• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 אסופי גזע חדש למוד 4.

חובב מוד

פונדקאי ותיק
אחד משחקני החדשים רוצה לשחק אסופי(קורות קצעולם), אז כדי שזה היה מאוזן החלטתי לפרסם את זה כאן, הנה:
אסופי
למרות שהאסופים אינם יסודנים אלא פיות יש להם קשר חזק מאוד ליסודות. הם גם ידועים בכך שהם יכולים לקרוא מחשבות כמו גם מילים.
גובה ממוצע:150 עד 170 ס"מ
משקל ממוצע:50 עד 70 ק"ג
גודל:קטן
מהירות:6(מיוחד)
ראייה:אור מועט
שפות:מדוברת, תחתית
יסוד:בחר אחד מהיסודות הבאים שאליו אתה קשור:
מים
ערכי תכונות:2+זריזות 2+תבונה
תוספי מיומנויות:2+אתלטיקה 2+אקובטיקה
שוכן מים:אתה זוכה במילת המפתח שוכן מים ובמהירות שחייה 6.
אדמה
ערכי תכונות:2+ כוח 2+חוכמה
תוספי מיומנויות:2+סיבולת 2+ איום
אדמה טובה:אתה זוכה בתוסף כאשר השפעה כופה עליך תנועה אתה יכול לנוע משבצת 1 פחות מכפי שמצוין בהשפעה, בנוסף אתה זוכה בהליכת אדמה.
אוויר
ערכי תכונות:2+זריזות 2+ כריזמה
תוספי מיומנויות:2+אקרובטיקה 2+התגנבות
מעוף:אתה זוכה בתוסף 2+ לזריקות הצלה נגד הקסמה ובכל פעם שתבצע בדיקת אתלטיקה כדי לקפוץ תוכל לגל גל פעמיים ולהשתמש בתוצעה לבחירתך
-
-
-
קריאת מחשבות:אתה זוכה בכוח הגזע קריאת מחשבות
קריאת מחשבות כוח גזע של אסופי
שקריו של החשוד רועדים על פני האתר כמו מים המושלכים על מדורה. הוא אפילו אינו מודע לכך, אבל אתה מסוגל לקרוא את דבריו בבהירות.
התקלות*תודעה
פעולה משנית קרוב פרץ 5
מטרה:יצור אחד יצור אחד בפרץ
התקפה:תבונה 2+ נגד רצון
פגיעה:אתה זוכה בתוסף 5+ לבדיקות תובנה על מנת לזהות שקרים של יצור זה עד לסוף ההתקלות
וגם זוכה בתוסף 2+ לבדיקות תרמית.
מיוחד:אם היצור מסכים לכך שתקרא את מחשבותיו אינך צריך לבצע גלגול התקפה.
מזהה מזימות:אתה יכול לחזות את צורתו האמיתית של כל מתמיר כגון אוני.
מורשת פיה:אבותיך הגיעו ממלכות הפרא לכן אתה נחשב כיצור פיה.

בינתיים אין לי פלאף מעבר למה שכתוב בהתחלה :)

אני מניח שהתכוונת לבוחר אחד משלושה יסודות, כן?
נשמע לי חזק מדי 'קריאת מחשבות' ו'מזהה מזימות'. ומה לגבי כוח גזע?
מהירות מעוף זה חזק משהו מטורף.
באופן כללי לא נראה מאוזן...
אולי לתת לו תוסף מסויים לתובנה כשהוא מנסה לזהות שקרים?

חובב מוד אמר/ה:
אחד משחקני החדשים רוצה לשחק אסופי(קורות קצעולם), אז כדי שזה היה מאוזן החלטתי לפרסם את זה כאן, הנה:
אסופי
למרות שהאסופים אינם יסודנים אלא פיות יש להם קשר חזק מאוד ליסודות. הם גם ידועים בכך שהם יכולים לקרוא מחשבות כמו גם מילים. איךהם קיבלו קשר חזק ליסודות?איך הם מושפעים מזה? למה הם יכולים לקרוא מחשבות?
גובה ממוצע:150 עד 170 ס"מ
משקל ממוצע:50 עד 70 ק"ג
גודל:קטן
מהירות:6(מיוחד)
ראייה:אור מועט
שפות:מדוברת, תחתית
יסוד:האסופים נקשרים ל3 יסודות:
מים
ערכי תכונות:2+זריזות 2+תבונה למה?
תוספי מיומנויות:2+אטלתיקה 2+אקובטיקה למה?
שוכן מים:אתה זוכה במילת המפתח שוכן מים ובמהירות שחייה 8. מהירות שחייה זה דבר חזק, לא עדיף "גלגל פעמיים כשאתה מבצע בדיקות אתלטיקה כדי לשחות?"
אדמה
ערכי תכונות:2+ כוח 2+חוכמה למה?
תוספי מיומנויות:2+סיבולת 2+ איום למה?
אדמה טובה:אתה זוכה בתוסף 1+ לקשיחות ובהליכת אדמה.הוא מקבל גם ככה 1+ לקשיחות כי האדמה מקבל 2+ לכוח. עדיף משהו אחר
אוויר
ערכי תכונות:2+זריזות 2+ כריזמה למה?
תוספי מיומנויות:2+אקרובטיקה 2+התגנבות למה?
מעוף:אתה זוכה בתוסף 2+ לזריקות הצלה נגד הקסמה ובמהירות מעוף 10 (מגושם) כמו שדרגונס אמר, מעוף, אפילו מגושם זה חזק בצורה מטורפת
-
-
-
קריאת מחשבות:אתה יכול להטל את הטקס חשיפת שקרים ככוח התקלות, אך עם מיומנות מפתח תפיסה. למה? וחוץ מזה לא ברור אם צריך רכיבים חומריים או לא, מה משתנה בטקס...
מזהה מזימות:אתה יכול לחזות את צורתו האמיתית של כל מתמיר כגון אוני. קצת חזק מדי...
מורשת פיה:אבותיך הגיעו ממלכות הפרא לכן אתה נחשב כיצור פיה. פיה? דיברנו על יסודנים

בינתיים אין לי פלאף מעבר למה שכתוב בהתחלה :)
אז קודם כל, כל הכבוד על הגזע! צריך פלאף, נתונים יבשים זה הרבה פחות מעניין.

בנוגע לקראנץ':
אסופי המים מקבל 2+ לזריזות ותבונה, הגנת התגובה מבוססת על שניהם ולכן זה לא מאוזן.
לאסופי האוויר יש תוסף לשתי מיומנויות מבוססות זריזות וזה לא מומלץ. בנוסף, מהירות מעוף 10 זה אכן חזק מידי, גם אם זה מגושם, מבחינת השחקן זה מהירות 10 לכל כיוון (חוץ מלמטה). אני הייתי מפחית את זה למהירות מעוף מגושם 3.

בנוגע לפלאף:
אולי הם פיות שמתעלות כוחות קדמוניים כחלק ממסורת ארוכת שנים, יכול להיות שפעם הם גרו במלכות הפרא אבל עברו לכבשן היסודות מסיבה כלשהי או אולי אפילו כל אסופי בהגיעו לבגרות עובר טקס כחלק מברית בין משפחתו/שבטו/ממלכתו לבין קדמון מסוים.

אני מאוד ממליץ לקרוא את המדריכים של חגי בפורטל בנוגע לכתיבת גזע למהדורה הרביעית.

אנשים, תקראו את הכול לפני שאתם מגיבים. הוא לא צריך פלאף אם כול מה שהוא מנסה לעשות זה פשוט להמציא נתונים לגזע קיים. את הפלאף הוא מקבל מהמקור בו הגזע הופיע (במקרה הזה, קורות קצהעולם).

הגזע דווקא נראה נהדר, לדעתי. יש כמה שגיאות כתיב שכדאי לתקן (אתלטיקה, אקרובטיקה), אבל השאר סבבה.

הערות:
גזעים שמקבלים בחירה בין כול כך הרבה תכונות הם ממש לא נפוצים במו"ד 4. בני אדם הם היכולים שיכולים לקבל 2+ לכול תכונה. נכון שיש גזעים שבוחרים תכונות (כמו בן הפרא) אבל לרוב הם חולקים תכונה אחת שכול הגזע טוב בה, פשוט בשביל שיהיה לגזע מכנה משותף. אל תדאג בין לתת לגזע בחירה בין 3 תכונות משניות ל-2+ השני, מהדורה 4 כבר עשתה את זה עם ה-Kapac Dragonborn, אז זה לגמרי סבבה.

שוכן מים ומהירות שחיה 8 זה דווקא מגניב, רק המהירות לדעתי להוריד ל-6, למקרה שמשחקים קמפיין ימי או משהו ואז מהירות 8 תצא ממש חזקה. לא רואה את זה כמשהו OP כמו שאמרו כאן, וזה מתאים לגמרי לגזע שוכן מים.

אדמה: היי מגניב, הגזע הקטן השני במשחק עם בונוס לכוח! ההערה על אדמה טובה שהייתה למישהו לפני נכונה, 1+ לקשיחות עם 2+ כוח זה חזק. אני ממליץ להחליף את זה למאפיין אחר שקשור לנושא. אולי זריקת הצלה כמו גמדים שהם אמורים להיות מופלים שרועים כי האדמה תומכת בהם, או אולי צעד החורש של אלפים.

אוויר: ההערה הכי חסרת משמעות בעולם- תוסף גזע לזריקות הצלה, לא סתם תוסף. בכול מקרה, מהירות מעוף 10 זה בהחלט חזק. כרגע, היא נמצאת רק לגזע אחד שזמין למשחק, והוא הפיקסי, ופיקסים הם OP (מעוף ויכולים לחלוק משבצות עם יצורים? מה עוד אפשר לבקש?). הייתי ממליץ לך לשנות את זה לאולי גלגול פעמיים של אתלטיקה בכול פעם שהם קופצים, או אולי אפילו תוסף גדול לתוצאה (5+ נשמע לי טוב). זה ייתן לגזע שלך לקפוץ ממש רחוק, ופלאפית תוכל לתרץ את זה בתור הקלות שהגוף שלהם עובר באוויר. אם תרצה, תוכל לכתוב יעוד אגדה שבאמת מקבל תעופה, או אפילו נתיב מופת (למרות שנתיב מופת יהיה קשה יותר לאזן עם זה).

קריאת מחשבות נשמע לי כמו רעיון מעניין, אבל לא מתאים לכוח גזע. אני ממליץ לך להפוך אותו לכישרון גזע. פשוט תיתן להם להטיל פעם ביום את הטקס הזה בלי עלות משאבים עם הכישרון.
בשביל לייצג את קריאת המחשבות בכוח הגזע, הייתי ממליץ לך על נגיד לתת יתרון קרבי ונגיד בונוס להגנות נגד יריב שאתה קורא את המחשבות שלו, שנשמע לי מתאים, או נגיד לתת לו מחסר לרצון או לכול ההגנות מכך שהוא מרגיש שיש מישהו שמתעסק לו במחשבות ולכן הוא מתרכז יותר בניסיון להוציא אותך מהראש שלו במקום להגן על עצמו. אלו כוחות עם שימוש קרבי והרבה יותר יעילים.

ואני חייב לומר, הגזע נראה נהדר. שתסיים אותו, יש סיכוי טוב שאשתמש באספי המים לקמפיין משלי שיתמקד בדברים ימיים.
בהצלחה :)

fergi123 כמו שעוג אמר אין פלאף, המשמעות היא להמציא נתונים ומה זה אומר למה הם מקבלים תוסף תכונה? זה כמו שאני אומר:למה לגמדים יש תוסף לכוח?
Adran קראתי את המדריכים.
tales quit wind הטקס זיהוי שקרים נותן תוסף לתובנה.
(נערך)

כול מהירות מעוף בדרגה 1 היא OP, לא משנה אם הקטנת אותה.

הערתי כבר על כוח הגזע. לתת טקס שלוקח 5 דקות להטיל ככוח גזע זה פשוט מאבד את הרעיון שלו. אם אתה רוצה לתת להם תוסף תובנה, פשוט תן להם כוח שנותן להם תוסף תובנה ותסיים עניין. כוחות אמורים להיות יעילים בקרב, ועובדה שהגזע הכי "שנוא" במהדורה 4- ה-Shade מ-HoS- אחת מהסיבות העיקריות לכך שלא אוהבים אותו הוא שכוח הגזע שלו פשוט לא שמיש בקרב וכמעט חסר ערך בכללי. ההמלצות שלי לשינוי זהות.

בדרך כלל לא נותנים הכשרות מיד, יותר עושים בסגנון "X הוא תמיד מיומנות מקצוע שלך". בנוסף, חסר לך כוח גזע.

וריחוף זה עדיין חזק. זה מאפשר לך להתעלם לחלוטין מתוואי שטח. תוואי שטח קשה? נהר גועש? לבה? nope.

לא אוהב כוחות גזע לא קרביים, אבל זה עובד אני מניח. תן את התוסף גם לכוחות תרמית למטרת השגת יתרון קרבי, שיהיה איזשהו שימוש קרבי, ותעשה את הכוח "קרוב פרץ 5, יצור אחד בפרץ". כרגע הוא מעורר התקפות מזדמנות על להפעיל אותו, והוא בכול מקרה בקרב לא שווה הרבה אז אם כבר יש הזדמנות להשתמש בו בקרב כדאי לאפשר אותה בלי מזדמנות.

כמה דברים:
1. קצת לא מובהר שאתה צריך לבחור אחד מהיסודות, לדעתי כדאי ניסוח בסגנון "בחר אחד מהיסודות הבאים שאליו אתה קשור".
2. הייתי בטוח שזה שם המערכה ולא משהו קיים, סליחה.
3. הגזע באמת נראה מאוד טוב, כל הכבד על היוזמה והביצוע.

סידרתי
fergi123 אמר/ה:
[post]634369[/post] כמה דברים:
1. קצת לא מובהר שאתה צריך לבחור אחד מהיסודות, לדעתי כדאי ניסוח בסגנון "בחר אחד מהיסודות הבאים שאליו אתה קשור".
2. הייתי בטוח שזה שם המערכה ולא משהו קיים, סליחה.
3. הגזע באמת נראה מאוד טוב, כל הכבד על היוזמה והביצוע
אוקי שיניתי.

קודם כל, אני מת על קורות קצעולם, וממש מבאס אותי מה שעשית פה. קריאת מחשבות כמו אסופי זה לא משהו שנועד לדי אנד די. לא משנה באיזו רמה. אלא אם כן לחשים כמו חסימת מוח וזה יכולים לחסום אותם. גם אז, הם צריכים להתחיל עם מתאם דרגה מטורף.
ומה הקטע של יסודות? אסופימים זה לא יסוד, זה פשוט שהוא גר במים. יש גם אסופיעץ, אסופירפרוף, אסופילילה ואסופיאפור. אם אתה רוצה לעשות את אלה סבבה.
האסופים יכולים להתאים לעולם של די אנד די, אבל הם יותר מתאים להגדרה של מפלצת.

חזרה