• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [5] - התאמת עולם "איי הסערה" למו"ד 5

אהלן,

אני היום מתחיל להנחות קמפיין חדש (לאחר שהקבוצה הקודמת שלי, זאת שסיפרתי לכם שמשחקת בוורקראפט, התפרקה מאליה בלי יכולת שלי לעצור אותה), בפלייטסט של מו"ד 5 (הקבוצה התפתחה מחד"פ, השחקנים פשוט ביקשו להישאר קבוצה קבועה, אז הסכמתי. הם אחלה חבר'ה :D ).

אחר מחשבה החלטתי להנחות בעולם "איי הסערה" - ראשית, אני מאוד מחבב את העולם ויש לי את "הרשומון", "מתוך האפלה" ו"מגילות העוצמה" (כך שלא חסר לי מידע על העולם). שנית, אני תומך בתעשייה עברית בשוק המשחקים, אז למה לא?

באופן עקרוני, אין בעיה לשחק "איי הסערה" במו"ד 5 - הדברים היחידים שחסרים הם כמה גזעים שקיימים ברשומון, אך לא יצאו עדיין בפלייטסט - האורק, האלף האפל, הלטא והננס.

נתחיל מהפשוט - הננס השתמש במכניקה של הננס הstout שכבר יצא, הרי זה מתאים. האלף האפל יכול בקלות להשתמש במכאניקה של אלף רגיל (גבוה או יערות, לשיקולו של השחקן) - הם לא שונים בהרבה אחד מהשני.

לגבי האורק והלטא - צריך ליצור אותם למהדורה הזאת. כבר התחלתי ליצור גרסאות ראשוניות, למקרה שאחד השחקנים יחליט שהוא רוצה לשחק אחד מהם.

להלן טיוטה ראשונית של האורק:

תוספים לערכי תכונות: +1 לכוח +1 לחוסן. אורקים חזקים וחסונים יותר מהממוצע.
גודל : בינוני. האורקים אינם סובלים ממחסרים או יתרונות כתוצאה מגודלם.
מהירות: 30 פיט (6 משבצות)
ראייה: אור מועט. אורק מסוגל לראות כרגיל אפילו בתנאים נמוכים מהרגיל – לאור כוכבים או אור לפיד חלש.
אימון אורק בנשק: האורקים מיומנים אוטומטית בחרבות מעוקלות, בקטאנה ובחרב דו-ידנית.
תנועה תחת מעמסה: האורק מסוגל להתנגב בשריון בינוני אשר מעניק מחסר להתגנבות, ללא מחסר.

אני עדיין שוקל אם להוסיף להם שני תתי גזע, או לא. אולי אורק מישורים ואורק עירוני?

ללטא עוד לא בניתי שום דבר. אני עדיין תוהה על טיב הקונספט של הלטא, כדי להתאים אותו כמו שצריך. דעות בעניין?

אשמח לקבל תגובות, הערות, הארות, שידרוגים, שיפורים ופלאפל. התורם הישר יזכה בברכתו של שר האור.

קודם כל - מגניב ביותר וח"ח :)
אמנם כתבתי את הרשומון כך שיתאים גם למה' 5, אבל אתה הראשון (למיטב ידיעתי) שאשכרה מיישם את זה בפועל.

בנוגע ללטא, מבחינת תכונות, במה' 4 נתתי לו כוח מיוחד שמאפשר ל"נקום" במי שהופך אותך למדמם. במה' 3.5 הם נהנו מנשקים טבעיים.
את מה' 5, אני מכיר רק מקריאה של הפלייטסט, לא שיחקתי בפועל אז קשה לי להגיד. אבל כוחות מיוחדים צריכים להיות בסגנון לעיל - או יצור בעל כבוד שנוקם במי שפוגע בו, או לחילופין יכולת / תוסף לקרב, ואפשרות להלחם בלי נשקים.

הידד! יש לי לטא סייר בקבוצה. בנוסף אליו, יש לי גם אלף נזיר שמאמין בשר האור, בת אנוש נוכלת אצילה (עוד לא החלטנו מאיפה היא מגיעה) ונמיית ים נוכל שהוא האמא של כל השרלטנים.

הם אחלה קבוצה, עוד לא התחלנו לשחק, כי אתמול היה מפגש בניית דמויות. בעוד שבועיים מתחילים, ובמהלכם ביקשתי מהם שישלחו לי רקעים.

אגב, זה ממש מגניב שאין שפה משותפת. הם שוברים את הראש איך לתרץ שלכולם יש איסמקר. למרות שבקצב הזה באופן משעשע לכולם יש טאלין. נשמע לי אירוני קבוצה שמדברת בינה לבין עצמה רק טאלין. והם מתחילים בממלכת לירקון.

נשמע מגניב, רשומות יהיו עוד יותר מגניבות.

וכן, הקטע של השפות הוא אחלה - אףפעם לא אהבתי את הקטע שכולם מדברים אותה שפה, בכל העולם, בלי שום בעיה. למרות שבתוך החבורה לרוב יש שפה אחת משותפת, הרבה פעמים מול דב"שים צריך מתורגמן.
(וגם אין כמו לעשות חיקוי של מישהו מדבר אימסקאר בצורה צולעת....)

חזרה