• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

גזע חדש: ערפד

הרב מג השחור

פונדקאי מהשורה
ערפד
גובה ממוצע: שווים לערך הגובה של הגזע שבחרת במאפיין הגזע "מקור בן תמותה"
משקל ממוצע: שווים לערך המשקל של הגזע שבחרת במאפיין הגזע "מקור בן תמותה"

ערכי תכונות: 2+ לזריזות, 2+ לכריזמה
גודל: שווה לגודל של הגזע שבחרת במאפיין "מקור בן תמותה", אך דמותך לא סובלת מהשפעות כלשיהן בהתאם לגודלה
מהירות: 7 משבצות
ראייה: ראייה בחושך

שפות: אותן השפות שאיתן מתחיל הגזע שבחרת במאפיין הגזע "מקור בן תמותה"
תוספי מיומנויות: 2+ תרמית, 2+ אתלטיקה
שנאת השמש: תחת אור שמש ישיר לכל אויב שמבצע התקפה נגד רצון נגדך יש 1+ להתקפה, יש לך רגישות 4 לקורן
אדון המוות: יש לך עמידות 3 לנזק מוות
מקור בן תמותה: בחר גזע כלשהו, הוא איך שאתה נראה (מלבד ניבים ועיניים
אדומות)
טירוף דם: אתה זוכה ב1+ להתקפות ולנזק נגד מטרות מדממות
דרגה 11: 2+ להתקפות ולנזק
דרגה 21: 3+ להתקפות ולנזק
ריקוד הדמים: זוכה בכוח ריקוד הדמים
ריקוד הדמים כוח גזע של ערפד
אתה שואב את כוח החיים של יריבך ברגע של חולשה מצידו
לפי רצון יצור אחד
פעולה משנית טווח 20
מטרה: יצור אחד
תנאי: אתה גורם למטרה לדמם
התקפה: תכונה לבחירתך נגד רצון
פגיעה:1ק4 נזק מוות, נזק מוות ששווה שלמתאם תכונה לבחירתך והמטרה המומה עד סוף תורך הבא

ברוך הבא לפורום,
בנוגע לכוחות גזע שלו, הם עם תנאי מגביל להפעלתם, ויותר מדי חופש. כלומר תכונה לבחירתך זה חזק, עדיף לקבוע את התכונה וזהו.
בנוגע לריקוד הדמים, למה זה גורם נזק ולא השפעה אחרת? Dazed נשמע יותר מתאים, עד סוף התור הבא של הערפד.

אז קח את כישרונות ה-Vampiric Heritage שמופיעים ב-Dragon Magazine Annual של איזו שנה, או שתחלה במחלה שאני מניח שערפדים מעבירים אם אתה רוצה לקחת את זה לכיוון השלילי. ואם לא משמעותי לך להיות אלף מבחינת נתונים (ולא נראה שדחוף לך, כי כול מה שהגזע שלך לוקח מהגזע המקורי זה המראה)- קח את הוורילוקה עם מראה אלפי קצת.

כאילו, הגזע שבור כרגע, ולאזן אותו תהיה עבודה קשה. אני מציע לך תחליפים פשוטים יותר וקיימים בשיטה.

הרב מג השחור אמר/ה:
איך לעזאזל הוא שבור?
שבור זה לאו דווקא חזק מידי, זה גם חלש מידי, אבל אם אתה רוצה שאני אגיב...

התכונות הן לא כמו שבמהדורה 4 אחרי הארטה, שם גזע מקבל 2+ קבוע לתכונה ו-2+ לתכונה לבחירה מ-2 תכונות. לדוגמה "2+ לזריזות או כריזמה, 2+ לכוח".
העמידות שלהם חסרת ערך- תעשה את זה כמו זד לפחות, 5+ חצי דרגה.
דווקא אהבתי את העובדה שזה גזע עם רגישות, זה דווקא ממש מגניב לדעתי, וטאץ' נחמד. הרבה פעמים במהדורה 4 לדברים אין חסרונות, ואני חושב שזה לא נוראי מידי בשביל להפוך את הגזע לגרוע.

הכוחות די שבורים, הכוח שהופך מטרה להמומה מטורף, אבל השני יותר מטורף. כי זה מהכוחות האלו שהם לא יעילים (1- להתקפה זה לא שווה בשום מצב ל-1+ לנזק) עד שהם כן יעילים- ואז זה שבור.

קח לדוגמה את לחש האשף Magic Missile, אחרי הארטה הוא עושה 2+ מתאם תבונה נזק כוח, אבל לא דורש גלגול התקפה. ברגע שהערפד שלך הופך מישהו למדמם הוא עושה את התהליך הבא-
1. לוקח מחסר מיליון להתקפה, מקבל תוסף מיליון לנזק
2. יורה Magic Missile
=
Profit.

כמו שאמרתי, זה מאותם כוחות שהם או לא יעילים או שבורים בטירוף.

ואני לא מבין למה אתה לא מסתכל על התחלופות שהצעתי. הוורילוקה הם אחלה של גזע, ולמען האמת ב-Heroes of Shadow יש עוד כמה גזעים "דמויי ערפד" שיכולים להתאים לך. לא מבין למה צריך להמציא מחדש את הגלגל.

אני לא חושב שריקוד הדמים שבור עקרונית, אבל הוא בטח לא צריך להיות פעולה חופשית אלא תגובה וזה צריך להיות רק כריזמה נגד רצון
אין כזה דבר כוח שאפשר להפעיל עם כל תכונה.
הוא גם לא צריך לגרום נזק מתמשך. Daze זה חזק דיו.

הרב מג השחור אמר/ה:
הם "דמויי ערפד" לא ערפד, ובקשר ל1- התקפה 1+ נזק זה משתלם בחישוב מתמטי (גם 2 משתלם אך 3 פחות משתיים)
לא באמת, כי אם אתה לא סער הנזק שלך במקום שני ולפגוע בהתקפות במקום ראשון, ואז אתה לא תשתמש בזה, וגם אם אתה סער אתה רוצה לפגוע.

בנוסף, אני לא מבין את ההתעקשות, כי הוורילוקה תכל'ס זהים (חסרון מובנה בגזע, תכונות זהות לחלוטין, מהירות 7, כוח שמופעל שאתה גורם ליריב לדמם, עמידות לנזק מוות, תוסף לתפיסה) והרקע שלהם זה "אנחנו ערפדים בלי מקצוע הערפד אז פחות ערפדיים", אצלך תתאר אותם כערפדים מלאים.

אבל אני רואה שמשום מה אתה מתעקש...

אז ככה- המאפיינים מרגישים לי קצת חסרים, כאילו חסר שם איזה מאפיין קרבי. אולי בונוס להתקפה נגד מטרות מדממות, או אולי האפשרות לפסוע 2 משבצות במקום אחת אם אתה מסיים את התור קרוב ליצור מדמם (בן ברית או אויב).

ריקוד הדמים נשמע לי מוזר. למה שערפדים ירקדו? ועוד יהפכו אותך להלום בגלל זה? ולמה זו התקפת טווח 20? מה ההיגיון שעומד מאחורי הכוח הזה?

טירוף הדמים עדיף לדעתי ככישרון גזע, משהו בסגנון "תוסף כישרון 2+ לנזק כנגד מטרות מדממות, עולה ל-3+ במופת ול-4+ באגדה".

ושים לב ש-2 הכוחות גזע הנוכחיים הופכים את הגזע אוטומטית לגזע שרוצה להילחם מטווח, כי כוחות טווח מעוררים התקפות מזדמנות כאשר אתה משתמש בהם.

מה ערפדי בו כל כך?

יש לו כמה כוחות עם "דם" בשם, אבל זה לא מזכיר לי שום ערפד משום מהדורה של מו"ד, שיטה אחרת או אפילו מהסרטים - ואני לא מדבר רק על "ראיון עם הערפד" בו משתמע שהתכונה העיקרית שיש לערפדים היא גייזיות.

עוג- אם הוא רוצה ליצור גזע ערפד- מה הבעיה? אולי אין לו את הספר או שהספר לא סיפק אותו? אם הוא רוצה ליצור, שיהיה לו בכיף.
בקשר לגזע עצמו- הוא צריך קצת יותר ריפוי/שאיבת חיים, כרגע כל מה שהופך אותו לערפד זה אינטרקציה בין אור ונזק מוות, שזה מגניב, אבל נגיד ריפוי כשהוא מתקיף מטרה מדממת/כשהוא נעשה מדמם בעצמו יכול לעבוד.

חזרה