדינות הלא מוחרמות היו במצב קטסטרופלי בגלל שלא היה כסף, דלק (שישראל לא קיבלה מאז בערך 2045, שנגמר הנפט בסיני, ומאז היא התחילה להסתגל לחיים בלעדיו. משלוחי הנפט מארה"ב נגמרו ב2037), ישראל הייתה במצב יחסית טוב לקראת המלחמה הגדולה בשל היותה אוטורקית בהכרח וקצת אנרכיסטית גם ככה (כי אין באמת שליט של קיבוץ, מקסימום אדם שמקשיבים לו בגלל שהוא מנוסה והם מאמינים שהוא יכול לעשות משהו לטובת הקיבוץ)

עקב הגירה של שניים מראשי פרוייקט הכספות, אדוארד כהן ולאנס לייבוביץ' (אשר שינו את שמו לישראל כהן ומשה לייבוביץ', בהתאמה, ברוח העברות בארץ ישראל), הוקמו 40 כספות שהכילו בסביבות ה43 אלף איש יחדיו, ורק אנשים שעבדו עליה, משפחותיהם, אנשים שיכלו לעזור לתחזק את ה ומנהיגים חשובים הגיעו לכספות. יוצאת מן הכלל היא כספת ל"א, אשר העבירה קיבוץ שלם, בית הזורע, אל תוך הכספת, אך זו היתה הדוגמה היחידה, וברי המזל שנכנסו היו לעתים קרובות מגיעים ללא הורים, ילדים, אחים, או כל קומבינציה של הנ"ל. הכספות נועדו לכך שהאנשים יחיו במשק אוטורקי-שיתופי, ובניגוד לכספות בארה"ב,לא בוצעו ניסויים בכספות- הן נועדו להישרדות נטו.

עד למלחמה הגדולה, רוב משאבי א"י הלכו לכספות, ובגלל שאנשים ידעו שהסוף באמת קרב, הם התפללו תפילות אחרונות, נישקו את יקיריהם לשלום, והתחבאו איפה שיכלו. על ארץ ישראל נפלו כשלוש מאות טילים גרעיניים, למרות שבעזרת מערכות קרב מתוחכמות ביותר של טילי נגד גרעיניים שנוצרו תודות למוח הישראלי כ90 טילים נוטרלו, ועקב השליטה של ישראל בסיני עוד 40 נפלו איפה שהם לא היו צריכים ליפול. בקרב אחרון ונואש, ישראל שחררה ארסנל רב עוצמה של שמונה מאות ראשים גרעיניים על השכנים, הפילה את החורבן על שכיניהם, ונפלה על חרבה. מצדה לא תיפול שנית, כי אין כבר מצדה. ירושלים לא חטפה ראש נפץ גרעיני בגלל שהיו שם גם ירדן וגם ישראל, אבל מרחץ הדמים היה חמור כמעט באותה מידה, ורק מעטים הצליחו להישאר, בעיקר בגלל הקרבות הקשים, אבל גם בגלל הקרינה שהרגה אנשים אחד אחד.

האמנם? למרות שכמעט כל האנשים מתו בהפצצות הגרעיניות, אלו שהיו חכמים מספיק לברוח לאזור צפון סיני, ואלו שהיו ברי מזל מספיק להיות ב"כיס" באזור שקרוב לרמת הגולן הצליחו לשרוד עם כמויות קרינה רבות שנספגו במהלך הזמן או שהפכו ל"נושרים" (ידועים גם כגועליים, כghouls), הידועים בשמם עקב נשירת העור. כ2000 איש שרדו כך את ההפצצות והגשם הגרעיני שהרג אלפי זנים של צמחים ועוד יותר אנשים, ועוד 43000 היו בתוך הכספות. בפעם השניה בהיסטוריה, שישה מליון אחרים נמחו עקב גחמה מגוכחת של משוגעים. נכון, העולם כן נחרב, אבל בני האנוש לא.

ארץ ישראל החדשה:
התאריך הוא הרביעי באוקטובר 2266, או ו'כ"ב בחשוון, לפי הספירה המצדית. הכספות לא פוקחו ורוב הכספות היו בשיטת "תן כמה שאתה יכול וקח כמה שאתה צריך" הידועה של הקיבוץ, שעליו הדור הראשון של הכספות לרוב גדל. אם זאת, היו כספות שהלכו על שיטה קפיטליסטית, ואלו שלטו בעולם שמחוץ לישראל ואלו הקימו ארגונים שונים. כספת ה' ידועה בתור הכספת שהקימה את ה"ארגון"- ממשלה די דמוקרטית שמנסה ליצור דרכי מסחר על מנת להקל על חיי התושבים בקיבוצים שמחוץ לקירות המוגנים שננטשו מזמן. הארגון נחשב קפיטליסטי, ושולט בטכנולוגיות התפלה מלפני המלחמה שמאפשרות לו ליצור מים נקיים ומלח מהים המזוהם, שניהם משמשים לרוב במסחר, זאת בניגוד לארה"ב והקפיטליזם שלהם שהפך את פקקי הבקבוק של המשקה הידוע "nuke cola" לבעלי הכסף (ולמי שתוהה למה הם שווים משהו: הם מגובים בערך של מים). הארגון משתמש בשקל, מטבע שהם מכינים מכסף, אשר התגלה לאחר המלחמה בתוך הרבה מאוד אבנים ליד מה שהיה פעם מישור החוף.
כדי לתת רעיון לערך של השקל, בקבוק מים נקיים שווה לחמישה שקלים, אקדח 10 מ"מ (האקדח הסטנדרטי לפני המלחמה) במצב טוב יחד עם מחסנית של 12 כדורים עולה כ50 ש"ח, ושלוש תפוחות או שני חמורים יעלו לכם 500 שקלים.

גיאוגרפיה של ארץ ישראל:
הכספות היו בין אזור קרוב לחיפה, דרך אזור דימונה ועד כספת מ' שנוסדה ליד העיר "יד ישעיהו" שנמצאת בצפון סיני. כל אזור אחר ננטש. השורדים שיצאו מהכספות או שלא היו בהן בכלל התיישבו ברובם ליד האזורים הללו, למרות שאחרים, בעיקר מהכספות שנחשבו דתיות, התיישבו באזור ירושלים ואף ירדן וצפון סוריה. גורל השכנים החביבים לא ידוע, אך לפי המודיעין הישראלי, הם לא בנו כספות בכלל או שנבנו מעט מאוד, ככה שיש המון שטח להתרחב אליו, אפילו אם זה לא שטח טוב להתיישב בו. על פי רוב, יישובים נבנים ליד כספות או ליד ערים שהן הרוסות חלקית בלבד. ככלל ברזל, עד העיר "תל-דימונה", הארגון שולט, ודרומה אליו קיים "מצדה", ארגון דתי שרוצה לשלוט בארץ ישראל כמו בימי הזהב שהיו (ראו גם: ימי בית שני)

בעלי חיים חשובים:
חמורים- לפני המלחמה הגדולה, החמור היה משומש עוד הפעם במקום המשאית לתובלה. כיום, מה שידוע כחמור הוא פרד גדול עם זנב ארוך שמסוגל להתרבות. החמור הוא בעל חיים חשוב בישראל, והוא משומש לרוב כבהמת משא ולעתים למאכל. החמור הוא אינטיליגנט בערך כמו כלב, והוא מסוגל להבחין בין אויב לחבר או לעשות תרגילים, ולכן לעתים אנשים מרגישים רע כאשר הם צריכים להרוג את החמורים שלהם.
תפוחות- מה שידוע כbrahmin במשחקים. פרה דו ראשית שיותר גדולה מהפרות שאנחנו מכירים. ההבדל בין אלו שבארה"ב לאלו שבישראל הוא הגודל- האורך של הפרות החדשות בארה"ב עומד על משהו כמו 2 מטר, אלו שבישראל מגיעות ל2 וחצי מטר ומתנשאות לגובה של מטר וחצי לעתים אף יותר. גם אלו משמשות למאכל ומשא, אבל בעיקר למאכל, כי הן נושאות פחות מחמור ויותר טעימות מחמור.
עקרבוט- מה ששמעתם. השרץ (שאסור לי לקלל אותו כמו שצריך) הזה חי, מגיע לאורך של מטר וחצי, ומסתובב בלהקה של בין ארבעה לשישה פשעים נגד האנושות. הם די טעימים, אז לפחות הם טובים במשהו.
יתושים- עוד חלאה ששרד, מגיע לאורך של 20 ס"מ. החדשות הטובות הן שהחלאות לא מפיצים מחלות, הרעות הן שהם מפיצים קרינה.
ג'וקים- מרכיב בארוחה מאוזנת, יאמי יאמי. הם מגיעים לאורך של 20 ס"מ אם אתם חסרי מזל, אבל הם לא כל כך קשוחים, ויריה או שתיים תפצח את השריון שלהם ותהרוג אותם. הם אכילים ונפוצים (מדי), אבל לא יותר מדי טעימים.
דרי קרב- עוף דורס שצד עקרבוטים, ג'וקים וגופות של אנשים חסרי מזל. אנשים מאלפים אותם, אבל דווקא הנושרים מסתדרים איתם יפה, וזה לא מחזה כל כך נדיר לראות נווד נושר עם דר קרב שמביא לנושר שאריות של עקרבוט
טרפן- חזיר בר בגובה שני מטר וברוחב של שלושה שמטיל אימה אם אתה מתקרב לטריטוריה שלו. צריך עשרה חיילים (או דמות שחקן בדרגה בינונית) בשביל להפיל אחד, ואוי למי שרוצה משהו שיש לטרפן.

הארגונים החשובים:

*הארגון- הארגון הוקם בשנת 2140, במטרה לטפל בבעיות האנשים. על אף שהארגון מגדיר עצמו קפיטליסטי בשל שימושו בכסף, הוא מקבל סחר חליפין בברכה ואומר לאנשים לעבוד כמה שהם יכולים בשביל שכולם יוכלו לקבל מה שהם צריכים. הם אידאליסטים וחביבים יחסית, אבל קיבוץ שלא רוצה לעבוד למען הארגון חוטף חזק בראש, בלשון המעטה. הם גם שולטים באספקות המים, ולתושבי הקיבוץ מותר לקחת רק כמות מסויימת של מים, לא כולל לגידוליהם ("טוב לנו שיהיה ילד רעב בכפר מרוחק מאשר שיהיו חמישה ילדים רעבים בכפר עם מים", כך אמר הנשיא אהרון ברוך, בתגובה לשאלה שנאמרה באחד מהקיבוצים על זה שהם צריכים הרבה מים. זה לא היה נאום ממש חביב על הקהל, אבל הוא הספיק לקנות את דעת הקיבוץ). הארגון לא מחזיק הרבה נשים לוחמות, אבל הן קיימות, והייתה אפילו רמטכ"לית ב2234, דינה גולן. הבירה של הארגון היא העיר "אלטנוילנד", כמו התרגום של תל אביב וכמו ספרו של הרצל. סוחרים בשקלים וקצת בסחר חליפין.

*מצדה- ארגון דתי-צבאי, הוקם בשנת 2243, בשנה ה6,000 לבריאת העולם. מצדה שומרים על אורך חיים יהודי ככל האפשר, אך דברים כמו שמירת שבת וכשרות נזנחו (פיקוח נפש דוחה שבת) על מנת שהם יוכלו להילחם על חייהם. הארגון מטיף ללימוד היהדות ולשמירה על גוף האדם, ושומר על אנשיו חזקים בשביל שיוכלו להילחם. בירת מצדה היא... מצדה. לדעתם, יושבי העיר הקדושה עושים עבודה טובה, אבל הם לא מנסים באמת לקרב לבבות. סוחרים בסחר חליפין ומים

*השומר- ארגון של "אחים ואחיות לנשק", מחזיק במאות לוחמים שבאו מכספות כ"ב וכ"ג. האחים והאחיות לנשק שומרים על קיבוצים עצמאיים בעד גידולים חקלאיים ומים ועל העיירה יריח, על שם עיר עתיקה, עתיקה יותר מהזמן עצמו, יש הטוענים. המתנגדים לשומר טוענים שכל מקום שמותקף לפני שהם בדיוק מגיעים מותקף על ידי השומר. משתמשים במים ובשקלים

*איחוד הכספות- חמש כספות קרובות יחסית שהחליטו לעבוד יחד, לאחר שיצאו לאוויר העולם. כספות י' עד ט"ו, הראשונות לצאת בסביבות 2120, הקימו את העיר הגדולה הידועה בשם "לב השמש", ובה לא פחות מארבעת אלפים אנשים אנשים (לשם השוואה, כמות הצאצאים של היוצאים מהכספות עומדת על 8,500 וכמות האזרחים של הארגון היא כ- 45,000, והם עוד יוצאים של עשרים ומשהו כספות), ומשם יצאו כמות יחסית גדולה של נושרים, עקב העובדה שהם יצאו קצת מוקדם. איחוד הכספות נמצא כיום במצב די מתוח עם הארגון, לאחר שהיו במלחמה. סוחרים במים.

*יושבי העיר הקדושה- חבורה של אנשים דתיים (בסביבות ה500 איש) שמתפללת לביאת המשיח וגרה בחורבות ירושלים, לרוב ליד "המקדש העגול" (באופן אירוני, הם מתפללים במסגד אל אקצה, שנשאר במצב לא רע). הם מנסים לקרב לבבות, ללא הצלחה. שומרים עליהם "חיילי דוד" והם ידידים טובים של מצדה, אבל רואים בדרך של מצדה דרך קצת אגרסיבית מדי. הם משתמשים בשקלים.

*חיילי דוד- שומרים וחקלאים שעובדים בשביל שיושבי העיר הקדושה יתמכו בהם. הם מאמינים שיושבי העיר הקדושה יביאו את המשיח שיתקן את הארץ ויעניק גאולה ומזור. הם משתמשים בשקלים.

*כספת כ"ד- כספת שבה מישהו טען שהוא המשיח ואנשים באמת האמינו לו. הוא הקים כת בתוך הכספת, וכל זמן שהם בתוך הכספת אף אחד לא מפריע להם. אם זה היה בשליטת מצדה, הם היו סוקלים את ה"משיח" באבנים, אבל הבעיה היא ששומר עליהם הארגון, כי הם יודעים שהם יהיו יום אחד קלף מיקוח חשוב מאוד. הם לא צריכים כסף, יש להם את המשיח.

*הקיבוצים- משהו כמו 90% מהאנשים- לא משנה להם מי שולט עליהם, רק משנה להם אם יכולים לחיות עם מה שיש להם, ואם לא, למצוא דרך לתקן את זה. משתמשים בשקלים, מים ובסחר חליפין.

*המוסד- צאצאים של האנשים שטיפלו בין היתר, ב90 מראשי הנפץ. בשל העובדה שאנשים שונאים אותם בגלל שהם מתעקשים לא להתאחד עם קבוצות, הם שומרים על שקט בצפון סיני.

אתם:
אתם חבורה של קיבוצניקים בקיבוץ בשם "בית דין" (על שם מבנה שהיה באזור) באזור החיץ בין הארגון לבין איחוד הכספות. לאחרונה היחסים התחממו במובן הרע של המילה, והייתם אמורים להגיע אליהם ולדבר איתם על המשך חוזה השלום. לחילופין, אתם ממשלחת שלום של האיחוד. בזמן השיחות הדיפלומטיות ביניכם (או "דיפלומטיות", קחו את זה לכל מובן שאתם רק רוצים), חבורת שודדים חטפה אתכם, ספק מנסה לגייס אתכם ספק מנסה לדלות ממכם כמה שיותר מידע לפני שאתם מתים, ואין לכם מושג איפה אתם. זה בערך מה שהבנתם מהעולם.

הרשמה:

טופס הרשמה נכתב כך:

שם דמות: ישראלי לכל הדעות, או כינוי שהדמות מוכרת בו
גזע (אנושי או נושר. אם אין לכם ניסיון בכלל בשממות אפוקליפטיות, קחו אנושי):
דעתכם על ארגונים (אפשרי): אם יש לכם דעה חיובית או שלילית במיוחד כלפי ארגון מסויים, תגידו פה. לעומת זאת, אין הרבה אנשים עם חיבה או שנאה מיוחדת לארגון מסויים.
תכונה ראשית: תכונות אפשריות הן כוח, זריזות, חושים, חוסן, חוכמה, כריזמה. יש לכם +3 כאשר אתם מגלגלים על מנת להצליח בפעולה שדורשת את התכונה הזו.
תכונה משנית: כמו תכונה ראשית, אבל לא מה שנרשם בתכונה ראשית. כאשר אתם מגלגלים לפעולות בתכונה זו, יש לכם +2
תכונה שלישונית: כמו תכונה ראשית, אבל לא מה שנרשם בתכונה ראשית או משנית. יש לכם +1 כשאתם מגלגלים בשביל פעולות שדורשות את תכונה זו.
מקצוע: מה הייתם בקיבוץ? חולבים? מוליכי חמורים? שומרים? רופאים? אתם תקבלו יכולות בהתאם למקצוע.
רקע: לא צריך הרבה רקע ואם אתה לא בטוחים מה לכתוב, גם אל תכתבו. נושרים חייבים לכתוב רקע.
יש ניסיון קודם בפולאאוט?:
הערות/ שאלות/ איפה הפיפ בוי שלי?:

אני כבר דיברתי אתך על כמה שאני מתלהב מזה.
ברגע שאני אסיים עם הבגרויות אני אקח את הזמן ליצור דמות למשחק :D

אין בעיות, אני גם ככה לא רוצה להתחיל את המשחק לפני אמצע יולי, ככה שיש הרבה זמן.

הערה: שכחתי לציין, אבל אנחנו משחקים עם ק10. קוביה אחת תספיק לכם, אבל יכול להיות שאני ארצה שתטילו אחוזים, ואז שווה שיהיו לכם שתי קוביות. כמו כן, יהיה נחמד אם תלמדו כמה ביטוים משנות החמישים.

dragonian אמר/ה:
אני מסתקרן מאוד. רציתי לשאול, אם המנטאליות גם כמו בשנות החמישים.
הקיבוצים בשיא האידאלוגי שלהם?
לפני המלחמה? עד אמצע שנות ה40 של המאה ה21 בערך היה לך עיור משמעותי. בשיא, תל אביב הכילה 1.2 מיליון איש מתוך 6.5 מיליון איש בארץ, אבל מתוכם מתו כמה עשרות אלפים בגלל ההפצצה הגרעינית. לאחר מכן הבינו שהעיור הוא רעיון גרוע ועברו לקיבוצים בקצב מתמשך. לולא המלחמה, ישראל הייתה חוזרת להיות אדמת חקלאות עם פיתוחים טכנולוגים נטולי נפט פה ושם.

אחרי המלחמה הגדולה האדמה של ישראל נחשבת יחסית פוריה בהשוואה לשכנותיה, והקיבוצים ממשיכים להתקיים, למרות שישראל הפכה להיות מ10% אנרכיסטית ל40% אנרכיסטית. בטח, יש לך קפיטליזם ברמה מסויימת וכל זה, אבל בקיבוץ יותר נוח לעשות סחר חליפין מאשר לקנות בשקלים (וזה אם אתה קונה מבחוץ- אם זה בין שני יושבי אותו קיבוץ אתה רק מודיע שאתה לוקח משהו כי אתה צריך אותו, וקיבלת. רק שים לב שזה דו צדדי). קיבוצים שהם תחת הארגון נחשבים הכי מסודרים והם משתמשים בשקלים בצורה מסודרת, אבל אתה עדיין לא מוציא ארנק ליעקב הרפתן שהבאת לו אתמול קצת תפוזי עץ (גידול בארץ ישראל הפוסט אפוקליפטית, כמו תפוז, רק גדול יותר, בעל טעם פחות חזק ומעוות בשמו. בהשוואה לשממה בארה"ב ישראל שמרה על הרבה גידולים באותו מצב בערך, כולל עגבניות שרי והחרובים).

אז קיבוצים יכולים לשרוד מחוץ לכספות? הקרינה ירדה?
אני מתעניין, למרות שאין לי שום ניסיון בפולאאוט או בפוסט אפוקליפסה.

dragons אמר/ה:
אז קיבוצים יכולים לשרוד מחוץ לכספות? הקרינה ירדה?
אני מתעניין, למרות שאין לי שום ניסיון בפולאאוט או בפוסט אפוקליפסה.
מבנים שורדים אחרי מתקפה גרעינית, זה לא 100% חורבן. גם אנשים שרדו מחוץ לכספות, והקיבוצים (פרט לבית הזורע, שרק הקים את המבנים סביב כספת ל"א) נבנו מחדש לגמרי.

בקשר לקרינה, היא ירדה בהרבה, מספיק לקיום חיים, ומספיק לגידול צמחים. לא מספיק לקיום אימפריה אם זאת. התקווה של האנושות היא שקבוצת אנשים תגיע לחלל, מחוץ לכל זה. יש כאלה שטוענים למעשה שfirefly זה מה שקורה כשזה קורה והאנשים מוצאים מקום בין הכוכבים, אבל אלו סתם ספקולציות.

לא הבנתי כל כך את הקטע עם תכונות תוכל אולי להסביר ולפרט?

התכונות זה כמה אתה טוב בתכונה מסויימת. לדוגמה: אם אתה טוב בחושים, אתה כנראה תקום משנתך ותספיק להוציא את האקדח שלך לפני שכמה פושטים באים לבזוז אתכם, ואם אתה טוב בחוכמה סביר להניח שתוכל לפענח סיסמאות של מחשבים (הערה לציון: מחשבים בעולם של פולאאוט הם די פרימיטיבים וקופסתיים, אבל הם עשויים מחומרים מאוד חזקים והם שרדו את המלחמה הגדולה. לרוב יש במחשבים האלו זבל, אבל לפעמים תמצאו בהם מה שאתם צריכים).

הקטע של תכונה ראשית, משנית ושלישונית זה לתת לשלוש תכונות יתרון שמשקף את כישוריך הטבעיים. לדוגמה, אם יש לך כוח (ראשי), חוכמה (משני) וחושים (שלישוני), אתה יכול לספר שכשהיית ילד היית לומד בבוקר בכיתה בקיבוץ ואחרי שלמדת הלכת ועבדת עם אביך בהרמת משאות כבדים. כשעבדתם בהרמת משאות, הייתם צריכים לוודא שאין חיות פרא בדרך, אז פיתחת קצת מודעות לסביבה.

היכולות, שקשורות לתכונות ולמקצועות, מסמנות התמחות של ממש, בעוד התכונות מסמלות פיזית או מנטלית באספקטים בחיים שלך.

אוקיי, מגניב תרשום אותי ואני אפרסם את דף הדמות מתישהו השבוע בסדר?

אני חייבת להודות שהתרשמתי. עשית עבודה מצוינת בתיאור העולם, אבל לא ציינת את המידע בעולם האמיתי על ישראל שדרוש להבנת הסיטואציה. בתור מישהי לא יהודייה שממוקמת ביפן ובקושי יודעת מה זה ישראל, קצת קשה לי לשחק מישהי ישראלית.
וכן, אני יודעת שיש בישראל הרבה מהגרים חדשים, אבל הם כמעט תמיד יהודים שחיים אורך חיים יהודי, מה שאין לי ניסיון בזה וזה גם בדרך כלל מפלה נשים, ואני אישה, אז אפשר להבין למה אני לא רוצה לקחת בזה חלק.

גנרל אסדת'! אמר/ה:
אני חייבת להודות שהתרשמתי. עשית עבודה מצוינת בתיאור העולם, אבל לא ציינת את המידע בעולם האמיתי על ישראל שדרוש להבנת הסיטואציה. בתור מישהי לא יהודייה שממוקמת ביפן ובקושי יודעת מה זה ישראל, קצת קשה לי לשחק מישהי ישראלית.
וכן, אני יודעת שיש בישראל הרבה מהגרים חדשים, אבל הם כמעט תמיד יהודים שחיים אורך חיים יהודי, מה שאין לי ניסיון בזה וזה גם בדרך כלל מפלה נשים, ואני אישה, אז אפשר להבין למה אני לא רוצה לקחת בזה חלק.
בתור מישהי שלא מכירה היטב את ישראל וחיה ביפן, העברית שלך מצוינת.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה