• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

גיבורי לייבלון: שחר חדש [חופשיטה; התחלנו]

Battle-horn

פונדקאי ותיק
איוושת גלימתו הצהובה של טיילאר בקעה את דממת מגדל אנוריון, מרפרפת על קרסוליו החלקים. כפות רגליו החשופות נעו במהירות על רצפת השיש הלבנה, המוארת באור לבן וטהור. מראה פניו היה חריג ביחס לטבעו, עיניו הבוערות היו תערובת אש של טירוף וזעם.
אגרופו הקמוץ סגר על ניצבה של חרב קצרה, מדהימה ביופייה.
הוא פנה עם המסדרון הארוך, ומצא את מבוקשו. 'טיילאר!' נשמע קול מופתע בראשו, כשאחיו הצעיר קם על רגליו, יוצא מהחדר הקטן בקצה המסדרון, ממנו השקיף לפני רגע, גלימותיו התכולות נעות בשלמות. 'דרימפאר.' השיב לו טיילאר, והחל לצעוד אל אחיו בחיוך מטורף, חרבו מונפת. 'טיילאר, מה אתה עושה?!' נשמע קולו המבוהל של דרימפאר בראשו. 'אני משתלט על המשמרת שלך.' השיב טיילאר בשלווה.
הוא חסם את הקשר הטלפתי, בפעם הראשונה ששומר עשה זאת, מאז נוצרו.
דרימפאר נסוג אחורה בבהלה. "טיילאר!!" זעק, ועוד הספיק לקחת נשימה אחרונה, רגע לפני שחדרה החרב הקצרה אל חזהו, ובהבזק אור לבן הוא פסק מלהתקיים.
לוילאר, טינארה, אורנאר, ארילאר ואליסירה עזבו את משמרתם, בפעם הראשונה בתולדות העולם. הם נעו אל מגדל אנוריון, כאחד.
טיילאר ידע, והתכונן.
עננים החלו להיאסף בשמי לייבלון.
* *
דארנו התעורר. עיניו- עיני אלף מלוכסנות- נפקחו בן רגע, ללא כל סימני עייפות, אף שישן הרבה פחות משתיכנן. הוא פסע אל מחוץ למערה, בה עדיין שכב טאלוסיוס, ישן כתינוק. השמיים בערו בלבן וכחול. סופת ברקים.
"טאל." השם התלחש מפיו, עדין ומתגלגל, קסום. "טאלוס." טאלוסיוס פקח את עיניו לאט, הביט בדארנו ובצל שהטיל במערה, וקם. "אתה שומע את זה?" שאל דארנו, ועצם את עיניו. הוא פתח את ידיו לגשם.
"השומרים נלחמים."
* *
קורט בארל פתח את חלונו לאוויר הבוקר. הסופה שככה, אך העננים עדיין נדדו בשמיים, מאיימים- וחולפים להם בשקט. הוא ירד לקומה התחתונה.
לקוחות המסבאה הראשונים כבר היו למטה, ליד השולחנות. שני אנשים, עייפים על-פי מראם. זה לא אמר לקורט דבר. חצי מלקוחותיו היו עייפים באופן קבע.
בעודו ניגש אל עמדתו מאחורי דלפק העץ החורק, נפתחה הדלת מאחוריו.
"קורט!" נשמעה צעקה מהדלת. בנטון. הגבר רחב הכתפיים רץ אל הדלפק, רטוב בראשו וכתפיו. קורט לא יכל להחליט אם זו זיעה או מי גשם.
"אתה חייב לשמוע את זה. כל העיר סוערת, קורט! כל העיר? כל הממלכה!" בנטון חייך עד לתנוכי אוזניו, חושף לעין כל את החלל במקום בו פעם הייתה שן קדמית. "מרד פרץ!" קורט עיכל את המידע לרגע, מבעד להתרגשותו של ידידו הרטוב. "ג'וליאן ימעך אותם כמו כולם," קבע לבסוף, והחווה בידו בביטול.
"לא, לא, הפעם זה רציני, קורט! מנהיג אותם אחד בשם ראנדון. אומרים שהוא אמן עם חרב, ממש קוסם. יכול לנצח כל אחד. אולי אפילו את לורד גייט. הוא היה רועה צאן בהרים עד לפי יום, עכשיו הוא מפקד על צבא! והכוח שלו רק גדל, קורט, כל צעירי המחוז נוהרים דרומה, כולם מצטרפים אליו!" קורט שתה את המידע בצמא. בנטון השתהה לרגע.
"והקטע החשוב ביותר- קורט, הוא שליח!"
עיניו של קורט נעצמו לרגע, ליבו שקל לקרוס עליו. בנטון הביט אליו, לא יודע באיזו דרך להבין את המוזג המסוחרר, וקורט אחז בו וחיבק אותו.
"בנטון!" דמעות עלו בעיניו. "ניצלנו!"
* *
המלך ג'וליאן הארבעה עשר לא היה אדם טיפש, או סנילי, על אף גילו המופלג. למעשה, כל שושלת ג'וליאן- אביו, וסבו לפניו, ואבותיו לפניו עד המלך ג'וליאן מאחד הדרום, התברכו באורך חיים של צב וערמומיות של נחש. וזו הסיבה שהבין המלך שהפעם זוהי לא התקוממות פשוטה.
הוא ישב בחדר השקט שלו, בו נהג לצוד זבובים בעזרת דקר ולתרגל את נשימותיו, ופכר אצבעות. הגה רעיון, ופסל, והגה, ופסל. לבסוף הגה כמה במקביל, וחיבר את כולם. מצוין.
"זקיף!!" קרא בקול גבוה ועדין, כשל צעיר במיטב שנותיו. חייל גבוה וצנום שעמד על-יד החדר נכנס פנימה. "כן, הוד חכמתו?" שאל, בעודו קד אל המלך. "קרא, בטובך, ללורד גייט." ציווה זה האחרון, והזקיף יצא החוצה ללא מילים. לאחר דקות מספר נשמעה נקישה על דלת החדר. "הוד חכמתו?" קרא הזקיף בקול מבעד לדלת הסגורה. "הלורד גייט כאן." המלך ג'וליאן קם בעצלתיים. הוא היה אדם בריא לגמרי, וטרח לברך את הנולד-מחדש דבר יום ביומו על כך.
הוא פתח את הדלת, והלורד גייט קד ברוב רושם. הלורד היה אדם בנוי היטב, קומתו ממוצעת, זקנו מטופח ועיניו בורקות. המלך הציע לו בלא מילים את הדרך לכיוון חדר הישיבות.
הוא לא נקט בשום הקדמות. "קונראד, אני זקוק לשירותי היחידה המיוחדת שלך." הלורד הנהן. הוא לא נהג להכביר במילים. פתגם דרומי אומר, שחתול שתקן עדיף מציפור מצפצפת. "הקצה לי ארבעה אנשים. אני רוצה שיחדרו אל המיליציה של אותו רועה צאן שכולם מעריצים, יבררו מה טבעו, ויעבירו לי את כל המידע שיוכלו. לאחר מכן- אני רוצה שיטילו באנשיו ספק לגביו, ולבסוף-" ג'וליאן הבליע חיוך ערמומי. הלורד והוא, אחרי הכל, לא חלקו את אותה חכמה פוליטית.
"אני רוצה שיהרגו אותו."
המלך השתהה לרגע. "ארבע משימות פשוטות." הוא סימן באצבעותיו. "כניסה, ריגול, זריעת ספק, וחיסול." הלורד הנהן. "כן, הוד חכמתו. אמצא את הטובים ביותר." הוא קד שוב, ופנה לצאת. "אני רוצה שתמצא אותם עוד היום, קונראד." הפטיר המלך. הלורד קד בשלישית, ויצא מן החדר. ג'וליאן חייך.
אין כמו פתרון בעיה להתחיל יום של בירוקרטיה מלכותית.

באטל הורן, כ"ץ.

אתם תשחקו את ארבעת החיילים שהמלך ג'וליאן שולח. המשחק מתנהל בעולם המערכה שלי, לייבלון. הייתי שם כאן מפה, אבל הקוד עשה לי בעיות; אני אשמח לשלוח מפה לכל מי שירצה.
הדרישות שלי פשוטות- בלי גמדים, בלי כוהנים ובלי בני-מחצית [לא קיימים]. רקע של לפחות 7 שורות. כל מי שרוצה לשחק מטיל לחשים, יש רק מכשף, אין אשף. אני אסביר למי שירצה על הדרך בה הקסם עובד בלייבלון.

טיפה מידע- האלים הקיימים כרגע הם "השומרים", הם דור שלישי של אלים שנקראים כך מכיוון שהם רק שומרים על מה שבראו קודמיהם. יש הרמוניה גדולה ביניהם, אבל כל שומר בוחר לו מדי פעם "שליחים" בעולם, ונותן להם כוחות על-אנושיים כדי שישנו את העולם, להנאת השומר השולח. לרוב השומר מופיע בחלום של אותו שליח, ומבשר לו על שליחותו, בהמשך הוא מתקשר איתו בעזרת חפץ שהשליח בחר בו, ובעזרת חלומות.
העולם בכללותו לא מאמין בשומרים, הם הפכו לאגדה. יש קבוצת נביאים אלפים, הם המאמינים היחידים שנותרו. בני האדם מאמינים בנולד-מחדש, אל שהומצא לפני מספר דורות, כולם מתפללים אליו פעם בחודש, מדליקים כמה נרות, וזהו. האלפים מאמינים בשמש- הכינוי שלהם לראש הרפובליקה של טרסוס, מולדת האלפים. כל שמש מכהן הוא כאל, כל העם מתפלל אליו ומבעיר לפידים בראשי ההרים כ"מחווה לאורו הזוהר".
אתם נמצאים ביבשת קלדור, המחולקת לשניים- בדרום, מספר טריטוריות שהתאחדו לממלכה אחת, תחת המלכים לשושלת הג'וליאנים, שדואגים לבסס היטב את מקומם בשלטון בעזרת כוח ועורמה. נעשו כבר מספר נסיונות הפיכה כנגד המלוכה, אבל כולם דוכאו. הציבור בדרום הוכרח להאמין בנולד מחדש. לאחרונה קם רועה צאן מההרים במערב, והוא אוסף אליו אנשים מכל רחבי הממלכה הדרומית, בהכנה למרד גלוי כנגד המלך ג'וליאן. השמועות אומרות שהוא שליח.
בצפון ישנן רק ערי מדינה- לכל עיר יש מלך, ולו יש צבא, ושליטה על העיר ועל הטריטוריות השייכות לה והכפרים הסמוכים לה. בין הערים יש ברית מסחרית וצבאית כנגד הדרום, אבל למעשה אף עיר לא סומכת על שכנתה.

בהצלחה לכם!

באטל הורן, כ"ץ.

חופשיטה. אני אציין את זה בכותרת.

עוד פרטים-
גזעים: בני אנוש, אלפים, ננסים, אורקים, אורוקים [גבוהים יותר, חכמים יותר, ויפים טיפה יותר מאורקים], חצאים למיניהם [שימו לב- חצאים שנואים בכל העולם]. בין בני האנוש והאלפים שוררת איבה הדדית, לא שנאה אבל איבה. לננסים אין בעיה עם אף אחד. האורקים שונאים את כולם וכולם שונאים אותם. כולם נרתעים מהאורוקים, למרות שהם כשלעצמם מנסים להסתדר עם כולם [הם גזע חדש, נוצר ע"י ראש שבטי האורקים בניסויים וכישופים שונים].

באטל הורן, כ"ץ.

הבעיה שתהיה, כמובן, היא שלא יקבלו אותך לצבא של בני אנוש, ואתם אמורים לשחק את הארבעה שנשלחו. גזעים נרשמו כבר, הודעה מעליך- אתה יכול לשחק חצוי מהגזעים הנפוצים [אנוש-ננס, אנוש-אלף וכולי וכולי], אם הדמות תצליח להסתיר את זה. מקצועות- טוב, אני לא מהאלה שמגדירים, בעיקרון כל דבר לוחמני (כולל מטיל לחשים, אצלי אין תחומי התמחות [אם תרצה הסבר על קסם- רק בקש]).

באטל הורן, כ"ץ.

ביקשתי.
וסתם שאלה, התחזות (קסומה, בין השאר) זה דבר בעייתי בעולם?
וחוץ מזה, בעזרת פלאפ טוב אפשר לסדר את זה-החל מפרוטקציה משפחתית, דרך נסיון (הוא הציל כבר כמה ראשים) עד למטרומורפוזה (היי, קופיל המקורי היה בן אנוש שעקב מספר לחשים הפך לגנול בגופו!)

התחזות היא לא בעיה, התחזות על בסיס קבוע- אתה תצטרך להתפלל שאף אחד לא יראה אותך בלילה, ואתה תתהלך כל היום עייף.
ועכשיו הסבר על קסם-
יכולת כישוף באה כיכולת מולדת, לבערך 14% מהאנשים. 40% מתוכם לא מפתחים את היכולת הזו ונותנים לה לשקוע בתוכם. עד גילאי 6-7 היכולת הזאת נותרת גולמית, כלומר- קיימת, אך לא מלוטשת. הוא לא יוכל להשתמש בה במודע, אך יהיו עיתים בהם היא תפעל ללא כוונתו [למשל: הילד מתעצבן על האמא שלקחה לו את הצעצוע, המרק של האמא נשרף].
ברגע שהדמות תהיה מודעת לכוח הזה, היא תוכל להשתמש בו כרצונה, כמו שאני ואתה משתמשים ברגל או יד. אך הכוח הזה עדיין צריך ליטוש כדי להגיע לשיא יכולתו, ולכן ישנם בתי-ספר ומורים לכישוף. למעשה הם מלמדים איך לשלוט בכוח שבעצם כבר קיים בך, הם לא מקנים לך שום כוחות חדשים.
עכשיו, מה שקורה תכלס- הדמות חשה ב'כוח' בתוכה, היא מתעלת אותו בכמות שהיא רוצה, ואז היא למעשה מעצבת את המציאות, ע"פ כמות ה'כוח' שתיעלה וע"פ הרמה אליה הצליחה להביא אותו. רמת העייפות שתבוא אחרי הטלת הכישוף מחושבת ע"פ כמות ה'כוח' שתיעלה הדמות.
הדגמה: שטומברגס הוא מכשף מתלמד. הוא הלך ביער, כשלפתע הופיעה מולו, בחוצפה שאין לתארה, פטריית יער בגובה של כשני ס"מ. שטומברגס עמד על כבודו, ולכן עצם את עיניו לרגע, ואחר-כך הושיט אצבעו לכיוון הפטרייה. זרם קטן של 'כוח' זרם מאצבעו המושטת, לבש צורה של להבה ושרף את הפטרייה הסוררת לאפר. בגלל שכמות הכוח שתיעל שטומברגס הייתה מזערית, הוא כמעט ולא חש עייפות לאחר הטלת הכישוף, ולכן המשיך לצעוד בחדווה.

יש שנאה גדולה בין יצורי אנוש ליצורים גובלינואידים ודומיהם. שנאה, כלומר שאם יפגשו אחד לא יהססו להרוג אותו, גם אם זה תינוק, וגם אם הוא יבכה ויתחנן לרחמים. אז יהיה לך מאוד קשה לסדר פלאף טוב לזה.

באטל הורן, כ"ץ.

לא נראה לי שזה חכם לקרוא לגנול 'גובלינואיד' (למעשה, במקור היצורים דמויי הצבוע האלו היו משהו בין טרול לננס!).
ומה לגבי האופציות האחרות (הוא הציל ישבנים של כמה ראשים חשובים, למשל)?

חזרה