• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הכינו את המכחולים: תחרות האורק הזהוב 2007

magnus the red

פונדקאי ותיק
כמו כל שנה תיערך באייקון תחרות צביעה נושאת פרסים.
התחרות תיערך ביום שלישי ה- 2.10.

החלוקה לקטגוריות תיקבע לפי מספר המשתתפים בתחרות, בתקווה שאוכל לעדכן בעץ זה לפני אייקון אם ירשמו מספיק אנשים.
בכל מקרה התחרות תחולק לפחות לשתי קטגוריות: בוגרים (גיל 18 ומעלה) וצעירים (פחות מ- 18).

כל משתתף יכול להכניס לתחרות מיניאטורה אחת בלבד. המיניאטורה יכולה להיות בכל גודל ומיוצרת ע"י כל יצרן (אין הגבלה ל- GW, PP, וכו'). במידה ויפתחו עוד קטגוריות יוכל כל משתתף לרשום לתחרות מיניאטורה אחת לכל קטגוריה.

השופטים בתחרות יבחנו את המיניאטורה לפי הקריטריונים הבאים: איכות הצביעה, מקוריות, קינוורט, ובסיס. עם זאת, תחרות "האורק הזהוב" היא תחרות צביעה ולכן איכות הצביעה היא הקריטריון החשוב והמשפיע ביותר.
עדכון- "חוק סריקוב": מיניאטורות המוגשות לתחרות חייבות להיות מורכבות וצבועות לחלוטין (תודה לחבר Diablo ישראל סריקוב).

מעבר לזכויות התרברבות והרגשה טובה, הזוכה הגדול בתחרות יקבל את פסלון האורק הזהוב!
כנראה שיהיו פרסים נוספים, פרטים בהמשך.

כל מי שמשתתף בתחרות מתבקש לרשום את עצמו בעץ זה.
ככל שירשמו מראש יותר אנשים כך נוכל לפתוח יותר קטגוריות, אז כדאי להרשם עכשיו. כמובן שאם למישהו יש שאלות הוא מוזמן לשאול בעץ זה או בעץ המקביל באורק.

בהצלחה לכולם!

קודם כל החלוקה נראת לי מגוחכת,הקהילה שלנו לא כזאת גדולה,ואני לא חושב שאם אני קטן יותר אני צריך להתחרות אם "בני גילי" שאמורים להיות "ברמה שלי".(ואני אישית מעדיף להפסיד בתחרות כללית מאשר לנצח בקטגורית "צעירים",החלוקה הזאת כמעט מעליבה...מה גם שרמת צביעה לא נמדדת לפי גיל[לפחות בקהילה הקטנה שלנו...],זה לא גולדן דימון שיש ילדים ויש כאלו שצבעו עוד לפני שאותם ילדים נולדו...)
אפשר לדעת למה החלטתם על החלוקה הזאת?

עומרי

החלוקה היא לא "כללית" ו"צעירים" אלא "כללית" ו"בוגרים", עם כל הכבוד לאיכות הצביעה שלי אני לא צריך את הפרס (יש לי מספיק מיניאטורות לצבוע) ואני מעדיף לראות בחור צעיר יותר ממני שמראה יכולת צביעה מצויינת ומקבל הוקרה בזכות זה...
עד עכשיו בוגרים לא ניכנסו לתחרות - למה? כדי לתת לצעירים שביננו הזדמנות לבלוט בלי שאנשים עם ותק וניסיון צביעה יאפילו עליהם עם מיניאטורות משלהם, לדוגמה מארק שצובע מעולה לא יאפשר לאדם צעיר יותר להתחרות בצורה נורמלית...

מצד שני אני כן הייתי רוצה להתחרות ולכן טוב שיש סוף סוף הזדמנות לבוגרים להתחרות מבלי לגרום לאף צובע צעיר להרתע מלהירשם לתחרות, חושב שאתה צובע מוכשר? סבבה, תוכיח את זה בתחרות, השאלה מול מי אתה מתחרה לא קשורה לעניין - השאלה היא מי מנצח... כך שבמקרה הזה טוב להיות ראש לשואלים מאשר זנב לאריות...

אני רואה את הנקודה של עמרי וגם של קנדר
אבל החלוקה, אומנם נוחה, לא נכונה
אותם אנשים שלא היו מתחרים בשביל לתת הזדמנות לצעירים/לא מיומנים רוצים להתחרות בינם לבין עצמם אז צריך לתת להם הזדמנות.
לאומת זאת אני אישית בן 23 אבל התחלתי לצבוע לפני חודשיים אז אין לי ממש רצון להתמודד עם אף אחד המצבעים המעולים בקהילה אבל אני גם לא תחת לגיל 18.

אני מציע חלוקה לשני קטגוקיות שכל אחר יוכל לבחור באיזו מהן ירצה להשתתף.
קטגורית המנוסים יכולה לגבות דמי כניסה גבוהים יותר ובכך למשוך את האנשים עם הביטחון העצמי הגבוהה יותר וקטגורית המתחילים תהיה בעיקר בשביל הכיף ופרס אומנם קטן אבל ייתן את הכבוד וההוקרה שצובע מתחיל רוצה

shadowfax אמר/ה:
כל ההגשות יחולקו ל4 קטגוריות:

מיניאטורה קטנה-כל מיניאטורה רגלית או מיניאטורה רכובה שמגיע על בסיס 20-25 מ"מ, דמות רכובה רק על סוס רגיל (או דומיו) כולל אופנוע (כל עוד יש דמות אחת), החריג לעניין הוא הטרמינטורים שהם מיניאטורות קטנות על בסיס 40 מ"מ.
מיניאטורה גדולה- עוג/ וואר ג'ק- בסיס 40 מ"מ ומעלה...
קטגוריה פתוחה- כל מה שעולה לכם בראש... אבל ואני מציב פה אתגר- אנחנו רוצים לראות ולתת דגש הפעם לתחרות בין יחידות ו/או כנופיות (WM, מורדנהיים, נקרומונדה)- כמו כן- בקטגוריה הזאת אפשר להציג טנקים וחלליות גדולות.
קטגוריית הבוגרים- קטגוריה ללא פרס כספי. קטגוריה זאת מיועדת לכול הבוגרים וזוכי האורק הקודמים.
מה רע בזה?
אין כל כך הרבה מתחת ל18,וסביר להניח שרובם לא ישתתפו(ברצינות,יש טעם ששניים שלושה אנשים יתחרו? שלא לדבר בכלל על מצב שכל אחד מהם רוצה להשתתף אם מודל בגודל שונה),
לפי החלוקה של שנה שעברה יהיו יותר מיניז' בכל קטגוריה,ועדיין אפשרות לאנשים כמוך.

עומרי

Diablo אמר/ה:

שים לב שאי אפשר להגיש פרוקסי לתחרות.

לעניין הקטגוריות: החלוקה ל- 4 קטגוריות כמו שנה שעברה היא יפה ובאמת הייתי רוצה גם השנה להכריז על חלוקה דומה, אבל המציאות היא שלרוב אין מספיק משתתפים אפילו עבור 2 קטגוריות וגם בשנה שעברה נאלצנו לצמצם את מספר הקטגוריות (נדמה לי שבסוף הייתה אחת). מסורתית הבוגרים לא השתתפו בתחרות או שהשתתפו בקטגוריה נפרדת, אני חושב שאילן (kender) סיכם יפה את רוב הסיבות לכך.
אני רוצה למנוע מצב שבו יש 3-4 צובעים טובים שבגללם כל השאר יגידו "אין לי סיכוי" ולא ישתתפו. זה מה שיקרה אם נחלק את זה ל"מנוסים" ו"מתחילים", למה לצובע ה- 4 הכי טוב בקהילה לשלם יותר כשהסיכוי שלו לפרס קטן מאוד בקטגורית המנוסים אבל הוא כמעט בטוח לוקח במתחילים? איך מונעים את המצב הזה: הדרך האידאלית היא חלוקה להרבה קטגוריות. הבעיה היא שהרבה קטגוריות = הרבה כסף לפרסים והרבה אנשים שישתתפו, שני דברים שאין לנו. כמו שכתבתי בהודעה הראשונה: אם ירשמו יותר אנשים, נחלק את זה ליותר קטגוריות בשמחה.
לסיכום: אני מקווה שכל הצעירים יראו רוח לחימה וישתתפו כי יש להם סיכוי לזכות וכל הבוגרים יגישו מיניאטורה לתחרות בשביל הכבוד. כרגע החלוקה נשארת, ואני לא רואה טעם לדיון נוסף בנושא עד שנרשמים לפחות 15 איש לתחרות.

תראה, איך שהמצב כרגע אני לא משתתף. עם יהיו לך מספיק אנשים לפתוח קטגוריה שבה אני יכול להשתתף בלי להתחרות בך, ביניב, במאיר, ועוד כמה אנשים שאני "יודע שאין לי סיכוי נגדם" ואני לא מדבר על לנצח אותכם, אני מדבר על לצבוע ברמה שמישהו ישים לב שהמיני שצבעתי קיימת בכלל, אז אני ישתתף... כי בחלוקה הנוכחית אף אחד לא ישים לב שמה שצבעתי בכלל קיים :)

אני משתתף ואני ממש לא צובע מדהים המיני שאני מכניס זה את קאל (אותו אחד שרועי לא ראה)

אני לא יודע אם אני אזכה אבל לפחות פעם אחת אני אכניס משהו.

Poet אמר/ה:
מה זה קטגוריה כללית?
נכון לכרגע יש רק 18- ו18+
בגדול, הכוונה של גדעון (ושיתקן אותי אם אני טועה) היא ליצור חלוקה ל-"כולם" ו-"ותיקים"
אם אתה מרגיש שאתה לא מספיק זמן בתחביב בשביל להיקרא ותיק, נשבע לך, לא נעצור אותך מלהגיש מיניאטורה לקטגוריה הרגילה

חזרה